• „Śladami władców polskich”

Dnia 8 maja 2019 r. klasa 1b pod opieką wychowawcy, przewodnika i rodziców wyruszyła na wycieczkę do grodu Kraka. Podróż minęła szybko i przyjemnie dzięki pani przewodnik, która już w autokarze opowiadała wiele ciekawych historii i legend związanych z Krakowem i jego mieszkańcami. Po spacerze przez Planty dotarliśmy na Rynek Główny w Krakowie. W tym miejscu pani przewodnik opowiedziała najważniejsze legendy związane z miastem Kraka m. in.: o Kościele Mariackim i sztylecie ukrytym w Sukiennicach, o rycerzach zaklętych w gołębie, o wesołym Lajkoniku i hejnale. Opowieści te wzbogacone były interesującymi rekwizytami. Dzieci poznały również tajemnicę lokacji Krakowskiego Rynku -największego średniowiecznego placu w Europie! Uczniowie zobaczyli także pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Wojciecha i makietę dawnego Ratusza. Kolejnym punktem wycieczki był udział w lekcji muzealnej

• „SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII Z OKAZJI 40- LECIA SZKOŁY”

Dnia 6 maja odbył się SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII
            „O złote pióro Dyrektora”, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas I- III, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Obecna edycja konkursu była szczególna. W roku 2019 nasza szkoła obchodzi 40 lat swojego istnienia. Z tej okazji uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać jubileuszowe wierszeo NASZEJ SZKOLE. Tekst był zróżnicowany i dostosowany do każdej grupy wiekowej. Oceniano m.in. wrażenie estetyczne, sposób łączenia, kształt liter oraz poprawność ortograficzną przepisanego tekstu. Prace uczniów zostały ocenione dzięki jury w następującym składzie: wicedyrektor Józefa Bednarczyk, mgr Cecylia Marcisz, mgr Marzena Tomera oraz mgr Justyna Żak.

• VI Młodzieżowy Rajd „Beskidzkie Wyspy”

7 maja w ramach realizacji programu pozytywnej profilaktyki, integracji i kreacji wolnego czasu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Młodzieżowym Rajdzie „Beskidzkie Wyspy”. Tegoroczna trasa wiodła z Męciny w Gminie Limanowa na szczyt Jaworza (921 m n.p.m.). W wyprawie wzięło udział 49 uczniów SP i Gimnazjum. Organizatorami imprezy była Gmina Limanowa. Jak co roku młodzież wzięła udział w przygotowanych konkursach, zdobywając atrakcyjne nagrody.W konkursie piosenki turystycznej I miejsce zajęła Gabriela Rokosz z kl. 5c, natomiast grupa muzyków w składzie: Szymon Woźniczka (trąbka), Kamil Dudzik (trąbka), Ksawery Kowal (trąbka), Jakub Szynal (śpiew), Adam Chlipała (śpiew), Grzegorz Chlipała (śpiew) i Jakub Lenart (śpiew) zdobyła wyróżnienia. W tym czasie uczestnicy imprezy mogli napić się gorącej herbaty, zjeść grochówkę lub bigos, posmakować domowego ciasta i innych spe

• Święto 3 Maja

We wtorek – 30 kwietnia 2019r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona 228. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów tożsamości narodowej.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego, dla którego oprawę muzyczną przygotowali Szymon Woźniczka z kl. 8a i Kamil Dudzik z IIIb. Uczniowie klas siódmych pod kierunkiem Pani Agnieszki Rokosz i Pani Katarzyny Ćwierz przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w dawne czasy. Była scenka z posiedzenia sejmu z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i posłów, wiersze, piosenki. Biało – czerwone kotyliony przygotowane przez uczniów stały się w tym dniu ważnym elementem stroju każdego nauczyciela .

• XVII Gminny Konkurs Matematyczny w Węglówce

„Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.”
            ~Hugo Steinhaus

Dnia 29 kwietnia 2019r. odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny

w Węglówce dla trzecioklasistów, w którym wzięło udział łącznie 12 uczniów ze szkół w Węglówce, Lipniku i Wiśniowej.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas III, doskonalenie sprawności rachunkowej i myślenia matematycznego , motywowanie do samodzielnej pracy i wysiłku intelektualnego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z terenu gminy Wiśniowa.

• MATEMATYCZNE SUKCESY

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki 12.03, obchodzonego w naszej szkole po raz drugi, zostały zorganizowane przez p. E. Studnicką szkolne MISTRZOSTWA W ŁAMIGŁÓWKACH LOGICZNYCH. Rywalizowało ze sobą 7 dwuosobowych drużyn ze wszystkich klas czwartych i piątych.

Oto wyniki: Grzegorz Bajer i Adrian Ciślik z kl. 5a - I miejsce (nauczyciel: E.Studnicka), Oliwia Urbaniak i Weronika Kowalczyk z kl. 5b – II miejsce (nauczyciel: M.Raszewska), Eryk Matuszek i Mateusz Rokosz z kl. 4b – III miejsce (nauczyciel: E.Studnicka). Gratulujemy!

• Partnerzy

• Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie