• „Święty Mikołaj w oczach dzieci”


      Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zatytułowany „Święty Mikołaj w oczach dzieci” miał na celu pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja – biskupa Miry. Kolejnym ważnym celem tego konkursu było rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy i odwołanie się do uniwersalnych wartości chrześcijańskich, takich jak: dobroczynność, szlachetność, wrażliwość, dzielenie się z innymi nie tylko dobrami materialnymi, ale również duchowymi.

     • Mistrzowie Rejonu w tenisie stołowym !!!

      Koniec roku był bardzo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły: Grzegorza Bajera z 8a i Michała Muty z 8c, którzy 15 grudnia w Nowym Targu wygrali Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy znaleźli się tam awansem po wygraniu Powiatowego Turnieju. W turnieju zmierzyli się z mistrzami i wicemistrzami Powiatu Tatrzańskiego, Suskiego i Nowotarskiego. Po zaciętej rywalizacji każdy z każdym i wszystkich wygranych meczach nie dali szans rywalom. Wygrali i awansowali do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu w Limanowej. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

     • Akcja Góra Grosza

      Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!

      Góra Grosza to rokroczna akcja organizowana w szkołach i przedszkolach polegająca na wielkiej zbiórce monet. Zapoczątkowana została w 2000 r. To obecnie jedna z największych akcji społecznych w Polsce. Zebrane monety przekazywane są na pomoc potrzebującym.

     • Christmas cards from Thailand!

      W ramach wspólpracy p. Katarzyny Maślak z nauczycielem z Tajlandii, uczniowie klasy 4b wysłali kartki świąteczne z życzeniam w języku angielskim do Tajlandii.

      W odpowiedzi otrzymali kartki z zyczeniam od uczniów z Tajlandii. Było to bardzo miłe wydarzenie z językiem angielskim w tle.

      Katarzyna Maślak

     • Mikołajki w szkole

      Jedzie święty Mikołaj, białą brodą świeci.

      Worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci!

      Dzieci nie mogą się doczekać tego dnia! Czekają na Świętego z białą brodą i wielkim workiem prezentów. Zwyczaj robienia sobie prezentów zawdzięczamy św. biskupowi Mikołajowi z Miry. Był to człowiek bardzo dobry i pomocny. Słynął z tego, że potrafił rozdać biednym cały swój majątek, podrzucając im woreczki z pieniędzmi pod drzwi.

     • Akcje charytatywne w naszej szkole

      Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.

      Rokrocznie nasza szkoła bierze aktywny udział w różnych akcjach charytatywnych. Nasi uczniowie, przy wsparciu rodziców, chętnie uczestniczą w każdej akcji dobroczynnej organizowanej w szkole. Od początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski zapraszał do udziału w kilku akcjach na rzecz potrzebujących pomocy . Odzew zawsze był pozytywny. Dzięki takiej postawie nasi uczniowie uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają empatię, kształtują właściwy stosunek wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych.

     • Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

      Dnia 30 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I a i b.

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

     • POWIATOWE ZAWODY MATEMATYCZNE

      18 listopada w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbyła się już osiemnasta edycja Powiatowych Zawodów Matematycznych dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Konkurs ten cieszy się od lat bardzo dużą popularnością. Na zawody pojechali także nasi uczniowie pod opieką p. E. Studnickiej. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Radosław Kot oraz Oliwia Urbanik z kl. 8b oraz Anna Muta z kl. 8c. Przygotowujący się do zawodów uczniowie klasy 8a ze smutkiem przebywali w tym czasie na kwarantannie. Zadania konkursowe były bardzo trudne. Najpierw rozwiązywano 5 zadań otwartych przez 60 minut a następnie dziesięć zadań zamkniętych przez 45 minut. Myślę, że dzięki udziałowi w zawodach nasi uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, oswoili się z różną formą zadań i łatwiej poradzą sobie ze stresem na egzaminie.

     • „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

      Dzisiaj w naszej szkole zagościły misie. Duże i małe. Stare i nowe. Takie, do których przyjemnie się przytulić, gdy smuteczek dopada…

      Od rana w drzwiach szkoły wszystkich wchodzących witały MISIE! Życzyły miłego dnia i rozdawały cukierki. 25 listopada wypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z jęz. ang. Teddy Bear – święto to zostało ustanowione w 2002 roku, gdy miś świętował swoje setne urodziny. Jego historia i nazwa wiąże się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodorem Rooseveltem. Uczniowie klas młodszych na zajęciach oglądali prezentację multimedialną związaną z tym dniem.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość pt. „Pociąg do wolności” została przygotowana przez uczniów klas 6a

      i 6b wraz z wychowawcami. Przypomnieli oni trudną historię Polski od rozbiorów, przez walkęw Legionach Polskich i powstaniach aż do zakończenia I wojny światowej. Historia ta przeplatana była także śpiewem pieśni patriotycznych, w wykonaniu uczniów wszystkich klas.

     •  Pocztówki poszły w świat!

      Uczniowie klas 4b, 6b, 7b, 7c i 8b pod opieką p. Katarzyny Maślak pisali pocztówki w języku angielskim, a następnie zostały one wysłane do różnych krajów (Japonia, Argentyna, Tunezja).

      Celem tego przedsięwzięcia było wzbudzanie zainteresowania językiem obcym, doskonalenie umiejętności pisania w języku obcym oraz kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych pocztówek.

     • „Wieczór z Norwidem”

      Rok 2021 został ogłoszony rokiem Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji 04.11.21r. w ZPO w Wiśniowej odbył się „Wieczór z Norwidem”, w którym wzięły udział klasy 7a, 7b, 8c wraz z polonistkami - Agnieszką Rokosz i Katarzyną Ćwierz. Spotkanie zostało uświetnione przez obecność p. dyr. Barbary Kuchni i p. dyr. Elżbiety Muty.

     • Góry nase góry, hej te nase lasy…

      " Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego"

      W dniach 20.10.2021 r. oraz 22.10.2021 r. klasy drugie i trzecie wraz z wychowawcami, opiekunami oraz pilotem wycieczki p. Grzegorzem, w ramach programu Odkrywam Małopolskę - „Podhale – skarby kultury i historii”, wyjechały na wycieczkę do stolicy Tatr – do Zakopanego. Nasi uczniowie odwiedzili, niektórzy po raz pierwszy w życiu, miasto pachnące oscypkiem, tętniące gwarą i muzyką góralską.

     • No Promil - No Problem !!!

      25 października 2021 r. o godzinie 9:00 w ramach kampanii społecznej “No Promil – No Problem” odbył się marsz, podczas którego uczniowie naszej szkoły z opiekunami mieli możliwość sprzeciwić się zachowaniom stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego: poruszania się pojazdami po drogach publicznych kierowców pod wpływem środków psychoaktywnych oraz w stanie nietrzeźwości.

     • WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO ZAKOPANEGO

      " Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego"

      Dnia 21.10.21 r. klasy 1a i 1 b wraz z wychowawczyniami i opiekunami wyjechały na wycieczkę do Zakopanego. Dzięki opiece pilota - pana Grzegorza Czerwińskiego i jego opowieściom, droga, choć długa, bardzo szybko nam minęła.

     • Góra Grosza

      Jak co roku w naszej szkole będzie organizowana akcja o nazwie Góra Grosza.

      Od 02.11.21 - 31.12.21 trwa zbiórka monet.Liczy się każdy grosz!!

      Nie zbieramy monet z innych krajów. Prosimy, by skarbnicy w każdej klasie zajęli się prowadzeniem tej zbiórki pieniędzy.

      Chętny uczeń lub uczniowie wykonują ciekawą skarbonkę na monety. SU zrobi zdjęcia wszystkich skarbonek i nagrodzi drobną niespodzianką autorów najciekawszej, najpiękniejszej skarbonki.

     • ,,ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY- POMAGAJĄC INNNYM POMAGASZ SOBIE

      SZCZEGÓŁY KONKURSU:

      TERMIN ZBIÓRKI :

      Do 19 listopada 2021 r.

      CO ZBIERAMY?

      UŻYWANE TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII.

      JAKIE SĄ NAGRODY?

      a. Wszystkie szkoły otrzymają kupony firmy Sodexo według przelicznika: 1 kg = 5 zł.

      b. Cyfrowe aparaty fotograficzne w ilości co najmniej 10 sztuk.

      c. Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną do wartości 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, odtwarzacz DVD, monitor, drukarka, smartfon, konsole i gry video, gry edukacyjne, zapas papieru do ksero itp.) lub w kuponach Sodexo do wyboru przez szkoły.

     • Akcja "Opatrunek na raunek !"

      21. 10.2021 r. zakończyliśmy w naszej szkole Ogólnopolską Akcję: "Opatrunek na ratunek!". Zebraliśmy 298 bandaży, 200 gaz i kompresów opatrunkowych, 84 opakowania plastrów i duuużo rękawiczek:) Dziękujemy Wszyskim, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli w ten sposób misyjne szpitale w Afryce.

      24 października - w Niedzielę Misyjną, podczas liturgii, złożymy opatrunki, jako nasz dar i wyślemy w dalszą drogę do Afryki.

     • Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Krakowie i w Nowym Targu.

      Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Krakowie i w Nowym Targu.

      W dniu 7 października nasi uczniowie startowali w Krakowie oraz w Nowym Targu na zawodach rangi wojewódzkiej. W Finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Biegach Sztafetowych w Nowym Targu nasza drużyna chłopców z klas 4-6 wywalczyła wysokie czwarte miejsce. Skład reprezentacji: Bartłomiej Jamróz, Łukasz Rokosz, Michał Mistarz, Andrzej Twardosz, Michał Jamróz oraz Mateusz Juras.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Niedziela 11.06.2023