• W domu Orkana

            Uśmiechnięte słonko rankiem wstało, za zieloną muszką goni ptak,

            wyciągnęło się na łące siano… a my na szlaku, wędrujemy przygód śladem…

            Słonko od samego rana, upał, czapka z daszkiem na ochronę, w ręce woda, w plecaku prowiant, wygodne buty … i w drogę górskim szlakiem - do domu Orkana- najsłynniejszego gorczańskiego pisarza.

          • Rozstrzygnięcie XIX Powiatowego Konkursu Historycznego

            200 lat temu, 10 marca 1822 r., w Manieczkach w Wielkopolsce zmarł Józef Wybicki, współtwórca Legionów Polskich i autor „Mazurka Dąbrowskiego”. W bieżącym roku świętujemy również dwie rocznice: 275 lat od jego narodzin (1747 r.) i 225 lat od powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” (1797 r.). Sejm RP „przekonany o wyjątkowym znaczeniu dorobku Wybickiego, oddając hołd jego dokonaniom”, ustanowił 2022 Rokiem Józefa Wybickiego. Pragnąc włączyć się w ogólnopolskie uroczystości związane z upamiętnieniem tego wielkiego człowieka, organizatorzy XIX Powiatowego Konkursu Historycznego poświęcili Mu tegoroczną edycję. Uczniowie mieli za zadanie przygotować pisemną pracę na temat: „Działalność polityczna Józefa Wybickiego w 225 rocznicę powstania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”.

          • Szkolny ogródek

            Założyć ogród, to uwierzyć w jutro!

            Audrey Hepburn

            W roku szkolnym 2021/22 Samorząd Uczniowski pod opieką Barbary Polak i Marzeny Tomery aktywnie działał na wielu płaszczyznach życia szkolnego.

            Z inicjatywy młodzieży w Szkole Podstawowej w Wiśniowej zostało zrealizowanych wiele nowatorskich pomysłów. To m.in. dzięki zaangażowaniu dużej grupy młodzieży szkolnej i rodziców możemy dzisiaj podziwiać piękny zielony ogródek przed budynkiem szkoły. Kwitnące krzewy i byliny są efektem kilkumiesięcznych działań.

          • Aktywna Zielona Szkoła

            W dniach 6 – 10 czerwca uczniowie klasy 7b, 7c, 7d oraz 8a i 8c, spędzili cudowny czas na zielonej szkole w Olsztynie koło Częstochowy. Pandemiczne zawirowania przesunęły nasz wyjazd o dwa lata, ale w końcu się udało i warto było czekać. Każdy dzień był bardzo intensywny i pełen nowych wrażeń.

            Wspinaczka na skałki, park linowy, paintball, łuki, archery tag, ręcznikówka, rugby tag, czukball, strzelnica ASG.......oj długo by wymieniać. Ponadto wyprawa do Jaskini Niedźwiedziej, gdzie można znaleźć szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze środkowego paleolitu. Muzyczne atrakcje wieczorem, disco, animacje, konkurs talentów, wieczorne kino, gry terenowe. Działo się dużo i intensywnie, było wesoło i gwarno. Każdy przywiózł ze sobą solidny bagaż wspomnień.

          • Spotkanie z ratownikiwm wodnym

            Z racji zbliżających się wakacji 9 czerwca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach wakacyjnej profilaktyki uczniowie spotkali się z Panem Michałem Wójtowiczem – Ratownikiem Wodnym z Oddziału Myślenickiego Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej.

            Oto kilka refleksji uczniów po spotkaniu oraz rad, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą:

          • Dzień Ósmaka

            W środę w naszej szkole odbył się Dzień Ósmaka. W tym dniu uczniowie 8 klas zgromadzili się na sali gimnastycznej, by wspólnie spędzić ostatnie chwile w szkole podstawowej. Odbyły się konkursy międzyklasowe. Każda z klas miała możliwość zaprezentować swoich umiejętności, podzielenia się swoimi zainteresowaniami z rówieśnikami. W drugiej części zajęć, uczniowie wzięli udział w podchodach, grze terenowej. Z wielkim zapałem rozwiązywali przydzielone zadania. Wszyscy obecni uczniowie wykazali się refleksem, zaangażowaniem, ujawnili ukryte talenty. Ósmoklasiści stworzyli również mapę wspomnień, na której znalazły się miłe zapiski odnoszące się do pobytu w naszej szkole. Klasy 8a, 8b oraz 8c w rywalizacji zdobyły tę samą liczbę punktów. Ze słodkiej nagrody wszyscy bardzo się ucieszyli. Było to wyjście na lody.

          • Walczymy w konkursie Fundacji Pho3nix!!!!

            Pho3nix_Active_School.odt​​​​​​​

            Ruszyło!

            Głosowanie publiczności w konkursie Pho3nix Active School !

            Walczymy o warsztaty sportowe i sprzęt sportowy.

            Głos na film z naszego Dnia sportu można oddać na stronie konkursu:

            https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/

            Głosowanie trwa od 1 czerwca 2022 r. od godz. 00:01 do 7 czerwca 2022 r. do godz. 23:59

          • XI Gminny Konkurs Ortograficzny

            Dnia 3 czerwca 2022 roku w ZPO w Wiśniowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III o tytuł „Mistrza Ortografii 2022”. Uczestnicy zmagali się z wcale niełatwym dyktandem i równie trudnymi, różnymi zadaniami ortograficznymi. Uczniowie biorący udział w tym konkursie mieli okazję poznać nowych kolegów i koleżanki, a przede wszystkim pogłębić i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie polskiej ortografii. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu szkół naszej gminy. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzania prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców konkursu. W tym roku tytuł „Mistrza ortografii” zdobył uczeń klasy III ZPO w Wiśniowej Adrian Duda. II miejsce ex aequo – Weronika Sułkowska oraz Franciszek Gamrat uczniowie SP w Lipniku. Na III miejscu uplasowali się : Nadia Stasiak i Michał Rokosz uczniowie SP w Wiśniowej. Jury przyznało równie

          • Sukces Mileny Gorczycy !!!

            Dnia 2 czerwca odbył się finał XVII Małopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów''.W Sali Miedzianej Muzeum w Krakowie nagrodę od profesora Dźwigaja odebrała uczennica naszej szkoły Milena Gorczyca.Serdecznie gratulujemy laureatce 3 miejsca i życzymy dalszych sukcesów

          • DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

            Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

            Tymi słowami Wójt Gminy Wiśniowa Pan Bogumił Pawlak powitał licznie zgromadzoną publiczność – uczniów Szkoły Podstawowej w Wiśniowej podczas obchodów Dnia Dziecka 1.06.2022 r. Pan Wójt życzył uczniom naszej szkoły wspaniałej zabawy. Pani dyrektor mgr Barbara Kuchnia również dołączyła się do życzeń oraz przypomniała wszystkim zgromadzonym o planie dnia, o zasadach bhp obowiązujących każdego uczestnika imprezy.

          • Wycieczka pierwszoklasistów do Niepołomic

            31 maja uczniowie klas I odwiedzili Nadleśnictwo Niepołomice i tam mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody poprowadzonej przez leśniczego. Podczas zajęć przekazał on dzieciom wiele informacji o zwierzętach , ich trybie życia i przyzwyczajeniach, pokazał wiele naturalnych okazów pochodzących z polskich lasów. Wiele emocji wywołał widok żubra czy jelenia, które swoim majestatycznym wyglądem przypominały kto króluje w lesie. Dzięki pomocy leśniczego dzieci udoskonaliły słownictwo dotyczące wybranych mieszkańców puszczy.

          • Pierwsze sukcesy naszych uczniów w Rugby Tag!!!

            Od wiosny tego roku poznaliśmy na zajęciach pozalekcyjnych nową grę zespołową o nazwie Rugby Tag. Jest to gra wprowadzająca do prawdziwego rugby, przeznaczona dla dzieci, gdyż jej forma polega na bezkontaktowej grze z przeciwnikiem. Zatrzymanie rywala polega na zerwaniu taga- flagi przyczepionej do pasa na biodrach.

          • Muzyczna majówka

            W ostatnią niedzielę maja zespół Rozśpiewane nutki wyśpiewał pieśni maryjne przy figurze Matki Bożej na Placu Rajskim przy kościele parafialnym. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w śpiewie oraz w grze na instrumentach. Do zespołu należą uczniowie klas od III-VIII. Występ w otoczeniu przyrody był wyzwaniem oraz nowym doświadczeniem dla młodych artystów. Występujący zostali nagrodzeni brawami przez licznie zgromadzonych wiernych.

          • Wystąpimy w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców!

            Nasza reprezentacja chłopców wygrała półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców, który odbył się 26 maja w Nowym Targu i wystąpi w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców w Limanowej 15 czerwca. Trzymamy mocno kciuki!

            Skład drużyny: Ksawery Panek, Andrzej Twardosz, Piotr Szczechowicz, Karol Rzońca, Łukasz Rokosz, Mateusz Juras, Bartosz Jamróz, Micha Jamróz

          • Zagraliśmy w Finale Wojewódzkim Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

            To była niesamowita przygoda i ogrom pozytywnych emocji dla naszych uczennic z klas pierwszych oraz uczniów z klas trzecich i drugich zagrać w finale wojewódzkim największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w tej części Europy, który odbył się w dniach 23-24 maja. I choć wróciliśmy bez wielkich sukcesów do dotarcie do finału jest ogromną nagrodą za trud włożony w eliminacje i przygotowania. Gratulujemy :)

          • Artystyczne osiągnięcia Uczniów z piosenką

            15 maja uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas Powiatowego Konkursu Piosenki „Majowe trele” w Głogoczowie. Podczas tej rywalizacji przedstawiciele naszej społeczności wywalczyli III miejsce oraz Wyróżnienie. 22 maja nastąpiła gala wręczenia nagród w Myślenickim Ośrodku Kultury w Myślenicach. Nadia Stasiak z klasy IIIa, zwyciężczyni III miejsca w kategorii klas I-III, zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”. Wyróżniona grupa wokalno-instrumentalna w składzie Kacper Matusiak z klasy VIIc, Piotr Dudzik oraz Patryk Dominik z klasy VIIa oraz Karol Rzońca z klasy VIb zaśpiewali i zagrali piosenkę „Tak bardzo się starałem” z repertuaru Czerwonych Gitar.

          • Gala Rozdania Orkanów

            Wstałem dziś bardzo rano,

            Gdy ptaki gwarzą o świcie,

            Aby, nim głosy z nizin wstaną,

            Pochwalić życie…

            Władysław Orkan

            Jak co roku, już od wielu lat, Szkoła Podstawowa w Wiśniowej, w maju, obchodzi Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji 16.05.2022 r. w naszej szkole odbyła się, po raz pierwszy w historii szkoły, Gala Rozdania Orkanów, czyli szkolnych Oskarów, w kategoriach przedmiotów nauczania, dla uczniów klas 4-8. Pierwszym etapem Orkanów były nominacje klasowe- sami uczniowie spośród siebie typowali kandydatów do Orkanów w 12 kategoriach przedmiotowych. Kolejnym etapem były obrady Komisji złożonej z nauczycieli, którzy spośród kandydatów typowali zwycięzców. Wiele emocji dostarczył uczniom moment wyczytywania nazwiska zdobywcy Orkana. Łącznie 22 uczniów z klas 4-8 otrzymało tę prestiżową statuetkę. Samorząd Uczniowski, /pod opieką mgr Barbary Polak oraz mgr Marzeny Tomery/, jako orga

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Dziś:

      Niedziela 11.06.2023