• Język angielski dla najmłodszych !

      W dniach 22.02 -05.03.2021 odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas 1-3.
      Zadaniem uczestników było przedstawienie znaczenia słowa angielskiego w sposób graficzny.
      W konkursie wzięło udział 70 uczniów. Uczestnikom nie zabrakło wspaniałych pomysłów. Prace były bardzo kreatywne, co przysporzyło jury sporo problemu. Ostatecznie zwycięzcami zostali:

     • AKCJA SKARBONKA WIELKOPOSTNA: ,, DAR JUNIORA DLA SENIORA”

      ,, Nie zapominajcie o ludziach starszych, są źródłem mądrości
      oraz pamięcią życia i rodziny”.

      Papież Franciszek

      Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom klas I - III, którzy w okresie Wielkiego Postu włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Caritas ,, Dar juniora dla seniora”. W tej akcji zebraliśmy wspólnie 870 złotych. Dziękujemy za każdy dar serca.

     • Przybycie Pani Wiosny

      18 marca 2021r. w naszej szkole gościliśmy Panią Wiosnę. W tym roku zjawiła się wcześniej, ponieważ bardzo chciała spotkać się z uczniami klas 1-3. Pojawiła się w towarzystwie Pana Żaby, Kwiatuszka oraz Pszczółki. Każda klasa przygotowała się na Jej przybycie. Uczniowie własnoręcznie stworzonymi ozdobami udekorowali swoje sale lekcyjne. Wszyscy bardzo się postarali. Było zielono, wiosennie i bardzo słonecznie. Klasy przygotowały również powitalną piosenkę dla długo oczekiwanych Gości. Pani Wiosna przyniosła ze sobą drobne upominki, Pszczółka natomiast częstowała słodyczami. Każda pani w szkole otrzymała symbolicznego tulipana od Pana Żaby.

     • Powrót do nauki zdalnej

      Z uwagi na wysoki wzrost zachorowań na Covid-19 w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r., naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej.

      Na wniosek rodziców pracujących w podmiotach leczniczych lub wykonujących zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, dla dzieci z klas I-III szkoła może zapewnić opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły.

     • Otwarcie Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży

      Drodzy Rodzice,

      W związku z otwarciem Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Wiśniowa aktualnie organizowany jest nabór do placówki, który zakończy się z dniem 19 marca br.

      Placówka oferuje dzieciom w wieku 6-18 lat pomoc w nauce szkolnej, wsparcie psychologa i logopedy, grupowe zajęcia specjalistyczne rozwijające kompetencje dzieci i zainteresowania, warsztaty edukacyjne, w tym zajęcia kulinarne oraz wspólne gry i zabawy.

     • Matematyka świętuje !

      W marcu przypadają dwa ważne dla MATEMATYKI święta. 12 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki, a 14 marca wypada Międzynarodowy Dzień Liczby PI.

      Z tej okazji postanowiliśmy urządzić wystawę matematycznych prac uczniów

      z klas 4 - 8 pokazujących tę wymagającą dziedzinę nauki od trochę innej strony. Na wystawie widać jak bardzo matematyka przenika się ze sztuką.

     • Walentynki

      15 lutego w naszej szkole zapanowała atmosfera miłości i przyjaźni. Był to dzień, w którym odbyły się szkolne Walentynki. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w walentynkowych konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Na specjalnie przygotowanym stoisku czekały na nich zadania zatytułowane „ Z miłości do bajek”. Każdy z uczestników otrzymał słodką nagrodę, którym był lizak w kształcie serca. Wcześniej, Uczniowie przygotowali papierowe serduszka, którymi udekorowano korytarz i gazetkę szkolną. Jak co roku, zorganizowano Pocztę walentynkową. Przez cały tydzień uczniowie wrzucali przygotowane kartki do czerwonej skrzyni. W tym dniu walentynki trafiły do swoich adresatów. W tym dniu, odbył się również międzyklasowy konkurs stroju, każdy z uczniów ubrał się na czerwono. Zwyciężyła klasa 3b.

     • MATEMATYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY – PODSUMOWANIE KONKURSU

      Chętni uczniowie z klas 4 – 8 naszej szkoły przez cały adwent rozwiązywali codziennie po jednej zagadce matematycznej a następnie przyniesione do szkoły zeszyty zostały komisyjnie ocenione przez nauczycieli matematyki: p. Martę Ligęzowską, p. Barbarę Matusiak, p. Małgorzatę Raszewską oraz p. Elżbietę Studnicką. Super, że aż tyle osób podjęło się tego mozolnego i intrygującego wyzwania. Wśród zadań były m. in. krzyżówki, wykreślanki i rebusy. Gratulujemy wiedzy matematycznej, wytrwałości, cierpliwości i zapału a niektórym także zdolności artystycznych przy wykonywaniu rysunków. Mamy nadzieję, że podejmowane przez nas wysiłki, aby ukazać atrakcyjność matematyki, pozwoli chociaż niektórym spojrzeć na nią w pastelowych barwach.

     • Konkurs „Zatrzymać zimę”

      Regulamin konkursu

      1. Cele konkursu: rozwijanie umiejętności obserwacji świata, zaszczepianie i rozwijanie pasji fotograficznej, uwrażliwienie na odbiór środowiska naturalnego w zakresie estetycznym i ekologicznym.
      2. Tematyka prac: Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zdję
     • “Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Laureaci konkursu.

      Bieżący rok szkolny nie należy do najłatwiejszych. Trudności, przed którymi stajemy skutecznie zmieniają życie dnia codziennego.

      Dlatego bardzo cieszy fakt, że mimo przeciwności losu udało się przesłać prace na ogólnopolski konkurs organizowany w ramach kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

      Działania w ramach ww. akcji są naszym uczniom dobrze znane. W kampanii szkoła bierze aktywny udział od wielu już lat. W tym roku również złożono wiele prac konkursowych. Powodzeniem cieszyły się wszystkie tematy konkursowe.

     • Uwaga uczniowie i rodzice !

      W zakładce Plan lekcji został umieszczony nowy podział godzin, który obowiązywał będzie od dnia 18 stycznia 2021 r. W tym dniu rozpoczynamy drugie półrocze .Proszę się z nim zapoznać- jest tam kilka ważnych zmian.

      Od poniedziałku do szkoły przychodzą tylko uczniowie klas 1-3. Obowiązywać będzie rygor sanitarny według Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych. Uczniowie pozostałych klas uczą się zdalnie zgodnie z nowym planem lekcji.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Niedziela 11.06.2023