• Czyste powietrze.

      1 artykuł

      Czas na czyste powietrze

      Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza jest spalanie węgla w przydomowych kotłowniach. Niestety, stężenie wielu szkodliwych substancji znacznie przekracza przyjęte normy powodując, że nasz kraj przoduje w europejskich statystykach.

      Problem niskiej emisji, czyli emisji szkodliwych pyłów i gazów na wysokości nie większej niż 40 metrów pogłębia się, niosąc za sobą coraz poważniejsze konsekwencje dla zdrowia i środowiska naturalnego. Niska emisja odpowiada za fatalny stan powietrza, a do jej głównych źródeł zalicza się gospodarstwa domowe ogrzewane przez spalanie paliw stałych, w szczególności złej jakości węgla, drewna, brykietu oraz nielegalnie spalanych śmieci. Dużym problemem pozostaje również zły stan techniczny systemów grzewczych, w szczególności przestarzałe piece, nieodpowiednia izolacja domów i utrata energii w procesie ogrzewania. W połąc

     • Im się chce chcieć !!!

      Od wielu już lat nasza szkoła bierze aktywny udział w kampanii społecznej

      “No Promil – No Problem” organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Solny Gwarek” w Wieliczce.

      Celem akcji jest ograniczenie na terenie Małopolski osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

     • Ogólnopolska kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

      Bieżący rok szkolny nie należy do najłatwiejszych. Mimo wszystko, w ramach ogólnopolskiej kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w październiku udało się przeprowadzić Szkolny Konkurs Profilaktyczny.

      Do ogólnopolskich konkursów kampanii zgłoszono ok. 120 prac !!!

      Do konkursu szkolnego – ponad 80 !!!

     • Zmiana planu lekcji

      Od poniedziałku 30 listopada 2020 r. będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Od jutra możecie się z nim zapoznać. Jest w nim wiele zmian i będzie obowiązywał do ferii.

     • Zdalne nauczanie

      Informacja ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej dot.zdalnego nauczania.

      Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

     • Zmiany w pracy szkoły od 26.X.2020r.

      Uczniowie klas I- III szkół podstawowych będą uczyć się bez zmian- tzn. uczą się stacjonarnie w

      szkole. Autobus szkolny będzie kursował.

      Uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę zdalną. Nauka w domu według

      dotychczasowego planu lekcji z wykorzystaniem wszystkich możliwych form i metod nauczania na

     • Dzień Papieski i Święto Edukacji Narodowej

      13 października 2020r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanego Dniem Nauczyciela, oraz tradycyjnego już Dnia Papieskiego. W tym dniu nauczyciele oraz uczniowie szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w części artystycznej przygotowanej pod okiem s. Bernadetty Jurkowskiej, p. Małgorzaty Bednarczyk oraz p. Joanny Radoń. Można było zobaczyć przedstawienie pt: „Jan Paweł II wczoraj i dziś”, ukazującą Jana Pawła II i Jego wpływ również na współczesną młodzież, jak również krótką inscenizację, podczas której uczniowie klas starszych przedstawili abstrakcyjną rzeczywistość szkolną. Na scenie dwukrotnie zaprezentowali się uczniowie, uczęszczający na Kółko Muzyczne. Wykonali dwie piosenki w aranżacjach własnych. Podczas występów można było usłyszeć muzykę na żywo. Nie zabrakło poczucia humoru oraz chwil refleksji. Był to m

     • Ślubowanie pierwszoklasistów.

      Idą pierwszaki, dawne maluchy.

      Jeden w drugiego, to same zuchy!

      Witajcie Pierwszaki!

      Uroczyste przyjęcie 40 uczniów klas pierwszych do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej odbyło się dn. 9.09.2020 r. Wychowawcami klas pierwszych są: kl.1a - Marzena Tomera , kl.1b -Beata Stasiak. W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia odbyło się już we wrześniu. Uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej, z zachowaniem obowiązujących w szkole zasad i procedur bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania – bardzo dojrzale i z powagą recytowali wiersze. Ubrani w stroje galowe wobec dyrekcji szkoły, wychowawców i rodziców uroczyście ślubowali:

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia,

      Dnia 2 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

     • Informacja od pana A. Szostaka dot. wyżywienia i form rozliczenia .

      W związku panującą pandemią COVID – 19 następują zmiany w sprzedaży abonamentów na wyżywienie.

      Płatność będzie dokonywana tylko w formie przelewu na rachunek bankowy

      39 1950 0001 2006 0093 6010 0003

      - termin płatności będzie do 3 każdego miesiąca.

      Brak opłaty do obowiązującego terminu będzie skutkowało wtrzymaniem wydania posiłków.

     • WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO KRAKOWA

      W piękny jesienny wtorek 29.09.2020 uczniowie klas 6b, 6c i 6d wraz z wychowawcami: Elżbieta Studnicką, Małgorzatą Wójtowiec i Barbarą Matusiak udali się na sponsorowaną wycieczkę do Krakowa. Była to nagroda dla szkół Gminy Wiśniowa za wysoką frekwencję w ostatnich wyborach prezydenckich. Dzięki profesjonalnej organizacji przez Biuro Podróży Relax z Żegociny spędziliśmy bardzo przyjemnie czas do późnych godzin popołudniowych. Z przewodnikiem po Krakowie panią Martą Bielecką spacerkiem przeszliśmy od Pomnika Grunwaldzkiego na Placu Matejki przez stary Kleparz, obok Barbakanu, plantami obok pomnika Jana Matejki, przez Bramę Floriańską na Rynek Główny obok Kościoła Mariackiego, Sukiennic, kościółka św. Wojciecha a następnie ulicą Kanoniczą, koło kościołów św. Piotra i Pawła i św. Andrzeja na Wawel. Zwiedziliśmy Katedrę z grobowcami w podziemnych kaplicach i wyszliśmy ponad 60-cioma schodami

     • Jesienne Biegi Przełajowe dla klas I-III.

      We wtorek 22 września zostały zorganizowane w naszej szkole Jesienne Biegi Przełajowe dla klas I-III. Dopisywała nie tylko piękna aura, ale i ogromna radość najmłodszych uczniów, którzy mieli okazję sprawdzić się w swoim roczniku na dystansie 300 metrów. Wystartowała blisko setka zawodników. Wszyscy otrzymali medale z rąk pana dyrektora Krzysztofa Głowackiego, a najlepsi stanęli na podium.

     • XXXVII Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów i Festiwal Sportowy im. Kazimierza Bubuli

      W dniach 18-20 września w Wiśniowej trwały trzydniowe wydarzenia patriotyczne i sportowe.

      Data 18 września to rocznica pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, przeprowadzonej przez oddziały hitlerowskie we wrześniu 1944 roku. Od trzydziestu siedmiu lat dla uczczenia tych tragicznych dni organizowana jest Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Inicjatorem sztafety, która po raz pierwszy odbyła się w 1983 roku był p. Ludwik Dziewoński oraz p. Kazimierz Bubula – nauczyciel naszej szkoły w latach 1978-2002.

     • Biegowy sprawdzian przed Sztafetą.

      Pierwsze w tym roku szkolne biegi przełajowe za nami!

      W czwartek 10 września przeprowadzono w naszej szkole jesienne biegi przełajowe na dystansie 800 metrów. Zawody rozegrano w czterech kategoriach. Dopisała nie tylko piękna pogoda i fantastyczna atmosfera podczas zawodów, ale przede wszystkim ogromna frekwencja szczególnie w klasach IV-VI. Rywalizację ukończyło aż 158 zawodników!!! Brawa dla wszystkich uczestników. Najlepsi będą reprezentowali naszą szkołę 18 września podczas Sztafety Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Wtorek 21.03.2023