• Dzień Sportu z okazji święta patrona szkoły – Władysława Orkana.

      W ramach obchodów święta patrona szkoły zorganizowany został Dzień Sportu, podczas którego rozegraliśmy liczne zawody sportowe. Wszystkie klasy wystartowały w biegach przełajowych, klasy I-III rozegrały turniej zabaw a klasy IV-VI i VII -VIII walczyły w turnieju piłki nożnej. Zabawy, radości i sportowej rywalizacji w duchu fair play było co nie miara! Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej. Wkrótce powstanie również film z tego wydarzenia, gdyż nasze sportowe zmagania zostały włączone do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Phoni3x. Śledźcie naszą stronę.

     • FINAŁ XIX POWIATOWEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA ROZSTRZYGNIĘTY!

      Dnia 13 maja uczniowie Weronika Kowalczyk kl. 8b, Oliwia Urbanik kl. 8b, Adam Rzońca kl. 8a, Emilia Murzyn kl. 8c reprezentowali naszą szkołę w 19. Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci twórczością wybranego pisarza – Astrid Lindgren, pielęgnowanie zamiłowania pięknego czytania oraz czytelnictwa wśród młodzieży.

     • Zdobywamy brązowy medal w Finałach Wojewódzkich w Biegach Drużynowych!

      W dniu 12 maja w Nowym Targu odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biegach Drużynowych. Nasza szkoła wystawiła reprezentacje w kategorii dziewcząt klasa 4 i młodsze oraz chłopców – klasy 5-6. Obie drużyny zdobyły awans do finałów wojewódzkich po wygranej na szczeblu powiatowym. W zawodach wzięło udział ponad 700 uczniów z całej małopolski. Nasza reprezentacja chłopców po wspaniałym biegu na dystansie 1000 metrów zdobyła brązowy medal w tych bardzo prestiżowych zawodach. Dziewczęta uplasowały się na 11 miejscu wśród 20 zespołów.

     • Mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu w piłce nożnej!!!

      W dniu 5 maja w Myślenicach rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej (klasy 4-6). Nasza szkoła wystawiła reprezentacje w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Po zaciętej walce w finale chłopcy wygrali 3:2 z drużyną z Zakliczyna, a dziewczęta uległy zaledwie 0:1 zespołowi z Drogini. Chłopcy już 19 maja zagrają w półfinałach wojewódzkich w Nowym Targu. Trzymamy kciuki!!!

     • „SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII”

      Dnia 5 maja odbył się SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII„O złote pióro Pani Dyrektor”, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas I- III, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Obecna edycja konkursu była szczególna, bo poświęcona Dniu Mamy. Z tej okazji uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać wiersze o takiej tematyce. Tekst był zróżnicowany i dostosowany do każdej grupy wiekowej. Oceniano m.in. wrażenie estetyczne, sposób łączenia, kształt liter oraz poprawność ortograficzną przepisanego tekstu. Prace uczniów zostały ocenione dzięki jury w następującym składzie: mgr Agnieszka Rokosz, mgr Cecylia Marcisz oraz mgr Justyna Żak.

     • "Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!"

      W dniu 4 maja uczniowie klas siódmych zaprosili nas na uroczystą akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, aktorzy przypomnieli nam ten ważny moment naszej historii.

      Cytując jednego z nich: „Przecież naród, który nie zna własnej przeszłości umiera i nie buduje dobrego jutra”.

     • Szkolny Konkurs Recytatorski

      Dnia 28.04.2022 r. na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wystąpili w nim reprezentanci klas 1-3 wyłonieni w eliminacjach klasowych. Na szkolnej scenie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie. Występy oceniało szkolne Jury złożone z nauczycieli klas młodszych. Przewodniczącą Jury była pani bibliotekarka - Cecylia Marcisz. Organizatorem konkursu była Marzena Tomera. Zgromadzona publiczność – uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami oraz kilku rodziców - z zaciekawieniem słuchała wierszy o różnej tematyce.

     • DZIEŃ ZIEMI

      Chcesz o Ziemię dbać praktycznie, rób więc to ekologicznie!

      W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi.

     • Pięć razy na podium w powiatowych drużynowych biegach przełajowych!

      Aż pięć naszych drużyn stanęło na podium podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w Biegach Przełajowych Drużynowych. Dwie drużyny – dziewczęta rocznik 2011 i mł. oraz chłopcy rocznik 2009-2010 zdobyli pierwsze miejsce i awansowali do finałów wojewódzkich, które odbędą się 12 maja w Nowym Targu. Trzy drużyny: chłopcy rocznik 2011 i mł., dziewczęta 2009-2010 oraz dziewczęta 2007-2008 zajęły trzecie miejsca.

     • Finał dla Grzegorza Bajera i Michała Muty!!!

      Grzegorz Bajer i Michał Muta w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowym i Indywidualnym.

      Po fantastycznych występach naszych reprezentantów w zawodach powiatowych i półfinałach wojewódzkich nadszedł czas ostatecznego rozstrzygnięcia. W Nowym Targu w dniu 11 kwietnia odbył się finał zawodów drużynowych, w których Grzegorz i Michał wywalczyli bardzo wysokie czwarte miejsce. Po świętach w dniu 20 kwietnia odbyły się w Limanowej finały w grze indywidualnej. W turnieju wzięło udział 32 tenisistów z całej małopolski. Bardzo dobry rezultat uzyskał Grzegorz Bajer, który po bardzo zaciętym meczu (do pięciu setów i ostatni na przewagi!) i wygraną przeciwnika nie wszedł do półfinału i ostatecznie zakończył turniej na 7-8 miejscu.

     • Finał Wojewódzki dla dwóch naszych drużyn!!!

      Dwie nasze drużyny jadą na Finały Wojewódzkie Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku!!!

      W dniach 11-12 kwietnia odbył się etap powiatowy Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Chłopcy U12 walczyli w Myślenicach a pozostałe pięć kategorii mieliśmy zaszczyt gościć u siebie w Wiśniowej.

     • Misterium 2022 - 08.04.2022

      Dnia 8 kwietnia, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbyło się Misterium w wykonaniu absolwentów i uczniów naszej szkoły pod kierunkiem s. Bernadetty Jurkowskiej. Przedstawiona sztuka teatralna zrealizowana została według scenariusza pana Marcina Kobierskiego. Piękna sceneria i wspaniała gra aktorów pozwoliła nam wejść w klimat wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Młodym artystom gratulujemy zaangażowania i talentów.W dźwiękach radosnego Alleluja popłynęły do Wszystkich życzenia zdrowych, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

     • Konkurs matematyczny dla kl. 1-3

      7 kwietnia odbył się II etap międzyklasowego konkursu matematycznego. W matematycznych zmaganiach udział wzięło 18 najlepszych matematyków z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Uczniowie łamali głowy rozwiązując trudne zadania konkursowe, jednak poradzili sobie doskonale i tym samym potwierdzili swoje uzdolnienia matematyczne.

     • Wycieczka klas pierwszych.

      Dnia 31.03.22 r. klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami i opiekunkami uczestniczyły w warsztatach świątecznych w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Podczas zajęć uczniowie wykonali piękne palmy wielkanocne co widać na pamiątkowym, wspólnym zdjęciu. Druga część wyjazdu związana była z kinem Muza i seansem filmowym „Ups 2. Bunt na Arce”. Film w humorystyczny sposób pokazywał perypetie zwierząt uwiezionych na Arce. Bajka bardzo się podobała, a dobry nastrój i uśmiechy jeszcze długo towarzyszyły uczestnikom wycieczki.

     • Dzień Teatru

      Teatr, to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce…

      Obchodzimy Dzień Matki, Dzień Ojca, Babci i Dziadka, Dzień Wiosny… Teatr też ma swój dzień. Od 1961 roku 27 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru.

      Teatr łączy w sobie słowo, obraz, ruch i muzykę. Gdy bierzemy udział w sztuce, angażujemy wszystkie zmysły. Dzieci bardzo lubią oglądać spektakle, lubią kontakt z żywym aktorem. Jeszcze bardziej lubią jednak same tworzyć przedstawienia. Zabawa w teatr oddziałuje na sferę emocjonalną, sprzyja ćwiczeniu wyrażania uczuć, wspomaga spontaniczną aktywność, a także usprawnia komunikację i współpracę w grupie. Liczy się zabawa, współpraca i przyjaciele!

     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      Nadszedł długo oczekiwany dzień. Pierwszy Dzień Wiosny! Zabawny, wesoły dzień! Szkoła ozdobiona kwiatkami, powitalnymi transparentami. Szkoła pachnąca wiosennymi kwiatami rosnącymi na parapetach w sali Pierwszaków czekała na tę chwilę. 21 marca 2022 r. na pierwszej lekcji pewien bociek mocno stukał do drzwi sal lekcyjnych uczniów klas 1-3. Był listonoszem, który roznosił listy od Pani Wiosny! Najmłodsi uczniowie odczytywali listy adresowane do swojej klasy. W kopercie było też piórko – podarunek od bociana.

     • KONKURS PRZYRODNICZY W KLASACH 1-3

      W dniu 17 marca 2022r. uczniowie klas 1-3 przystąpili do II etapu konkursu przyrodniczego „Przyjaciel przyrody”.

      Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów, którzy w I etapie – klasowym otrzymali największą liczbę punktów. Konkursowicze losowali po cztery pytania a następnie odpowiadali na nie przed komisją. Czas na udzielenie odpowiedzi był ograniczony. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali jeden punkt. Pytania obejmowały zakres wiedzy objętej podstawą programową dla klas 1-3. Startujący w konkursie musieli wykazać się dużą wiedzą, nie tylko przyrodniczą ale również znajomością zagadnień ekologicznych. Poziom wiedzy był wysoki, dlatego nie obyło się bez dogrywek – czyli dodatkowych pytań. Te były już z kategorii trudne, ale niektórzy i na nie odpowiedzieli śpiewająco.

     • Dzień Świętego Patryka w naszej szkole!

      17 marca przypada Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Aby pokazać uczniom kulturę krajów anglojęzycznych, nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami przygotowali kilka niespodzianek.

      Uczniowie przebrali się w kolor Irlandii - zielony, otrzymali koniczynkę oraz mogli wziąć udział w quizie z pyszną gorąca czekoladą. Dzień był bardzo pozytywny, zielony i wesoły.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Niedziela 11.06.2023