• " Kogo bał się las?"

      Jak zachować masz się w lesie? Jak zachować się? W leśnym gąszczu niespodzianek co też spotka Cię?

      Dnia 22.11.2019r. uczniowie klasy 2 a pod kierunkiem wychowawcy Magdaleny Pazdur przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas 1-3 krótki spektakl pod tytułem "Kogo bał się las?" Przedstawienie miało na celu przekazać uczniom ważne informacje dotyczące zachowań podczas wycieczek do lasu. Na koniec przeczytano różne ciekawostki dotyczące zwierząt w których role wcieliły się dzieci. Aby sprawdzić czy uczniowie uważnie oglądali i słuchali odbył się quiz z słodkimi nagrodami. W przedstawieniu wystąpili: jeż, wiewiórka, grzyb, drzewa, dzieci, babcie, dzięcioł, elfy, wilk, zając, leśniczy.

     • „Jarzynki babci Balbinki”

      Już przyszła jesień, hula po lesie Chodzi na grzędy, myszkuje wszędy…

      Jesień to czas zbioru plonów. Wyhodowane w lecie zdrowe warzywa czas przenieść do schowków, komórek, spichlerzy. Robimy to po to, aby zimą cieszyć się własnymi pysznymi przetworami. Nie możemy dać się złapać jesiennym przeziębieniom! Powinniśmy jeść witaminki zawarte w owocach i warzywach! Zbierać plony jest łatwiej młodemu i zdrowemu, a co ma powiedzieć stara, chora babcia?

     • My też pomagamy ...

      „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

      Jan Paweł II

      Zbliżające się Święta to czas, w którym nie tylko chętnie otrzymujemy prezenty,
      ale również dzielimy się tym, co w nas najlepsze- dobrym sercem. Tak też uważają uczniowie naszej szkoły. Dnia 4 grudnia klasy: 2b oraz 3b wraz z wychowawcami brały udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez plastyka- panią Monikę Kowal. Stroiki świąteczne wykonane podczas tych zajęć zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej „BĄDŹMY RAZEM”. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do pracy, która okazała się nie lada wyzwaniem dla 8. i 9. latków. Jednak dzięki pomocy pani Moniki Kowal oraz wychowawczyń, uczniowie poradzili sobie doskonale! Efekty ich pracy można zobaczyć w galerii poniżej. Bardzo

     • Razem dla potrzebujących...

      "Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością."

      św. Matka Teresa z Kalkuty

      Drodzy Rodzice!

      Kolejny raz okazaliście nam niezwykłą pomoc i wsparcie. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Kiermasz Ozdób Świątecznych był bajecznie kolorowy i słodki! Dzięki Wam przybliżył się Świąteczny Duch Bożego Narodzenia ... .

     • Mikołajkowy Dzień

      Podobnie jak w latach ubiegłych, tak też i w tym roku Święty Mikołaj ze swoją świtą przybył, aby obdarować uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodkimi prezentami. Wizyta przebiegała inaczej niż w latach ubiegłych. Uczniowie klas 1-4 zostali zaproszeni do sali 28, gdzie w specjalnie przygotowanym, odświętnie udekorowanym pokoju, w akompaniamencie świątecznych melodii zostali obdarowani prezentami i słodyczami. Następnie Święty Mikołaj wyruszył w obchód po szkole odwiedzając uczniów klas starszych, częstując ich słodkościami i prosząc też dzieci, aby były zawsze grzeczne, posłuszne rodzicom i pilnie się uczyły przez cały rok. Dzięki wizycie niespodziewanego gościa Mikołajkowy Dzień upłynął w naszej placówce w miłym, świątecznym nastroju.

     • Nasze szopki

      Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali szopki bożonarodzeniowe.Będą one jak co roku brały udział w konkursie o tytuł najładniejszej. Już wkrótce okaże się, która z nich otrzyma to miano !

     • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO MYŚLENIC – LEKCJA W KINIE ORAZ SEANS FILMOWY

      W dniu 4.12.2019 r. uczniowie klas 4a, 4b i 5b wraz z wychowawczyniami: P. Dominik, U. Bajer i E.Studnicką pojechali do MOKiSu w Myślenicach na LEKCJĘ W KINIE: „PODRÓŻ PO KINIE GATUNKÓW” oraz seans filmowy „ BFG: BARDZO FAJNY GIGANT” S. Spielberga. W oparciu o fragmenty filmów charakterystycznych dla danego gatunku , dzieci omawiały takie gatunki filmowe jak: komedia, western, musical, fantasy, film przygodowy oraz science fiction. Uczniowie poznawali różnice między filmami science fiction i fantasy a także odkrywali rodzaje komizmu: sytuacyjny, słowny i postaci. Film „BFG: Bardzo Fajny Gigant” z gatunku fantasy bardzo podobał się dzieciom. To porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym olbrzymie, który odkrywa przed nią sekrety magicznej krainy. Film o snach a także o przyjaźni, bezinteresownej dobroci, odwadze, wierze w siebie…

     • Dla Ali ….

      W ostatnich dniach w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę kosmetyków do pielęgnacji ciała dla podopiecznych Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” w Wiśniowej. Część zebranych produktów przeznaczyliśmy dla Ali.

      Bardzo dziękujemy za udział w zbiórce. Bez Państwa pomocy nie udałoby się zebrać tak wiele … . Niech każde okazane dobro i wsparcie wraca do Państwa w mocy i sile!!!

     • Szkolny Konkurs Profilaktyczny „No Promil – No Problem”,

      Nasza szkoła bierze udział w licznych kampaniach społecznych i profilaktycznych. Organizujemy w ramach akcji konkursy, marsze, spotkania w klasach.

      W listopadzie zorganizowany został Szkolny Konkurs Profilaktyczny „No Promil – No Problem”, na który złożono prawie 50 prac plastycznych. Wszystkie prace wzięły ponadto udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

     • Andrzejki

      28 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez wychowawców klas wraz z Samorządem Uczniowskim. Dla uczniów klas I-III została zorganizowana zabawa na sali gimnastycznej ozdobionej andrzejkowymi dekoracjami, uczniowie bawili się uczestnicząc w ciekawych zabawach i konkursach prowadzonych przez: Partycję Murzyn, Justynę Dudzik, Weronikę Tokarz, Sylwię Radoń, Katarzynę Szwacką, Macieja Trzepaczkę oraz Patryka Murzyna. W przerwach udawali sie do klas na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

     • Badminton ? dlaczego nie!

      28 listopada w Myślenicach uczniowie naszej szkoły w składzie: Grzegorz Chlipała, Konrad Jaśkowiec oraz Phantipol Doktian po raz pierwszy wzięli udział w Drużynowym Turnieju Badmintona. Konkurencja polegała na tym, że najpierw rozgrywano mecze pojedyncze do trzech wygranych punktów a mecz kończył się po wygraniu dwóch setów. Jeżeli wynik był remisowy rozgrywano debla( też do trzech wygranych). Nasza drużyna trafiła na reprezentację Szkoły nr 2 w Myślenicach oraz na Szkołę Podstawową w Jaworniku. Po bardzo dobrej grze chłopcy zajęli pierwsze miejsce w powiecie i awansowali do rozgrywek wojewódzkich w Bieczu. Myślimy że ta dyscyplina sportowa zagości na stałe w kalendarzu imprez sportowych naszej szkoły. Zawodnikom dziękujemy i gratulujemy i!!!

     • "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"

      29 listopada w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę w ramach akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".

      W czasach, w których ludzie cały czas są w biegu; w których świat krzyczy do nas różnymi treściami; w których niektórzy twierdzą, że cieszą się, iż mają dorosłe dzieci. W czasach, w których coraz częściej młodzi ludzie muszą szukać autorytetów, bo wokół same złe wiadomości; w których człowiek rozmawia z człowiekiem przez telefon, smartfona, Internet; w czasach, w których świat wartości nie dla wszystkich znaczy to samo. W czasach, w których liczy się mieć, a nie być. Dzisiaj, w tych właśnie czasach, uczniowie naszej szkoły z Waszą pomocą, Drodzy Rodzice, pokazali, że można inaczej! Można zwolnić bieg, zatrzymać się, spojrzeć wokół i zauważyć, że są niedaleko ludzie, którzy potrzebują jeszcze drugiego człowieka! Są ludzie, którzy chcą pomagać! Są ludzie, którzy chcą się dz

     • KARTKA URODZINOWA DLA KAROLINKI

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2017 roku, Karolinka Płachta musiała po raz drugi zmierzyć się z ciężką chorobą. Szpital w Prokocimiu ponownie stał się jej domem a kolejne cykle chemioterapii przyniosły oczekiwane rezultaty. Mimo to, podczas tegorocznych wakacji jej rodzice usłyszeli, że muszą po raz trzeci stawić czoła jednemu z najgorszych przeciwników-białaczce. 29 listopada Karolinka będzie obchodzić 8 urodziny, dlatego też uczniowie klas 4 włączyli się w akcję „Kartka Urodzinowa dla Karolinki,” przygotowując drobne upominki dla dzielnej wojowniczki z Zakliczyna. Wspólnymi siłami staraliśmy się aby nasze kartki urodzinowe odpowiadały zainteresowaniom i pasjom dziewczynki, mając nadzieję, iż ten mały gest przyniesie odrobinę radości i uśmiechu. Karolinko

     • Spotkania profilaktyczne- Zachowania agresywne młodzieży

      27 listopada 2019 r. w ramach działań profilaktycznych naszej szkoły uczniowie klas VI – VIII spotkali się z Panem Markiem Szczotkowskim by porozmawiać o zachowaniach agresywnych. Bazując na swoim doświadczeniu i przykładach z życia codziennego, Pan Szczotkowski wyjaśniał uczniom różnice między przemocą, a agresją. Przybliżał mechanizmy pojawiania się przemocy ze szczególnym naciskiem na fakt, że jest to proces. Omówił rodzaje przemocy podając przykłady, które często spotkać możemy każdego dnia. Zdefiniował pojęcie sprawcy i ofiary. Podkreślił, że każdy może być sprawcą, ale i ofiarą przemocy. MOŻE, ALE NIE MUSI …. .

     • Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

      Dnia 26 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas I a i I b.

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

     • BEZPIECZNA PRZERWA

      W dniu 8 października 2019 r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w apelu poświęconemu bezpieczeństwu w szkole a przede wszystkim na przerwie. Apel przygotowały klasy 2a i 3a wraz ze swoimi wychowawcami Magdaleną Pazdur i Beatą Stasiak. Uczniowie zaprezentowali wierszyki dotyczące zachowań w szkole . Przedstawili uczniom z młodszych klas co wolno, a czego nie wolno robić w czasie przerw. Na koniec uczniowie klasy 2 a zaśpiewali piosenkę „Bądźmy uważni ” a klasa 3 a zatańczyła szkolny rap . Po apelu został ogłoszony plastyczny konkurs dla klas 1-3 pt. „Bezpieczna przerwa”.

     • TO WZGÓRZE NAPRAWDĘ JEST MAGICZNE ….

      Dnia 24 października 2019 roku , uczniowie klas 2a i 3a wraz z wychowawcami p. Beatą Stasiak i p. Magdaleną Pazdur wybrali się na wycieczkę pełną niezapomnianych przygód na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. Tematem warsztatów przyrodniczych był ziemniak „w roli głównej ”. Uczniowie sami przygotowywali frytki a później mogli się delektować ich smakiem. Następnie dzieci wzięły udział w sztafecie na łące po czym przeszły do wąwozu gdzie strzelały do tarczy oraz uczyły się rozpalać ogień za pomocą krzesiwa. Kolejną atrakcją dnia była przejażdżka konna i karmienie zwierząt w mini zoo. Pełni wrażeń uczniowie udali się na pyszną kiełbaskę z pieczonymi w ogniu ziemniaczkami. Po odpoczynku czekały już na nich gry terenowe i zabawa na placu zabaw. Kiedy wycieczka dobiegała końca uczniowie ze smutkiem żegnali się z tym magicznym miejscem. Słoneczna pogoda dopisywała nam cały dzień . Oczarowani

     • Święto Niepodległości

      Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość pt. „Wstań, Polsko moja!” została przygotowana przez uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami: 6a p. A. Suruło, 6b p. Z. Pilch, 6 c p. A. Bubulą oraz 3 b p. M. Tomerą.

     • Zachowania agresywne dzieci i młodzieży.

      14 listopada 2019 r. rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym prowadzonym przez Pana Marka Szczotkowskiego. Tematem szkolenia były szeroko rozumiane zachowania agresywne dzieci i młodzieży.

      Pan Szczotkowski zauważył, że obserwujemy wzrost zachowań agresywnych. Zwrócił uwagę na czynniki sprzyjające zachowaniom agresywnym, na powody stosowania przemocy. Zaznaczył, że pojawienie się agresji, zachowań niewłaściwych to nie jest problem danej chwili. To proces, a więc ma swój początek, rozwija się, trwa w czasie. Część spotkania prelegent poświęcił na coraz niestety częstszy problem autoagresji wśród dzieci i młodzieży. Omówił ponadto sprzyjające tym zachowaniom czynniki ryzyka.

     • „101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”.

      Grupa nauczycieli w składzie: Urszula Bajer, Agnieszka Rokosz, Barbara Matusiak, Małgorzata Raszewska, Paulina Dominik dołączyła do akcji „101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”. Akcja ma na celu uczczenie w górski sposób 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz propagowania spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, w ruchu. W tym roku była połączona ze zbieraniem śmieci. Organizatorem i pomysłodawcą jest portal Aktualne Warunki w Górach.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Wtorek 21.03.2023