• Wielki sukces naszej szkoły!!!Nasza szkoła na X miejscu w klasyfikacji "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego"

      To że rok szkolny 2018/2019 był dla nas spektakularny pod względem sportowym świadczą już nie tylko kolejne półki uginające się pod ciężarem pucharów i liczne artykuły na naszej stronie…

      W środę, 6 listopada w Myślenicach odbyło się podsumowanie "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego". Nasza szkoła została sklasyfikowana na 10 miejscu w województwie w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a tym samym okazała się najlepszą szkołą w powiecie myślenickim!!! Nagrodę z rąk Prezesa MSZS w Krakowie odebrał dyrektor szkoły – Pan mgr Krzysztof Głowacki. Warto zaznaczyć, że punkty przyznawane są tylko za zdobycie miejsc 1-6 w finałach wojewódzkich, a żeby tam dotrzeć trzeba wygrać kolejno zawody powiatowe, rejonowe i jeszcze dobrze zaprezentować się w zawodach wojewódzkich.

     • WYCIECZKA EDUKACYJNA KLAS PIĄTYCH – REJS STATKIEM PO ZALEWIE DOBCZYCKIM, WZGÓRZE ZAMKOWE I MURY OBRONNE MIASTA

      W piękny, słoneczny dzień 18.10.2019 korzystając z uroków złotej jesieni klasy piąte z wychowawcami p. T. Lichoniem, p. E. Studnicką, p. M. Wójtowiec i p. B. Matusiak wybrały się na wycieczkę edukacyjną. Dzięki kreatywności p. M. Wójtowiec popłynęliśmy statkiem po Zalewie Dobczyckim. Rejs trwał 45 minut. Z przystani w Brzączowicach przepłynęliśmy około 13 km słuchając opowiadań przewodnika oraz wspomnień sprzed zalania tego terenu. Podziwialiśmy piękne krajobrazy, wsłuchiwaliśmy się w szum wody. Wielu płynęło statkiem po raz pierwszy przezwyciężając lęk i nabywając nowe doświadczenia. Następnie szybkim marszem zdobyliśmy wzgórze zamkowe w Dobczycach i wyszliśmy na mury obronne miasta spoglądając na zalew tym razem z góry. Zeszliśmy do najlepszej lodziarni a na koniec chwila szaleństwa na placu zabaw. To był bardzo aktywnie spędzony dzień.

     • Uczyli się debatować .

      28 października w naszej szkole odbyło się wyjątkowe szkolenie prowadzone przez Pana Szymona Turcza pod patronatem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki. Stowarzyszenie znane jest z aktywnie prowadzonej kampanii społecznej „No Promil – No Problem”.

      Przedstawiciele klas VI i VII uczyli się jak można stanowczo, kulturalnie i skutecznie przedstawić i bronić swojego zdania w DEBACIE. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoją pomysłowość, kreatywność i logiczne myślenie. Doświadczyli jak bardzo ważne w osiąganiu wytyczonych przez siebie celów jest wzajemne słuchanie i konsekwencja. Podczas warsztatów i intensywnej, twórczej pracy młodzi ludzie uczyli się teorii elementów stosowanych w DEBACIE, a także argumentacji i kontrowania przeciwników. Przekonali się, że zaplanowana, logiczna dyskusja może przynieść więcej korzyści niż głośna kłótnia. Na przykła

     • „Pan Tadeusz”- ostatni zajazd w …Wiśniowej

      25-26.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej już po raz czwarty odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klas 8 mogli w nieco odmienny sposób zapoznać się z treścią i problematyką lektur szkolnych.W tym roku uwaga młodzieży koncentrowała się wokół epopei „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale także zainteresowanie wartościami prezentowanymi w lekturach, przybliżenie tradycji, obyczajowości.

     • Święto Komisji Edukacji Narodowej

      Dnia 14 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Aby uczcić to wyjątkowe święto, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Magdaleny Pazdur oraz Magdaleny Knapik-Lizak przygotowali uroczysty apel.

      Uczniowie zaprezentowali zgromadzonym gościom życzenia w formie:

     • ZŁOTO, ZŁOTO, ZŁOTO, ZŁOTO, ZŁOTO i jeszcze raz ZŁOTO na mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym!!!

      Ten tydzień należy absolutnie do naszych tenisistów stołowych. We wtorek 22 października Grzegorz Bajer najpierw wygrał Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym indywidualnie, a po chwili wraz z Michałem Mutą sięgnęli po kolejne złoto w grze podwójnej. Dwa dni później, 25 października, jego siostra Emilia Bajer wygrała indywidualnie Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym, a potem dorzuciła do pary kolejne złoto wygrywając konkurs drużynowy razem z Edytą Węgrzyn. Chłopcy nie pozostali w tyle. Grzegorz Chlipała także zdobył indywidualnie tytuł mistrza powiatu a następnie wspólnie z Bartłomiejem Rokoszem zwyciężyli w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowym. Wszyscy awansowali do rozgrywek rejonowych, które rozegrane zostaną w Nowym Targu.

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

      W środę 23 października br. uczniowie klasy 1a i 1b złożyli uroczyste ślubowanie.W otoczeniu kolegów z klas drugich i trzecich oraz licznie zgromadzonych rodziców zostali uroczyście powitani przez trzecioklasistów i samorząd szkolny.. Pierwszaki też pokazali na co ich już stać i zaprezentowali zgromadzonym w sali gimnastycznej swój bogaty program artystyczny na który złożyły się piosenki ,wiersze, scenki teatralne i bardzo dynamiczny taniec. Do grona uczniów szkoły przyjęto 47 pierwszaków. Po ślubowaniu i pasowaniu na ucznia uczniowie otrzymali okolicznościowe upominki od Rady Rodziców oraz "Pierwsze czytanki" od Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Po uroczystości spotkanie w klasach i słodki poczęstunek przygotowany przez ukochane mamy.

     • No promil, no problem !

      Uczniowie naszej szkoły od wielu już lat biorą aktywny udział w kampanii społecznej „No Promil – No Problem”. Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach Małopolski poprzez ograniczenie liczby kierowców będących pod wpływem alkoholu, środków psychoaktywnych oraz zmianę nastawienia społecznego wobec nietrzeźwych kierowców.

     • Kasprowy Wierch zdobyty!

      Klasa 6 c wyruszyła na kolejną górską wyprawę. Po nocny zdobyciu zimą Lubomira (904 m n.p.m.), noclegu w bacówce na Gorcu (1228 m.n.p.m.) oraz wyprawie na biegówkach na Turbacz (1310 m n.p.m.) – tej jesieni postanowiła zdobyć pieszo Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.). Ekipa jedenastolatków spisała się na medal nie tylko docierając sprawnie na szczyt, ale przede wszystkim pod względem przygotowania ubioru odpowiedniego do zmiennych warunków pogodowych i ekwipunku – mamine obiadki na szczycie smakowały wybornie, a różnorodność potraw mogłaby zapełnić nie jedno restauracyjne menu. (Brawa oczywiście dla mam!) Wisienką na torcie były zapierające dech w piersiach widoki do zobaczenia w galerii na stronie szkoły.

     • Chłopcy z klas 7-8 na pierwszym miejscu, a dziewczęta z klas 4-6 na trzecim.

      W czwartek 3 października rozegrano w Myślenicach Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Biegach Sztafetowych. Nasza reprezentacja chłopców z klas 7-8 zdobyła pierwsze miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich. Skład sztafety: Grzegorz Chlipała, Jakub Szynal, Maciej Trzepaczka, Karol Klikuszewski, Mikołaj Pałka, Karol Kus, Marek Burkat, Patryk Irzyk, Jan Piwowarczyk, Konrad Jaśkowiec.

     • Lekcja tańca z "Banda Burkiem"

      W środę 2 października 2019 r. gościliśmy członków zespołu regionalnego "Banda Burek" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej,którzy wraz ze swoimi paniami instruktorkami uczyli uczniów naszej szkoły podstawowego kroku i figur krakowiaka, a równocześnie zachęcali do zapisów i do uczestnictwa w zajęciach grup tanecznych działających w GOKiS w Wiśniowej.Ta forma prezentacji zespołu i zachęty do uczestnictwa w jego pracach spodobała się wszystkim uczniom.Fotografie z tego wydarzenia są najlepszym i oczywistym dowodem.

     • XXXVI Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK iBCh

      18 września, jak co roku została zorganizowana sztafeta dla uczczenia poległych w walkach partyzanckich żołnierzy AK i BCh z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz wymordowanych w czasie pacyfikacji mieszkańców wsi Lipnik i Wiśniowa. W tym roku bieg rozpoczynał się w centrum Wiśniowej, a meta znajdowała się przy RCOS w Dobczycach.

     • 75 rocznica pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika.

      W środę 18 września br. młodzież szkolna, oficjalne delegacje,liczni mieszkańcy,uczestnicy biegu sztafetowego wzięli udział w uroczystej mszy św. sprawowanej w intencji pomordowanych w kościele parafialnym św. Marcina w Wiśniowej. Po mszy św. wszyscy uczestnicy przemaszerowali na miejscowy cmentarz, gdzie u stóp pomnika ofiar pacyfikacji odczytano apel poległych, zlożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.Chwile zadumy i refleksji wzbogacił odczytany wiersz okolicznościowy poświęcony ofiarom pacyfikacji.

     • Zaczynamy od profilaktyki …..

      11 września nasza szkoła gościła st. sierż. Dominika Kulę z Komisariatu Policji w Dobczycach, który spotkał się w tym dniu z uczniami i rodzicami.

      Najmłodsi uczniowie mieli możliwość nie tylko poznać dzielnicowego gminy Wiśniowa, ale przede wszystkim zapoznać się i przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pan dzielnicowy przypomniał bowiem o zasadach poruszania się po drogach publicznych, wyposażeniu roweru i ogromnej roli odblasków, które każdy poruszający się po zmierzchu - nawet dorosły- powinien mieć. Razem z uczniami mieliśmy możliwość poznać właściwe sposoby reagowania na wizytę nieznajomych w domu, zaproszenia od nieznajomych osób poznanych w Internecie, a także reakcje na propozycje podwożenia do szkoły przez zatrzymujące się obce osoby w samochodzie. Przy tej okazji pan dzielnicowy przypomniał, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, by po zgłosze

     • Nasze pierwsze sukcesy w nowym roku szkolnym.

      „Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.”

      Thomas Alva Edison

      Między innymi te słowa towarzyszyły uczniom naszej szkoły podczas realizacji kampanii społecznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2019. Działania w ramach tej ogólnopolskiej akcji realizujemy w szkole od kilku już lat. W minionym roku szkolnym uczniowie brali udział w wielu aktywnościach związanych z ww. hasłem kampanii. Poznawali znaczenie sukcesu w życiu człowieka, ale także znaczenie porażki i nauki, która z niej płynie. Podczas wycieczek i podejmowanych wyzwań towarzyszyły uczniom słowa kampanii: CHCE MI SIĘ CHCIEĆ !!!

     • Obrazki z podwórka

      Chociaż mało mamy lat, tak naprawdę niewiele,

      Choć lubimy w piłkę grać i pojeździć rowerem,

      Choć na wszystko mamy czas, tyle zabaw nas czeka,

      Wiemy, że każdy z nas, wyrośnie każdy z nas

      Na wielkiego, wielkiego na człowieka!

     • X Gminny Konkurs Ortograficzny

      Dnia 21.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej jak co roku, odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich z Wiśniowej, Lipnika i Węglówki. Każdą klasę mogło reprezentować trzech uczniów. Celem konkursu było doskonalenie poprawności ortograficznej, motywowanie uczniów do samodzielnego rozwoju umiejętności i uzdolnień w zakresie ortografii. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej uczestnicy pisali dyktando, w drugiej części rozwiązywali krzyżówki, teksty z lukami, zagadki.

     • Brązowy medal naszych lekkoatletów.

      W czwartek 23 maja drużyna w składzie: Wiktor Pąpka, Bartłomiej Rokosz, Bartłomiej Pałka, Karol Murzyn, Michał Muta i Karol Klikuszewski zdobyli trzecie miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się w Nowym Targu. Chłopcom gratulujemy! Cieszy fakt, że odkąd rozbudowała się nasza infrastruktura sportowa o obiekt do skoku w dal, nasi uczniowie ćwiczą na nim bardzo chętnie i już osiągają takie sukcesy !

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Wtorek 21.03.2023