Kolejne Mistrzostwo Powiatu naszych piłkarek nożnych!!!
Ledwo opadły emocje po wygranej młodszych dziewcząt, a już kolejnego dnia drużyna dziewcząt z klas 7-8 i gimnazjum zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej!!! Wychodzi na to, że tej wiosny jesteśmy piłkarską potęgą w kategorii dziewcząt w naszym powiecie. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze. Ich przeciwnikami były z SP Krzczonów, SP 3 Myślenice, SP Sułkowice i SP Skomielna Biała.
Nasze piłkarki wygrywają Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej !!!
Nasze piłkarki wygrywają Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej !!!
Drużyna dziewcząt z klas I-VI zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w rozegranych w Myślenicach na boisku LKS Górki zawodach w piłce nożnej. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze ( z SP Krzczonów, SP Tokarnia i SP 3 Myślenice). Na boisku prezentowały się fenomenalnie i bezbłędnie. Szarże Grażynki Błaszczak na bramkę przeciwniczek, celne dobitki Karoliny Kowal, fenomenalne podania Julki Szczechowicz, obrona Gabrysi Murzyn czy kapitalny drybling Roksany Kowal z dwa razy wyższymi przeciwniczkami (uczennica klasy drugiej!!!) wprawiały w zdumienie nie tylko inne drużyny, ale i ich opiekunów. Nasza bramkarka - Zuzanna Dróżdż nie przepuściła żadnego gola!! Złota drużyna z hali okazała się też najlepsza w powiecie na boisku trawiastym. Brawo dziewczęta! Życzymy Wam powodzenia w etapie rejonowym, który już 27 maja zostanie
Tajemnicza chemia
Podczas obchodów 40-lecia powstania naszej szkoły uczniowie oraz przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych zorganizowanych przez nauczycielkę chemii oraz uczniów klasy III b gimnazjum.
Celem zajęć było pokazanie, jak wiele ciekawych doświadczeń można wykonać przy użyciu rzeczy, które mamy w naszych domach. Chemicy z klasy IIIb stosując ogólnodostępne produkty spożywcze zaprezentowali doświadczenia wyjaśniające tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. chemiczne jojo, wulkan, srebrne jajko, nadmuchany balon w butelce czy palącą się wodę.
„Czterdzieści lat minęło…”
14 maja to w Szkole Podstawowej w Wiśniowej zawsze duże święto. Tego dnia bowiem przypada Dzień Patrona Szkoły - Władysława Orkana. W tym roku jednak świętowaliśmy wyjątkowo uroczyście. Nie często zdarza się bowiem obchodzić 40- lecie i honorować ważną dla wiśniowskiej społeczności postać – nauczyciela, budowniczego i wieloletniego dyrektora szkoły - Stanisława Piechowicza.
Rodzeństwo Izabela i Kamil Dudzikowie na podium w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS.
W Krakowie w dniu 9 maja na Błoniach, tradycyjnie o tej porze roku, odbyły się Wiosenne Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Nasza choć nieliczna bo trzy osobowa reprezentacja zaprezentowała się znakomicie. Izabela Dudzik i Kamil Dudzik ukończyli bieg na drugiej a Izabela Banach na czwartej pozycji. Wraz z zawodnikami z SP Zakliczyn zdobyli trzecie miejsce dla powiatu myślenickiego w klasyfikacji powiatowej.
Nasi uczniowie zdobywają złoto w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym!!!
Nasza reprezentacja chłopców z klas IV-VI zwyciężyła w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, który został rozegrany 9 maja w Myślenicach. Zawody składały się z czterech konkurencji: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 800 m. Nasi chłopcy w składzie: Konrad furman, Michał Muta, Karol Murzyn, Adrian Ciślik, Karol Klikuszewski i Wiktor Pąpka okazali się bezkonkurencyjni i to nasza szkoła będzie reprezentować powiat na finałach wojewódzkich w Nowym Targu 23 maja.
Złoto i brąz dla naszych zespołów w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych.
W Myślenicach na Zarabiu w dniu 7 maja odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasze zespoły z roczników 2008-2009 zdobyły złoto (chłopcy) i brąz (dziewczęta). Chłopcy uzyskali awans do zawodów wojewódzkich, które odbyły się w Nowym Targu w dniu 20 maja. Zajęliśmy tam 10 miejsce.
Międzyklasowy Konkurs Ortograficzny.
15 maja w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Ortograficzny. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Ortografii klas II i III. Celem konkursu było podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych, zachęcenie ich do zgłębiania wiedzy w tym temacie, a także popularyzacja konkursu jako formy rozwijania zainteresowań i uzdolnień. W wydarzeniu brało udział 12 reprezentantów klas drugich i trzecich. Ich zadaniem było rozwiązywanie krzyżówek, rebusów i zagadek ortograficznych oraz uzupełnianie dyktand. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad poprawnej pisowni.
„Śladami władców polskich”
Dnia 8 maja 2019 r. klasa 1b pod opieką wychowawcy, przewodnika i rodziców wyruszyła na wycieczkę do grodu Kraka. Podróż minęła szybko i przyjemnie dzięki pani przewodnik, która już w autokarze opowiadała wiele ciekawych historii i legend związanych z Krakowem i jego mieszkańcami. Po spacerze przez Planty dotarliśmy na Rynek Główny w Krakowie. W tym miejscu pani przewodnik opowiedziała najważniejsze legendy związane z miastem Kraka m. in.: o Kościele Mariackim i sztylecie ukrytym w Sukiennicach, o rycerzach zaklętych w gołębie, o wesołym Lajkoniku i hejnale. Opowieści te wzbogacone były interesującymi rekwizytami. Dzieci poznały również tajemnicę lokacji Krakowskiego Rynku -największego średniowiecznego placu w Europie! Uczniowie zobaczyli także pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Wojciecha i makietę dawnego Ratusza. Kolejnym punktem wycieczki był udział w lekcji muzealnej
„SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII Z OKAZJI 40- LECIA SZKOŁY”
Dnia 6 maja odbył się SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII
„O złote pióro Dyrektora”, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas I- III, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Obecna edycja konkursu była szczególna. W roku 2019 nasza szkoła obchodzi 40 lat swojego istnienia. Z tej okazji uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać jubileuszowe wierszeo NASZEJ SZKOLE. Tekst był zróżnicowany i dostosowany do każdej grupy wiekowej. Oceniano m.in. wrażenie estetyczne, sposób łączenia, kształt liter oraz poprawność ortograficzną przepisanego tekstu. Prace uczniów zostały ocenione dzięki jury w następującym składzie: wicedyrektor Józefa Bednarczyk, mgr Cecylia Marcisz, mgr Marzena Tomera oraz mgr Justyna Żak.
VI Młodzieżowy Rajd „Beskidzkie Wyspy”
7 maja w ramach realizacji programu pozytywnej profilaktyki, integracji i kreacji wolnego czasu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Młodzieżowym Rajdzie „Beskidzkie Wyspy”. Tegoroczna trasa wiodła z Męciny w Gminie Limanowa na szczyt Jaworza (921 m n.p.m.). W wyprawie wzięło udział 49 uczniów SP i Gimnazjum. Organizatorami imprezy była Gmina Limanowa. Jak co roku młodzież wzięła udział w przygotowanych konkursach, zdobywając atrakcyjne nagrody.W konkursie piosenki turystycznej I miejsce zajęła Gabriela Rokosz z kl. 5c, natomiast grupa muzyków w składzie: Szymon Woźniczka (trąbka), Kamil Dudzik (trąbka), Ksawery Kowal (trąbka), Jakub Szynal (śpiew), Adam Chlipała (śpiew), Grzegorz Chlipała (śpiew) i Jakub Lenart (śpiew) zdobyła wyróżnienia. W tym czasie uczestnicy imprezy mogli napić się gorącej herbaty, zjeść grochówkę lub bigos, posmakować domowego ciasta i innych spe
Święto 3 Maja
We wtorek – 30 kwietnia 2019r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona 228. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów tożsamości narodowej.
Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego, dla którego oprawę muzyczną przygotowali Szymon Woźniczka z kl. 8a i Kamil Dudzik z IIIb. Uczniowie klas siódmych pod kierunkiem Pani Agnieszki Rokosz i Pani Katarzyny Ćwierz przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w dawne czasy. Była scenka z posiedzenia sejmu z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i posłów, wiersze, piosenki. Biało – czerwone kotyliony przygotowane przez uczniów stały się w tym dniu ważnym elementem stroju każdego nauczyciela .
XVII Gminny Konkurs Matematyczny w Węglówce
„Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.”
~Hugo SteinhausDnia 29 kwietnia 2019r. odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny
w Węglówce dla trzecioklasistów, w którym wzięło udział łącznie 12 uczniów ze szkół w Węglówce, Lipniku i Wiśniowej.
Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas III, doskonalenie sprawności rachunkowej i myślenia matematycznego , motywowanie do samodzielnej pracy i wysiłku intelektualnego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z terenu gminy Wiśniowa.
MATEMATYCZNE SUKCESY
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki 12.03, obchodzonego w naszej szkole po raz drugi, zostały zorganizowane przez p. E. Studnicką szkolne MISTRZOSTWA W ŁAMIGŁÓWKACH LOGICZNYCH. Rywalizowało ze sobą 7 dwuosobowych drużyn ze wszystkich klas czwartych i piątych.
Oto wyniki: Grzegorz Bajer i Adrian Ciślik z kl. 5a - I miejsce (nauczyciel: E.Studnicka), Oliwia Urbanik i Weronika Kowalczyk z kl. 5b – II miejsce (nauczyciel: M.Raszewska), Eryk Matuszek i Mateusz Rokosz z kl. 4b – III miejsce (nauczyciel: E.Studnicka). Gratulujemy!
Wielkanocne pomaganie w SP w Wiśniowej
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w akcje wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów. Za pośrednictwem wolontariuszy Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” przekazaliśmy je zespołowi hospicyjnemu. Życzenia od uczniów trafią do chorych dzieci i dorosłych.
Nasze ośmiolatki z brązowym medalem w finale wojewódzkim w turnieju piłkarskim!!!
W dniach 8-9 kwietnia na obiektach Con Con Zone w Nowej Hucie zostały rozegrane finały wojewódzkie turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. W turnieju wzięły udział trzy nasze drużyny – chłopców w kategorii U-10 oraz dziewcząt w kategorii U-8 i U-10. Nasza najmłodsza drużyna po bardzo emocjonujących meczach dotarła do ścisłej czwórki. W półfinale przegrały z KS Tarnovia – późniejszym zwycięzcą turnieju. W walce o trzecie miejsce nasze dziewczynki wykazały się ogromnym hartem ducha i wygrały 3:1 z UKS Sobolów. Dziewczęta w turnieju tego dnia rozegrały 6 meczów po 20 min!!! Ile to emocji, ile przebiegniętych metrów … Nasze ośmiolatki dostały stroje piłkarskie firmy Nike, torby piłkarskie, medale i ogromny puchar. Wiktoria Dominik została najlepszą bramkarką turnieju.
Izabela Dudzik najszybszą zawodniczką!
We wtorek 26 marca braliśmy udział w Memoriale Bronisławy Staszel "Polankowej" w Kościelisku. Zawody polegały na pokonaniu na nartach toru przeszkód. W kategorii 2003-2005 Izabela Dudzik zdobyła tytuł najszybszej zawodniczki, a na miejscu trzecim uplasowała się Izabela Banach. Wśród chłopców 4 miejsce zajął Kamil Dudzik, a szóste Szymon Woźniczka. Poniżej link do filmu z zawodów:)
„MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ WSZYSTKICH NAUK”
„MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ WSZYSTKICH NAUK”
J. Śniadecki
Konkurs matematyczny dla kl. 1-3
5 kwietnia 2019r. odbył się II etap międzyklasowego konkursu matematycznego. W matematycznych potyczkach udział wzięło 18 osób - najlepszych matematyków z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Uczniowie łamali głowy rozwiązując trudne zadania konkursowe, jednak poradzili sobie doskonale i tym samym potwierdzili swoje uzdolnienia matematyczne.
Kwiatowo i kolorowo.
W dniu 4 kwietnia klasy 1a i 2a wzięły udział w 2 godzinnych warsztatach z udziałem twórcy ludowego, pana Jerzego Chlipały z GOKiS-u w Wiśniowej.
Uczniowie mieli możliwość poznać różne techniki wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły pod okiem pana Jurka i swoich wychowawczyń. Było bardzo kolorowo i kwiatowo w tym dniu . Okazało się, że nie jest to takie trudne-wystarczy chcieć.
Święto Ziemi
„Coraz więcej wkoło brudu, coraz bardziej szaro,
Coraz ciężej ludziom sprzątać… Co się z nimi stało?”
Zbliża się szczególny dzień – Dzień Ziemi – 22 kwietnia. Z tej okazji uczniowie z Zespołu teatralnego Zum, 4.04.2019 r, pod kierunkiem Marzeny Tomery przygotowali ekologiczny spektakl pt. „Smutna Ziemia”. Na widowni zasiadali uczniowie z klas I-VI.
Dziś:
Wtorek 21.03.2023Nawigacja