• Co dalej po szkole podstawowej?

      Uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum stoją przed trudnym wyborem szkoły średniej i dalszego kierunku kształcenia. W ramach orientacji zawodowej gościła w naszej szkole w dniu 10 października jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Myślenic pod dowództwem st. brygadiera Romana Ajchlera. Młodzież poznała ścieżkę kształcenia oraz cechy psychofizyczne konieczne w zawodzie strażaka. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali pokaz sprzętu ratownictwa gaśniczego oraz ratownictwa medycznego. Dowódca grupy wskazywał na specyfikę zawodu, dbałość o kondycję fizyczną sprawdzaną podczas okresowych badań i testów, a także konieczność ciągłego dokształcania, zdobywania certyfikatów i uprawnień do obsługi sprzętu ratownictwa lądowego, wodnego i wysokościowego. Ten ostatni zakres prezentowali druhowie OSP w Wiśniowej p. Mateusz Jasek i p. Tomasz Moryc.

     • Klasy trzecie na Zaczarowanym Wzgórzu

      8 października klasy 3a i 3b wybrały się na Zaczarowane Wzgórze. Nasza wycieczka zakręcona była wokół tematu „Jesienne święto pieczonego ziemniaka”. W tym magicznym miejscu poznaliśmy Pana Ziemniaka jako Króla Kuchni. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności kulinarne przygotowując frytki (wyszły rewelacyjnie:) oraz tworząc komiksy, które zaskoczyły nawet nas samych. Największą atrakcją jednak była jazda na końskim grzbiecie pod okiem instruktora i wizyta w wiejskim zoo. Po grach i zabawach z Panem Ziemniakiem w roli głównej zjedliśmy smaczny obiad. A na koniec znowu oddaliśmy się szaleństwu na placu zabaw.

     • Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu

      11.10.2018 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami: p. T.Lichoniem, p.E.Studnicką, p. M.Wójtowiec i p. B.Matusiak przeżyli niezapomnianą wycieczkę na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. W około pięciogodzinnym programie była jazda konna, karmienie zwierząt, dojenie sztucznej krowy, zabawy harcerskie wymagające strategii i współpracy, kulinaria (krojąc i degustując frytki słuchali historii ziemniaka oraz zasad zdrowego gotowania), obiad, ścieżka przyrodnicza oraz survival w wąwozie (m.in. rozpalanie ognia i strzelanie do tarczy) a na koniec beztroska na placu zabaw. Słoneczna pogoda, piękne widoki na Beskid Wyspowy i bardzo sympatyczni ludzie prowadzący atrakcyjne zajęcia sprawiły, że trudno było się rozstać z tym miejscem.

     • KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

      Dnia 12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Aby uczcić to wyjątkowe święto, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego, przygotowali akademię w formie koncertu życzeń. Poprowadzili go Jessica Urbaniak i Jakub Szynal. Historię święta przypomniała Katarzyna Stalmach a Kinga Duda odczytała specjalnie przygotowany na tę okazję list. Muzycy w składzie:

     • Nasze dziewczęta mistrzyniami powiatu!!!

      We wtorek 9 października na hali w Wiśniowej rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Halowej. Reprezentacja naszej szkoły po emocjonującym turnieju zdobyły pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze. W turnieju brało udział siedem szkół – mistrzów poszczególnych gmin z powiatu myślenickiego. W wyniku losowania trafiliśmy (jak to określili opiekunowieJ) do tzw. „ grupy śmierci”. Jednak nie było na nas mocnych! W pierwszy meczu wygraliśmy 1:0 z SP Tokarnia. Kolejne mecze z SP Dobczyce to wygrana 3:0, a z SP Zakliczyn 4:0. W finale spotkaliśmy się z SP Czasław pokonując ich ostatecznie 3:1. Nasza drużyna awansowała do etapu rejonowego, który zostanie rozegrany 6 listopada w Nowym Targu.

     • „Trzy Korony”

      W dniu 4 października odbyła się wycieczka do Krościenka nad Dunajcem. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Ruchu Światło Życie. Młodzież zapoznała się z programem profilaktyczno-formacyjnym opartym na integralnym rozwoju osoby ludzkiej we wspólnocie, na poznaniu i wdrożeniu w życiu postawy służby i pomocy drugiemu człowiekowi.

     • Wycieczka do Wisły i Ustronia.

      27.09.2018 r. odbyła się całodniowa wycieczka klas czwartych do Ustronia i Wisły. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: p. T. Lichoń (pomysłodawca i główny organizator wyjazdu), p.B.Matusiak, p. M.Wójtowiec i p.E.Studnicka. Pierwszą atrakcją były zjazdy na torze saneczkowym w Ustroniu. Następnie zwiedzaliśmy Galerię: Sportowe Trofea Adama Małysza w Wiśle. Ostatnią atrakcją była Skocznia im. Adama Małysza Wisła-Malinka (wyjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym, wyjście na taras widokowy i podziwianie panoramy Beskidu Śląskiego oraz zdjęcia pamiątkowe na trybunach). Oczywiście dzieci przywiozły do domu mnóstwo pamiątek. Mieliśmy w ten dzień piękną słoneczną pogodę.

     • Nowe boisko sportowe.

      Czy pamiętacie jak wyglądało "stare " asfaltowe boisko do piłki ręcznej ? Dziś nie ma po nim śladu. Teraz oczy raduje widok nowego boiska. Wygląda imponująco i na pewno dobrze się przysłuży naszym uczniom. Wraz z boiskiem mamy też skocznię w dal i ścieżkę do ćwiczeń dla nartorolkarzy i narciarzy. Zaplecze sportowe dla dzieci i młodzieży w Wiśniowej jest godne pozazdroszczenia. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy władzom gminy za zrealizowanie tej inwestycji.

     • XXXV SZTAFETA SZLAKIEM WALK PARTYZANCKICH AK I BCH

      18 września, jak co roku została zorganizowana sztafeta dla uczczenia poległych w walkach partyzanckich żołnierzy AK i BCh z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz wymordowanych w czasie pacyfikacji mieszkańców wsi Lipnik i Wiśniowa.

      W tym roku reprezentacja naszej szkoły z klas 7-8 i gimnazjum była najszybszą drużyną i zdobyła Przechodni Puchar Żołnierzy Armii Krajowej. Trasę pokonała w 47 minut i wyprzedziła 26 innych drużyn w tym ze szkół średnich. Jest to ogromny sukces!!! Wielkie gratulacje dla całej ekipy.

     • Nowy Samorząd Uczniowski

      W poniedziałek 17 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć. Wyniki przedstawiają się następująco:

      Przewodniczący szkoły: Jessica Urbaniak

      Damian Urbaniak

     • 28. Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzantów na Suchej Polanie

      Poczet Sztandarowy w składzie Amelia Drab kl. 7b, Edyta Węgrzyn kl. 7b, Kacper Marcisz kl. 7b, Konrad Kowal kl. 7b wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Barbarą Matusiak i p. Agnieszką Rokosz reprezentował w sobotę 15 września szkołę na Suchej Polanie, gdzie miał miejsce 28. Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzantów. Pomimo niesprzyjającej pogody, delegacja wzięła udział w uroczystej Mszy świętej i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym walki i apele zgrupowania partyzanckiego AK. Uczcili w ten sposób pamięć poległych partyzantów, a także pomordowanej ludności cywilnej.

     • XXVIII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich Sucha Polana – Schronisko PTTK Kudłacze 15-16 września 2018 r.

      16 września b.r. 45-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Ireny Bubuli oraz p. Urszuli Bajer i p. Anny Bubuli, wzięła udział w konkursach sprawnościowo-obronnych i wiedzy krajoznawczej przy Schronisku PTTK Kudłacze. Nasi uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą zarówno na temat Beskidów i historii Ziemi Myślenickiej jak i sprawnością oraz zręcznością. Wycieczka miała charakter turystyczny i krajoznawczy, ale równocześnie była częścią projektu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł „Razem możemy lepiej”, który ma na celu kreację wolnego czasu, integrację, możliwość rywalizacji, przeżycia sukcesu i podnoszenia poczucia własnej wartości. Jednocześnie uczniowie wędrowali po szlakach działalności partyzantów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich walczących o niepodległość, co wpisuje się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

      W poniedziałek 3 września odbyła się w hali sportowej inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Jak zwykle najmłodszym uczniom, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły, towarzyszyli rodzice.

      Dyrektor szkoły przedstawił zebranym min. kalendarz roku szkolnego, najważniejsze wydarzenia w życiu szkoły zaplanowane na najbliższe10 miesięcy.Najbardziej optymistycznie została przyjęta wiadomość, że koniec roku szkolnego już 21 czerwca 2019 r.

     • Dzień sportu dla klas I-III

      W środę 20 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali gry i zabawy dla dzieci z nauczania początkowego. Klasy rywalizowały o tytuł i puchar dla „Najlepszej klasy sportowej roku 2017/2018”. Przygotowano dla nich różne konkurencje. Wyścigi rzędów z materacami i oponami, biegi przełajowe, przeciąganie liny, kręcenie hula hop i rozgrywki w piłkę nożną. Najlepszymi klasami w poszczególnych poziomach zostały: klasa I b, klasa II b i klasa III c.

     • Nasza szkoła Wicemistrzem Województwa w rankingu Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich!!!

      W dniu 18 czerwca w Białce Tatrzańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiej Szkolnej Ligi w Biegach Narciarskich. Nasza szkoła zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej , przegrywając tylko ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Za nami było wiele szkół z Podhala i Sądecczyzny, które w tym roku miały zdecydowanie lepsze warunki do trenowania. Tym bardziej składamy naszym uczniom ogromne gratulacje nie tylko za indywidualne sukcesy, ale również za wysiłek i czas jaki włożyli w treningi często realizowane w weekendy 40-80 km od Wiśniowej.

     • Rekrutacja do projektu ”Wiśniowa Gra” na rok szkolny 2018/2019

      Informujemy, iż rozpoczęliśmy nabór uczniów do projektu na rok szkolny 2018/2019, który prowadzony będzie w terminie od 12 czerwca 2018 roku do 14 września 2018 roku do godziny 15:00.

      Pierwszeństwo udziału w projekcie w drugim roku będą mieli uczniowie, którzy już rozpoczęli udział w projekcie oraz uczniowie znajdujący się na liście rezerwowej naboru 1. Wolne miejsca zostaną uzupełnione o uczniów składających dokumenty w ramach naboru 2.

     • Wiśniowska siatkówka górą !!!

      Z ostatniej chwili...Jadą na turniej ogólnopolski do Wrocławia !

      Dnia 29 maja 2018 roku miały miejsce Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Siatkówce Plażowej Chłopców na Zarabiu w Myślenicach, w których uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00.

      Nasza drużyna pod przewodnictwem pani Elżbiety Muty, w składzie: Alan Głąb, Miłosz Iszczuk i Łukasz Murzyn, z pozytywnym nastawieniem, rozpoczęła pierwszy mecz. Walka była zacięta. Pomimo upalnej pogody i wysokich temperatur chłopaki ,,dawali z siebie wszystko". Nie tracili spokoju nawet po straconym punkcie. Konkurowali z reprezentantami szkół podstawowych z Myślenic( nr. I oraz nr II) i z Pcimia( nr I).

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Niedziela 11.06.2023