I. Termin rekrutacji

1. Nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 prowadzony jest  w terminie

od 22 lutego do 12 marca 2021 r.

2 .Rodzice dzieci mieszkających w obwodzie szkoły ( Wiśniowa, Wierzbanowa, Poznachowice Dolne)              składają  w sekretariacie szkoły pok. nr  39 -  zgłoszenie ( do pobrania ze strony internetowej szkoły)

sp-zgloszenie-(1).doc  pobierz

3. Rodzice dzieci mieszkających poza obwodem szkoły, chcący zapisać dziecko do naszej placówki składają              w sekretariacie szkoły pok. nr  39 - wniosek, ( do pobrania ze strony internetowej szkoły)

sp-_wniosek-(1).doc  pobierz

4. Do zapisu dziecka potrzebne będą jeszcze :

a)  kopia aktu urodzenia

b)  aktualne zdjęcie

5.Dodatkowe  informacje  można uzyskać  też pod nr telefonu  12  271 40 60. w godz. 8.oo-12.00

II. Zasady ogólne

1. Do klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, który obejmuje wsie : Wiśniowa, Wierzbanowa,  Poznachowice Dolne  od nr 1 do ostatniego

2. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dziecko zamieszkałe poza obwodem może zostać przyjęte do pierwszej klasy jedynie w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

3. Decyzję o przyjęciu ucznia do szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły.

4. W przypadku, gdy liczba wniosków rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, dzieci przyjmuje się z uwzględnieniem kolejności następujących kryteriów:

a) w szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka, - 10 pkt

b) szkoła jest na trasie dojazdu do  miejsca pracy jednego lub obojga  rodziców /prawnych opiekunów/ - 8 pkt

c)w obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka wspierający rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki. 4 pk

d) droga dziecka do szkoły jest krótsza niż droga do szkoły obwodowej -2 pkt

V. Dzieci nie będące obywatelami polskimi

Dzieci nie będące obywatelami polskimi przyjmowane są do szkoły na warunkach i w trybie dotyczącym obywateli polskich.

VI. Odroczenia

1. W przypadkach uzasadnionych ważnymi przyczynami, rozpoczęcie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego może zostać odroczone.

2. Decyzję w sprawie odroczenia podejmuje Dyrektor Szkoły, wyłącznie dla dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły.