• SP Wiśniowa zajmuje 3 miejsce w finałach wojewódzkich!

•

W dniu 12 kwietnia br. w Limanowej reprezentacja Szkoły Podstawowej im. W. Orkana w Wiśniowej w składzie : Grzegorz Chlipała i Mariusz Kus, wywalczyła   3 miejsce w tenisie stołowym. W turnieju zmierzyło się 11 szkół z różnych zakątków województwa małopolskiego.
            Po niemrawym początku i przegranym meczu z SP Skrzydlna wzięliśmy się w garść i wygrywaliśmy  kolejne spotkania. W ostatnim spotkaniu o 2 miejsce lepsza okazała się reprezentacja z Limanowej.
            I miejsce SP Szczytniki
            II miejsce SP Limanowa
            III miejsce SP Wiśniowa

Warto jeszcze wspomnieć o sukcesie naszej dwójki na XI Memoriale Andrzeja Grubby.
            W Turnieju brało udział 12 drużyn, nasza drużyna zajęła 5 miejsce ale w całym turnieju przegrała tylko jeden mecz, jak się później okazało z zwycięzcami Memoriału.

Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia kolejnych turniejach.

• DZIEŃ WOLONTARIATU W ZPO W WIŚNIOWEJ

• 4 kwietnia 2017r., w ramach kampanii Pola Nadziei 2017,  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wolontariatu.
            W tym dniu zorganizowaliśmy Jarmark Wielkanocny, na którym sprzedawane były świąteczne dekoracje i stroiki. Prace zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej z Harbutowic. Można było też kupić pyszne słodkości przygotowane przez niezawodne mamy i naszych wolontariuszy. Było wiosennie, radośnie i smacznie! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli -  wolontariuszom, rodzicom i darczyńcom. Zebraliśmy 1864 złote! Pieniądze zostały przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia Hospicyjnego BĄDŹMY RAZEM. Jesteście wielcy!

Tego dnia również gościliśmy personel Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Pani psycholog Katarzyna Dreścik przybliżyła uczniom idee opieki hospicyjnej.

W ramach Kampanii Pola Nadziei zapraszamy także do udziału w konkursie plastycznym i multimedialnym dla osób w każdym wieku zatytułowanym: „Każdy może zostać wolontariuszem!”

Elżbieta Konieczna - opiekun wolontariatu
            wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia

• Nasze piłkarki wygrały finał wojewódzki!!!

• W piątek 31 marca w Krakowie na obiektach Con Con Zone odbył się finał wojewódzki  turnieju piłkarskiego  „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W finałach w kategorii U8 (do ósmego roku życia) wzięła udział nasza drużyna dziewcząt  w składzie: Aneta Ciślik, Gabrysia Dudzik, Kinga Jaśkowiec, Natalia Zając , Roksana Kowal, Magda Kowal, Małgosia Chlipała, Magda Sadkiewicz.

Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne i  nie przegrywając  żadnego meczu wygrały zawody!

-Jadąc na finał wojewódzki tak naprawdę nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Przez eliminacje w gminie i powiecie przeszłyśmy  nie grając żadnego  meczu, gdyż nikt się nie zgłosił – mówi trenerka drużyny  Anna Bubula. – Nie miałyśmy odniesienia na jakim poziomie jesteśmy. Po przyjeździe na miejsce  okazało się, że w naszej kategorii zgłoszono 12 drużyn…

Pierwszy mecz w fazie grupowej nasz zespół rozegrał z  drużyną UKS Błyskawica Kryg.  Pierwsza połowa to czas sprawdzenia skuteczności naszej taktyki i siły przeciwnika.  Na bramce  - Kinga Jaśkowiec nie przepuszcza żadnej piłki,  obrona -  Roksana Kowal i Magda Kowal koncertowo stopują każdą podjętą próbę ataku przeciwniczek i wyprowadzają piłkę do przodu, na ataku Magda Sadkiewicz i Aneta Ciślik przeprowadzają atak za atakiem. Do przerwy prowadzimy 1:0, a  cały mecz wygrywamy 4:0. Wszystkie bramki strzela Aneta. Dwadzieścia minut biegania w upale i pierwsza radość.

Tylko 10 minut przerwy, podczas której zawodniczki uzupełniają  płyny  dostarczone przez organizatorów i kolejny mecz z SP Żurada. Aneta strzela 4 gole i wygrywamy 4:0. Wreszcie dłuższa przerwa.  Czas na uzupełnienie węglowodanów – tradycyjnie Knopersy;)

Ostatni mecz grupowy dziewczyny rozgrywają z UKS Volley Brzesko, które tak jak my miały na koncie dwie wygrane. Na początek, po błędzie obrony, tracimy bramkę. Ale spokój i opanowanie naszej drużyny jest godne mistrzów… Szybko wyrównujemy, a po pierwszej połowie prowadzimy 2:1.

-To czego dokonały w tym meczu nasze dziewczyny nawet mnie wprawiło w osłupienie – mówi  trenerka grupy. - Przeciwnik był bardzo trudny, widać że dziewczyny trenują razem systematycznie, do tego ogromna grupa dopingujących ich rodziców. Nasze „Małe” konsekwentnie realizowały założony plan. Trzymały się wyznaczonych pozycji i zadań, co jak na tak małe dzieci jest trudne do uzyskania. Obie Magdy doskonale pracowały na obronie i pomocy skutecznie niszcząc każdą próbę podjęcia próby zdobycia bramki przez dziewczęta z Brzeska. Jeżeli nawet zawodniczce udało się przedostać do pola karnego napotykała Roksanę, która szybko pozbywała ją piłki:). Duże też słowa uznania dla bramkarki Kingi, która śmiało wychodziła  do każdej piłki.

W tym meczu zagrały również Gabrysia i Natalia. Mecz zakończył się wynikiem 4:2. Nasza drużyna wygrała swoją  grupę, awansowała do półfinału i ze spokojem czekała na  przeciwnika odpoczywając w cieniu na trawie.  W nagrodę za dojście do rozgrywek systemem pucharowym otrzymały stroje sportowe, w których miały zagrać w kolejnych meczach.

W wyniku losowania nasza drużyna w meczu półfinałowym trafiła na zespół z SP Niedzica. Aneta strzela 3 bramki i wygrywamy mecz 3:0.

Za nami już 80 minut gry na boisku.

Upał  leje się  nieba.

Czekamy na zwycięzcę drugiego półfinału…

UKS Volley Brzesko wygrywa z UKS Trójka Jelna i ponownie spotykamy się z drużyną z Brzeska.

Przywitanie, losowanie piłki, pierwszy gwizdek i… gol!!! Aneta przebija się przez obronę, robi zwód i zdobywa piękną bramkę strzelając w górny róg bramki. Obie Magdy też próbują wykorzystać szansę i kilka razy strzelają w światło bramki. Roksana niesamowitymi ślizgami pozbywa jakichkolwiek nadziei przeciwniczki  na zbliżenie się do bramki. Tylko raz udaje im się pokonać Kingę na bramce. Finałowy mecz wygrywamy 5:1. Najzabawniejsze, że dziewczęta pytają „Z kim teraz gramyJ?”Piękne zakończenie z fanfarami, zdjęcia i gratulacje. Dziewczyny otrzymały piękne medale, ogromny puchar i liczne nagrody. Aneta Ciślik otrzymała statuetkę „Królowej Strzelczyń”. Ten sukces to wspólna praca wielu osób. Aneta i Roksana trenują na co dzień w klubie piłkarskim LKS „Lubomir” pod okiem trenera Michała Płachty. W przygotowaniach do turnieju pomagał pan Tomasz Załubski, który uczy Magdę i Natalię wychowania fizycznego. Dziękujemy również pani Katarzynie Ciślik i panu Robertowi Dudzikowi za pomoc na zawodach i doping.