• "Bezpieczeństwo na drodze i w szkole"

• „Bezpieczni w szkole,

bezpieczni w domu,

na placu zabaw i na ulicy.

Jak się zachować wiedzieć wypada,

bo na łut szczęścia nie warto liczyć."

Dnia 19. 09. 2017r. w naszej szkole odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły. Akcja zorganizowana została przez klasy 1a, 1b oraz 3b wraz z wychowawczyniami: p. Beatą Stasiak, p. Marzeną Tomerą i p. Justyną Pilch.

Apel ten miał na celu:

1. Wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
            2. Promowanie wśród uczniów bezpiecznego i zdrowego stylu życia.
            3. Angażowanie wszystkich przedstawicieli społeczności szkolnej
              w budowanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska w szkole.

Na początku uczniowie obejrzeli film pokazujący zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Klasa trzecia zaprezentowała  również piosenkę pt. "Przepisowy ruch drogowy", która bardzo szybko zapadła w pamięć uczestnikom apelu. Pozostałe po akcji dekoracje, tablice i gazetki informacyjne umieszczone na parterze mają za zadanie zachęcać uczniów do zachowania bezpieczeństwa na co dzień.

Opracowała: Justyna Pilch

• XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – 16.09.2017r.

Jak co roku najważniejszym jego punktem była msza polowa na Suchej Polanie   w intencji partyzantów i ludności cywilnej zamordowanej przez hitlerowców w 1944 roku. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym duchowym i patriotycznym wydarzeniu. Po mszy świętej był apel poległych i złożenie kwiatów przy pomniku partyzanckim.
            W uroczystości wzięło udział wiele delegacji i pocztów sztandarowych. Byli ułani, orkiestry i strażacy.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich super (prawie partyzancką) grochówkę.
            Cieszę się że uczniom naszej szkoły chciało się tam pójść mimo deszczu.

opiekun grupy

Elżbieta Konieczna

• Informacje dla rodziców.

W zakładce - Dokumenty szkolne - są umieszczone warunki ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2017/2018. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się  z nimi !

W zakładce - Projekty-  są umieszczone informacje dotyczące zasad  rekrutacji i udziału uczniów klas gimnazjalnych w projekcie pt. "Wiśniowa Gra"  .Polecamy zainteresowanym  uczniom i rodzicom.

Dyrekcja SP

• Nowy samorząd szkolny

• Wybrany został skład nowego samorządu szkolnego.W tym roku szkolnym  pracami samorządu bedzie kierowała

Gabriela Rokosz IIIB     - przewodniczaca

Patrycja Murzyn VI a    - zastępca

Michał Rokosz IIIB

Monika Błaszczak VIIa

Opiekę nad samorządem sprawować będą panie mgr Justyna Pilch i mgr Elżbieta Konieczna

• XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh

W części sportowej  patriotycznych uroczystości upamiętniających 73 rocznicę  pacyfikację Wiśniowej i Lipnika odbył się tradycyjny bieg sztafetowy na trasie Wiśniowa - Dobczyce. Po raz kolejny drużyna Szkoły Podstawowej zdobyła I miejsce. Do ostatnich metrów przed metą ważyły się losy zwycięstwa w kategorii klas gimnazjalnych. Niestety, na finiszu wyprzedziła nas drużyna  gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dobczycach. Musieliśmy się zadowolić II miejscem.

• Inauguracja nowego roku szkolnego.

•             Po wakacyjnej przerwie zainaugurowany został nowy rok szkolny 2017/2018.Po mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina, dzieci, młodzież , rodzice i nauczyciele zebrali się w hali sportowej , by wysłuchać wszystkich istotnych informacji na temat  nowego roku szkolnego i zmian związanych z reformą oświaty. Dyrektor szkoły mgr Krzysztyof Głowacki przedstawił plan pracy, kalendarz roku szkolnego, nowych nauczycieli i wychowawców . Na koniec były życzenia udanego, pełnego sukcesów roku i długo wyczekiwane spotkania uczniów z wychowawcami.

• 3, 2, 1, START !!! - ZACZYNAMY OD NAGRÓD!

•         Końcem sierpnia organizatorzy  ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" ogłosili wyniki konkursu literacko – plastycznego pt.: "Na skrzydłach przyjaźni". Uczestnicy do końca czerwca mieli za zadanie opisać lub narysować przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich przyjacielem. Uczniowie mieli więc możliwośc zastanowić się  m. in. nad definicją przyjaźni, rolą przyjaciela w życiu człowieka, cechami prawdziwego przyjaciela.

By nasi uczniowie mogli przeanalizowac i przemyślec tak ważny w ich rozwoju temat, spotkali się z mgr Izabelą Spytek , która podczas pogadanek przybliżyła im zagadnienie i wartość  przyjaźni z psychologicznego punktu widzenia. W  realizacji konkursu zaangażowało sie wielu pedagogów naszej szkoły.

Niezmiernie nam miło poinformowac, że laureatami  tegorocznej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" są:

Jakub Szynal

Natalia Furman