• Po raz kolejny odnosimy sukcesy w turnieju tenisa stołowego!

     • W dniu  24 października  odbyły się w Myślenicach Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie  stołowym. W turnieju drużynowym Emilia Bajer i Edyta Węgrzyn zajęły 3 miejsce, a w turnieju indywidualnym Emilia uplasowała się na drugim miejscu. W turnieju chłopców drużynowo pierwsze miejsce  zajęli Grzegorz Bajer i Grzegorz Chlipała, a w konkursie indywidualnym Grzegorz Chlipała zajął 2 miejsce a Grzegorz Bajer 3. Emilia oraz chłopcy  uzyskali awans do etapu rejonowego, który odbędzie się w Nowym Targu.

       Zawodnicy  z siódmej klasy  i gimnazjum rywalizowali w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 26 października również w Myślenicach. Mariusz Kus oraz Filip Trzepaczka wywalczyli        1 miejsce w konkursie drużynowym i awansowali do kolejnego etapu. Indywidualnie Mariusz zajął      4 miejsce, Ksawery Kowal 6, a Filip Trzepaczka uplasował się na 9 miejscu. Mariusz i Ksawery awansowali do etapu rejonowego  konkursu indywidualnego.  

                                                                                  

     • Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

     •  

      Idą pierwszaki dawne maluchy. 

      Jeden w drugiego to same zuchy!

       

            25 października 2017 r. był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej   im. Władysława Orkana w Wiśniowej. W tym dniu 45 uczniów z klas I a i I b uroczyście ślubowało na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami! Pan dyrektor mgr Krzysztof Głowacki pasował każdego pierwszaka  na ucznia naszej szkoły.

                Pierwszoklasiści do tego ważnego wydarzenia przygotowali się bardzo starannie pod bacznym okiem swoich wychowawców. Klasa I a mgr Beata Stasiak, klasa I b mgr Marzena Tomera. Układy choreograficzne do muzyki opracowała mgr Anna Bubula. Dekorację sali gimnastycznej przygotowywały wychowawczynie oraz mgr Justyna Pilch. Pomagali również chętni uczniowie. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

      W tym  szczególnym dniu Pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, uczniowie klas II i III oraz przedszkolaki z wychowawcami. Były wiersze, piosenki, tańce, a także runda pytań od sympatycznego Duszka Kalasantego, w którego wcielił się Jakub Rzońca z klasy V c. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdali śpiewająco! Ich życie w tej szkole zapowiada się bardzo obiecująco!      

                 Na koniec spotkania Pierwszaki zostały obdarowane przez rodziców pięknymi upominkami w formie wyprawki szkolnej. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć zaproszeni goście udali się do klas na słodki poczęstunek.Wrażeń było co nie miara! Ale się działo!

     • Przed Świętem Zmarłych

     •            

       

       

       

          "Na każdym kroku słyszymy, że mamy złą młodzież...czy aby na pewno ???  Grupa młodych z Wiśniowej z własnej inicjatywy posprzątała dziś cmentarz na Dziadkówce, przygotowując tym samym tą zbiorową mogiłę, do listopadowego święta zmarłych.....super młodzi!!!" Tak o uczniach naszej szkoły i absolwentach napisali w internecie. Jestem dumna z młodzieży, która wykonała październikowe zadanie Samorządu Uczniowskiego

                                                                                                                   Elżbieta Konieczna

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW

         W ostatnim czasie przeprowadzone zostały konkursy: religijny, którego organizatorem była siostra Barbara Madej oraz konkurs plastyczny,   plastyczno- literacki i literacki, których organizatorem była pani Justyna Pilch. Dnia 19. 10. 2017 r. odbył się apel, na którym podsumowano osiągnięcia we wspomnianych wyżej konkursach:

      1. "I ja modlę się na różańcu"- konkurs plastyczny dla klas II-IV.
      2. "Kwiaty dla mojej Pani" konkurs plastyczny dla kl. I.
      3. "Kwiaty i piękne życzenia dla mojej Pani"- konkurs plastyczno- literacki dla kl. 2 i 3.
      4. "Portret ulubionego nauczyciela słowem malowany"- konkurs literacki dla kl. 4-7 oraz gimnazjum.

             Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów czego dowodem są liczne, pięknie i starannie wykonane prace. Za poświęcony czas, włożony wysiłek i imponujące rezultaty uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Wykonane przez dzieci laurki dla nauczycieli stanowiły dekorację podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela, a prace literackie były miłym prezentem dla pedagogów. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Święto Edukacji Narodowej 2017

     •    

      Święto Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 1

                 W piątek miała miejsce uroczystość dedykowana przez uczniów wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta. Na uroczystą akademię zaproszono nie tylko obecnych  przcowników ,ale też emerytów   i rencistów pracujących wcześniej w naszej szkole. Uczniowie pod wodzą pań: E. Koniecznej, J. Pilch,  Z. Pilch i A. Bubuli przygotowali dla zebranych miłą niespodziankę. Były serdeczne życzenia, piosenki i poezja, żywiołowe tańce i scenki teatralne. Wykonawcy otrzymali ogrom braw i podziękowania .Na koniec tej jakże miłej uroczystości życzenia i nagrody dla wyróżniających się w pracy nauczycieli przekazał dyrektor Krzysztof Głowacki. W gronie nagrodzonych znalazło się 13 nauczycieli ZPO. Do życzeń i podziękowań dołączyły się:  pani Dorota Rokosz - przewodniczaca Rady Gminy Wiśniowa i pani Małgorzata Pałka - przewodnicząca Rady Rodziców.

      Święto Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 2

     • I ja modlę się na różańcu

     • I ja modlę się na różańcu - Obrazek 1I ja modlę się na różańcu - Obrazek 2

             4 października br. zakończył się czas składania konkursowych prac uczniów klas II, III i IV SP w Wiśniowej. Konkurs  plastyczny pt. „ I ja modlę się na różańcu”  miał na celu nie tylko atrakcyjne  wykonanie różańców przez dzieci     i ich bliskich, ale był to też sposób, aby przybliżyć i przypomnieć o potrzebie włączenia się naszych rodzin w modlitwę za Polskę i świat właśnie przez różaniec.

      Prac konkursowych wpłynęło bardzo dużo. Dzieci zastosowały różnorodne techniki, wykorzystały przeróżne materiały i co najważniejsze – nad różańcami pochylali się również Rodzice i Dziadkowie.

      Prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu i cieszyły się wielkim zainteresowaniem i uznaniem zarówno dzieci młodszych jak i starszych.

      Składam wyrazy wielkiego uznania i podziękowania Wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się do konkursu.    

                                                                                                                   s. Barbara Madej

     • Spotkanie z policjantem

     •  

      Spotkanie z policjantem - Obrazek 1

           

           21 września w naszej szkole gościliśmy wyjątkową osobę – sierżanta Dominika Kulę z Komisariatu Policji w Dobczycach. Podczas spotkania Pan sierżant  fachowo przypomniał oraz  poszerzył  wiedzę naszych uczniów z zakresu:

              bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym,

              skutków zachowań niepożądanych i ryzykownych w świetle przepisów prawa, szczególnie wobec nieletnich,

              cyberprzemocy,

              Flamingu,

              bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, portali społecznościowych.

      Uczniowie klas III gimnazjum w ramach orientacji zawodowej mieli okazję poznac ścieżkę do zawodu: policjant, detektyw, ochroniarz. Z Panem sierżanten Kulą rozmawiali nt. cech psychofizycznych kandydata na ww. stanowiska, wykształcenia oraz warunków pracy, m. inn. konieczności utrzymywania sprawności fizycznej.    

              Ogromnym zaciekawieniem cieszyły się atrybuty pracy policjanta, które podczas spotkania wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzec. Również pokaz technik obronnych i obezwładniających cieszył się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem dzieci i młodzieży.

               Byc może wśród uczestników tego spotkania rośnie  już przyszły stróż prawa... .

                                                                                                                      I. Bubula

                                                                                                                       J. Trychta