• Nasi narciarze znów na podium!

• We wtorek 30 stycznia w Obidowej pod Turbaczem odbył się trzeci rzut Małopolskiej  Ligii w Biegach Narciarskich. Po raz kolejny w tym roku reprezentacja z naszej szkoły stanęła na podium zajmując w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej drugie miejsce, ustępując tylko Zespołowi Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego.

Cieszy fakt, że z każdym startem wyniki naszych  uczniów są coraz lepsze o czym świadczą    nie tylko zajmowane miejsca, ale i mniejsze straty do zwycięzców. Jak widać forma rośnie, a czas poświęcony na treningi przynosi efekty.

Małgorzata Bajer  - srebrny medal, Ewa Kuropatwińska – 6 miejsce, Martyna Hajduk  - 8 miejsce, Kamil Dudzik – 9 miejsce, Ksawery Kowal – 12 miejsce, Dominik Kaczmarczyk – 14 miejsce,  Izabela Dudzik – 5 miejsce, Sandra Bonder – 7 miejsce, Szymon Woźniczka – 4 miejsce, Oskar Rokosz – 9 miejsce, Kinga Dróżdż – 4 miejsce, Izabela Banach – 7 miejsce.

W Igrzyskach Dzieci wystartowali również Barbara Ciślik, Aleksandra Dróżdż i Bartłomiej Banach .

• Remont sali gimnastycznej zakończony!

Po prawie dwóch miesiącach  przerwy spowodowanej remontem, lekcje wychowania fizycznego znów odbywają się na naszej  sali gimnastycznej.   I to jakiej!!!

Wymienione zostały: podłoże, podłoga, kaloryfery i  ich osłony .

I co najbardziej istotne  - zniknął  wszystkim znany specyficzny  zapach.     Zobaczcie zdjęcia po remoncie.

Robi wrażenie!!!

• Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sułkowicach.

W dniu 16 stycznia br. odbył się w Sułkowicach Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na którym to naszą szkołę reprezentował zespół „Czwartaki” składający się z wszystkich uczniów z klasy 4c.  Zespół wykonał kolędę „Gdy śliczna panna”.

Skład zespołu:

Gabriela Rokosz –śpiew

Łucja Banach – flet

Maria Biel – flet

Dybeł – flet  Krzysztof

Andrzej Górka –flet

Emilia Murzyn – flet

Jakub Kubacki – flet

Karol Murzyn – flet

Michał Muta – flet

Anna Muta – flet

Agata Węgrzyn – flet

Natalia Marcisz –flet

Opiekun zespołu: mgr Elżbieta Głowacka

• Kolejne podium w klasyfikacji szkół na II rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich .

• W  czwartek  18  stycznia w Ptaszkowej koło Gorlic odbyła się kolejna szkolna liga narciarska. W klasyfikacji szkół SP Wiśniowa  wywalczyła trzecie miejsce  dzięki bardzo udanym indywidualnym startom uczniów z roczników 2004-2002. W roczniku 2002 Małgosia Bajer  zdobyła brązowy medal, Martyna Hajduk zajęła 7 miejsce, a Ewa Kuropatwińska 8. W roczniku 2003 najlepiej spisała się Izabela Dudzik zajmując 5 miejsce, Kamil Dudzik zajął 10 miejsce , Ksawery Kowal 13, Sandra Bonder 13 miejsce, a Dominik Kaczmarczyk 14 miejsce. W roczniku 2004 bardzo dobrze pobiegli Kinga Dróżdż oraz Szymon Woźniczka, którzy w swoich kategoriach zajęli 4 miejsca. Izabela Banach była 9, a Oskar Rokosz 13.        W kategorii Igrzysk Dzieci  wystartowali: Julia Szczechowicz, Weronika Okas, Bartłomiej Banach, Jakub Rzońca oraz Aleksandra Dróżdż.

• Pierwsza Małopolska Liga w Biegach Narciarskich za nami.

• Choć śniegu jak na lekarstwo  i grupa narciarzy biegowych z naszej szkoły przemierza wzdłuż i wszerz sąsiednie  powiaty w poszukiwaniu  jakichkolwiek warunków treningowych  trzeba przyznać,  że z dużym sukcesem zakończyli rywalizację podczas pierwszego rzutu Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich.

W czwartek, 11 stycznia na Trasie Śladami Olimpijczyków pod Turbaczem w Obidowej rozegrano  pierwszą w tym roku Ligę. Nasza reprezentacja w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyła drugie miejsce w punktacji generalnej,  przegrywając jedynie z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego. Rywalizowało 28 szkół. Puchar odebrała Pani wicedyrektor Elżbieta Muta. Reprezentacja liczyła 11 osób i co warto zaznaczyć  wszyscy zajęli miejsca między 2 a 13:

Małgorzata Bajer  - srebrny medal, Ewa Kuropatwińska – 6 miejsce, Martyna Hajduk  - 9 miejsce, Filip Trzepaczka – 10 miejsce, Kamil Dudzik – 12 miejsce, Izabela Dudzik – 7 miejsce, Sandra Bonder – 10 miejsce, Szymon Woźniczka – 4 miejsce, Oskar Rokosz – 13 miejsce, Kinga Dróżdż – brązowy medal, Izabela Banach – 11 miejsce

W Igrzyskach Dzieci wystartowali również Julia Szczechowicz, Weronika Okas, Justyna Dudzik, Sylwia Radoń, Bartłomiej Banach i Jakub Rzońca. Zaprezentowali się bardzo dobrze, jak na początek swojej przygody z biegami narciarskimi. Wielkie gratulacje!

Wkrótce  kolejne Ligii. Jeżeli kogoś interesują  biegi narciarskie , zachęcamy do spróbowania swoich sił na treningach, które  realizujemy obecnie na śniegu…..tak, tak to nie żart!!!  Mamy swoje tajne miejscaJ Zachęcamy głownie roczniki 2005,2006,2007, 2008. Wystarczy zgłosić się do nauczycielki WF – pani Anny Bubuli.

• Nasza drużna w finale wojewódzkim !!!

We wtorek 9 stycznia br.  w Nowym Targu drużyna dwóch Grześków  nie dała szans rywalom wygrywając półfinały wojewódzkie i przywożąc puchar do Wiśniowej!!! oraz awans do ścisłego finału. Gratulacje dla chłopców - Grzegorza Bajera i Grzegorza Chlipały oraz serdeczne podziękowania dla Państwa  Krzysztofa i Celiny Bajerów, którzy wspierają szkołę  w wyjazdach   na turnieje w tenisie stołowym.

• Awans do finałów wojewódzkich naszych tenisistów stołowych.

W dniu 4 stycznia 2018 r. w Nowym Targu odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym, w których zawodnicy naszej szkoły zajęli poszczególne miejsca:

Emilia Bajer- V miejsce
            Grzegorz Bajer- V miejsce
            Grzegorz Chlipała- VI miejsce

Następnego dnia rywalizowano w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wysokie czwarte miejsce zajął Mariusz Kus.

Cała czwórka awansowała do finałów wojewódzkich w Waksmundzie.