• BAŚNIOWA NOC W KLASACH SZÓSTYCH

• Już po raz drugi uczniowie klas VIa i VIb wraz z wychowawcami włączyli się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W zimowy wieczór 26 stycznia wzięli udział w Baśniowej Nocy. Tegorocznym tematem były „Podróże po świecie”.

Dzieci przybyły do szkoły po godzinie 18.00, a zaraz potem nastąpiło uroczyste rozpoczęcie imprezy. W czarodziejską podróż zabrali nas zaproszeni goście: p. Dyrektor Józefa Bednarczyk i p. Katarzyna Ławrynowicz. Najpierw przewodniczący klas, w imieniu swoich kolegów i koleżanek,  podpisali kontrakt-umowę o przestrzeganiu zasad właściwego zachowania się. Później głos oddano p. Dyrektor, która przeczytała baśń związaną z tematyką imprezy. Uczniowie zadbali o przygotowanie strojów z różnych krajów świata, więc następnym punktem programu było wybranie najciekawszego. Zwyciężyły Sylwia Radoń z kl. VI a i Edyta Węgrzyn z kl. VI b.  Następnie w dalszą podróż zabrała nas  p. Katarzyna Ławrynowicz, która  opowiedziała o Afryce, pokazując prezentację multimedialną. Po godz. 21.00 dzieci zjadły pyszną kolację, przygotowaną przez jak zwykle niezawodnych rodziców. Następnie uczniowie powitali  p. Urszulę Bajer i p. Jarosława Dudzika – nauczycieli naszej szkoły, którzy najpierw przeczytali baśń, a później podzielili się swoimi wrażeniami z podróży. Pani Urszula Bajer zaciekawiła historią Meksyku, natomiast  p. Jarosław Dudzik opowiedział o wyprawie alpinistycznej do Maroka.  Na koniec uczestnicy zabawy mieli okazję wykazać się znajomością treści czytanych baśni oraz wziąć udział w zabawie tanecznej.

O godz. 24.00 „zapadła cisza nocna”. Wczesnym rankiem rodzice odebrali swoje zaspane, ale pełne wrażeń pociechy.

• Ortograficzny „Kaktus”

• 31. I .2018 roku odbył się II etap Wojewódzkiego  Konkursu Ortograficznego „Kaktus”. Z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie uczennice: Karolina Paździor z 3a i Julia Grabowska z 3c. Nie było łatwo! Dziewczynki  jednak dzielnie poradziły sobie z naprawdę trudnymi kolcami polskiej ortografii.
            Szóstego lutego na stronie Kaktusa pojawiła się lista 30 szczęśliwców, którzy 1 marca napiszą ostatnie, rozstrzygające dyktando. Jedną z tych osób jest Karolinka Paździor  z 3a, która zdobyła 87 punktów. Niezależnie od wyników, wszyscy uczestnicy II etapu zaproszeni są  po odbiór dyplomów i nagród 23 marca br. na kaktusową galę.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie!

M. Pazdur