• Nowe boisko sportowe.

• Czy pamiętacie jak wyglądało "stare " asfaltowe boisko do piłki ręcznej ? Dziś nie ma po nim śladu. Teraz oczy raduje widok nowego boiska. Wygląda imponująco i na pewno dobrze się przysłuży naszym uczniom. Wraz z boiskiem mamy też skocznię w dal i ścieżkę do ćwiczeń dla nartorolkarzy i narciarzy. Zaplecze sportowe dla dzieci i młodzieży w Wiśniowej jest godne pozazdroszczenia. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy władzom gminy za zrealizowanie tej inwestycji.

• XXXV SZTAFETA SZLAKIEM WALK PARTYZANCKICH AK I BCH

• 18 września, jak co roku została zorganizowana sztafeta dla uczczenia poległych w walkach partyzanckich żołnierzy AK i BCh z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz wymordowanych w czasie pacyfikacji mieszkańców wsi Lipnik i Wiśniowa.

W tym roku  reprezentacja naszej szkoły z klas 7-8 i gimnazjum  była  najszybszą drużyną  i zdobyła Przechodni Puchar Żołnierzy Armii Krajowej. Trasę pokonała w 47 minut i wyprzedziła 26 innych drużyn w tym ze szkół średnich. Jest to ogromny sukces!!! Wielkie gratulacje dla całej ekipy.

Skład drużyny: Izabela Banach, Kamil Dudzik, Izabela Dudzik, Konrad Jaśkowiec, Weronika Dudzik, Michał Knapik, Filip Trzepaczka, Maciej Trzepaczka, Grzegorz Kowal, Julia Kus, Kinga Dróżdż, Szymon Woźniczka, Edyta Węgrzyn, Sylwia Radoń.

Wyniki - kategoria szkół podstawowych kl.7-8 i III Gim.:

1. SP Wiśniowa
            2. SP 2 Dobczyce
            3. SP Kasina  Wielka
            4. SP Raciechowice
            5. SP 1 Dobczyce
            6. SP Brzączowice
            7. SP Lipnik
            8. SP Zakliczyn
            9. SP Kornatka
            10. SP Stadniki

Nasza młodsza drużyna zajęła 6 miejsce. Im również składamy gratulacje za wspaniałą walkę.

Skład drużyny: Karolina Kowal, Łucja Banach, Anna Muta, Joanna Pazdur, Michał Mistarz, Bartłomiej Pałka, Karol Humaj, Marcin Humaj, Karol Klikuszewski, Konrad Furman, Zuzanna Lenart, Jakub Murzyn, Julia Szczechowicz, Milena Knapczyk.

Warto zaznaczyć, że wielu naszych uczniów startowało w barwach OSP Wierzbanowa (1 miejsce w kat. Inne organizacje) oraz OSP Poznachowice Dolne II (2 miejsce) i OSP Poznachowice Dolne  I (3 miejsce). Cieszy fakt, że  w składach drużyn szkół średnich, również pojawiło się wielu naszych absolwentówJ. Ogromne gratulacje również dla zawodników, którzy przebiegli całą trasę indywidualnie, czyli dystans ok. 12 kilometrów. Wśród nich głównie nasi absolwenciJ

Mężczyźni:

1. Tomasz Garbień
            2. Piotr Śmigla
            3. Maciej Murzyn
            4. Paweł Sukta
            5. Dariusz Żmudzki
            6. Krzysztof Konieczny
            7. Jakub Kowalczyk

Kobiety:

1. Iwona Piekarz
            2. Milena Stasiak
          • Nowy Samorząd Uczniowski

W poniedziałek 17 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć. Wyniki przedstawiają się następująco:

Przewodniczący szkoły:     Jessica Urbaniak

Damian Urbaniak

Zastępcy: Katarzyna Stalmach

Karol Zając

Tomasz Jamróz

Członkowie: Aleksandra Mistarz

Kinga Duda

Patrycja Murzyn

Amanda Urbaniak

Mikołaj Lenart

Patryk Obajtek

Roksana Kowal

Kacper Matusiak

Mikołaj Pałka

Opiekunowie: Barbara Matusiak, Agnieszka Rokosz

Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy  w nowym roku szkolnym 2018/2019.

• XXVIII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich Sucha Polana – Schronisko PTTK Kudłacze 15-16 września 2018 r.

•     16 września b.r. 45-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Ireny Bubuli oraz p. Urszuli Bajer i p. Anny Bubuli, wzięła udział w konkursach sprawnościowo-obronnych i wiedzy krajoznawczej przy Schronisku PTTK Kudłacze. Nasi uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą zarówno na temat Beskidów i historii Ziemi Myślenickiej jak i sprawnością oraz zręcznością. Wycieczka miała charakter turystyczny i krajoznawczy, ale równocześnie była częścią projektu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  „Razem możemy lepiej”, który ma na celu kreację wolnego czasu, integrację,  możliwość rywalizacji, przeżycia sukcesu i podnoszenia poczucia własnej wartości. Jednocześnie uczniowie wędrowali po szlakach działalności partyzantów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich walczących o niepodległość, co wpisuje się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

Konkurs wiedzy krajoznawczej:
            I miejsce Izabela Dudzik IIIb
            II miejsce Krystian Dominik IIIb
            III miejsce Maciej Krężelok 8b

Pakowanie śpiwora na czas:
            I miejsce Jessica Urbaniak IIIa
            II miejsce Izabela Banach 8b
            III miejsce Joanna Pazdur 6b

Rzutki:
            I miejsce Gabriela Rokosz 5c
            II miejsce Izabela Banach 8b
            III miejsce Klaudia Kowalczyk IIIa
                              Kamil Dudzik IIIb

Strzelanie do tarczy:
            I miejsce Krystian Dominik IIIb
            III miejsce Izabela Banach 8b

Drabinka:
            I miejsce Izabela Banach 8b
            II miejsce Klaudia Kowalczyk IIIa
            III miejsce Justyna Dudzik 7a

• Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

•    W poniedziałek 3 września odbyła się w hali sportowej inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Jak zwykle najmłodszym uczniom, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły, towarzyszyli rodzice.

Dyrektor szkoły przedstawił zebranym min. kalendarz roku szkolnego, najważniejsze wydarzenia w życiu szkoły zaplanowane na najbliższe10 miesięcy.Najbardziej optymistycznie została przyjęta wiadomość, że koniec roku szkolnego już 21 czerwca 2019 r.