• Kolejny raz nasi narciarze na podium!!!

     • Bardzo dobry start  zanotowała nasza  młodzież w Zalesiu podczas III rzutu Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich, który odbył się  22 stycznia. Widać efekty dobrze wykonanej pracy naszych najlepszych narciarzy na obozie w Kościelisku. Szkoła w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła drugie miejsce!  Przegoniła nas tylko Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Puchar odebrała Pani wicedyrektor Elżbieta Muta.
      Rocznik 2003: Izabela Dudzik (srebrny medal), Sandra Bonder( 4 m.), Kamil Dudzik (4 m.)
      Rocznik 2004: Kinga Dróżdż ( brązowy medal), Szymon Woźniczka (brązowy medal), Izabela Banach (7 m, Agata Obajtek (15 m.)
      Rocznik 2005: Konrad Jaśkowiec (6 m.)
      Rocznik 2007: Oliwia Panek (18 m.)
      Rocznik 2008: Ksawery Panek (15 m.), Dawid Rokosz (26 m.), Łucja Banach (27 m.), Milena Knapczyk (29 m.), Krzysztof Polak (31 m.), Bartosz Jamróz (33 m.), Mateusz Rokosz  (34 m.)

     • Nasza reprezentacja na podium w drugim rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich

     • W dniu 9 stycznia w Klikuszowej nasi uczniowie trenujący biegi narciarskie startowali w II rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich. W klasyfikacji generalnej szkoła w Wiśniowej zdobyła drugie miejsce. W poszczególnych kategoriach startowali:
      Rocznik 2003: Iza Dudzik (2miejsce), Sandra Bonder (7), Emilia Hebda (11), Kamil Dudzik (6), Filip Trzepaczka (8),Ksawery Kowal (9), Dominik Kaczmarczyk (10),
      Rocznik 2004: Kinga Drożdż (złoty medal), Iza Banach (6), Szymon Woźniczka (4), Oskar Rokosz (12),
      Rocznik 2005 Konrad Jaśkowiec (9),
      Rocznik 2006: Ola Drożdż (16), Weronika Okaz (18),

      Po raz pierwszy w zawodach debiutowali: Oliwia Panek (25), Ksawery Panek (13), Łucja Banach (16), Dawid Rokosz (25), Michał Muta (29), Bartek Jamróz (32), Tomek Sadkiewicz (34), Krzysiek Polak (35), Milena Knapczyk (22), Maria Biel (30), Natalia Marcisz (33), Gabrysia Rokosz (37), Ania Muta (38),

     • Nasze uczennice zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Młodzików!!

     • W dniach 25-28 stycznia  w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Mistrzostwa Polski  Młodzików w Biegach Narciarskich.  Trzy nasze uczennice Kinga Drożdż, Izabela Dudzik, Izabela Banach wraz z koleżanką klubową Weroniką Janisz  zdobyły brązowy medal w biegu sztafetowym  4x 3 km. Ależ to były emocje!!! Walka z klubem MKS Istebna trwała do ostatniej chwili. Dziewczęta trenują na co dzień w klubie LKS  MARKAM Wiśniowa – Osieczany .

      Oprócz wymienionych wyżej dziewcząt w zawodach startowali także inni nasi uczniowie: Sandra Bonder, Szymon Woźniczka,  Kamil Dudzik, Konrad Jaśkowiec.

     • Bezpieczne ferie 2019

     • W piątek 11.01.2019 r. uczniowie klas młodszych  SP Wiśniowa uczestniczyli w  apelu profilaktyczno-edukacyjnym  „Bezpieczne ferie 2019” zorganizowanym przez uczniów klas IIa i II b pod kierunkiem  Beaty Stasiak i Marzeny Tomery. Przestrogi, scenki dramowe i piosenki o tematyce sportowo-zimowej uatrakcyjniły spotkanie, aby po 2 tygodniach nasi uczniowie wrócili cali i zdrowi w szkolne progi.

       Czas ferii zimowych sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Korzystajmy z tego każdego dnia. Ruch to zdrowie!  Na placu zabaw, ślizgawkach  można  poznać nowych kolegów i świetnie się bawić! Nie ma lepszej  frajdy od bitwy na śnieżki, saneczkarskich i  narciarskich  wyścigów czy łyżwiarskich popisów? Pamiętajmy  jednak, że w każdym miejscu należy dbać o bezpieczeństwo. Dlatego zachowajmy ostrożność i rozwagę podczas zimowych zabaw. Uczestnicy spotkania utrwalili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wykazali się wiedzą i aktywnością. Brawo!

       

      Drogi Uczniu!

      • informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
      • przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
      • dbaj o prawidłowy ubiór, chroniący przed mrozem
      • noś elementy odblaskowe, szczególnie po zmroku
      • nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu
      • nigdy nie wpuszczaj obcych osób do mieszkania,
      • nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
      • nie przyjmuj od nieznajomych żadnych przedmiotów 
      • jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc
      • do zjeżdżania na sankach wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego
      • nie doczepiaj sanek do samochodu
      • ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska, unikaj zamarzniętych rzek
      • nie rzucaj śnieżkami w samochody i zwierzęta
      • nie rzucaj śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień)
      • nie baw się w odosobnionych miejscach – jeśli będziesz potrzebował pomocy, nikt Cię nie usłyszy
      • jeśli dzieje się coś niepokojącego (poczujesz swąd dymu, ktoś próbuje dostać się do mieszkania, wypadek, zasłabnięcie…) wołaj o pomoc, dzwoń do rodziców, opiekunów, sąsiadów lub pod numer alarmowy 112.

      Życzymy udanych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych!

     • Jasełka 2018

     • Jak co roku o tej porze w naszej szkole przedstawiane są jasełka. Tym razem w piątek 21 grudnia  2018 r. zaprezentowali je nam uczniowie klas : 5a, 5b i 5c wraz z wychowawcami: paniami : Agnieszką Suruło, Zofią Pilch i Anną Bubulą. " Miłości życzę na te Święta " to główne przesłanie przygotowanego przedstawienia.  W widowisku przedstawione zostały problemy współczesnego człowieka  związane ze świętami. Wykonawcy wzbogacili wymowę tego przedstawienia o piosenki i taniec, co spodobało się wymagającej publiczności. Na zakończenie gromkie brawa dla wykonawców i życzenia od samorządu szkolnego oraz dyrektora dla wszystkich zebranych.

      Ten sam spektakl został pokazany ponownie dn. 3.01.2019 r. i dedykowany był rodzicom i bliskim wszystkich wykonawców.

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     •          Dnia 18 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I a i b.

               Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

               Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „Mole książkowe” przygotowane przez uczniów uczestniczących w zajęciach kółka teatralnego ZUM pod kierunkiem p. Marzeny Tomery.

               Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

      My uczniowie pierwszej klasy

      Tobie książko przyrzekamy,

      Że szanować Cię będziemy

      Krzywdy zrobić Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika

      Przestrzegać będziemy pilnie

      I z twych rad i twych mądrości

      Korzystać usilnie

      PRZYRZEKAMY!

       

               Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

               Serdecznie dziękuję i zapraszam wszystkich czytelników w biblioteczne progi.

       

      Maria Zając

     • Zdobywamy podium w pierwszej edycji Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich.

     • Tuż przed świętami, w dniu  18 grudnia  ruszyła Małopolska Liga w Biegach Narciarskich, w której rok rocznie bierzemy udział.  Zawody odbyły się w Ptaszkowej koło  Gorlic i  przeprowadzono je stylem dowolnym.  Nasza reprezentacja zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji szkół (klasy 7,8 i 3 gim.) przegrywając tylko z SMS Zakopane oraz  SP Kościelisko.  W zawodach startowało ok. 250 zawodników.

      Skład naszej  ekipy: Kamil Dudzik, Izabela Dudzik, Zofia Grzybacz, Emilia Hebda, Weronika Dudzik, Klaudia Kowalczyk, Filip Trzepaczka, Dominik Kaczmarczyk, Ksawery Kowal, Sandra Bonder.

     • MATEMATYCZNE SUKCESY

     • Konkursy matematyczne organizowane dla uczniów szkół podstawowych                od wielu lat są na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie przygotowywali się            do nich co najmniej od początku września. Niektórzy próbowali swoich sił kolejny raz. Wielu zabrakło tylko kilku punktów by przejść do następnego etapu. Trzem osobom się to udało. W małopolskim konkursie „Krakowska Matematyka” do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: w klasach czwartych Julia Piwowarczyk z kl. 4d (nauczyciel: mgr Barbara Matusiak)                   a w klasach piątych Grzegorz Bajer z kl. 5a (nauczyciel: mgr Elżbieta Studnicka). Natomiast w Małopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych do etapu rejonowego zakwalifikował się tylko Tomasz Woś z kl. 8b (nauczyciel: mgr Barbara Matusiak). Gratulujemy! Szkolnym opiekunem obu konkursów była Elżbieta Studnicka.

      W  etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla ucz. szkoły podst. I miejsce zajął Tomasz Woś z kl. 8b (nauczyciel: B. Matusiak), II miejsce - Kacper Marcisz z kl. 7b (nauczyciel: E. Studnicka) a III  miejsce - Adam Chlipała z kl. 8a (nauczyciel: J. Kowal) oraz Piotr Mazur i Łukasz Pawlak z kl.7a (nauczyciel: E. Studnicka). Gratulujemy a uczniom klas siódmych życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym!

      Natomiast w szkolnym etapie małopolskiego konkursu „Krakowska Matematyka” w klasach czwartych I miejsce zajęła Julia Piwowarczyk z kl. 4d (nauczyciel: B. Matusiak), II miejsceKacper Matusiak z kl. 4c (nauczyciel: J. Kowal) a III miejsceKlaudia Figura z kl. 4a (nauczyciel: B.Matusiak) i Eryk Matuszek z kl. 4b (nauczyciel: E. Studnicka).                                  W klasach piątych: I miejsce zajął Grzegorz Bajer z kl. 5a (nauczyciel: E.Studnicka), II miejsceOliwia Urbaniak z kl. 5b (nauczyciel: J. Kowal)                a III miejsceAdrian Ciślik z kl. 5a (nauczyciel: E. Studnicka). W klasach szóstych: I miejsce zajął Kamil Głąb z kl. 6a (nauczyciel: B. Matusiak), II miejsceNatalia Bernat z kl. 6a (nauczyciel: B. Matusiak) i Karol Kus z kl. 6c (nauczyciel: J.Kowal) a III miejsceAmelia Murzyn z kl. 6b (nauczyciel: K. Mazur) i Mateusz Murzyn z kl. 6a (nauczyciel: B. Matusiak). Gratulujemy! Julii Piwowarczyk i Grzegorzowi Bajerowi życzymy powodzenia 15-tego marca na etapie wojewódzkim.