• Kolejny Memoriał im. Kazimierza Bubuli za nami!

     • We wtorek 19 marca w Białce Tatrzańskiej odbył się  już po raz XIII Memoriał im. Kazimierza Bubuli. Zawody te zorganizowano w ramach Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich. Kazimierz Bubula był  nauczycielem Szkoły Podstawowej w Wiśniowej i trenerem narciarstwa biegowego. Zawody zgromadziły ok. 380 zawodników. Nasza szkoła w kategorii 2002-2004 zdobyła w punktacji generalnej drugie miejsce ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem,  i tym samym  umocniła się na tej pozycji w punktacji końcowej całej ligi.

      Nasi uczniowie osiągnęli świetne rezultaty. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowała się   Kinga Dróżdż, która zdobyła  srebrny medal w  swoim roczniku przegrywając w biegu na 3 km tylko 0,4 s z Oliwią Nowak z Nowego Sącza. Na miejscu trzecim w tej kategorii uplasowała się  Izabela Banach. Medal brązowy zdobyła również Izabela Dudzik w kat. dziewcząt rocznik 2003.   Pozostali uczniowie zajęli odpowiednio: Kamil Dudzik – 5 miejsce, Sandra Bonder - 6 miejsce, Szymon Woźniczka  - 6 miejsce, Ksawery Kowal  - 9  miejsce, Konrad Jaśkowiec -  9 miejsce, Sofia Grzybacz – 10 miejsce,   Agata Obajtek – 9 miejsce.

      W kategorii Igrzysk Dzieci bardzo dobre wyniki zanotowali najmłodsi nasi uczniowie, którzy  zdecydowanie poprawili swoje wyniki z poprzednich lig. Ogromne brawa dla Oliwii Panek, Aleksandry Dróżdż, Ksawerego Panka, Krzysztofa Polaka, Łucji Banach i Mileny Knapczyk.

      W ramach memoriału odbył się również bieg OPEN w którym wystartowało wielu wychowanków pana Kazimierza Bubuli i absolwentów naszej szkoły. W kategorii kobiet zwyciężyła absolwentka naszej szkoły  - Iwona Piekarz,  a na miejscu drugim uplasowała się inna zawodniczka LKS MARKAM  Wiśniowa-Osieczany Karolina Kaleta – uczennica SMS Zakopane. W kategorii mężczyzn zwyciężył Łukasz Bachleda z Kościeliska. Z naszych absolwentów wystartowali również Marek Murzyn, Witold Maj, Piotr Sutkowski, Ewa Kuropatwiński oraz … drugi raz tego dnia wszyscy nasi uczniowie z klasy 7, 8 i gimnazjum, którzy byli na zawodach. (Wielki „szacuj” dzieciaki!).

      Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczali: Wójt Gminy Wiśniowa pan Bogumił Pawlak, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wiśniowej – pan Krzysztof Głowacki oraz pani Elżbieta Muta, olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i nasza absolwentka – Sylwia Jaśkowiec, a  także pani Irena Bubula. Nagrody ufundowali: Urząd Gminy Wiśniowa, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany.

     • Nasi uczniowie startowali w Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

     •  

      W dniach 15-16 marca w Białce Tatrzańskiej  rozegrano ogólnopolskie finały szkół w biegach narciarskich. Nasza szkołę reprezentowało  siedmioro uczniów, którzy w rankingu małopolskiej ligi plasują się w pierwszych dziesiątkach.

      Na starcie stanęło ok. 350 uczniów z całej Polski. Najlepsze rezultaty z pośród naszych uczniów zanotowali:

      - Izabela Banach: 5 miejsce w biegu na 3 km stylem klasycznym,

      -  Kinga Dróżdż: 6 miejsce w biegu na 3 km stylem klasycznym i 9 miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym,

      -  Izabela Dudzik: 5 miejsce w biegu na 3 km stylem klasycznym i 8 miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym.

      Szkołę reprezentowali również: Sandra Bonder, Kamil Dudzik, Ksawery Kowal, Konrad Jaśkowiec.

     • Konkurs przyrodniczy dla klas 1-3 „Przyjaciel przyrody”

     •  W dniu 6.03.2019r. odbył się II etap konkursu przyrodniczego dla klas 1-3

       „ Przyjaciel przyrody”.

      W  I etapie uczniowie rozwiązywali test wyboru pod okiem swoich wychowawców. Trzy osoby z każdej klasy, które uzyskały najwięcej punktów, mogły wziąć udział w etapie II.

      Tym razem każdy z uczestników konkursu odpowiadał przed komisją na trzy wylosowane przez siebie pytania. Startujący w konkursie musieli wykazać się dużą wiedzą, nie tylko przyrodniczą ale również znajomością zagadnień ekologicznych jak również z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz w szkole. Pytania dostosowane były poziomem trudności do wieku uczniów, tak więc każda klasa miała przydzieloną osobną pulę pytań.

      Wszyscy  uczestnicy poważnie potraktowali udział w konkursie. Nie obyło się zatem bez dogrywki. Ostatecznie, po drugiej serii pytań udało się wyłonić zwycięzców.

      W klasach I : I miejsce – Wojciech Kus, II miejsce – Wiktor  Łętocha, III miejsce - Michał Murzyn, IV miejsce - Patrycja Leśniak, V miejsce- Wiktoria  Dominik, VI miejsce – Franciszek Knapczyk,

      W klasach II : I miejsce – Milena Murzyn, II miejsce – Oliwia Otmar, III miejsce – Mariusz Woś, IV miejsce Kacper Ruman, V miejsce - Sebastian Murzyn, VI miejsce Roksana Kowal

      W klasach III : I miejsce – Kamil Burkat, II miejsce - Zofia Łabędź, III miejsce- Gabriela Muta, IV miejsce- Dawid Majda, V miejsce- Łukasz Rokosz, VI miejsce- Adam Lenart

      Po konkursowych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczym w przyszłym roku.        

       Gratulujemy 

                                                                                                                Organizatorzy:

                                                                                                Beata Stasiak oraz Magdalena Pazdur

     • Trzy nasze drużyny w finale wojewódzkim Turnieju Tymbarku „Z podwórka na stadion”!!!

     • W poniedziałek i  we wtorek w Myślenicach na boisku sportowym LKS Orzeł zostały rozegrane eliminacje powiatowe  Turnieju o puchar Tymbarku-„Z podwórka na stadion”. W poniedziałek  po zwycięskim (5:3) i  bardzo zaciętym meczu  z Tokarnią  nasza drużyna dziewcząt U-10 awansowała do finałów wojewódzkich. Nasza najmłodsza drużyna dziewcząt U-8 także awansowała  wygrywając walkowerem (zgłoszona do rozgrywek drużyna  nie dotarła na turniej). Najmłodsi  chłopcy z kategorii U-8 zajęli  w turnieju trzecie miejsce. We wtorek najtrudniejsze eliminacje rozegrała drużyna chłopców U-10.  Do eliminacji przystąpiło 6 drużyn, ale nasi dzielni chłopcy poradzili sobie z przeciwnikami  po mistrzowsku i wygrali turniej.  Finał wojewódzki zostanie rozegrany w Krakowie na przełomie marca i kwietnia. Co tu dużo mówić… szykuje się moc wrażeń z taką ekipą w finałach. Będzie się działo!!!