• Wielkanocne pomaganie w SP w Wiśniowej

     • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w akcje wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów. Za pośrednictwem wolontariuszy Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” przekazaliśmy je zespołowi hospicyjnemu. Życzenia od uczniów trafią do chorych dzieci i dorosłych.

                      9 kwietnia Samorząd Uczniowski wraz z zespołem młodzieżowego wolontariatu Stowarzyszenia Hospicyjnego działającym w naszej szkole zorganizowały akcję CIACHO DLA DZIECI Z BIAŁACZKĄ. Mieliśmy okazję upiec i przynieść (a potem kupić) przepyszne i przepiękne słodkości. Udało się zebrać 1835 złotych i 50 groszy. Cała zebrana kwota została przekazana na pomoc dla chorych dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem”.

                      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy wsparli nasze akcje.

     • Nasze ośmiolatki z brązowym medalem w finale wojewódzkim w turnieju piłkarskim!!!

     • W dniach  8-9 kwietnia na obiektach Con Con Zone w  Nowej Hucie zostały rozegrane finały wojewódzkie turnieju piłkarskiego  „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.  W turnieju wzięły udział trzy nasze drużyny – chłopców w kategorii U-10 oraz dziewcząt w kategorii  U-8 i U-10. Nasza najmłodsza drużyna po bardzo emocjonujących meczach dotarła do ścisłej czwórki. W półfinale przegrały z KS Tarnovia – późniejszym zwycięzcą turnieju. W  walce o trzecie miejsce nasze dziewczynki wykazały się ogromnym hartem ducha i wygrały 3:1 z UKS Sobolów. Dziewczęta w turnieju tego dnia rozegrały 6 meczów po 20 min!!! Ile to emocji, ile przebiegniętych metrów … Nasze ośmiolatki dostały stroje piłkarskie firmy Nike, torby piłkarskie, medale  i ogromny puchar. Wiktoria Dominik została najlepszą bramkarką turnieju.

       Chłopcy dotarli do ćwierćfinału zajmując miejsca między  5 a 8. W turnieju brało udział 22 drużyny które dotarły do finałów po rozgrywkach gminnych i powiatowych.  Zespół dziewcząt  U – 10 również dotarł do ćwierćfinałów zajmując te same miejsca co chłopcy. W finale wzięło udział  16 drużyn.

     • Izabela Dudzik najszybszą zawodniczką!

     •  

      We wtorek 26 marca braliśmy udział w Memoriale Bronisławy Staszel "Polankowej" w Kościelisku. Zawody polegały na pokonaniu na nartach toru przeszkód. W kategorii 2003-2005 Izabela Dudzik zdobyła tytuł najszybszej zawodniczki, a na miejscu trzecim uplasowała się Izabela Banach. Wśród chłopców 4 miejsce zajął Kamil Dudzik, a szóste Szymon Woźniczka. Poniżej link do filmu z zawodów:)


      https://www.youtube.com/watch?v=VQ5UoqEKYKg&fbclid=IwAR1ZRdhQ9-90mmK-nGCJZHmtfL48KnPLVpBwNkXQ_B9uMi4t3X5xzgIlmDg

     • „MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ WSZYSTKICH NAUK”

     • „MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ WSZYSTKICH NAUK”

                                                                 J. Śniadecki

      Konkurs matematyczny  dla kl. 1-3

      5 kwietnia 2019r. odbył się II etap międzyklasowego konkursu matematycznego. W matematycznych potyczkach udział wzięło 18 osób - najlepszych matematyków z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Uczniowie łamali  głowy rozwiązując trudne zadania konkursowe, jednak poradzili sobie doskonale i tym samym potwierdzili swoje uzdolnienia matematyczne.

      Miano najlepszych matematyków w  klasach pierwszych otrzymali :

      I miejsce - Piotr Szczechowicz, 

      II miejsce - Karol Zając ,

      III miejsce – Eryk Marcisz ,

      IV miejsce - Franek Knapczyk,

      V miejsce ex aequo - Wiktoria Dominik i Barbara Grabowska.

      W klasach drugich:

      I miejsce - Milena Murzyn,

      II miejsce - Kacper Ruman, 

      III miejsce – Roksana Kowal,

      IV miejsce - Sebastian Murzyn ,

      V miejsce – Zuzanna Opoka,

      VI miejsce – Aleksandra Konieczna.

      W klasach trzecich:

      I miejsce - Karol Rzońca ,

      II miejsce - Kamil Burkat,

      III miejsce - Gabriela Muta ,

      IV miejsce - Zofia Łabędź,

      V miejsce - Adam Tokarz,

      VI miejsce – Łukasz Rokosz.

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!                                                                            

       

      Krystyna Mazur

     • Kwiatowo i kolorowo.

     •  

      W dniu 4 kwietnia klasy 1a i 2a wzięły udział w 2 godzinnych warsztatach z udziałem twórcy ludowego, pana Jerzego Chlipały z GOKiS-u w Wiśniowej.

      Uczniowie mieli  możliwość poznać różne techniki wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły pod okiem pana Jurka i swoich wychowawczyń. Było bardzo kolorowo i kwiatowo w tym dniu . Okazało się, że nie jest to takie trudne-wystarczy chcieć.

      Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności podczas warsztatów dzieci wykorzystają już niebawem do ozdobienia swoich palm, koszyczków czy stołu w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

      Organizatorami warsztatów były panie: Magdalena Pazdur oraz Beata Stasiak

     • Święto Ziemi

     • „Coraz więcej wkoło brudu, coraz bardziej szaro,

      Coraz ciężej ludziom sprzątać… Co się z nimi stało?”

       

       

      Zbliża się szczególny dzień – Dzień Ziemi – 22 kwietnia. Z tej okazji uczniowie z Zespołu teatralnego Zum, 4.04.2019 r, pod kierunkiem Marzeny Tomery przygotowali ekologiczny spektakl pt. „Smutna Ziemia”. Na widowni zasiadali uczniowie z klas I-VI.

      Zgromadzona publiczność z zainteresowaniem przyglądała się rozgrywanym scenkom. Akcja spektaklu toczyła się zarówno w przestrzeni kosmicznej wśród planet Układu Słonecznego, jak i na powierzchni naszej planety – Ziemi. Nastrojowa muzyka, tematyczne piosenki podkreślały nastrój widowiska. Widzowie po obejrzeniu teatrzyku chętnie wypowiadali się na tematy ekologiczne, np.

      • Dlaczego trzeba dbać o czys­tość naszej plan­ety?
      • Jak dbać o środowisko i przy­rodę?

      Prob­lematyka eko­log­iczna nie należy do zagad­nień łatwych, jed­nak przed­staw­iana w umiejętny sposób stanie się zrozu­mi­ała i przys­tępna także dla najmłod­szych.

      Większość uczniów zgromadzonych podczas spotkania ekologicznego postanowiła przystąpić do akcji „Sprzątanie świata zacznij od własnego podwórka”. Nagrodą za udział w tej akcji będzie satysfakcja z dobrze wypełnionego zadania, czystość i porządek w najbliższym otoczeniu oraz… 6 z edukacji przyrodniczej! J

      „Coraz mniej wkoło brudu, zdrowo i przyjemnie,

      Coraz łatwiej ludziom sprzątać… pomagają sobie wzajemnie!!”

      Obsada spektaklu:

      Ziemia: Małgorzata Poluszak

      Słońce: Emilia Dróżdż

      Księżyc: Jakub Rzońca

      Gwiazdki: Magdalena Jamróz, Magdalena Sadkiewicz,

      Gwiazdy: Weronika Okas, Aleksandra Dróżdż

      Elfy: Kinga Jaśkowiec, Oliwia Urbanik

      Krasnale: Kamil Kus, Karol Kus

      Zajączek: Paulina Błaszczak

      Dzieci: Julia Twardosz, Oliwia Otmar, Karol Rzońca, Patryk Obajtek

      Kwiatki: Patrycja Hudyga, Karolina Paździor

     • WYCIECZKA EDUKACYJNA KLAS CZWARTYCH DO NOWEGO TARGU I RABKI-ZDROJU

     • 22-go marca b.r. uczniowie klas 4a,b,c,d wraz z wychowawcami: p.Tomaszem Lichoniem, p.Elżbietą Studnicką, p. Małgorzatą Wójtowiec (kierownik wycieczki) i p.Barbarą Matusiak byli na nietypowej wycieczce edukacyjnej.

      Najpierw skorzystaliśmy z pięknej słonecznej pogody, aby dotlenić się w parku zdrojowym w Rabce. Nasza wycieczka opanowała ogromny plac zabaw wraz z przyrządami gimnastycznymi. Radosne  szaleństwo… Wiosna, kwitnące krokusy…

      Później lody przy rynku w Nowym Targu i główny cel wycieczki: spektakl – rewia na lodzie: „Przygody Sindbada Żeglarza”. Większość dzieci po raz pierwszy widziało lodowisko, pierwszy raz siedziało na trybunach takiej hali widowiskowo-sportowej. Sam spektakl na podstawie "Księgi z 1000 i jednej nocy" Bolesława Leśmiana to bardzo trafny wybór. Piękna muzyka, przepych, złote myśli…

      Na prośbę uczniów znów został przeprowadzony konkurs wiedzy po wycieczce:

      1. JAKA POGODA POMIMO POGODY
      ZWIASTUJE KLĘSKI, NIESZCZĘŚCIA I SZKODY? /odp. Cisza Morska/
      2. CO TO ZA TANCERZ, KTÓRY PLĄSA PO TO,
      BY POŻREĆ INNYCH, GDY TAŃCZĄ Z OCHOTĄ? /odp. Koń Morski/
      3. KTO LISTY PISZE POŚRÓD FAL POWODZI
      I BĘDĄC DIABŁEM Z PIEKŁA NIE POCHODZI? /odp. Diabeł Morski/

      4. Kto zadał powyższe 3 pytania i w jakim celu?

      /odp. Król Miraż obiecał oddać za żonę swoją córkę - księżniczkę Piruzę temu, kto prawidłowo odpowie na te pytania./

      5. Jak nazywa się miasto, w którym oglądaliśmy rewię na lodzie.

      6. Podaj tytuł oglądanego spektaklu?

      7. Podaj pełną nazwę miejscowości, w której byliśmy w parku na placu zabaw.

       

      Najlepiej poradzili sobie z pytaniami: Julia Grabowska 4c, Małgorzata Poluszak 4c, Martyna Knapczyk 4c, Zofia Hebda 4c, Igor Hebda 4b, Łukasz Jasek 4b, Klaudia Rokosz 4b, Konrad Furman 4d. Gratulujemy!

      Dzieci otrzymają drobne nagrody z Koła SEP nr-12 w Skawinie.

     • Recytatorskie zmagania

     • „Teatr, to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce…”

      27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej to okazji chętni uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w konkursie plastycznym na „Projekt maski teatralnej”. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawie.

      27 marca 2019 r. uczciliśmy Dzień Teatru organizując w ZPO Wiśniowa recytatorskie zmagania uczniów klas młodszych. W tym dniu odbył się drugi etap konkursu – etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Rywalizacja konkursowa odbywała się w dwóch turniejach- recytatorskim i wywiedzione ze słowa.

      Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Do pierwszego etapu- klasowego zgłosiło się wielu uczniów. Brawo! Trzech najlepszych recytatorów z każdej klasy prezentowało swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie na scenie podczas etapu szkolnego. 18 uczniów w kolorowych kostiumach, z rekwizytami, elementami scenografii wprowadzało publiczność w piękny świat słowa i gestu! Widzowie oklaskiwali  Żabę, Kwokę, Piekarza, Wiosnę, Praczkę, Bambo, Sójkę, Lisa, Kłamczuchę… Śmiali się z przygód Pawła i Gawła, naprawy auta taty, ciekawskiej piłki. Podziwiali własnoręcznie wykonane rekwizyty do wierszy / np. „Na starganie”, „Kwoka”/.

      Jury – p. J.Bednarczyk, p. C. Marcisz oraz wychowawcy klas I-III- miało trudne zadanie – wyłonić 10 finalistów do eliminacji gminnych. Oceniano dobór i znajomość tekstu, dykcję i intonację, rekwizyty, ogólny wyraz artystyczny. Podczas obrad Jury, praktykantka p. Anna Stalmach przeprowadziła konkurs wiedzy – znajomość terminów teatralnych. Zgromadzona publiczność wykazała się wiedzą! Uczniowie wiedzieli, co oznaczają terminy takie jak, np. mimika, reżyser, aktor, dubler, sufler, szuflada, scenografia, choreografia itp.

      Wszystkie występy bardzo się podobały zgromadzonej publiczności! Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

      Do  eliminacji gminnych zakwalifikowali się:

      kl.1a – Magdalena Kaczmarczyk, Julia Twardosz

      kl.1b – Wiktoria Dominik

      kl.2a – Anna Kus, Michał Jamróz

      kl.2b – Milena Murzyn, Dawid Tokarz, Kacper Ruman

      kl.3a – Kinga Jaśkowiec

      kl.3b – Karol Rzońca

      Ponadto wspaniale zaprezentowali się: Magdalena Jamróz, Patrycja Leśniak, Piotr Szczechowicz, Zuzanna Opoka, Zofia Łabędź, Magdalena Sadkiewicz, Olga Zielińska, Gabriela Muta!

      Wszystkim uczestnikom konkursu, wspaniałej publiczności, Jury, rodzicom składam gorące podziękowania za uświetnienie obchodów Dnia Teatru w naszej szkole!                                                                                 

                                                Organizator   M.Tomera