• SKS Kibicuje!!! Memoriał im. Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

     • Ponad czterdziestoosobowa grupa naszych uczniów kibicowała najlepszym polskim i zagranicznym lekkoatletom podczas Memoriału im. J. Kusocińskiego, który odbył się w niedzielę 16 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wyjazd zorganizowali nauczyciele prowadzący  zajęcia SKS w naszej szkole odpowiadając na zaproszenie operatora krajowego  programu  Szkolny Klub Sportowy. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji. Na Polach Marsowych przed zawodami mogliśmy spróbować swoich sił  w formie zabawowej wielu dyscyplinach sportu: w skoku wzwyż, boksie, judo, szermierce,  biegu sprinterskim oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego żywienia.

      Sam spektakl sportowy na stadionie wywołał ogromne emocje. Sektor rodziny SKS (ponad 50 szkół wzięło udział w wydarzeniu) był najgłośniejszy i najbardziej widoczny, a kto oglądał relacje w TVP na pewno nas nie przegapił. Organizatorzy zadbali o jednakowe koszulki, dmuchane pałki do kibicowania, ogromną   flagę programu SKS, kartki na autografy i wodzireja, który nami dyrygował.  Po zawodach Anita Włodarczyk, Piotr Lisek i Michał Haratyk rozdawali autografy i robili sobie z nami zdjęcia. Nasz sektor odwiedził nawet Minister Sportu i Turystyki pan Witold Bańka.

     • Podsumowanie Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich

     • W piątek 7 czerwca odbyło się w Zakopanem podsumowanie Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich. W czasie sezonu odbyło się pięć edycji, w których startowaliśmy systematycznie zdobywając liczne medale. W tym roku w klasyfikacji generalnej, sześcioro  naszych uczniów znalazło się w czołowej szóste w swojej kategorii, a Szkoła Podstawowa w Wiśniowej zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji szkół w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej  ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego  w Zakopanem!


      Izabela Dudzik - 2 miejsce
      Sandra Bonder - 6 miejsce
      Kamil Dudzik - 5 miejsce
      Kinga Dróżdż - 2 miejsce
      Izabela Banach - 4 miejsce
      Szymon Woźniczka - 6 miejsce

       

     • Plastycznie, kolorowo, dziecięcym okiem

     • Wielkie święto Szkoły Podstawowej  im. Władysława Orkana w Wiśniowej – 40-lecie istnienia budynku – uświetniły również prace plastyczne wykonane rękami najmłodszych uczniów. To specjalnie dla nich zorganizowany został konkurs plastyczny zatytułowany „Moja szkoła”.

      Do konkursu przystąpiło 72 uczniów z klas I-III SP. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę kreatywność, estetykę i samodzielność wykonania prac. Jury w składzie: Małgorzata Wójtowiec, Cecylia Marcisz, Józefa Bednarczyk, Elżbieta Muta i Marzena Tomera wyłoniło 5 nagród głównych oraz 13 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu – 72 uczniów - otrzymali pamiątkowe nagrody. Na korytarzu parteru szkoły została zorganizowana wystawa prac. Można ją było podziwiać podczas obchodów uroczystości 40-lecia szkoły. Na uroczystym apelu 7.06.2019 r. pan dyrektor mgr Krzysztof Głowacki wręczył młodym artystom dyplomy i nagrody rzeczowe.                

      KLASY I

      NAGRODY GŁÓWNE: Adrian Urbaniak kl. 1a

                                             Wojciech Kus kl. 1b

      WYRÓŻNIENIA: Martyna Galia kl. 1a

                                   Anna Grabuś kl. 1a

                                   Gabriela Kowalczyk kl. 1b

                                   Aleksandra Nowak kl. 1b

       KLASY  II

       NAGRODY GŁÓWNE: Mateusz Węgrzyn kl. 2b

                                             Kacper Bernat kl. 2b

      WYRÓŻNIENIA: Zuzanna Opoka kl. 2a

                                   Roksana Kowal kl. 2a

                                   Maja Knapczyk kl. 2a

                                   Dawid Tokarz kl. 2 b

                                   Kinga Stroniarz kl. 2b

                                   Jakub Kowalczyk kl.2b

                                   Ewa Biel kl. 2b

                                   Katarzyna Dybeł  kl. 2 b

      KLASY  III

      NAGRODA GŁÓWNA: Julia Kowal kl. 3 a

      WYRÓŻNIENIE: Zofia Łabędź kl. 3a

      Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! Brawo!

     • THE BIG CHALLENGE po raz pierwszy w Szkole w Wiśniowej

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz pierwszy w konkursie on-line z języka angielskiego The Big Challenge. W konkursie uczestniczyło ponad 600 000 uczniów na całym świecie i ma on już kilkuletnia tradycję. Tegoroczna edycja odbyła się w kwietniu, każdy uczeń o swoich wynikach dowiedział się 14 maja a uroczyste wręczenie dyplomów i nagród było 7 czerwca w naszej szkole na apelu podsumowującym osiągniecia naszych uczniów. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas 7, 8 i 3 Gimnazjum, co odpowiadało odpowiedniemu poziomowi wiedzy. Zwycięzcami zostali: level 3- klasa 7 Jakub Szynal, level 4-Tomasz Woś, level 5- Izabela Dudzik. W sumie w konkursie brało udział 19 uczniów, którzy otrzymali wspaniałe nagrody m.in., power banki, słownik , readersy, plakaty , kalendarze , breloczki.

      Zachęcam do udziału w konkursie za rok, zwycięzcom gratuluję!

       

      Organizator: Beata Słoboda-Kasza

     • XXII Małopolski Rajd Turystyczny Ziemi Myślenickiej im. prof. Henryka Leśniaka


     •              Tegoroczny rajd odbył się na trasach Beskidu Myślenickiego i przy schronisku na Kudłaczach 26 maja.  Jak zawsze naszą szkołę reprezentowała liczna ekipa, która i tym razem nie miała sobie równych w konkursach sprawnościowo-obronnych i wiedzy krajoznawczej. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą zarówno na temat Beskidów i historii Ziemi Myślenickiej jak i sprawnością oraz zręcznością. W tym roku organizatorzy zaskoczyli nas nową konkurencję – biegiem terenowym na orientację. Ten rodzaj rywalizacji przypadł do gustu naszym uczniom – przez ok. 90 min biegali z mapą po lesie do skutku szukając zaznaczonych punktów. Najwięcej konkurencji wygrał Krystian Dominik i wracał do Wiśniowej z  plecakiem wypchanym licznymi nagrodami. Grupa wędrowała pod opieką nauczycielek Ireny Bubuli i Anny Bubuli.

      Wycieczka miała charakter turystyczny i krajoznawczy, ale równocześnie była częścią projektu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  „Chce mi się chcieć”, który ma na celu kreację wolnego czasu, integrację,  możliwość rywalizacji, przeżycia sukcesu i podnoszenia poczucia własnej wartości.

      Konkurs wiedzy krajoznawczej:
      I miejsce Krystian Dominik
      II miejsce Tomasz Woś i Zofia Grzybacz

      Pakowanie śpiwora na czas:
      I miejsce Zofia Grzybacz                                                                                              

      II miejsce Weronika Dudzik
      III miejsce Emilia Hebda i Justyna Dudzik

      Rzutki:
      I miejsce Krystian Dominik
      II miejsce Oskar Rokosz
      III miejsce Amanda Urbaniak


      Drabinka:
      I miejsce Jessica Urbaniak

      II miejsce Dominika Kowalczyk

      III Konrad Kowal

       

      Bieg terenowy:

      I miejsce Tomasz Woś, Krystian Dominik, Micha Knapik

      II miejsce Zofia Grzybacz, Emilia Hebda, Emilia Lampa

      III miejsce – pozostałe drużyny

     • Zdobywamy brązowy medal w finałach wojewódzkich!!!

     • W dniu 4 czerwca w Nawojowej odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt.  Nasza drużyna w składzie Aleksandra Murzyn, Izabela Banach, Agata Obajtek, Wiktoria Polak, Kinga Dróżdż, Natalia Furman, Emilia Hebda, Izabela Dudzik, Julia Kus, Monika Błaszczak, Gabriela Franiak  wywalczyła brązowy medal. Dziewczęta  wygrały trzy kolejne mecze  z SP Rajsk, SP Lachowice  i SP  Młyńczyska.  Jedyny przegrany  mecz to spotkanie  z SP Ptaszkowa, która  wygrała cały turniej.  Warto zaznaczyć, że zarówno drużyny z  Ptaszkowej, Młyńczyska oraz nasza  miały po trzy wygrane mecze  i  jednym przegranym. O miejscach na podium zadecydowała mała tabela i liczba bramek.  Brawa dla dziewczyn za cały ciąg zmagań!!!

     • VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego

     • Dnia 31.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Lipniku jak co roku, odbył się VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich z Wiśniowej, Lipnika i Węglówki. Każdą klasę mogło reprezentować trzech uczniów. Celem konkursu było doskonalenie poprawności językowej, gramatyki, wykazanie znajomości kultury, geografii i zabytków Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z trzech części: w pierwszej uczestnicy słuchali nagrań, w drugiej części wykazywali swą znajomość słownictwa, podstawowych wyrażeń w komunikacji, rozumienie tekstu czytanego. Ostatnia część sprawdzała wiedzę z zakresu kultury Wielkiej Brytanii.

       

       Zwycięzcą konkursu został Antoni Groch z SP Wiśniowa.

       

      Wyniki konkursu:

      II miejsce: Zofia Łabędź i Przemysław Dudzik z SP Wiśniowa

      III miejsce: Maria Kuchnia z SP Węglówka

      IV miejsce:  Ewelina Drab z SP Węglówka

      V miejsce:   Jakub Jasek z SP Lipnik

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z językiem angielskim!

       

       

      P. Joanna Radoń

      P. Paulina Dominik

     • Nasz piłkarki wciąż niepokonane!!!

     • Z sukcesem zakończyły się  Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt w Nowym Targu dla naszych  uczennic  z   klas 7-8 i III gimnazjum. W pięknym stylu wygrały wszystkie mecze i awansowały do finałów wojewódzkich.  Trzymamy kciuki za szczęśliwą  passę w kolejnym etapie! Te nogi mogą zdziałać  cuda!

     • Grad medali dla biegaczy.

     • We wtorek 28  maja odbyły się biegi przełajowe w Myślenicach organizowane przez MOS Myślenice powiatowe Zrzeszenie LZS. Wśród najstarszych chłopców na podium stanęli kolejno Kamil Dudzik, Konrad Jaśkowiec oraz Ksawery Kowal. Wśród dziewcząt  medalistkami  zostały Sylwia Radoń, Justyna Dudzik oraz Sandra Bonder, a w młodszej kategorii  Weronika Okas oraz Magdalena Kowal.