• „Jarzynki babci Balbinki”

     • Już przyszła jesień, hula po lesie Chodzi na grzędy, myszkuje wszędy…

          Jesień to czas zbioru plonów. Wyhodowane w lecie zdrowe warzywa czas przenieść do schowków, komórek, spichlerzy. Robimy to po to, aby zimą cieszyć się własnymi pysznymi przetworami. Nie możemy dać się złapać jesiennym przeziębieniom! Powinniśmy jeść witaminki zawarte w owocach i warzywach! Zbierać plony jest łatwiej młodemu i zdrowemu, a co ma powiedzieć stara, chora babcia?

          Wszyscy wiedzą, że teatr rozwija wrażliwość emocjonalną, wyobraźnię, zainteresowanie literaturą. Wychowanie przez sztukę, to ważny element pracy dydaktyczno-wychowawczej w naszej szkole, dlatego dnia 10.12.2019 r. uczniowie klasy III b pod kierunkiem wychowawcy Marzeny Tomery, w ramach zajęć teatralnych, przygotowali barwny spektakl prozdrowotny pt. „Jarzynki babci Balbinki” w oparciu o tekst Marii Kownackiej. Aktorzy ucharakteryzowani, w barwnych kostiumach zabawiali zgromadzoną publiczność - uczniów klas młodszych oraz przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Wiśniowej. Za występ młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa!

           Po spektaklu odbyła się krótka pogadanka na temat wartości odżywczych owoców i warzyw oraz potrzeby pomagania sobie nawzajem, a zwłaszcza pomagania osobom starszym i schorowanym.

           Pani Jesień częstowała dzieci jabłkami i marchewkami, a i cebulka też była.

      W przedstawieniu wystąpiła pracowita Pani Jesień, niesforny Wiatr, miła babcia Balbinka, hałaśliwy Kogut, Kot Mruczek, Pies Azorek, dzielne Zuchy, Słonecznik oraz Jarzynki.

       

      OBSADA:

      Jesień: Wiktoria Przechrzta

      Wiatr: Julia Biela

      Babcia Balbinka: Liwia Burkat

      Kot: Milena Murzyn

      Pies: Zuzanna Kowal

      Kogut: Kacper Ruman

      Zuchy: Dawid Tokarz, Radosław Zębala, Oliwier Polak, Jakub Woźniczka

      Słonecznik: Ewa Biel

      Jarzynki: Paulina Błaszczak, Anna Lenart, Milena Muta, Amelia Kosałka, Katarzyna Dybeł, Jakub Kowalczyk, Kacper Bernat, Mateusz Węgrzyn Sebastian Murzyn, Kinga Stroniarz, Aleksandra Knapik

      Witaminki,  witaminki, 
      dla chłopczyka i dziewczynki, 
      wszyscy mamy dziarskie minki, 
      bo zjadamy witaminki.

       

     • My też pomagamy ...

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

           Jan Paweł II

       

                  Zbliżające się Święta to czas, w którym nie tylko chętnie otrzymujemy prezenty,
      ale również dzielimy się tym, co w nas najlepsze- dobrym sercem. Tak też uważają uczniowie naszej szkoły. Dnia 4 grudnia klasy: 2b oraz 3b wraz z wychowawcami brały udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez plastyka- panią Monikę Kowal. Stroiki świąteczne wykonane podczas tych zajęć zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej „BĄDŹMY RAZEM”. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do pracy, która okazała się nie lada wyzwaniem dla 8. i 9. latków. Jednak dzięki pomocy pani Moniki Kowal oraz wychowawczyń, uczniowie poradzili sobie doskonale! Efekty ich pracy można zobaczyć w galerii poniżej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tych warsztatów- pani Monice Kowal oraz rodzicom uczniów kl. 2b i 3b. Mamy nadzieję, że nasza praca chociaż w niewielkim stopniu przyczyni się do zebrania niezbędnych funduszy na potrzeby podopiecznych hospicjum. RAZEM możemy więcej!

      Opracowała: Justyna Żak

     • Razem dla potrzebujących...

     • "Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością."

                                                                                                                         św. Matka Teresa z Kalkuty

       

       

      Drodzy Rodzice!

       

                  Kolejny raz okazaliście nam niezwykłą pomoc i wsparcie. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Kiermasz Ozdób Świątecznych był bajecznie kolorowy i słodki! Dzięki Wam przybliżył się Świąteczny Duch Bożego Narodzenia ... .

                  Uzbierane pieniążki przekazujemy na rzecz Stowarzyszenia Hospicyjnego "Bądźmy Razem" w Wiśniowej  - dla Alicji Dudy. 

      Dziękujemy, że pomagacie nam czynić "rzeczy małe, za to z wielką miłością" ... .

     • Mikołajkowy Dzień

     •  

      Podobnie jak w latach ubiegłych, tak też i w tym roku Święty Mikołaj ze swoją świtą przybył, aby obdarować uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodkimi prezentami. Wizyta przebiegała inaczej niż w latach ubiegłych. Uczniowie klas 1-4 zostali zaproszeni do sali 28, gdzie w specjalnie przygotowanym, odświętnie udekorowanym pokoju, w akompaniamencie świątecznych melodii zostali obdarowani prezentami i słodyczami. Następnie Święty Mikołaj wyruszył w obchód po szkole odwiedzając uczniów klas starszych, częstując ich słodkościami i prosząc też dzieci, aby  były zawsze grzeczne, posłuszne rodzicom i pilnie się uczyły przez cały rok. Dzięki wizycie niespodziewanego gościa Mikołajkowy Dzień upłynął w naszej placówce w miłym, świątecznym nastroju.

       

       

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • Nasze szopki

     • Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali szopki  bożonarodzeniowe.Będą one  jak co roku brały udział w konkursie o tytuł najładniejszej. Już wkrótce okaże się, która z nich otrzyma to miano !

     • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO MYŚLENIC – LEKCJA W KINIE ORAZ SEANS FILMOWY

     •  

                    W dniu 4.12.2019 r. uczniowie klas 4a, 4b i 5b wraz z wychowawczyniami: P. Dominik, U. Bajer i E.Studnicką pojechali do MOKiSu w Myślenicach na LEKCJĘ W KINIE: „PODRÓŻ PO KINIE GATUNKÓW” oraz seans filmowy „ BFG: BARDZO FAJNY GIGANT” S. Spielberga. W oparciu o fragmenty filmów charakterystycznych dla danego gatunku , dzieci omawiały takie gatunki filmowe jak: komedia, western, musical, fantasy, film przygodowy oraz science fiction. Uczniowie poznawali różnice między filmami science fiction i fantasy a także odkrywali rodzaje komizmu: sytuacyjny, słowny i postaci. Film „BFG: Bardzo Fajny Gigant” z gatunku fantasy bardzo podobał się dzieciom. To porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym olbrzymie, który odkrywa przed nią sekrety magicznej krainy. Film o snach a także o przyjaźni, bezinteresownej dobroci, odwadze, wierze w siebie…

       

       

      Elżbieta Studnicka

     • Dla Ali ….

     •             W ostatnich dniach w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę kosmetyków do pielęgnacji ciała dla podopiecznych Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” w Wiśniowej. Część zebranych produktów przeznaczyliśmy dla Ali.

                  Bardzo dziękujemy za udział w zbiórce. Bez Państwa pomocy nie udałoby się zebrać tak wiele … . Niech każde okazane dobro i wsparcie wraca do Państwa w mocy i sile!!!

     • Szkolny Konkurs Profilaktyczny „No Promil – No Problem”,

     •             Nasza szkoła bierze udział w licznych kampaniach społecznych i profilaktycznych. Organizujemy w ramach akcji konkursy, marsze, spotkania w klasach.

      W listopadzie zorganizowany został  Szkolny Konkurs Profilaktyczny „No Promil – No Problem”, na który złożono prawie 50 prac plastycznych. Wszystkie prace wzięły ponadto udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

                  1 grudnia organizatorzy zamieścili wyniki konkursu: uczeń klasy 3a Mariusz Woś został Laureatem Konkursu XII Edycji Kampanii. Na uwagę zasługuje fakt, że Mariusz już kolejny raz zbiera laury w tym konkursie !! Brawo!!!

       

      Wyniki konkursu szkolnego:

                   klasy 1 – 3:    I miejsce: Patrycja Leśniak kl. 2b

                                         Wyróżnienie: Szymon Obajtek kl. 1b

                                                                Dariusz Murzyn kl. 2b

                                                                Agata Postrożna kl. 3a

                                                                Dawid Tokarz kl. 3b

                                                                Zuzanna Kowal kl. 3b

                                                                Mariusz Woś kl. 3a

                                                                Adrian Duda kl. 1b

                                                                Wojciech Kus kl. 2b

                                                                Lidia Murzyn kl. 2b

                                                                Anna Lenart kl. 3b

                                                                Milena Murzyn kl. 3b

       

                   klasy 4 – 8:      I miejsce: Milena Murzyn kl. 5c

                                          II miejsce: Ewelina Maj kl. 8b

                                         III miejsce: Amelia Drab kl. 8b

       

                  Klasa 3b z wychowawcą otrzymała pamiątkowy dyplom i słodki upominek za najliczniejszy udział w konkursie!

       

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

     • Andrzejki

     • 28 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez wychowawców klas wraz z  Samorządem Uczniowskim. Dla uczniów klas I-III została zorganizowana zabawa na sali gimnastycznej ozdobionej andrzejkowymi dekoracjami, uczniowie bawili się uczestnicząc w ciekawych zabawach i konkursach prowadzonych przez: Partycję Murzyn, Justynę Dudzik, Weronikę Tokarz, Sylwię Radoń, Katarzynę Szwacką, Macieja Trzepaczkę oraz Patryka Murzyna. W przerwach udawali sie do klas na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

      Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka, za którą był odpowiedzialny Artur Basista. Zabawa dla klas starszych trwała do 18.00. Uczniowie bawili się znakomicie pod opieką wychowawców. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy za wspaniałą i spokojną zabawę.

      Opiekunowie Samorządu.

     • Badminton ? dlaczego nie!

     •       28 listopada w Myślenicach uczniowie naszej szkoły w składzie: Grzegorz Chlipała,  Konrad Jaśkowiec oraz Phantipol  Doktian po raz pierwszy wzięli udział w Drużynowym Turnieju Badmintona. Konkurencja polegała na tym, że najpierw rozgrywano mecze pojedyncze do trzech wygranych punktów a mecz kończył się po wygraniu dwóch setów. Jeżeli wynik był remisowy rozgrywano debla( też do trzech wygranych). Nasza drużyna trafiła na reprezentację Szkoły nr 2  w Myślenicach oraz na Szkołę Podstawową w Jaworniku. Po bardzo dobrej grze chłopcy zajęli pierwsze miejsce w powiecie i awansowali do rozgrywek wojewódzkich w Bieczu. Myślimy że ta dyscyplina sportowa zagości na stałe w kalendarzu imprez sportowych naszej szkoły.                                     Zawodnikom dziękujemy i gratulujemy i!!!

     • "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"

     •             29 listopada w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę w ramach akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".

                  W czasach, w których ludzie cały czas są w biegu; w których świat krzyczy do nas różnymi treściami; w których niektórzy twierdzą, że cieszą się, iż mają dorosłe dzieci. W czasach, w których coraz częściej młodzi ludzie muszą szukać autorytetów, bo wokół same złe wiadomości; w których człowiek rozmawia z człowiekiem przez telefon, smartfona, Internet; w czasach, w których świat wartości nie dla wszystkich znaczy to samo.  W czasach, w których liczy się mieć, a nie być. Dzisiaj, w tych właśnie czasach, uczniowie naszej szkoły z Waszą pomocą, Drodzy Rodzice, pokazali, że można inaczej! Można zwolnić bieg, zatrzymać się, spojrzeć wokół i zauważyć, że są niedaleko ludzie, którzy potrzebują jeszcze drugiego człowieka! Są ludzie, którzy chcą pomagać! Są ludzie, którzy chcą się dzielić tym, co mają ... .

                 Drodzy Rodzice!

                  Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu akcji! Bez Was nie udałoby się zgromadzić tak wielu upominków. To dzięki Wam nasi uczniowie uczą się jak być DOBRYM CZŁOWIEKIEM!!!

     • Święto Komisji Edukacji Narodowej

     •  

      Dnia 14 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Aby uczcić to wyjątkowe święto, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego  pani Magdaleny Pazdur oraz Magdaleny Knapik-Lizak przygotowali uroczysty apel.

      Uczniowie zaprezentowali zgromadzonym gościom  życzenia w formie:

      - piosenek: Kinga Jaśkowiec, Natalia Marcisz, Anna Muta, Łucja Banach, Agata Węgrzyn,

      - wierszy: Martyna Murzyn, Oliwia Urbaniak,

      - inscenizację pt. „Pokój nauczycielski”: Patrycja Murzyn, Dominika Kowalczyk, Justyna Dudzik, Amelia Murzyn, Amanda Urbaniak, Jakub Szynal, Piotr Mazur,

      - koncert instrumentów: Ksawery Kowal  - absolwent szkoły, Kamil Dudzik – absolwent szkoły, Konrad Jaśkowiec, Kamil Głąb, Weronika Tokarz, Katarzyna Szwacka, Jakub Szynal, Karol Kus,

      - pokaz taneczny: Patrycja Murzyn, Amanda Urbaniak, Sylwia Radoń, Martyna Murzyn, Amelia Drab, Dominika Kowalczyk, Weronika Kowalczyk, Edyta Węgrzyn, Amelia Murzyn, Justyna Dudzik.

      Apel został  zakończony  wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” a dopełnieniem  uroczystości było wręczenie zgromadzonym gościom przez członków Samorządu Uczniowskiego życzeń oraz drobnych upominków

      Po apelu Pan Dyrektor wręczył nagrody i listy gratulacyjne nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie uroczystości został wyświetlony film upamiętniający 40 lecie Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej

       

                                                                                                                                                                          Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego