• Pomagamy Ali !

     • Jasełka pt "Błogosławiona Noc"  w wykonaniu uczniów klas piątych dla uczestników koncertu charytatywnego na rzecz Ali w hali sportowej dn. 19.01.2020 r.

     • „Tajemniczy ogród” w Teatrze Bagatela

     •           14 stycznia 2020 r. uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawczyniami, pojechali na wycieczkę do Krakowa do Teatru Bagatela na spektakl „Tajemniczy ogród”. Przed spektaklem uczniowie spacerowali po Rynku i zobaczyli Ciuciu Cukier Artist Najmniejszą na Świecie Fabrykę Cukierków. Fabryczka działa zaledwie na 50 metrach kwadratowych.

      „Tajemniczy ogród” na deskach Bagateli to musical na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści dziecięcych. Opowiada o osieroconej Mary, która zostaje oddana pod opiekę wuja, mieszkającego w ponurym zamku. Posiadłość kryje w sobie wiele tajemnic, ale siła przyjaźni pozwala przywrócić do życia nie tylko zapomniany ogród, lecz także domowników.

     • Wiśniowski Konkurs Pięknego Czytania

     • 9. 01. 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Janiny Czaja odbyła się III edycja Wiśniowskiego Konkursu Pięknego Czytania.

      Motywem przewodnim tegorocznych zmagań była UCZTA – świąteczne spotkanie przy stole. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe: klasy 4 – 6, klasy 7 – 8, drużyny rodzinne oraz seniorzy mogli czerpać z bogatego repertuaru tekstów. Prezentować można było fragmenty następujących utworów: A. Mickiewicz - Pan Tadeusz, Ch. Dickens -  Opowieść wigilijna, W. S. Reymont – Chłopi, H. Ch. Andersen – Dziewczynka z zapałkami,   F. H. Burnett – Mała księżniczka.

      Szkołę Podstawową im. W. Orkana reprezentowali uczniowie: Zofia Łabędź (4a), Karol Rzońca (4b), Piotr Dudzik (5a), Patryk Obajtek (5b), Milena Mirek (5c), Julia Piwowarczyk (5d), Michał Dróżdż (5d), Weronika Kowalczyk (6b), Adam Kaczmarczyk (6b), Amelia Murzyn (7b), Joanna Pazdur (7b), Jakub Rzońca (7c), Piotr Mazur (8a), Jakub Szynal (8b).

      Licznie zgromadzeni w bibliotece uczestnicy konkursu ze szkół w Wiśniowej , Lipniku oraz Kobielniku zaprezentowali bardzo wysoki poziom wystąpień, dlatego szczególnie serdecznie gratulujemy wyróżnień reprezentantom naszej szkoły.

       

     • Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich

     •  

      Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za udział w XIX Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Impreza jest organizowana już od kilkunastu lat i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.Do konkursu w szkole zostały zgłoszone 22 piękne szopki. Organizatorzy etapu szkolnego mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ jak co roku szczególny nacisk był kładziony na samodzielność w wykonaniu prac.Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap zostanie rozstrzygnięty na szczeblu gminnym do 10 grudnia 2019 r. przez gminne ośrodki kultury, a najlepsze prace przejdą do drugiego etapu. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 12 stycznia 2020 r. w Starym Kościele w Sieprawiu.  

      Wyniki etapu szkolnego:

      1 miejsce:

      Adam Rzońca – 6a

      Tomasz Dominik – 5a

      Milena Muta – 3b

      Patryk Muta – 1b

      Gabriela Pudlik – 1b

       

      2 miejsce:

       

      Oliwia Otmar – 3a

      Patrycja Leśniak – 2b

      Gabriela Gorczyca – kl. 2a, Ania Gorczyca – kl. 5b.

       

      3 miejsce:

       

      Mateusz Leśniak – 1a

      Igor Dominik – 1a

      Dariusz Murzyn – 2b

      Patrycja Postrożna 5c

      Roksana Kowal, Adrian Kowal – kl. 5c

       

      Wyróżnienia:

      Kinga Stroniarz – 3b

      Zuzanna Opoka - 3a

      Szymon Obajtek – 1b

       Katarzyna Kubik – 1b

      Agata Postrożna - 3a

      Michał Mistarz – 5a

      Sebastian Cudzich – 4b

      Andrzej Twardosz – 5a

      Kacper Dudzik – 8b

      Grażyna Błaszczak – 6c, Zuzanna Błaszczak – 7c

       

      Własnoręczne wykonanie szopek jest dla dzieci, uczniów, a także całych rodzin okazją do wzmocnienia więzi rodzinnych i koleżeńskich, wzbogacenia twórczości amatorskiej oraz do poznania ukrytych talentów.       Serdecznie gratulujemy.