• Święto Szkoły

          •               Przy dźwiękach fanfar, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana wkroczył na salę gimnastyczną, gdzie zgromadzili się już wszyscy uczniowie w oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, prowadzący uroczystość Małgosia Mazur i Konrad Pilch, przedstawili program  przebiegu świątecznego dnia .Dla każdego coś miłego i atrakcyjnego !   Wysłuchaliśmy kilku wierszy w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego poezji i prozy Władysława Orkana. Obejrzeliśmy też scenkę teatralną opartą na jego prozie w wykonaniu Gabrysi Rokosz, Magdy Jasek i Kuby Jamroza z IIb gimnazjum. Nie zabrakło też muzyki!. Kinga Tokarz i Gabryśka Rokosz w duecie skrzypcowym zaprezentowały wiązankę melodii góralskich. Wszyscy z zapartym tchem oczekiwali na zapowiadany występ Zespołu Regionalnego „Banda Burek”, który działa przy GOKiS w Wiśniowej, a większą część jego członków stanowią uczniowie naszego gimnazjum.           No i pokazali !!!  Brawom i owacjom nie było końca. Podobało się !!!

                    Po tanecznych wrażeniach kolej na zmagania malarskie, którym oddawali się uczniowie kl.1-3 SP i gimnazjum. Tematem był „ Krajobraz górski”. Uczniowie kl. 4-6 popisywali się wiedzą historyczną o regionie i o patronie szkoły. Gimnazjaliści też mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu.

                   Pełnię szczęścia wszystkim uczestnikom zapewniły panie z KGW w Wiśniowej   ( tzn. nasze mamy) ,które przygotowały obfity stół z potrawami i przekąskami regionalnymi. Można było jeść do woli !  Pyszne!  Palce lizać!

                     Jeszcze rozkoszowaliśmy się smakiem wspaniałych dań, a tu na plac szkolny zajechały trzy wozy bojowe OSP w Wiśniowej. Strażacy pokazali  uczniom sprzęt  i jego zastosowanie w czasie akcji. Nie zabrakło też „ lania wody „.Każdy chciał choć na chwilę usiąść w jednym z samochodów lub choćby dotknąć nowoczesnego sprzętu ratunkowego. Po pokazie rozstrzygnięte zostały wszystkie konkursy i zmagania uczniów, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody zwycięzcom.Na zakończenie  dnia ,dyrektor mówił o tradycji i jej tworzeniu na przykładzie naszego dzisiejszego święta, a później zaprosił do wspólnego śpiewania znanych, regionalnych piosenek ludowych.

                   Święto szkoły przygotowane i przeprowadzone sprawnie przez samorządy obu szkół pod opieką pani Urszuli Bajer i Barbary Kuchni i współpracy Elżbiety Koniecznej ,Elżbiety Głowackiej ,innych nauczycieli i pracowników, dało wszystkim uczestnikom powody do dumy i zadowolenia.

            Następne święto już za rok !

             

          • Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska Piastów"

          • 10 maja w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach odbył się etap powiatowy Konkursu Historycznego „Polska Piastów”. Organizatorów tego wydarzenia zainspirowały obchody 1050-lecia chrztu Polski, które obchodziliśmy w ubiegłym roku. Chciano  także podkreślić, że najstarsze dzieje ziemi myślenickiej wiążą się z dynastią piastowską, która budowała zręby państwowości polskiej.

            W etapie szkolnym wzięło udział 142 uczestników z 18 gimnazjów z terenu powiatu myślenickiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 53 uczestników, w tym 3 z naszego gimnazjum: Adam Gospodarczyk, Konrad Pilch i Arkadiusz Tomera z klasy 3b.

            Uczestnicy etapu powiatowego rozwiązywali test, a następnie 11 z najwyższymi wynikami  odpowiadało na pytania komisji konkursowej.

            Jednym z 11 finalistów został Arkadiusz Tomera z klasy 3b.

            Serdecznie gratulujemy!

          • IV RAJD DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BESKIDZKIE WYSPY”

          •          

                       4 maja, już po raz czwarty, dzieci i młodzież ZPO w Wiśniowej wzięli udział rajdzie turystycznym, który w tym roku przygotowała i zorganizowała gmina Lubień. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów myślenickiego, nowotarskiego i limanowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 47 uczniów, którzy wyruszyli na trasę pod opieką nauczycieli: Ireny Bubula, Joanny Trychta, Urszuli Bajer i Jarosława Dudzika. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień I miejsce zajęła nasza gimnazjalistka Weronika Stroniarz z klasy 3a. Również w konkursie piosenki turystycznej reprezentanci naszego gimnazjum odnieśli sukces. Zespół w składzie: Kamil Dudzik 1b, Ksawery Kowal 1b, Anna Kowalczyk 2a, Gabriela Dróżdż 3b oraz Kamil Kubacki 3b zajął  II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!

          • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

          •  

                     Dnia 22 marca uczniowie klas II a, b, c, d wraz ze swoimi wychowawczyniami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda dziś jak podziemne miasto.

                     Zwiedzanie kopalni grupa rozpoczęła od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi na głębokość 212 m. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzyła kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Pobyt w Kopalni uatrakcyjniała multimedialna trasa turystyczna. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

            Uczniowie mieli wrażenie, jakby  praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie w niej Skarbnika- dobrego ducha bocheńskiej kopalni, który opowiedział uczniom swoją historię. Prosił ich o pomoc w odszukaniu skarbu, a w zamian rozdał woreczki z solą. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się 250 m pod ziemią. Tam uczniowie zakupili pamiątki.

                     Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni okazała się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

             

            Opracowała: Justyna Pilch

          • IV Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „Ave Maryja” w Węglówce

          •        Wczoraj  tj. 8 maja br. uczniowie szkół z terenu gminy Wiśniowa wielbili śpiewem Maryję , najpiękniejszą z wszystkich matek , w ramach czwartego już Konkursu Piosenki Religijnej. Przy okazji rozpowszechniali  też znane i mniej znane piosenki religijne wśród dzieci i młodzieży. Przez wspólny śpiew   propagowali wartości chrześcijańskie.  Wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców ,rywalizacja na głosy, repertuar i aranże  wykonywanych utworów przysporzyło jury konkursu nie mniej emocji , niż wykonawcom.

                       Zespół wokalny reprezentujący nasze gimnazjum w składzie : Gabriela Dróżdż, Michał Rokosz, Andżelika Cudzich ,Natalia Radoń, Kinga Ciślik oraz towarzyszący im zespół muzyczny : Kinga Tokarz, Gabriela Rokosz Małgorzata Mazur, Paweł Pracuch i Kamil Kubacki za wykonanie utworów : „ Jest na świecie miłość” i „ Chlebie najcichszy” zdobyli  I miejsce i główną nagrodę.

            Zosia Hebda i Gabrysia Rokosz w kategorii uczniów kl. 1-3  SP zdobyły II miejsce.

            Był to bardzo udany występ , czekamy na kolejne . Być może równie udane ?

          • Do you speak English in Wiśniowa? Yes, we do!

          • 28 kwietnia 2017 odbyła się kolejna edycja Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego Dobczyce- Siepraw-Wiśniowa dla klas gimnazjalnych. Konkurs składał się  z 3 etapów: 1-szego szkolnego- wyłonienie najlepszych uczniów reprezentantów, 2-go pisemnego w Sieprawiu- gramatyka, słuchanie, czytanie, test wiedzy kulturowej o Australii i ostatniego 3-go – ustnego : opis obrazka i pytania z nim związane oraz prezentacja wcześniej wylosowanego tematu o Australii. Gospodarzem tegorocznej edycji była gmina Siepraw i w tamtejszym gimnazjum odbyły się 2 ostatnie etapy konkursu . Nasze gimnazjum reprezentowali: Adam Gospodarczyk klasa 3B wraz z Aleksandrą Kus i Adrianem Cyganem z klasy 3A. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany,   o zajmowanych miejscach decydował nawet 1 punkt , stąd duża satysfakcja zajęcia przez Adama Gospodarczyka 6 miejsca .Bardzo ładnie zaprezentowali też swą wiedzę Aleksandra Kus i Adrian Cygan zajmując miejsca tuż za 10 pozycją. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni już 28 kwietnia br. na spotkaniu , w którym uczestniczyli włodarze 3 gmin- pan Paweł Machnicki burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce, pan Tadeusz Pitala wójt Gminy Siepraw i pan Wiesław Stalmach wójt Gminy Wiśniowa.

            Autor: Beata Słoboda-Kasza

          • SP Wiśniowa zajmuje 3 miejsce w finałach wojewódzkich!

          •  

             

            W dniu 12 kwietnia br. w Limanowej reprezentacja Szkoły Podstawowej im. W. Orkana w Wiśniowej w składzie : Grzegorz Chlipała i Mariusz Kus, wywalczyła   3 miejsce w tenisie stołowym. W turnieju zmierzyło się 11 szkół z różnych zakątków województwa małopolskiego.
            Po niemrawym początku i przegranym meczu z SP Skrzydlna wzięliśmy się w garść i wygrywaliśmy  kolejne spotkania. W ostatnim spotkaniu o 2 miejsce lepsza okazała się reprezentacja z Limanowej.
            I miejsce SP Szczytniki
            II miejsce SP Limanowa
            III miejsce SP Wiśniowa

            Warto jeszcze wspomnieć o sukcesie naszej dwójki na XI Memoriale Andrzeja Grubby.
            W Turnieju brało udział 12 drużyn, nasza drużyna zajęła 5 miejsce ale w całym turnieju przegrała tylko jeden mecz, jak się później okazało z zwycięzcami Memoriału.

             

            Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia kolejnych turniejach.

          • DZIEŃ WOLONTARIATU W ZPO W WIŚNIOWEJ

          • 4 kwietnia 2017r., w ramach kampanii Pola Nadziei 2017,  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wolontariatu.
            W tym dniu zorganizowaliśmy Jarmark Wielkanocny, na którym sprzedawane były świąteczne dekoracje i stroiki. Prace zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej z Harbutowic. Można było też kupić pyszne słodkości przygotowane przez niezawodne mamy i naszych wolontariuszy. Było wiosennie, radośnie i smacznie! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli -  wolontariuszom, rodzicom i darczyńcom. Zebraliśmy 1864 złote! Pieniądze zostały przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia Hospicyjnego BĄDŹMY RAZEM. Jesteście wielcy!

            Tego dnia również gościliśmy personel Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Pani psycholog Katarzyna Dreścik przybliżyła uczniom idee opieki hospicyjnej.

            W ramach Kampanii Pola Nadziei zapraszamy także do udziału w konkursie plastycznym i multimedialnym dla osób w każdym wieku zatytułowanym: „Każdy może zostać wolontariuszem!”

               

             

             

            Elżbieta Konieczna - opiekun wolontariatu
            wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia

          • Nasze piłkarki wygrały finał wojewódzki!!!

          • W piątek 31 marca w Krakowie na obiektach Con Con Zone odbył się finał wojewódzki  turnieju piłkarskiego  „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W finałach w kategorii U8 (do ósmego roku życia) wzięła udział nasza drużyna dziewcząt  w składzie: Aneta Ciślik, Gabrysia Dudzik, Kinga Jaśkowiec, Natalia Zając , Roksana Kowal, Magda Kowal, Małgosia Chlipała, Magda Sadkiewicz.

            Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne i  nie przegrywając  żadnego meczu wygrały zawody!

            -Jadąc na finał wojewódzki tak naprawdę nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Przez eliminacje w gminie i powiecie przeszłyśmy  nie grając żadnego  meczu, gdyż nikt się nie zgłosił – mówi trenerka drużyny  Anna Bubula. – Nie miałyśmy odniesienia na jakim poziomie jesteśmy. Po przyjeździe na miejsce  okazało się, że w naszej kategorii zgłoszono 12 drużyn…

            Pierwszy mecz w fazie grupowej nasz zespół rozegrał z  drużyną UKS Błyskawica Kryg.  Pierwsza połowa to czas sprawdzenia skuteczności naszej taktyki i siły przeciwnika.  Na bramce  - Kinga Jaśkowiec nie przepuszcza żadnej piłki,  obrona -  Roksana Kowal i Magda Kowal koncertowo stopują każdą podjętą próbę ataku przeciwniczek i wyprowadzają piłkę do przodu, na ataku Magda Sadkiewicz i Aneta Ciślik przeprowadzają atak za atakiem. Do przerwy prowadzimy 1:0, a  cały mecz wygrywamy 4:0. Wszystkie bramki strzela Aneta. Dwadzieścia minut biegania w upale i pierwsza radość.

            Tylko 10 minut przerwy, podczas której zawodniczki uzupełniają  płyny  dostarczone przez organizatorów i kolejny mecz z SP Żurada. Aneta strzela 4 gole i wygrywamy 4:0. Wreszcie dłuższa przerwa.  Czas na uzupełnienie węglowodanów – tradycyjnie Knopersy;)

            Ostatni mecz grupowy dziewczyny rozgrywają z UKS Volley Brzesko, które tak jak my miały na koncie dwie wygrane. Na początek, po błędzie obrony, tracimy bramkę. Ale spokój i opanowanie naszej drużyny jest godne mistrzów… Szybko wyrównujemy, a po pierwszej połowie prowadzimy 2:1. 

            -To czego dokonały w tym meczu nasze dziewczyny nawet mnie wprawiło w osłupienie – mówi  trenerka grupy. - Przeciwnik był bardzo trudny, widać że dziewczyny trenują razem systematycznie, do tego ogromna grupa dopingujących ich rodziców. Nasze „Małe” konsekwentnie realizowały założony plan. Trzymały się wyznaczonych pozycji i zadań, co jak na tak małe dzieci jest trudne do uzyskania. Obie Magdy doskonale pracowały na obronie i pomocy skutecznie niszcząc każdą próbę podjęcia próby zdobycia bramki przez dziewczęta z Brzeska. Jeżeli nawet zawodniczce udało się przedostać do pola karnego napotykała Roksanę, która szybko pozbywała ją piłki:). Duże też słowa uznania dla bramkarki Kingi, która śmiało wychodziła  do każdej piłki.

            W tym meczu zagrały również Gabrysia i Natalia. Mecz zakończył się wynikiem 4:2. Nasza drużyna wygrała swoją  grupę, awansowała do półfinału i ze spokojem czekała na  przeciwnika odpoczywając w cieniu na trawie.  W nagrodę za dojście do rozgrywek systemem pucharowym otrzymały stroje sportowe, w których miały zagrać w kolejnych meczach. 

            W wyniku losowania nasza drużyna w meczu półfinałowym trafiła na zespół z SP Niedzica. Aneta strzela 3 bramki i wygrywamy mecz 3:0.

            Za nami już 80 minut gry na boisku.

            Upał  leje się  nieba.

            Czekamy na zwycięzcę drugiego półfinału…

            UKS Volley Brzesko wygrywa z UKS Trójka Jelna i ponownie spotykamy się z drużyną z Brzeska.

            Przywitanie, losowanie piłki, pierwszy gwizdek i… gol!!! Aneta przebija się przez obronę, robi zwód i zdobywa piękną bramkę strzelając w górny róg bramki. Obie Magdy też próbują wykorzystać szansę i kilka razy strzelają w światło bramki. Roksana niesamowitymi ślizgami pozbywa jakichkolwiek nadziei przeciwniczki  na zbliżenie się do bramki. Tylko raz udaje im się pokonać Kingę na bramce. Finałowy mecz wygrywamy 5:1. Najzabawniejsze, że dziewczęta pytają „Z kim teraz gramyJ?”Piękne zakończenie z fanfarami, zdjęcia i gratulacje. Dziewczyny otrzymały piękne medale, ogromny puchar i liczne nagrody. Aneta Ciślik otrzymała statuetkę „Królowej Strzelczyń”. Ten sukces to wspólna praca wielu osób. Aneta i Roksana trenują na co dzień w klubie piłkarskim LKS „Lubomir” pod okiem trenera Michała Płachty. W przygotowaniach do turnieju pomagał pan Tomasz Załubski, który uczy Magdę i Natalię wychowania fizycznego. Dziękujemy również pani Katarzynie Ciślik i panu Robertowi Dudzikowi za pomoc na zawodach i doping.

             

          • Wyniki 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – eliminacje gminne – klas I-III SP

          •     

            23 marca 2017 r. emocje i trema towarzyszyły wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego. Repertuar  prezentacji był bardzo bogaty. Nasi reprezentanci dzielnie opanowali tremę i na scenie dali pełny popis swoich recytatorsko-aktorskich umiejętności.

            Laureaci eliminacji gminnych usłyszeli  słowa uznania z ust aktorki Doroty Piaseckiej, która W sezonie 1984/85 była aktorką Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, w sezonie 1985/86 występowała na Scenie Lalkowej przy Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. W latach 1986-88 występowała w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, w latach 1988-93 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W latach 1994-98 grała w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie, w latach 1996-2000 w Teatrze STU w Krakowie. W latach 2000-05 współpracowała z krakowską Sceną "Molier", w latach 2007-09 z Teatrem Konsekwentnym w Starej Prochowni w Warszawie, w latach 2008-09 ze stołecznym Teatrem Studio. Obecnie - od roku 2010 - występuje w Teatrze Kamienica w Warszawie.

            Z rąk Organizatorów konkursu zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne nagrody książkowe.

            Werdykt Jury:

            Kategoria recytacja:

            I miejsce: Anna Muta kl. III c

            II miejsce: Eryk Matuszek kl. II b

            III miejsce: Julia Grabowska kl. II c

                                 Oliwia Panek kl. III b

            Kategoria „Wywiedzione ze słowa”:

            I miejsce: Kinga Jaśkowiec kl. I a

                             Oliwia Urbanik kl. III b

            II miejsce: Piotr Dudzik kl. II a

            III miejsce: Karol Rzońca kl. I b

            Dyplom podziękowania za udział otrzymali: Alan Dudzik kl. I a, Kacper Matusiak kl. II c, Milena Knapczyk kl. II d.

            Wszyscy nasi recytatorzy i młodzi aktorzy spisali się na medal!

            Gratulacje!

          • Powitanie wiosny

          • Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło
            lecą i świergocą głośno i wesoło.
            Maszeruje Wiosna, w ręku trzyma kwiat,
            gdy go w górę wznosi, zielenieje świat.

                  21.03.2017 r. pogoda dopisała. Było ciepło i przyjemnie. Wiosenne słońce, lekki wiaterek i śpiew ptaków towarzyszył dzieciom z klas I-III, którzy idąc barwnym korowodem głośno i radośnie wołali „Witaj wiosno! Żegnaj Zimo!” Uczniowie nieśli kolorowe transparenty, papierowe kwiaty, własnoręcznie wykonane gaiki i marzanny. Śpiewali piosenki o tematyce wiosennej, cieszyli się i wesoło pozdrawiali mieszkańców Wiśniowej.

          • „LIS PRZECHERA”

          • Lis! Lis! Skandowali zgromadzeni na sali gimnastycznej widzowie, obserwując skradającego się lisa.  Próbowali zapobiec porwaniu nieświadomej zagrożenia gąski.

                   Historia  o chytrym lisie, który porwał Hanusi gąskę, o dzielnym jeżyku, zaspanym misiu, groźnym  wilku i strachliwym zajączku wywołała  wiele emocji! Cała sala wrzała!

            Takie zachowanie wywołał Zespół Teatralny z gimnazjum „Nihil novi”, który 21.03.2017 r. wystawił na szkolnej scenie spektakl wg. N.Gerneta i Gurewicza pt. „Lis przechera”. Opiekunem zespołu jest mgr Marzena Tomera.

            Tekst sztuki  był jakby kanwą, na której młodzi artyści wspólnie z widzami tworzyli całe przedstawienie. Wykonawcy musieli się dostosować do toku myślenia, fantazji i pomysłów widzów - przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Aktorzy po spektaklu zostali nagrodzeni gromkimi brawami! Wspólnie z dziećmi stworzyli teatr żywy!

            Obsada:

            Hania: Gabriela Rokosz

            Lis: Małgorzata Mazur

            Gąska: Paulina Knapik

            Jeż: Gabriela Rokosz

            Zając: Magdalena Jasek

            Miś: Michał Rokosz

            Wilk: Adrian Jamka

          • Recytatorskie zmagania w klasach I-III

          • „Zdolna jestem niesłychanie, najpiękniejsze mam ubranie…”

                 17 marca 2017 r., na szkolnej scenie, przed licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentowało się 27 wspaniałych uczestników Konkursu Recytatorskiego. Każda klasa wyłoniła na drodze eliminacji klasowych trzech najlepszych reprezentantów. Występowali oni w dwóch kategoriach: Turniej Recytatorski i Turniej „Wywiedzione ze słowa”.

            Jury, w skład którego wchodzili wychowawcy klas młodszych, miało niezwykle trudne zadanie! Oceniało m.in. dobór tekstu do możliwości wykonawczych ucznia, znajomość tekstu /bajki, baśni, wiersza, fragmentu prozy/, dykcję i intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie byli świetnie przygotowani, mieli piękne stroje, rekwizyty, interesujące elementy scenografii. Wszystko to zachwyciło zarówno publiczność jak i jurorów. Zgromadzeni z  zaciekawieniem słuchali kolejnych prezentacji, mocno trzymając kciuki za swoich faworytów. Publiczność bawiły zabawne słowa i gesty m.in. Samochwały, Kłamczuchy, Murzynka Bambo, pana Hilarego, Szpaka, Żyrafy, Strażaka, czy zarozumiałej Myszki. Młodzi recytatorzy i aktorzy przenieśli widzów w kolorowy, bajkowy, świat fantazji. Pouczali morałami, rozśmieszali…

            Na stronie internetowej szkoły można obejrzeć zdjęcia wykonane podczas eliminacji konkursowych. Organizatorem konkursu była mgr Marzena Tomera.

            Wyniki konkursu- Laureaci:

            Alan Dudzik kl. I a

            Kinga Jaśkowiec kl. I a

            Karol Rzońca kl. I b

            Piotr Dudzik kl. II a

            Eryk Matuszek kl. II b

            Julia Grabowska kl. II c

            Kacper Matusiak kl. II c

            Milena Knapczyk kl. II d

            Oliwia Panek kl. III b

            Oliwia Urbanik kl. III b

            Anna Muta kl. III c

            Natalia Marcisz kl. III c

            Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie recytatorskim serdecznie dziękujemy za udział! Byliście wspaniali! Gratulujemy Zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie recytatorskich zmagań! 23 marca- etap gminny.

          • PROJEKT EDUKACYJNY- PROMOWANIE NASZEJ GMINY

          •      Wychowawcy na początku roku szkolnego przedstawili uczniom i ich rodzicom warunki realizacji projektu edukacyjnego. Przedstawili także pomysł ,,Reklama naszej gminy’’. Rodzicom i uczniom ta forma realizacji projektu spodobała się.

                 Będziemy projektować pocztówki. Uwiecznimy na papierze te miejsca w naszej gminie, które warto zobaczyć, te miejsca którymi warto się chwalić i w końcu te , które są chlubą naszej gminy. Szczególnie dlatego, że takich pocztówek nie mogą kupić w kioskach turyści , którzy coraz częściej goszczą w naszej gminie.

                 Wszyscy bardzo ambitnie potraktowali wyzwanie. Wychowawcy wielokrotnie korygowali nasze prace. Wspólnie komponowaliśmy pocztówki kolorystycznie, tematyczne i udało się – są piękne.  Spodobały się one także władzom naszej gminy.  Wójt doceniwszy nasze starania , zamówił u nas 900 sztuk.

            Beskid Wyspowy zaprasza!.

            Wiśniowa zaprasza !

                     W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować naszym sponsorom                                        Państwu Zofii i Zdzisławowi Twardoszom.

                    W dniu wywiadówki zapraszamy do zakupu pocztówek.

             

            Opracowali: Mateusz Mróz, Mateusz Szymoniak, Norbert Murzyn.

          • Finał Ligii Małopolskiej w Biegach Narciarskich w Białce Tatrzańskiej. Kinga Dróżdż tryumfuje w całym cyklu!!!

          • Dokładnie 8 marca w Dzień Kobiet zorganizowano  7 edycję Ligii Małopolskiej, która jednocześnie  była finałem całego cyklu. Około 300 dzieci i młodzież rywalizowała tego dnia stylem dowolnym.

            Nerwowe przeliczanie punktów i obieranie strategii na ten start zaprzątało głowę kilkorgu naszym reprezentantom, którzy plasowali się w czołówce punktacji generalnej. Każdy punkt był…. dosłownie na wagę złotaJ

            W gimnazjadzie wystartowali:  Patrycja Jędrocha (9 miejsce), Małgosia Bajer (6 miejsce), Ewa Kuropatwińska (8 miejsce), Martyna Hajduk (11 miejsce),  Kamil  Dudzik (9 miejsce), Dominik Kaczmarczyk (10 miejsce), Ksawery Kowal (11 miejsce),  Iza Dudzik (6 miejsce), Sandra Bonder (14 miejsce ), Emilia Hebda (16 miejsce).

            Najwięcej emocji  przyniósł bieg Kingi Dróżdż, której jedynie zwycięstwo nad Zosią Michalik z Kościeliska mogło zagwarantować  wygraną w punktacji generalnej. Dziewczęta przed biegiem miały jednakową liczbę punktów i tyle samo zwycięstw na koncie. Kinga pobiegła te 2,5  km rewelacyjnie. Na półmetku wygrywała z Zosią 3 sekundy, a na drugiej części dystansu zwiększyła swoją przewagę do 11,6 sekundy. To, że dała z siebie wszystko świadczy fakt, że do mety zamiast torem biegła po choinkach rozdzielających  jeJ. W tej kategorii bardzo dobrze pobiegła również Iza Banach, która zajęła 5 miejsce i prawdopodobnie utrzyma się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. W igrzyskach  wystartowali również: Szymon Woźniczka (12 m), Agata Obajtek (16 m), Basia Ciślik (20 m), Ola Dróżdż (29 m), Bartek Banach (20 m).

            Przeprowadzono także klasyfikację powiatów. W klasyfikacji dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjum powiat myślenicki zajął dwa razy 3 miejsce.

          • Kinga Dróżdż srebrną medalistką Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

          • W dniach 03-04.03.2017 r. ośmioro reprezentantów z naszej szkoły wzięło udział w  Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i  Gimnazjadzie  w Narciarstwie Biegowym , które rozegrano w Białce Tatrzańskiej. W zawodach wzięło udział 300 biegaczy narciarskich z całego kraju. Kwalifikacją do finałów krajowych były Mistrzostwa Województwa, w których nasi uczniowie uplasowali się w pierwszych dziesiątkach w swoich rocznikach. Szkołę reprezentowali: Natalia Szymoniak, Małgorzata Bajer, Martyna Hajduk, Ewa Kuropatwińska, Izabela Dudzik, Szymon Woźniczka, Izabela Banach i Kinga Dróżdż.

            Pierwszego dnia rozegrano biegi stylem klasycznym. Medal srebrny na dystansie 2 km zdobyła Kinga Dróżdż, przegrywając  zaledwie  o 5,4 sekundy  z Zuzią Fujak z Jastrzębia Zdroju. Bardzo dobry start zaliczyli: Natalia Szymoniak – 10 miejsce, Małgorzata Bajer – 9 miejsce, Izabela Dudzik – 10 miejsce, Izabela Banach - 8 miejsce, Ewa Kuropatwińska – 14 miejsce.

            Drugiego dnia startowano stylem dowolnym. Najlepiej ponownie zaprezentowała się Kinga, która uzyskała szósty czas w swojej kategorii. Natalia uplasowała się na 11 miejscu, Małgosia na 9, Iza Dudzik na 13, a Iza Banach an 10 miejscu.

          • Drużyna dziewcząt z SP Wiśniowa zwycięzcą Gminnego Turnieju z okazji Dnia Kobiet!

          • W  dniu 08.03.2017 r. w Hali Sportowej w Wiśniowej rozegrany został VII Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem zawodów był  UKS „Andrusy”, a turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach.

            W kategorii klas 4-6 wzięły udział cztery szkoły podstawowe: SP Wiśniowa, SP Lipnik, SP Węglówka i SP Kobielnik. Z Wiśniowej i Lipnika startowały po dwie drużyny.
            W tej kategorii emocje często sięgały zenitu, gdyż mecze w końcowej fazie turnieju rozstrzygały się w rzutach karnych. Ostatecznie nasze dziewczęta lepiej poradziły sobie z presją i wygrywając każdy mecz stanęły na najwyższym stopniu podium. Skład drużyny: Edyta Węgrzyn, Natalia Furman, Julka Kus, Alicja Paździo, Aleksandra Murzyn, Patrycja Murzyn, Małgorzata Konieczna, Katarzyna Chlipała, Wiktoria Polak.

            Młodsze dziewczęta  (klasy I-III) z naszej szkoły zdobyły II miejsce remisując mecze zarówno z drużyną z SP Lipnik jak i SP Glichów. Na pierwszym miejscu w tej kategorii uplasował się  zespół z SP Glichów. Skład naszej drużyny: Ania Muta, Gabrysia  Rokosz, Agata Węgrzyn, Zuza Lenart, Martyna Murzyn, Wiktoria Pieprzyk, Weronika Kowalczyk, Gabrysia Murzyn, Wiktoria Głąb, Weronika Dudek,
            Gratulujemy i życzymy jeszcze więcej sukcesów!

          • SP Wiśniowa w finałach województwa!

          •  

            W dniu 6 marca br. w Nowym Targu reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wiśniowej: Grzegorz Chlipała i Mariusz Kus (2 miejsce), wywalczyła awans do finałów wojewódzkich w tenisie stołowym. Ostatni etap turnieju szkół odbędzie się pod koniec marca w Limanowej.

             

            Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach.

          • Wicemistrzostwo powiatu!

          •  

                Dnia 09.03.2017 r. w Dobczycach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.  Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce w składzie: Mirosław Burkat, Mariusz Kus, Damian Kowal, Tomasz Woś, Mikołaj Klikuszewski, Grzegorz Kowal, Adam Chlipała, Grzegorz Chlipała, Jakub Lenart, Jakub Knapczyk i Artur Murzyn. Zaczęliśmy od remisu z Raciechowicami następnie wysokie zwycięstwo z Sieprawiem sprawiło iż zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. We finale musieliśmy uznać wyższość chłopaków z Myślenic którzy zdominowali zawody.
            Radość naszych zawodników ze zdobycia wysokiego drugiego miejsca trwała długo po zakończeniu turnieju. Gratulacje!
            I miejsce – SP nr 3 Myślenice
            II miejsce – SP Wiśniowa
            III miejsce – SP Krzczonów

          • SUKCES W KOLORZE BRĄZ

          •     Dnia 28 lutego 2017 roku w Sułkowicach odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły zdobyły wysokie trzecie miejsce w składzie: Aleksandra Kus, Justyna Ciślik, Patrycja Woś, Klaudia Baran, Martyna Jania, Ewa Kuropatwińska, Anna Kowalczyk, Małgorzata Bajer, Kinga Ciślik i Gabriela Stańdo. Porażka w pierwszym meczu z Trzemeśnią zmotywowała zawodniczki do walki. W kolejnych spotkaniach były bezkonkurencyjne, odnosząc pewne zwycięstwa nad drużynami z Dobczyc i Raciechowic. Na boisku widać było ich ogromne zaangażowanie, zgodność, a przede wszystkim grę „fair play”. W zespole naszych reprezentantek panowała atmosfera wzajemnego wsparcia, a po odniesionym sukcesie – euforia i jeszcze większa satysfakcja z tego, co robią! Oby tak dalej!

                                                                                                                      Kapitan drużyny- Ola Kus