• Trzy nasze drużyny w finale wojewódzkim Turnieju Tymbarku „Z podwórka na stadion”!!!

     • W poniedziałek i  we wtorek w Myślenicach na boisku sportowym LKS Orzeł zostały rozegrane eliminacje powiatowe  Turnieju o puchar Tymbarku-„Z podwórka na stadion”. W poniedziałek  po zwycięskim (5:3) i  bardzo zaciętym meczu  z Tokarnią  nasza drużyna dziewcząt U-10 awansowała do finałów wojewódzkich. Nasza najmłodsza drużyna dziewcząt U-8 także awansowała  wygrywając walkowerem (zgłoszona do rozgrywek drużyna  nie dotarła na turniej). Najmłodsi  chłopcy z kategorii U-8 zajęli  w turnieju trzecie miejsce. We wtorek najtrudniejsze eliminacje rozegrała drużyna chłopców U-10.  Do eliminacji przystąpiło 6 drużyn, ale nasi dzielni chłopcy poradzili sobie z przeciwnikami  po mistrzowsku i wygrali turniej.  Finał wojewódzki zostanie rozegrany w Krakowie na przełomie marca i kwietnia. Co tu dużo mówić… szykuje się moc wrażeń z taką ekipą w finałach. Będzie się działo!!!

     • Nasi biegacze narciarscy zdobywają trzy puchary na Finałach Wojewódzkich w Biegach Narciarskich!

     • W środę 13 lutego odbyła się  kolejna edycja Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich w Białce Tatrzańskiej. Liga wyjątkowa, gdyż były to również Mistrzostwa Województwa. Nasi zawodnicy spisali się na ... medale i trzy puchary:) Nasze zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową w Wiśniowej zdobyły 1 miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a chłopcy drugie. W klasyfikacji ligi szkoła zajęła 2 miejsce za SMS Zakopane. Gratulacje dla wszystkich:):)

      Złota drużyna dziewcząt: Izabela Dudzik, Kinga Dróżdż, Sandra Bonder, Izabela Banach, Agata Obajtek, Justyna Dudzik, Edyta Węgrzyn, Alicja Paździo

      Srebrna drużyna chłopców: Kamil Dudzik, Szymon Woźniczka, Ksawery Kowal, Konrad Jaśkowiec

      Najwyższe wyniki uzyskali: Kinga Dróżdż (złoty medal), Izabela Banach (srebrny medal), Iza Dudzik (4 miejsce po biegu przez kilometr ze złamanym kijem!!), Kamil Dudzik (5), Szymon Woźniczka (5), ,Konrad Jaśkowiec (6), Sandra Bonder (7), Ksawery Kowal (8).

      Startowali również: Oliwia Panek, Ksawery Panek, Weronika Okas, Aleksandra Dróżdż, Krzysztof Polak, Łucja Banach, Dawid Rokosz, Milena Knapczyk.

     • Grzegorz Bajer brązowym medalistą !

     • Na  początku lutego  w Nowym Targu  odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym.  Nasz uczeń – Grzegorz Bajer zdobył trzecie miejsce i  awansował do Finałów Wojewódzkich. Gratulujemy!

     • Kolejny raz nasi narciarze na podium!!!

     • Bardzo dobry start  zanotowała nasza  młodzież w Zalesiu podczas III rzutu Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich, który odbył się  22 stycznia. Widać efekty dobrze wykonanej pracy naszych najlepszych narciarzy na obozie w Kościelisku. Szkoła w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła drugie miejsce!  Przegoniła nas tylko Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Puchar odebrała Pani wicedyrektor Elżbieta Muta.
      Rocznik 2003: Izabela Dudzik (srebrny medal), Sandra Bonder( 4 m.), Kamil Dudzik (4 m.)
      Rocznik 2004: Kinga Dróżdż ( brązowy medal), Szymon Woźniczka (brązowy medal), Izabela Banach (7 m, Agata Obajtek (15 m.)
      Rocznik 2005: Konrad Jaśkowiec (6 m.)
      Rocznik 2007: Oliwia Panek (18 m.)
      Rocznik 2008: Ksawery Panek (15 m.), Dawid Rokosz (26 m.), Łucja Banach (27 m.), Milena Knapczyk (29 m.), Krzysztof Polak (31 m.), Bartosz Jamróz (33 m.), Mateusz Rokosz  (34 m.)

     • Nasza reprezentacja na podium w drugim rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich

     • W dniu 9 stycznia w Klikuszowej nasi uczniowie trenujący biegi narciarskie startowali w II rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich. W klasyfikacji generalnej szkoła w Wiśniowej zdobyła drugie miejsce. W poszczególnych kategoriach startowali:
      Rocznik 2003: Iza Dudzik (2miejsce), Sandra Bonder (7), Emilia Hebda (11), Kamil Dudzik (6), Filip Trzepaczka (8),Ksawery Kowal (9), Dominik Kaczmarczyk (10),
      Rocznik 2004: Kinga Drożdż (złoty medal), Iza Banach (6), Szymon Woźniczka (4), Oskar Rokosz (12),
      Rocznik 2005 Konrad Jaśkowiec (9),
      Rocznik 2006: Ola Drożdż (16), Weronika Okaz (18),

      Po raz pierwszy w zawodach debiutowali: Oliwia Panek (25), Ksawery Panek (13), Łucja Banach (16), Dawid Rokosz (25), Michał Muta (29), Bartek Jamróz (32), Tomek Sadkiewicz (34), Krzysiek Polak (35), Milena Knapczyk (22), Maria Biel (30), Natalia Marcisz (33), Gabrysia Rokosz (37), Ania Muta (38),

     • Nasze uczennice zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Młodzików!!

     • W dniach 25-28 stycznia  w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Mistrzostwa Polski  Młodzików w Biegach Narciarskich.  Trzy nasze uczennice Kinga Drożdż, Izabela Dudzik, Izabela Banach wraz z koleżanką klubową Weroniką Janisz  zdobyły brązowy medal w biegu sztafetowym  4x 3 km. Ależ to były emocje!!! Walka z klubem MKS Istebna trwała do ostatniej chwili. Dziewczęta trenują na co dzień w klubie LKS  MARKAM Wiśniowa – Osieczany .

      Oprócz wymienionych wyżej dziewcząt w zawodach startowali także inni nasi uczniowie: Sandra Bonder, Szymon Woźniczka,  Kamil Dudzik, Konrad Jaśkowiec.

     • Bezpieczne ferie 2019

     • W piątek 11.01.2019 r. uczniowie klas młodszych  SP Wiśniowa uczestniczyli w  apelu profilaktyczno-edukacyjnym  „Bezpieczne ferie 2019” zorganizowanym przez uczniów klas IIa i II b pod kierunkiem  Beaty Stasiak i Marzeny Tomery. Przestrogi, scenki dramowe i piosenki o tematyce sportowo-zimowej uatrakcyjniły spotkanie, aby po 2 tygodniach nasi uczniowie wrócili cali i zdrowi w szkolne progi.

       Czas ferii zimowych sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Korzystajmy z tego każdego dnia. Ruch to zdrowie!  Na placu zabaw, ślizgawkach  można  poznać nowych kolegów i świetnie się bawić! Nie ma lepszej  frajdy od bitwy na śnieżki, saneczkarskich i  narciarskich  wyścigów czy łyżwiarskich popisów? Pamiętajmy  jednak, że w każdym miejscu należy dbać o bezpieczeństwo. Dlatego zachowajmy ostrożność i rozwagę podczas zimowych zabaw. Uczestnicy spotkania utrwalili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wykazali się wiedzą i aktywnością. Brawo!

       

      Drogi Uczniu!

      • informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
      • przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
      • dbaj o prawidłowy ubiór, chroniący przed mrozem
      • noś elementy odblaskowe, szczególnie po zmroku
      • nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu
      • nigdy nie wpuszczaj obcych osób do mieszkania,
      • nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
      • nie przyjmuj od nieznajomych żadnych przedmiotów 
      • jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc
      • do zjeżdżania na sankach wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego
      • nie doczepiaj sanek do samochodu
      • ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska, unikaj zamarzniętych rzek
      • nie rzucaj śnieżkami w samochody i zwierzęta
      • nie rzucaj śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień)
      • nie baw się w odosobnionych miejscach – jeśli będziesz potrzebował pomocy, nikt Cię nie usłyszy
      • jeśli dzieje się coś niepokojącego (poczujesz swąd dymu, ktoś próbuje dostać się do mieszkania, wypadek, zasłabnięcie…) wołaj o pomoc, dzwoń do rodziców, opiekunów, sąsiadów lub pod numer alarmowy 112.

      Życzymy udanych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych!

     • Jasełka 2018

     • Jak co roku o tej porze w naszej szkole przedstawiane są jasełka. Tym razem w piątek 21 grudnia  2018 r. zaprezentowali je nam uczniowie klas : 5a, 5b i 5c wraz z wychowawcami: paniami : Agnieszką Suruło, Zofią Pilch i Anną Bubulą. " Miłości życzę na te Święta " to główne przesłanie przygotowanego przedstawienia.  W widowisku przedstawione zostały problemy współczesnego człowieka  związane ze świętami. Wykonawcy wzbogacili wymowę tego przedstawienia o piosenki i taniec, co spodobało się wymagającej publiczności. Na zakończenie gromkie brawa dla wykonawców i życzenia od samorządu szkolnego oraz dyrektora dla wszystkich zebranych.

      Ten sam spektakl został pokazany ponownie dn. 3.01.2019 r. i dedykowany był rodzicom i bliskim wszystkich wykonawców.

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     •          Dnia 18 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I a i b.

               Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

               Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „Mole książkowe” przygotowane przez uczniów uczestniczących w zajęciach kółka teatralnego ZUM pod kierunkiem p. Marzeny Tomery.

               Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

      My uczniowie pierwszej klasy

      Tobie książko przyrzekamy,

      Że szanować Cię będziemy

      Krzywdy zrobić Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika

      Przestrzegać będziemy pilnie

      I z twych rad i twych mądrości

      Korzystać usilnie

      PRZYRZEKAMY!

       

               Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

               Serdecznie dziękuję i zapraszam wszystkich czytelników w biblioteczne progi.

       

      Maria Zając

     • Zdobywamy podium w pierwszej edycji Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich.

     • Tuż przed świętami, w dniu  18 grudnia  ruszyła Małopolska Liga w Biegach Narciarskich, w której rok rocznie bierzemy udział.  Zawody odbyły się w Ptaszkowej koło  Gorlic i  przeprowadzono je stylem dowolnym.  Nasza reprezentacja zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji szkół (klasy 7,8 i 3 gim.) przegrywając tylko z SMS Zakopane oraz  SP Kościelisko.  W zawodach startowało ok. 250 zawodników.

      Skład naszej  ekipy: Kamil Dudzik, Izabela Dudzik, Zofia Grzybacz, Emilia Hebda, Weronika Dudzik, Klaudia Kowalczyk, Filip Trzepaczka, Dominik Kaczmarczyk, Ksawery Kowal, Sandra Bonder.

     • MATEMATYCZNE SUKCESY

     • Konkursy matematyczne organizowane dla uczniów szkół podstawowych                od wielu lat są na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie przygotowywali się            do nich co najmniej od początku września. Niektórzy próbowali swoich sił kolejny raz. Wielu zabrakło tylko kilku punktów by przejść do następnego etapu. Trzem osobom się to udało. W małopolskim konkursie „Krakowska Matematyka” do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: w klasach czwartych Julia Piwowarczyk z kl. 4d (nauczyciel: mgr Barbara Matusiak)                   a w klasach piątych Grzegorz Bajer z kl. 5a (nauczyciel: mgr Elżbieta Studnicka). Natomiast w Małopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych do etapu rejonowego zakwalifikował się tylko Tomasz Woś z kl. 8b (nauczyciel: mgr Barbara Matusiak). Gratulujemy! Szkolnym opiekunem obu konkursów była Elżbieta Studnicka.

      W  etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla ucz. szkoły podst. I miejsce zajął Tomasz Woś z kl. 8b (nauczyciel: B. Matusiak), II miejsce - Kacper Marcisz z kl. 7b (nauczyciel: E. Studnicka) a III  miejsce - Adam Chlipała z kl. 8a (nauczyciel: J. Kowal) oraz Piotr Mazur i Łukasz Pawlak z kl.7a (nauczyciel: E. Studnicka). Gratulujemy a uczniom klas siódmych życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym!

      Natomiast w szkolnym etapie małopolskiego konkursu „Krakowska Matematyka” w klasach czwartych I miejsce zajęła Julia Piwowarczyk z kl. 4d (nauczyciel: B. Matusiak), II miejsceKacper Matusiak z kl. 4c (nauczyciel: J. Kowal) a III miejsceKlaudia Figura z kl. 4a (nauczyciel: B.Matusiak) i Eryk Matuszek z kl. 4b (nauczyciel: E. Studnicka).                                  W klasach piątych: I miejsce zajął Grzegorz Bajer z kl. 5a (nauczyciel: E.Studnicka), II miejsceOliwia Urbaniak z kl. 5b (nauczyciel: J. Kowal)                a III miejsceAdrian Ciślik z kl. 5a (nauczyciel: E. Studnicka). W klasach szóstych: I miejsce zajął Kamil Głąb z kl. 6a (nauczyciel: B. Matusiak), II miejsceNatalia Bernat z kl. 6a (nauczyciel: B. Matusiak) i Karol Kus z kl. 6c (nauczyciel: J.Kowal) a III miejsceAmelia Murzyn z kl. 6b (nauczyciel: K. Mazur) i Mateusz Murzyn z kl. 6a (nauczyciel: B. Matusiak). Gratulujemy! Julii Piwowarczyk i Grzegorzowi Bajerowi życzymy powodzenia 15-tego marca na etapie wojewódzkim.

     • Dziewczęta i chłopcy wicemistrzami powiatu w koszykówce

     •  Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły zostali wicemistrzami powiatu w piłce koszykowej. Gospodarzem rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Lubniu. Turniej dziewcząt odbywał się 4 grudnia. Nasze uczennice po dwóch wygranych meczach w swojej grupie awansowały z pierwszego miejsca do rozgrywek finałowych. Po zaciętym walce nieznacznie uległy drużynie z Krzczonowa.

      Zmagania chłopców były 6 grudnia. Nasi chłopcy w mikołajkowych nastrojach również pokonali swoich przeciwników z grupy A; Tenczyn i Myślenice awansując do finału. W finale spotkali się z drużyną z Sieprawia, która miała również dwa zwycięstwa w grupie B. Podobnie jak dziewczęta po bardzo dobrym meczu nie oddali łatwo zwycięstwa przeciwnikowi.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Nasze cheerleaderki wystąpiły w finałach wojewódzkich .

     • W czwartek  13 grudnia nasze dwa zespoły cheerleaderek – aktualne mistrzynie  powiatu  -  walczyły w finale Wojewódzkich  Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Zespołów Cheerleaders w Limanowej. Młodszy zespół zajął 6. miejsce w swojej kategorii a starszy 4. miejsce. Oba zespoły wystąpiły w niepełnym składzie ze względu na wyjazd dziewcząt na wycieczkę do Warszawy, ale i tak zaprezentowały się  bardzo dobrze. Gratulujemy!

     • Podwójne zwycięstwo naszych cheerleaderek w Mistrzostwach Powiatu.

     • W poniedziałek 10 grudnia na Hali Sportowej w Wiśniowej  przeprowadzono Powiatowe Igrzyska Dzieci  oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej Grup Tanecznych „Cheerleaders”. Nasza  szkoła wystartowała w obu kategoriach wiekowych i okazała się bezkonkurencyjna! Dziewczęta wywalczyły złoto i awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Limanowej  13 grudnia.

      W  kategorii  klas 4-6  do zawodów z całego powiatu zgłosiła się tylko nasza drużyna, a w starszej kategorii ( klasy 7-8 i III gim.) jeszcze zespoły z SP 3 Myślenice oraz  SP Dobczyce. Może się wydawać, że sukces przyszedł łatwo ze względu na niewielką liczbę startujących drużyn…  Nic bardziej mylnego.  Jest to konkurencja wymagająca nakładu wielu godzin  ćwiczeń i dyscypliny ze strony każdego członka zespołu.  Stąd taka niska frekwencja w zawodach. Nasze dziewczęta spędziły  w ostatnim miesiącu kilkadziesiąt godzin na sali gimnastycznej  po lekcjach, wieczorami, w weekendy  by przygotować się  do konkursu.  Zaprezentowały się naprawdę na  wysokim poziomie. Brawo za ich ogromną pracę i  zaangażowanie.

      Skład zespołu młodszego: Weronika Kowalczyk, Martyna Murzyn, Agata Węgrzyn, Anna Muta, Natalia Marcisz, Zofia Hebda, Julia Grabacka, Weronika Okas, Aleksandra Dróżdż, Milena Knapczyk.

      Skład zespołu starszego: Patrycja Murzyn, Kinga Dróżdż, Sylwia Radoń, Dominika Kowalczyk, Edyta Węgrzyn, Justyna Dudzik, Sofia Grzybacz,  Emilia Hebda, Emilia Lampa, Katarzyna Szwacka, Emilia Jończyk, Amelia Drab.

     • Drugie miejsce naszej drużyny w Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim w Raciechowicach.

     • Dnia 5 grudnia.br  w Raciechowicach Wojewódzkie Zrzeszenie LZS zorganizowało turniej piłkarski dla klas  4-6. Tradycyjnie w zawodach wzięła udział nasza drużyna. W pierwszym meczu po zaciętej walce bramka za bramkę   przegraliśmy 4:5 z zespołem z Brzączowic. Kolejne mecze to zwycięstwo z Raciechowicami 2:1 oraz  remis 2:2 z drugą drużyną  z Brzączowic.  Drużyna otrzymała puchar i paczki mikołajkowe, a Adrian Ciślik został najlepszym  zawodnikiem.

      Skład drużyny: Adrian Ciślik, Mikołaj Pudlik, Michał Muta, Karol Murzyn, Jakub Murzyn, Bartłomiej Żaba, Bartłomiej Pałka, Mikołaj Klikuszewski,  Bartosz Jamróz, Mateusz Juras, Karol Kus.

     • Drużyna chłopców wicemistrzem powiatu w piłce koszykowej.

     • Reprezentacja naszej szkoły (klasy 4-6)  wywalczyła w czwartek  29 listopada drugie miejsce  w Powiatowych  Igrzyskach Dzieci w Piłce Koszykowej Chłopców. Zawody rozgrywane były w Lubniu. Po pierwszym przegranym meczu z  SP Pcim  (późniejszy triumfator zawodów) wydawało się, że to będzie trudny dla nas turniej. Na wielkie słowa uznania zasługuje późniejsza postawa naszych chłopców. W kolejnym meczu z  SP  Skomielna Biała strzelili 10 koszy i zdecydowanie wygrali. Mecz z SP Trzemeśnia  oraz  SP  Dobczyce to walka o każdą piłkę i każdy metr boiska. Wygraliśmy te mecze z przewagą…  dwóch  i jednego punktu!!!             

      Skład drużyny: Bartłomiej Żaba, Kamil Głąb, Mikołaj Klikuszewski, Adrian Ciślik, Filip Dudzik, Wiktor Pąpka, Michał Muta, Karol Kus, Dawid Rutkowicz, Bartłomiej Rokosz, Grzegorz Murzyn.

     • Nasze reprezentacje U8 i U 10 awansują do rozgrywek rejonowych w Pucharze Tymbarku !!

     • W poniedziałek 26 listopada na hali sportowej rozegrane zostały eliminacje Turnieju o Puchar Tymbarku „ Z podwórka na stadion”. Turniej został rozegrany we wszystkich kategoriach U8, U 10 i U 12 zarówno chłopców jak i dziewcząt. Gościliśmy u siebie drużyny z Czasławia, Raciechowic i Lipnika.  Nasze drużyny z kategorii U8 i U 10 pewnie wygrały turniej  i awansowały do drugiej  fazy turnieju. Drużyna U 12 dziewcząt zajęła drugie miejsce  mimo remisu z SP Czasław  i wygraną  z SP Lipnik w wyniku liczenia małych punktów. Zespół U 12 chłopców również zajął drugie miejsce. W tej kategorii zwyciężyła drużyna SP Raciechowice. Trzymamy kciuki  za sukces naszych drużyn w kolejnym etapie.

     • Konkurs „100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować -

     • W okresie od 13.11.2018 roku do 20.11.2018 roku Szkoła Podstawowa w Wiśniowej brała udział w wyzwaniu - konkursie „100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością programowania”. Konkurs polegał na wykonaniu 3 przygotowanych przez organizatorów zadań oraz zaproszeniu na wybrane zajęcia uczniów lub nauczycieli z innej grupy. Cykl trzydniowych warsztatów był tematycznie związany z Polską, dodatkowo zawierał elementy kodowania. Rozmawialiśmy na temat tego co to znaczy być Polką i Polakiem? Co to znaczy być patriotą w czasach pokoju, szczególnie jeśli jest się małym dzieckiem? Na zajęciach zostały wykorzystane roboty Ozobot, które zostały zakodowane przy pomocy komend - sekwencji kolorowych kwadratów.

      Temat 1 :  Jestem Polką, jestem Polakiem - co to dla mnie znaczy? Tworzymy kod z naszymi wartościami.

      Realizacją zadania 1 w Szkole Podstawowej w Wiśniowej zajęła się klasa 7b. Zajęcia rozpoczęła wprowadzająca rozmowa z uczniami klas 1-3 dotycząca Polski, tego kto to jest patriota i w jaki sposób każdy powinien okazywać miłość i szacunek do ojczyzny. W ten sposób powstało wiele serduszek z odpowiedziami uczniów klas 1-3 na pytanie za co kochają Polskę. Uczniowie klasy 7 pomogli młodszym kolegom narysować trasę dla Ozobotów wokół której umieszczone zostały wszystkie odpowiedzi. Dziękuję uczniom klasy 7 oraz klas 1-3 za wspólną realizację tego wyjątkowego i wzruszającego zadania.

      Temat 2 : Jak zmieniały się granice Polski? - zakodowana trasa z historią w tle.

      Realizacji tego wyzwania podjęła sie klasa 5c. Dziewczynki omówiły z młodszymi kolegami z klas 1-3 zmianę granic Polski, przedstawiły działanie Ozobotów i wszyscy wspólnie ruszyli do pracy.

      Temat 3 :  Znam swój kraj - gra z wykorzystaniem robotów Ozobot.

      W Szkole Podstawowej w Wiśniowej quiz o Polsce wśród uczniów klas 1-3 przeprowadziła klasa 6b. Emocji było sporo bo i odpowiedzi na pytania nie były oczywiste, przez co wszyscy mogli dowiedzieć się rożnych ciekawostek na temat naszego kraju.

      Warto rozmawiać z dziećmi o tym, co dla nas ważne, jak postrzegamy swój kraj, co dla nas oznacza patriotyzm, jakie wartości chcemy przekazać kolejnym pokoleniom. Chcemy pokazać, że kodowanie nie jest trudne i można je włączać do zajęć z zakresu różnych edukacji.

     • „Bal na pożegnanie jesieni”

     • 28.11.2018 r. na korytarzu parteru uczniowie klasy II b SP Wiśniowa dla zgromadzonej publiczności klas I-III i starszaków z Samorządowego Przedszkola z Wiśniowej wystawili spektakl pt. „Bal na pożegnanie jesieni”. Autorem scenariusza jest Dorota Dankowska. Reżyseria, charakteryzacja, oprawa muzyczna – Marzena Tomera. Uczniowie klasy II z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali spektakl – projektowali scenografię, kostiumy, aktywnie uczestniczyli w próbach podsuwając ciekawe pomysły.

      Mama i Babcia tłumaczą Zosi, jak ważny jest sen. Zdrowy, mocny, kilkugodzinny. I właśnie podczas takiego odpoczynku dziewczynce przyśnił się piękny, kolorowy sen. Jej zabawki - lalki i miś - ożyły. Jej pokój zapełnił się niezwykłymi postaciami: Szyszkowy Dziad, Wiatr, Zając, Lis, Jeż, Wiewiórka, Myszki, Sowa, Sroka, Muzykanci… a gościem honorowym snu była Pani Jesień. To na jej cześć zorganizowany został jesienny bal. Było wesoło, bajkowo, jesiennie!

     • Tradycja została podtrzymana!

     • Już szósty raz uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

      Tegoroczna edycja konkursu była szczególna ze względu  na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w dyktandzie mogli wziąć udział uczniowie aż z sześciu województw: tradycyjnie małopolskiego, a także: śląskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego i podkarpackiego. Jak wynika ze statystyk przedstawionych przez organizatorów w samym tylko etapie szkolnym konkursu uczestniczyło ok. 16 tysięcy uczniów, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: klasy 4-6, klasy 7- 8 i 3 gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

      Pisanie dyktanda zostało podzielone na dwa etapy: szkolny i wojewódzki.  Podczas etapu szkolnego uczniowie klas młodszych musieli napisać tekst pt. Wygrał Polskę na fortepianie, a starsi: Dzień jak nie co dzień, czyli minidyktando na stulecie niepodległości.

      Do etapu wojewódzkiego z naszej szkoły awansowało dwoje uczniów: Mateusz Murzyn z klasy 6a oraz Katarzyna Stalmach z klasy 3 gimnazjum.  7 listopada w Krakowie musieli oni zmierzyć się z pułapkami ortograficznymi czyhającymi w tekstach: Narodowy kurhan pamięci  oraz Jak marzenia o morzu przestały być mrzonką.

      W gronie laureatów( dwudziestu szczęśliwców) województwa małopolskiego znalazła się uczennica Katarzyna Stalmach, zajmując dziewiąte miejsce. Na uroczystej gali, która odbyła się 16 listopada w siedzibie Fundacji „Zawsze Warto” w Krakowie, odebrała dyplom i nagrodę.

      Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu!