• Ogólnopolski Dzień Matematyki

     • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki obchodzonego 12 marca na lekcjach matematyki w niektórych klasach zastosowaliśmy nietypowe formy pracy. Były zagadki logiczne, krzyżówki, gry strategiczne oraz quizy. Również na świetlicy uczniowie pod kierunkiem p. M. Kot konstruowali gry matematyczne. P. E. Studnicka rozstrzygnęła w klasach czwartych (z p. J. Kowal) i klasach szóstych konkursy w trzech kategoriach. Krzyżówkę matematyczną z geometrii w klasach czwartych bezbłędnie rozwiązała tylko Kinga Ruman z kl. 4a a w klasach szóstych z wyrażeń algebraicznych tylko Sylwia Radoń z kl. 6a. Natomiast wszystkie zagadki logiczne prawidłowo rozwiązali w klasach czwartych: Adrian Ciślik z kl. 4a oraz Jakub Kubacki z kl. 4c. W klasach szóstych najlepsi w łamigłówkach okazali się Jakub Szynal i Kacper Marcisz z kl. 6b. W klasach szóstych przeprowadzony został również quiz wiedzy matematycznej wzorowany na teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W kl. 6b wygrała go Edyta Węgrzyn a w kl. 6a Łukasz Pawlak. Natomiast najwięcej punktów (101) zdobył Daniel Kośmider z kl. 6a. Gratulujemy! Sponsorem nagród jest Spółdzielnia Uczniowska oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich CEZ Skawina.

      Będziemy w przyszłych latach kontynuować popularyzację Dnia Matematyki, ponieważ przekazanie wiedzy w ciekawszej i bardziej atrakcyjnej postaci może sprawi, że więcej osób polubi tę dziedzinę nauki.

       

      23 marca Piotr Mazur z kl. 6a pod opieką p. E. Studnickiej (wcześniej przygotowywany przez p. B. Matusiak) jako jedyny z naszej szkoły uczestniczył w etapie wojewódzkim konkursu „Krakowska Matematyka” dla ucz. klas 4, 5 i 6 . Konkurs odbył się w ZPO w Lipniku a p. E. Studnicka miała okazję być członkiem komisji w jednej z sal. Galeria zdjęć oraz zadania zamieszczone będą na stronie www.krakowskamatematyka.malopolska.pl 

     • Dwa medale na Mistrzostwach Województwa w biegach narciarskich

     • Dnia 8 lutego odbyły się w Białce Tatrzańskiej finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich. Nasze uczennice – Izabela Dudzik oraz Kinga Dróżdż zdobyły brązowe medale w  swoich kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się też pozostali członkowie reprezentacji szkoły, którzy w rezultacie uzyskali trzecie miejsce w klasyfikacji szkół:

      Ewa Kuropatwińska – 5 miejsce, Izabela Banach – 6 miejsce, Sandra Bonder – 13 miejsce, Szymon Woźniczka- 6 miejsce, Oskar Rokosz – 12 miejsce.

      Biegi odbyły się stylem dowolnym.

     • Wielkanocny Jarmark Hospicyjny

     • Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu, a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. 

      Wolontariusze sadzą jesienią żonkile dając wyraz jedności z chorymi podopiecznymi Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Wiosna to czas finałowych działań – kwest, festynów. Jednym ze stałych elementów naszej akcji jest Wielkanocny Jarmark Hospicyjny w Szkole Podstawowej w Wiśniowej. 21 marca odbył się po raz kolejny i cieszył dużym zainteresowaniem. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziców i darczyńców wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego BĄDŹMY RAZEM wraz z Samorządem  Uczniowskim szkoły przygotowali tegoroczny jarmark. Na stolikach pojawiły się piękne ozdoby wielkanocne i przepyszne ciasta. Udało się zebrać 2400 zł, pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dla osób chorych na nieuleczalne choroby.

      Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy nie boją się pokazać, że  osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że ŻYJĄ i mają podobne, jak zdrowi ludzie, marzenia i pragnienia a my możemy je spełnić.

       

      opiekun wolontariatu

      Elżbieta Konieczna

     • Dawne dzieje naszej okolicy – Grodzisko

     •          Dnia 21 marca naszą szkołę odwiedził Pan Jan Bajer, dawny nauczyciel naszej placówki. Opowiedział nam w bardzo ciekawy sposób legendę o człowieku, który za czasów panowania Mieszka I założył gród na górze Grodzisko.

               Zwano go Dzik. Za bohaterstwo i odwagę dostał od księcia możliwość wyboru miejsca pod swój gród. Wybrał teren w naszej okolicy – Grodzisko. Przeżył ogromną tragedię. W czasie powodzi jego syn zginął, sam był ciężko ranny, a matka dziecka z żalu wypiła truciznę. Gdy wydobrzał, gońcy Mieszka powiadomili go o nadchodzącej bitwie. Dzik ruszył w drogę. Brał udział w bitwie pod Cedynią. W pogoni za uciekającym wrogiem, został ciężko ranny i zmarł.

               Wszyscy zebrani z zaciekawieniem wysłuchali opowieści Pana Jana.

      Dziękujemy

       

      Jakub Szynal kl. VI b

     • Sztuka żywego słowa

     •     22.03.2018r. w ZPO Wiśniowa odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III.

      Konkurs ten już od lat cieszy się powodzeniem u uczniów. Zawsze najpierw są eliminacje klasowe, z których wyłonionych zostaje po 3-4 reprezentantów do etapu szkolnego.

      Emocje już za nami! Ciekawe teksty wierszy, bajek i opowiadań, kolorowe kostiumy, rekwizyty, charakteryzacja i trema, to nieodłączne elementy towarzyszące takiemu konkursowi. Pan Tralaliński, Kwoka, Rycerz, Ogrodnik, Leń, Fotograf, Brudas, Elektryk, Królewna, Grześ, Samochwała, Lekarz, Żaba, Bambo, Rzeczka,… i wiele innych postaci prezentowało się na scenie. Rozbawiona publiczność, gromko oklaskiwała zmagania najlepszych wykonawców.

      Młodzi aktorzy wystąpili na scenie specjalnie zbudowanej przez panów Józefa Dudę i Józefa Radonia. Dziękujemy za solidną pracę i miłą niespodziankę!

      Jury etapu szkolnego zwracało uwagę na dobór repertuaru, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. W skład Jury wchodzili wychowawcy klas I-III. Przewodniczącą Jury była mgr Cecylia Marcisz. Organizatorem konkursu była mgr Marzena Tomera.

      Jury oceniło, że młodzi recytatorzy doskonale przygotowali się do występów. Jury miało bardzo trudny wybór! Po wysłuchaniu 32 prezentacji wyłoniło 11 laureatów.

      Kategoria recytacja:

      Gabriela Muta kl. II b

      Michał Mistarz kl. III a

      Eryk Matuszek kl. III b

      Julia Grabowska kl. III c

      Kamil Kus kl. III d

      Kategoria wywiedzione słowa:

      Anna Kus kl. I a

      Zuzanna Kowal kl. I b

      Kacper Ruman kl. I b

      Kinga Jaśkowiec kl. II a

      Wiktoria Tomera kl. II b

      Piotr Dudzik kl. III a

      Gorące podziękowania należą się rodzicom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci do występów, Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

      Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować szkołę na eliminacjach  gminnych 11.04.2018 r.

      Trzymamy kciuki! Powodzenia!

     • Pokaz historyczny „Ku niepodległej”

     •                                           W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 12 marca w naszej szkole odbył się dla klas 1-7 oraz gimnazjum, pokaz historyczny „Ku niepodległej”, który zaprezentowała Grupa Artystyczna "Rekonstrukto". Była to lekcja o tym, jak polscy bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas pokazu artyści zapoznali uczniów ze strojami z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I Brygady Legionów Polskich), z kolekcją replik broni używanej przez powstańców i żołnierzy w I wojnie światowej oraz ich ekwipunkiem. Uczniowie mogli osobiście wziąć do rąk broń, przymierzyć stroje i przeżyć prawdziwą musztrę wojskową. Ta lekcja przybliżyła uczniom historię powstań narodowych, sytuację Polaków pod zaborami, rolę Józefa Piłsudskiego oraz Legionów, a także kulturę i sztukę patriotyczną.

     • BAŚNIOWA NOC W KLASACH SZÓSTYCH

     • Już po raz drugi uczniowie klas VIa i VIb wraz z wychowawcami włączyli się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W zimowy wieczór 26 stycznia wzięli udział w Baśniowej Nocy. Tegorocznym tematem były „Podróże po świecie”.

      Dzieci przybyły do szkoły po godzinie 18.00, a zaraz potem nastąpiło uroczyste rozpoczęcie imprezy. W czarodziejską podróż zabrali nas zaproszeni goście: p. Dyrektor Józefa Bednarczyk i p. Katarzyna Ławrynowicz. Najpierw przewodniczący klas, w imieniu swoich kolegów i koleżanek,  podpisali kontrakt-umowę o przestrzeganiu zasad właściwego zachowania się. Później głos oddano p. Dyrektor, która przeczytała baśń związaną z tematyką imprezy. Uczniowie zadbali o przygotowanie strojów z różnych krajów świata, więc następnym punktem programu było wybranie najciekawszego. Zwyciężyły Sylwia Radoń z kl. VI a i Edyta Węgrzyn z kl. VI b.  Następnie w dalszą podróż zabrała nas  p. Katarzyna Ławrynowicz, która  opowiedziała o Afryce, pokazując prezentację multimedialną. Po godz. 21.00 dzieci zjadły pyszną kolację, przygotowaną przez jak zwykle niezawodnych rodziców. Następnie uczniowie powitali  p. Urszulę Bajer i p. Jarosława Dudzika – nauczycieli naszej szkoły, którzy najpierw przeczytali baśń, a później podzielili się swoimi wrażeniami z podróży. Pani Urszula Bajer zaciekawiła historią Meksyku, natomiast  p. Jarosław Dudzik opowiedział o wyprawie alpinistycznej do Maroka.  Na koniec uczestnicy zabawy mieli okazję wykazać się znajomością treści czytanych baśni oraz wziąć udział w zabawie tanecznej.

      O godz. 24.00 „zapadła cisza nocna”. Wczesnym rankiem rodzice odebrali swoje zaspane, ale pełne wrażeń pociechy.

     • Ortograficzny „Kaktus”

     • 31. I .2018 roku odbył się II etap Wojewódzkiego  Konkursu Ortograficznego „Kaktus”. Z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie uczennice: Karolina Paździor z 3a i Julia Grabowska z 3c. Nie było łatwo! Dziewczynki  jednak dzielnie poradziły sobie z naprawdę trudnymi kolcami polskiej ortografii.
      Szóstego lutego na stronie Kaktusa pojawiła się lista 30 szczęśliwców, którzy 1 marca napiszą ostatnie, rozstrzygające dyktando. Jedną z tych osób jest Karolinka Paździor  z 3a, która zdobyła 87 punktów. Niezależnie od wyników, wszyscy uczestnicy II etapu zaproszeni są  po odbiór dyplomów i nagród 23 marca br. na kaktusową galę.

                                  Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie!

                                                                                                                         M. Pazdur

     • Nasi narciarze znów na podium!

     • We wtorek 30 stycznia w Obidowej pod Turbaczem odbył się trzeci rzut Małopolskiej  Ligii w Biegach Narciarskich. Po raz kolejny w tym roku reprezentacja z naszej szkoły stanęła na podium zajmując w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej drugie miejsce, ustępując tylko Zespołowi Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego.

      Cieszy fakt, że z każdym startem wyniki naszych  uczniów są coraz lepsze o czym świadczą    nie tylko zajmowane miejsca, ale i mniejsze straty do zwycięzców. Jak widać forma rośnie, a czas poświęcony na treningi przynosi efekty.

      Małgorzata Bajer  - srebrny medal, Ewa Kuropatwińska – 6 miejsce, Martyna Hajduk  - 8 miejsce, Kamil Dudzik – 9 miejsce, Ksawery Kowal – 12 miejsce, Dominik Kaczmarczyk – 14 miejsce,  Izabela Dudzik – 5 miejsce, Sandra Bonder – 7 miejsce, Szymon Woźniczka – 4 miejsce, Oskar Rokosz – 9 miejsce, Kinga Dróżdż – 4 miejsce, Izabela Banach – 7 miejsce.

      W Igrzyskach Dzieci wystartowali również Barbara Ciślik, Aleksandra Dróżdż i Bartłomiej Banach .

     • Remont sali gimnastycznej zakończony!

     •  

      Po prawie dwóch miesiącach  przerwy spowodowanej remontem, lekcje wychowania fizycznego znów odbywają się na naszej  sali gimnastycznej.   I to jakiej!!!

      Wymienione zostały: podłoże, podłoga, kaloryfery i  ich osłony .

      I co najbardziej istotne  - zniknął  wszystkim znany specyficzny  zapach.     Zobaczcie zdjęcia po remoncie.

      Robi wrażenie!!!

       

       

       

     • Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sułkowicach.

     •  

                      W dniu 16 stycznia br. odbył się w Sułkowicach Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na którym to naszą szkołę reprezentował zespół „Czwartaki” składający się z wszystkich uczniów z klasy 4c.  Zespół wykonał kolędę „Gdy śliczna panna”.

      Skład zespołu:

      Gabriela Rokosz –śpiew

      Łucja Banach – flet

      Maria Biel – flet

      Dybeł – flet  Krzysztof

      Andrzej Górka –flet

      Emilia Murzyn – flet

      Jakub Kubacki – flet

      Karol Murzyn – flet

      Michał Muta – flet

      Anna Muta – flet

      Agata Węgrzyn – flet

      Natalia Marcisz –flet

       

      Opiekun zespołu: mgr Elżbieta Głowacka

     • Kolejne podium w klasyfikacji szkół na II rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich .

     • W  czwartek  18  stycznia w Ptaszkowej koło Gorlic odbyła się kolejna szkolna liga narciarska. W klasyfikacji szkół SP Wiśniowa  wywalczyła trzecie miejsce  dzięki bardzo udanym indywidualnym startom uczniów z roczników 2004-2002. W roczniku 2002 Małgosia Bajer  zdobyła brązowy medal, Martyna Hajduk zajęła 7 miejsce, a Ewa Kuropatwińska 8. W roczniku 2003 najlepiej spisała się Izabela Dudzik zajmując 5 miejsce, Kamil Dudzik zajął 10 miejsce , Ksawery Kowal 13, Sandra Bonder 13 miejsce, a Dominik Kaczmarczyk 14 miejsce. W roczniku 2004 bardzo dobrze pobiegli Kinga Dróżdż oraz Szymon Woźniczka, którzy w swoich kategoriach zajęli 4 miejsca. Izabela Banach była 9, a Oskar Rokosz 13.        W kategorii Igrzysk Dzieci  wystartowali: Julia Szczechowicz, Weronika Okas, Bartłomiej Banach, Jakub Rzońca oraz Aleksandra Dróżdż.

       

                                                       

     • Pierwsza Małopolska Liga w Biegach Narciarskich za nami.

     • Choć śniegu jak na lekarstwo  i grupa narciarzy biegowych z naszej szkoły przemierza wzdłuż i wszerz sąsiednie  powiaty w poszukiwaniu  jakichkolwiek warunków treningowych  trzeba przyznać,  że z dużym sukcesem zakończyli rywalizację podczas pierwszego rzutu Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich.

      W czwartek, 11 stycznia na Trasie Śladami Olimpijczyków pod Turbaczem w Obidowej rozegrano  pierwszą w tym roku Ligę. Nasza reprezentacja w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyła drugie miejsce w punktacji generalnej,  przegrywając jedynie z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego. Rywalizowało 28 szkół. Puchar odebrała Pani wicedyrektor Elżbieta Muta. Reprezentacja liczyła 11 osób i co warto zaznaczyć  wszyscy zajęli miejsca między 2 a 13:

       

      Małgorzata Bajer  - srebrny medal, Ewa Kuropatwińska – 6 miejsce, Martyna Hajduk  - 9 miejsce, Filip Trzepaczka – 10 miejsce, Kamil Dudzik – 12 miejsce, Izabela Dudzik – 7 miejsce, Sandra Bonder – 10 miejsce, Szymon Woźniczka – 4 miejsce, Oskar Rokosz – 13 miejsce, Kinga Dróżdż – brązowy medal, Izabela Banach – 11 miejsce

       

      W Igrzyskach Dzieci wystartowali również Julia Szczechowicz, Weronika Okas, Justyna Dudzik, Sylwia Radoń, Bartłomiej Banach i Jakub Rzońca. Zaprezentowali się bardzo dobrze, jak na początek swojej przygody z biegami narciarskimi. Wielkie gratulacje!

       

      Wkrótce  kolejne Ligii. Jeżeli kogoś interesują  biegi narciarskie , zachęcamy do spróbowania swoich sił na treningach, które  realizujemy obecnie na śniegu…..tak, tak to nie żart!!!  Mamy swoje tajne miejscaJ Zachęcamy głownie roczniki 2005,2006,2007, 2008. Wystarczy zgłosić się do nauczycielki WF – pani Anny Bubuli.

     • Nasza drużna w finale wojewódzkim !!!

     •  

                    We wtorek 9 stycznia br.  w Nowym Targu drużyna dwóch Grześków  nie dała szans rywalom wygrywając półfinały wojewódzkie i przywożąc puchar do Wiśniowej!!! oraz awans do ścisłego finału. Gratulacje dla chłopców - Grzegorza Bajera i Grzegorza Chlipały oraz serdeczne podziękowania dla Państwa  Krzysztofa i Celiny Bajerów, którzy wspierają szkołę  w wyjazdach   na turnieje w tenisie stołowym.

     • Awans do finałów wojewódzkich naszych tenisistów stołowych.

     •  

      W dniu 4 stycznia 2018 r. w Nowym Targu odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym, w których zawodnicy naszej szkoły zajęli poszczególne miejsca:

      Emilia Bajer- V miejsce
      Grzegorz Bajer- V miejsce
      Grzegorz Chlipała- VI miejsce

       

      Następnego dnia rywalizowano w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wysokie czwarte miejsce zajął Mariusz Kus.


      Cała czwórka awansowała do finałów wojewódzkich w Waksmundzie.

     • Witajcie dzieciaki!!

     • We wtorek 5 grudnia 2017 odwiedziłem Szkołę Podstawową w Wiśniowej. Wrażenia były naprawdę super. Na parterze   odbywał się kiermasz RAZEM DLA KLAUDII, można było kupić: ciasta, ozdoby świąteczne i stroiki. Gdy wszedłem do pierwszej klasy spotkałem panią psycholog z hospicjum, która opowiadała dzieciom jak i dlaczego należy pomagać. Mówiła też o wolontariacie i opiece hospicyjnej. Przekazałem tej Pani w imieniu uczniów szkoły pięknie wykonane kartki z życzeniami  dla chorych dzieci.

      W moim orszaku znajdowały się diabły, które dokuczały dzieciom, a aniołki rozdawały słodycze i rózgi. Chłopcy muzykanci grali kolędy. Było bardzo wesoło.

      Dzieci bardzo cieszyły się z mojej wizyty i nawet śpiewały dla Mikołaja.

      Uczniowie tej szkoły bardzo gorąco mnie przywitali.  Robią dużo dobrego i myślę że chętnie do nich wrócę za rok.

      Święty Mikołaj

     • „KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI Z HOSPICJUM”.

     • W ostatnich dniach Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „KARTEK ŚWIĄTECZNYCH DLA DZIECI Z HOSPICJUM”. Zadaniem uczniów z ZPO w Wiśniowej było wykonanie kartek o tematyce świątecznej dla dzieci z hospicjum. Każda klasa wylosowała innego adresata. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle chętnie podjęli się zadania i wspólnie wykonali wiele pięknych bożonarodzeniowych kartek. Zrobione przez uczniów upominki przekazane zostały Mikołajowi podczas świątecznego korowodu, który odbył się 5 grudnia. Mamy nadzieję, że moc gorących życzeń oraz pięknie i pomysłowo wykonane prace, choć na chwilę pozwolą zapomnieć o chorobie i cierpieniu dzieci z hospicjum.

      Adresaci, do których zostały wysłane nasze kartki:

      Lp.

      Imię dziecka

      Wiek

      Klasa

      1.

      Dawid

      16 lat

      VII b

      2.

      Weronika

      14 lat

      III a Gim

      3.

      Natalia

      16 lat

      4.

      Przemysław

      14 lat

      III b Gim

      5.

      Karol

      18 lat

      6.

      Paweł

      20 lat

      II b Gim

      7.

      Marcin

      16 lat

      8.

      Bartłomiej

      20 lat

      II a Gim

      9.

      Martyna

      16 lat

      VIIa

      10.

      Michał

      13 lat

      VIB

      11.

      Adam

      4 miesiące

      Życzenia dla rodziny i dziecka

      VIa

      12.       

      Alan

      4 lata+brat bliźniak Oliwier

      Ia I b

      13.       

      Wiktor

      8 lat

      II a

      14.       

      Bartosz

      5 lat

      II b

      15.       

      Milena

      4 lata

      III a

      16.       

      Jadwiga

      3 lata

      III b

      17.       

      Karolina

      1 rok

      III c

      18.       

      Fabian

      2 lata

      III d

      19.       

      Julia

      6 lat

      IVa

      20.       

      Krzysztof

      5 lat

      IVb

      21.       

      Dawid

      2 lata

      IVC

      22.       

      Dawid

      6 lat

      Va

      23.       

      Antonina

      6 lat

      Vb

      24.       

      Łukasz

      5 lat

      Vc

       

      Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za podjęcie wysiłku, poświęcony czas oraz piękne prace, które z pewnością sprawiły ogromną radość odbiorcom.

      Opiekun SU

      Justyna Pilch

     • „MIKOŁAJKOWY KOROWÓD”

     •  

      Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się mikołajkowy korowód, podczas którego Mikołaj rozdawał prezenty. Niektóre klasy bardzo długo czekały na tego ważnego Gościa, aż wreszcie otrzymały upragnione prezenty. Było ich bardzo dużo, dlatego Mikołaj potrzebował pomocników, takich jak elfy, śnieżynki czy renifery. To był wspaniały dzień, pełen niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia za rok!

     • AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: „ZWIERZĘTA TO NASI PRZYJACIELE”

     • W grudniu Samorząd Uczniowski organizował akcję
      pt. „Zwierzęta to nasi przyjaciele”. Uczniowie biorący w niej udział mieli za zadanie przynieść zdjęcie przedstawiające swoje zwierzątko lub siebie podczas zabaw czy codziennych obowiązków z pupilem. Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji i opisali, co daje im obecność zwierzątka w domu oraz jakie przyjemności i obowiązki związane są
      z posiadaniem zwierzaka. Akcja ta miała uwrażliwić na sytuację zwierząt, które czasami traktowane są jak zabawki i stają się bożonarodzeniowym podarunkiem. Niestety zdarza się tak, że magia świątecznych prezentów znika wraz z pojawiającymi się obowiązkami związanymi z posiadaniem pupila. Dzieci- właściciele zwierzątek domowych zwrócili uwagę na to, że zwierzę w domu to wspaniała sprawa, niejednokrotnie jednak wymagająca systematyczności, obowiązkowości i troski.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji
      i swoją postawą zachęcili innych do jeszcze większej dbałości
      o swoich pupili, ponieważ to nie tylko zwierzęta, TO NASI PRZYJACIELE!

      Opiekun SU

      Justyna Pilch

     • Nasze cheerleaderki wicemistrzyniami województwa !!!

     • Ogromnym sukcesem dla nas zakończyła się rywalizacja w systemie sportu szkolnego w  konkurencji zespołów cheerleaders. Nasz młodszy zespół  (VI klasa i młodsze)  zdobył srebrny medal w finałach wojewódzkich, które odbyły  się 8 grudnia w Gnojniku i tym samym zdobył tytuł wicemistrzowski. Dziewczęta wystąpiły wspaniale, a synchronizacja i poprawność wykonania elementów obowiązkowych były bliskie ideału. Zespół zaprezentował się w nowych strojach zakupionych przez dyrekcję szkoły, a o make up sceniczny  i fryzury zadbały Sofia Grzybacz i Emilia Hebda. Wielkie podziękowania dla tych dziewcząt także za ogrom świetnej pracy wykonanej na treningach, które przeprowadziły w ostatnich dniach przed zawodami  z młodszymi koleżankami.  Skład zespołu: Amelia Drab, Patrycja Murzyn, Weronika Okas,  Agata Węgrzyn, Edyta Węgrzyn, Justyna Dudzik,  Dominika Kowalczyk , Weronika Kowalczyk, Sylwia Radoń, Emilia Jończyk, Martyna Murzyn.