• APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

     • Dnia 10 listopada  uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami uczestniczyliw uroczystym apelu z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Podczas tej uroczystości poprzez prezentację multimedialną przypomniane zostały123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym Polska odzyskała niepodległość. Podsumowaniem prezentacji był quiz
      z pytaniami dotyczącymi rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,
      z którym uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili. Na zakończenie spotkania uczestnicy apelu zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tego narodowego święta.

      Uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki, kolorowanki i krzyżówki o tematyce niepodległościowej.
               Apel ten miał przypomnieć uczniom, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

       

      Opiekun SU

      Justyna Pilch

     • Przedstawienie „Gloria victis „

     • 10 listopada 2017 r., z okazji Święta Niepodległości, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej, uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej i  klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami, obejrzeli przedstawienie teatralne pt. Gloria victis przygotowane przez ks. Stanisława Figurę. W widowisku wystąpili uczniowie klas IIa i IIb gimnazjum wspomagani przez starszych kolegów z klas IIIa i IIIb. W realizację tego projektu byli zaangażowani także wychowawcy klas drugich: Urszula Bajer i Jarosław Dudzik oraz Anna Bubula, która przygotowała uczniów do wykonania Mazura.

      Spektakl w reżyserii ks. Stanisława Figury powstał na podstawie dwóch utworów: Gloria victis Elizy Orzeszkowej, opowiadającego o powstaniu styczniowym oraz dramatu Warszawianka Stanisława Wyspiańskiego, który przedstawia wydarzenia związane z powstaniem listopadowym. Z noweli Elizy Orzeszkowej wykorzystano scenę w której Las, jako narrator, opowiada Wiatrowi historię zbiorowej mogiły powstańczej sprzed prawie półwiecza. Natomiast druga scena zaczerpnięta z dramatu Stanisława Wyspiańskiego przedstawia wydarzenia z dnia bitwy o Olszynkę Grochowską, w sztabie gen. Józefa Chłopickiego, stacjonującego w dworku szlacheckim.

      Obie sceny łączy osoba głównej bohaterki dramatu Wyspiańskiego osoba Marii, która przybywa na mogiłę ukochanego, by pożegnać narzeczonego i pozostawić po sobie wbity w ziemię mały krzyż, mający przypominać o poległych, którzy tam spoczywają.

      Dramat powstańczych klęsk potęguje żałosny szum lasu powtarzający przez dziesięciolecia złowrogie: „Biada zwyciężonym” – „vae victis!”. „vae victis!”…                       

       Nie on jednak pozostaje jako ostatni w umyśle i sercu widza, oto Wiatr, powiew nadziei, przerywa ten żałobny, pełen beznadziejności szloch lasu, i wypełnia leśną gęstwinę nowym wołaniem, przywracającym należną cześć i szacunek wszystkim poległym, częstokroć bezimiennym bohaterom. Wiatr, zwiastun i symbol wolności smutne „vae victis”, przeobraża w dumne i pełne zachwytu „Gloria Victis!” „Chwała zwyciężonym!” Wskrzeszając tym zawołaniem pamięć o tych, o których bohaterstwie i miłości do Ojczyzny nigdy nie wolno zapomnieć.

      Stąd radosne wołanie Wiatru udziela się innym i znajduje odpowiedź
      w powrocie par, tańczących skocznego i pełnego radość Mazura.

      Wystąpili:
      Narrator i Brzoza – Aleksandra Mistarz kl. IIb
      Wiatr – Małgorzata Bajer kl. IIIa
      Róża – Anna Kowalczyk kl. IIIa
      Dąb – Łukasz Grabowski kl. IIa
      Świerk – Emilia Lampa kl. IIb
      Dzwonki Liliowe – Sofia Grzybacz i Emilia Hebda kl. IIb
      Pani Domu – Gabriela Elżbieta Rokosz kl. IIIb
      Chłopicki – Szymon Twardosz kl. IIIa
      Maria – Jessica Urbaniak kl. IIa
      Anna – Kinga Duda kl. IIa
      Młody Oficer Jan – Filip Trzepaczka kl. IIb
      Józef Rudzki – Ksawery Kowal kl. IIb
      Wiarus – Mateusz Bednarz kl. IIa
      Pac – Rafał Kasperek kl. IIa
      Skrzynecki – Kamil Dudzik kl. IIb
      Małachowski – Bartłomiej Tomera kl. IIa
      Sufler – Wiktoria Okas – IIIa

       

      Tańczący Mazura:

      Kinga Duda, Karolina Pawlak, Gabriela Sukta, Jessica Urbaniak kl. IIa

      oraz

      Dominik Kaczmarczyk, Kamil Dudzik, Ksawery Kowal, Filip Trzepaczka kl. IIb.

       

      Chór:

      Kinga Ciślik, Angelika Cudzich, Paulina Knapik, Sandra Knapik, Dominika Marcisz, Natalia Radoń, Michał Rokosz, Angelika Tokarz kl. IIIb.

       

       

                                                                                                                                            Urszula Bajer

       

    • Wszystkie jesteśmy piękne!
     • Wszystkie jesteśmy piękne!

     •  

                  13 listopada uczennice klas 6, 7 i gimnazjalnych naszej szkoły miały możliwość spotkać się z – panią Agnieszką Polak – Pręcikowską- kosmetologiem .

                 Pani Agnieszka fachowo  przedstawiła tajniki właściwego dbania o skórę, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Podała powody, dla których warto być konsekwentnym i systematycznie stosować odpowiednie do wieku kosmetyki. Zwróciła także uwagę na skutki braku właściwej higieny skóry.  Dziewczęta poznały właściwe dla siebie – z uwagi na wiek – kosmetyki i akcesoria kosmetyczne. Przekonały się, że naturalne jest najpiękniejsze, a nadmierne stosowanie niewłaściwych kosmetyków do higieny twarzy i makijażu może doprowadzic do wielu infekcji i chorób. Każda  uczennica otrzymała  próbki kosmetyków właściwych dla wieku młodzieńczego.

               Uczennice klas III gimnazjum miały możliwośc poznać różnice w zawodzie: kosmetyczka  i kosmetolog. Zapoznały się z drogą do zawodu, obowiązkami oraz  ewentualnymi szkołami  kształcącymi w tych kierunkach.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     • X edycja kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM.

     •    ZPO w Wiśniowej kolejny raz  raz przystąpił do kampanii "NO PROMIL NO PROBLEM", której celem jest uświadomienie społeczeństwu skutków poruszania się po drodze na tzw. "podwójnym gazie". W dniu 3 listopada 2017. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami , przy udziale policjantów z Komisariatu Policji w Dobczycach kontrolowali trzeźwość kierowców. W godzinach 9.00 - 9.45 skontrolowano kilkunastu kierowców. Wyniki kontroli były bardzo zadowalające. Wśród kontrolowanych nie było kierowców nietrzeźwych, w związku z czym każdy z nich otrzymał balonik reklamujący akcję i ulotkę informacyjną. Uczniowie rozdawali ulotki promujące trzeźwość kierowców także przechodniom.

      Zrobiliśmy trochę hałasu w centrum Wiśniowej  wołając "stop pijanym kierowcom!"

      Serdeczne podziękowania składamy policjantom, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu akcji.

                                     

                                                                                                                     Elżbieta Konieczna

     • Sukcesy piłkarskie w Mistrzostwach Powiatu.

     • Na początku października rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej chłopców i dziewcząt. Zawody odbywały się na Hali Sportowej w Wiśniowej, dzięki czemu nasze drużyny wspierał głośny doping naszych uczniów.

      W turnieju dziewcząt zajęliśmy piąte miejsce. Tu pozostał niedosyt… Mimo bardzo mocnego składu w wyniku fatalnego losowania trafiliśmy do „grupy śmierci” i  po przegranym meczu z Trzemeśnią nie wyszliśmy z grupy. Mimo, że wynik tego nie odzwierciedla, dziewczęta grały fantastycznie. Skład zespołu: Ewa Kuropatwińska, Martyna Jania, Natalia Furman, Julia Kus, Aleksandra Murzyn, Izabela Banach, Emilia Hebda, Sylwia Topa, Izabela Dudzik.

      W turnieju  dla chłopców nasi uczniowie wykazali się ogromnym hartem ducha  i po emocjonujących  meczach zajęli 3 miejsce. Skład naszych brązowych medalistów:  Łukasz Murzyn, Miłosz Iszczuk, Filip Trzepaczka, Grzegorz Kowal, Adam Chlipała, Kacper Irzyk, Mateusz Szymoniak, Dominik Kaczmarczyk, Mirosław Burkat, Norbert Murzyn, Mikołaj Lenart, Szymon Kus.

      W dniu 30 października odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci czyli mistrzostwa powiatu dla klas 4-6. Drużyna SP Wiśniowa zajęła 2 miejsce, przegrywając tylko z zespołem z Myślenic 1:3. Skład naszych „sreberek”: Justyna Dudzik, Julia Szczechowicz, Alicja Paździo, Edyta Węgrzyn, Aleksandra Murzyn, Małgorzata Konieczna, Weronika Tokarz, Amelia Drab, Karolina Kowal, Magdalena Kus.

      Dzień później turniej rozegrali chłopcy. Wywalczyli 3 miejsce wygrywając w meczy o podium z SP 1  w Dobczycach. Skład  zespołu: Stasiak Eryk, Grzegorz Kowal, Patryk Irzyk, Bartłomiej Żaba, Piwowarczyk Jan, Karol Klikuszewski, Adrian Ciślik, Konrad Kowal, Piotr Rokosz, Kacper Marcisz.

     • Po raz kolejny odnosimy sukcesy w turnieju tenisa stołowego!

     • W dniu  24 października  odbyły się w Myślenicach Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie  stołowym. W turnieju drużynowym Emilia Bajer i Edyta Węgrzyn zajęły 3 miejsce, a w turnieju indywidualnym Emilia uplasowała się na drugim miejscu. W turnieju chłopców drużynowo pierwsze miejsce  zajęli Grzegorz Bajer i Grzegorz Chlipała, a w konkursie indywidualnym Grzegorz Chlipała zajął 2 miejsce a Grzegorz Bajer 3. Emilia oraz chłopcy  uzyskali awans do etapu rejonowego, który odbędzie się w Nowym Targu.

       Zawodnicy  z siódmej klasy  i gimnazjum rywalizowali w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 26 października również w Myślenicach. Mariusz Kus oraz Filip Trzepaczka wywalczyli        1 miejsce w konkursie drużynowym i awansowali do kolejnego etapu. Indywidualnie Mariusz zajął      4 miejsce, Ksawery Kowal 6, a Filip Trzepaczka uplasował się na 9 miejscu. Mariusz i Ksawery awansowali do etapu rejonowego  konkursu indywidualnego.  

                                                                                  

     • Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

     •  

      Idą pierwszaki dawne maluchy. 

      Jeden w drugiego to same zuchy!

       

            25 października 2017 r. był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej   im. Władysława Orkana w Wiśniowej. W tym dniu 45 uczniów z klas I a i I b uroczyście ślubowało na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami! Pan dyrektor mgr Krzysztof Głowacki pasował każdego pierwszaka  na ucznia naszej szkoły.

                Pierwszoklasiści do tego ważnego wydarzenia przygotowali się bardzo starannie pod bacznym okiem swoich wychowawców. Klasa I a mgr Beata Stasiak, klasa I b mgr Marzena Tomera. Układy choreograficzne do muzyki opracowała mgr Anna Bubula. Dekorację sali gimnastycznej przygotowywały wychowawczynie oraz mgr Justyna Pilch. Pomagali również chętni uczniowie. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

      W tym  szczególnym dniu Pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, uczniowie klas II i III oraz przedszkolaki z wychowawcami. Były wiersze, piosenki, tańce, a także runda pytań od sympatycznego Duszka Kalasantego, w którego wcielił się Jakub Rzońca z klasy V c. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdali śpiewająco! Ich życie w tej szkole zapowiada się bardzo obiecująco!      

                 Na koniec spotkania Pierwszaki zostały obdarowane przez rodziców pięknymi upominkami w formie wyprawki szkolnej. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć zaproszeni goście udali się do klas na słodki poczęstunek.Wrażeń było co nie miara! Ale się działo!

     • Przed Świętem Zmarłych

     •            

       

       

       

          "Na każdym kroku słyszymy, że mamy złą młodzież...czy aby na pewno ???  Grupa młodych z Wiśniowej z własnej inicjatywy posprzątała dziś cmentarz na Dziadkówce, przygotowując tym samym tą zbiorową mogiłę, do listopadowego święta zmarłych.....super młodzi!!!" Tak o uczniach naszej szkoły i absolwentach napisali w internecie. Jestem dumna z młodzieży, która wykonała październikowe zadanie Samorządu Uczniowskiego

                                                                                                                   Elżbieta Konieczna

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW

         W ostatnim czasie przeprowadzone zostały konkursy: religijny, którego organizatorem była siostra Barbara Madej oraz konkurs plastyczny,   plastyczno- literacki i literacki, których organizatorem była pani Justyna Pilch. Dnia 19. 10. 2017 r. odbył się apel, na którym podsumowano osiągnięcia we wspomnianych wyżej konkursach:

      1. "I ja modlę się na różańcu"- konkurs plastyczny dla klas II-IV.
      2. "Kwiaty dla mojej Pani" konkurs plastyczny dla kl. I.
      3. "Kwiaty i piękne życzenia dla mojej Pani"- konkurs plastyczno- literacki dla kl. 2 i 3.
      4. "Portret ulubionego nauczyciela słowem malowany"- konkurs literacki dla kl. 4-7 oraz gimnazjum.

             Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów czego dowodem są liczne, pięknie i starannie wykonane prace. Za poświęcony czas, włożony wysiłek i imponujące rezultaty uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Wykonane przez dzieci laurki dla nauczycieli stanowiły dekorację podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela, a prace literackie były miłym prezentem dla pedagogów. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Święto Edukacji Narodowej 2017

     •    

      Święto Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 1

                 W piątek miała miejsce uroczystość dedykowana przez uczniów wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta. Na uroczystą akademię zaproszono nie tylko obecnych  przcowników ,ale też emerytów   i rencistów pracujących wcześniej w naszej szkole. Uczniowie pod wodzą pań: E. Koniecznej, J. Pilch,  Z. Pilch i A. Bubuli przygotowali dla zebranych miłą niespodziankę. Były serdeczne życzenia, piosenki i poezja, żywiołowe tańce i scenki teatralne. Wykonawcy otrzymali ogrom braw i podziękowania .Na koniec tej jakże miłej uroczystości życzenia i nagrody dla wyróżniających się w pracy nauczycieli przekazał dyrektor Krzysztof Głowacki. W gronie nagrodzonych znalazło się 13 nauczycieli ZPO. Do życzeń i podziękowań dołączyły się:  pani Dorota Rokosz - przewodniczaca Rady Gminy Wiśniowa i pani Małgorzata Pałka - przewodnicząca Rady Rodziców.

      Święto Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 2

     • I ja modlę się na różańcu

     • I ja modlę się na różańcu - Obrazek 1I ja modlę się na różańcu - Obrazek 2

             4 października br. zakończył się czas składania konkursowych prac uczniów klas II, III i IV SP w Wiśniowej. Konkurs  plastyczny pt. „ I ja modlę się na różańcu”  miał na celu nie tylko atrakcyjne  wykonanie różańców przez dzieci     i ich bliskich, ale był to też sposób, aby przybliżyć i przypomnieć o potrzebie włączenia się naszych rodzin w modlitwę za Polskę i świat właśnie przez różaniec.

      Prac konkursowych wpłynęło bardzo dużo. Dzieci zastosowały różnorodne techniki, wykorzystały przeróżne materiały i co najważniejsze – nad różańcami pochylali się również Rodzice i Dziadkowie.

      Prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu i cieszyły się wielkim zainteresowaniem i uznaniem zarówno dzieci młodszych jak i starszych.

      Składam wyrazy wielkiego uznania i podziękowania Wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się do konkursu.    

                                                                                                                   s. Barbara Madej

     • Spotkanie z policjantem

     •  

      Spotkanie z policjantem - Obrazek 1

           

           21 września w naszej szkole gościliśmy wyjątkową osobę – sierżanta Dominika Kulę z Komisariatu Policji w Dobczycach. Podczas spotkania Pan sierżant  fachowo przypomniał oraz  poszerzył  wiedzę naszych uczniów z zakresu:

              bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym,

              skutków zachowań niepożądanych i ryzykownych w świetle przepisów prawa, szczególnie wobec nieletnich,

              cyberprzemocy,

              Flamingu,

              bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, portali społecznościowych.

      Uczniowie klas III gimnazjum w ramach orientacji zawodowej mieli okazję poznac ścieżkę do zawodu: policjant, detektyw, ochroniarz. Z Panem sierżanten Kulą rozmawiali nt. cech psychofizycznych kandydata na ww. stanowiska, wykształcenia oraz warunków pracy, m. inn. konieczności utrzymywania sprawności fizycznej.    

              Ogromnym zaciekawieniem cieszyły się atrybuty pracy policjanta, które podczas spotkania wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzec. Również pokaz technik obronnych i obezwładniających cieszył się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem dzieci i młodzieży.

               Byc może wśród uczestników tego spotkania rośnie  już przyszły stróż prawa... .

                                                                                                                      I. Bubula

                                                                                                                       J. Trychta

       

       

       

       

       

       

        

       

    • "Bezpieczeństwo na drodze i w szkole"
     • "Bezpieczeństwo na drodze i w szkole"

     • „Bezpieczni w szkole,                                                                              

      bezpieczni w domu,

      na placu zabaw i na ulicy.

      Jak się zachować wiedzieć wypada,

      bo na łut szczęścia nie warto liczyć."

       

      Dnia 19. 09. 2017r. w naszej szkole odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły. Akcja zorganizowana została przez klasy 1a, 1b oraz 3b wraz z wychowawczyniami: p. Beatą Stasiak, p. Marzeną Tomerą i p. Justyną Pilch.

       Apel ten miał na celu:

      1. Wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. 
      2. Promowanie wśród uczniów bezpiecznego i zdrowego stylu życia.
      3. Angażowanie wszystkich przedstawicieli społeczności szkolnej
       w budowanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska w szkole.

      Na początku uczniowie obejrzeli film pokazujący zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Klasa trzecia zaprezentowała  również piosenkę pt. "Przepisowy ruch drogowy", która bardzo szybko zapadła w pamięć uczestnikom apelu. Pozostałe po akcji dekoracje, tablice i gazetki informacyjne umieszczone na parterze mają za zadanie zachęcać uczniów do zachowania bezpieczeństwa na co dzień.

       

      Opracowała: Justyna Pilch

      "Bezpieczeństwo na drodze i w szkole" - Obrazek 1"Bezpieczeństwo na drodze i w szkole" - Obrazek 2

     • XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – 16.09.2017r.

     • XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – 16.09.2017r. - Obrazek 1XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – 16.09.2017r. - Obrazek 2

       
      Jak co roku najważniejszym jego punktem była msza polowa na Suchej Polanie   w intencji partyzantów i ludności cywilnej zamordowanej przez hitlerowców w 1944 roku. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym duchowym i patriotycznym wydarzeniu. Po mszy świętej był apel poległych i złożenie kwiatów przy pomniku partyzanckim. 
      W uroczystości wzięło udział wiele delegacji i pocztów sztandarowych. Byli ułani, orkiestry i strażacy.

      Organizatorzy przygotowali dla wszystkich super (prawie partyzancką) grochówkę.
      Cieszę się że uczniom naszej szkoły chciało się tam pójść mimo deszczu.

      opiekun grupy

       Elżbieta Konieczna

    • Informacje dla rodziców.
     • Informacje dla rodziców.

     •  

       W zakładce - Dokumenty szkolne - są umieszczone warunki ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2017/2018. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się  z nimi !

      W zakładce - Projekty-  są umieszczone informacje dotyczące zasad  rekrutacji i udziału uczniów klas gimnazjalnych w projekcie pt. "Wiśniowa Gra"  .Polecamy zainteresowanym  uczniom i rodzicom.

      Dyrekcja SP

    • Nowy samorząd szkolny
     • Nowy samorząd szkolny

     • Wybrany został skład nowego samorządu szkolnego.W tym roku szkolnym  pracami samorządu bedzie kierowała

      Gabriela Rokosz IIIB     - przewodniczaca

      Patrycja Murzyn VI a    - zastępca

      Michał Rokosz IIIB   

      Monika Błaszczak VIIa

      Opiekę nad samorządem sprawować będą panie mgr Justyna Pilch i mgr Elżbieta Konieczna

     • XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh

     • XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 1   XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 2

       

      W części sportowej  patriotycznych uroczystości upamiętniających 73 rocznicę  pacyfikację Wiśniowej i Lipnika odbył się tradycyjny bieg sztafetowy na trasie Wiśniowa - Dobczyce. Po raz kolejny drużyna Szkoły Podstawowej zdobyła I miejsce. Do ostatnich metrów przed metą ważyły się losy zwycięstwa w kategorii klas gimnazjalnych. Niestety, na finiszu wyprzedziła nas drużyna  gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dobczycach. Musieliśmy się zadowolić II miejscem.

       

      XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 3XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 4

       

       

     • Inauguracja nowego roku szkolnego.

     • Inauguracja nowego roku szkolnego. - Obrazek 1Inauguracja nowego roku szkolnego. - Obrazek 2

                  Po wakacyjnej przerwie zainaugurowany został nowy rok szkolny 2017/2018.Po mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina, dzieci, młodzież , rodzice i nauczyciele zebrali się w hali sportowej , by wysłuchać wszystkich istotnych informacji na temat  nowego roku szkolnego i zmian związanych z reformą oświaty. Dyrektor szkoły mgr Krzysztyof Głowacki przedstawił plan pracy, kalendarz roku szkolnego, nowych nauczycieli i wychowawców . Na koniec były życzenia udanego, pełnego sukcesów roku i długo wyczekiwane spotkania uczniów z wychowawcami.

       

    • 3, 2, 1, START !!! - ZACZYNAMY OD NAGRÓD!
     • 3, 2, 1, START !!! - ZACZYNAMY OD NAGRÓD!

     •         Końcem sierpnia organizatorzy  ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" ogłosili wyniki konkursu literacko – plastycznego pt.: "Na skrzydłach przyjaźni". Uczestnicy do końca czerwca mieli za zadanie opisać lub narysować przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich przyjacielem. Uczniowie mieli więc możliwośc zastanowić się  m. in. nad definicją przyjaźni, rolą przyjaciela w życiu człowieka, cechami prawdziwego przyjaciela.

      By nasi uczniowie mogli przeanalizowac i przemyślec tak ważny w ich rozwoju temat, spotkali się z mgr Izabelą Spytek , która podczas pogadanek przybliżyła im zagadnienie i wartość  przyjaźni z psychologicznego punktu widzenia. W  realizacji konkursu zaangażowało sie wielu pedagogów naszej szkoły.

              Niezmiernie nam miło poinformowac, że laureatami  tegorocznej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" są:

              Jakub Szynal

              Natalia Furman

              Julia Kus

              Zuzanna Baran

              Konrad Pilch

     • VIII Gminny Konkurs Ortograficzny

     • VIII Gminny Konkurs Ortograficzny - Obrazek 1

      Dnia 18 maja 2017r. w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs Ortograficzny.  Celem konkursu było zachęcanie uczniów do systematycznego poznawania i przyswajania reguł ortograficznych, rozwijanie zainteresowań uczniów, odkrywanie indywidualnych talentów.

      W konkursie brało udział po 2 lub 3 uczniów z każdej klasy trzeciej szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

      Uczestnicy zmagali się z napisaniem dyktanda oraz rozwiązaniem testu orograficznego, który zawierał łamigłówki, rebusy, krzyżówki itp.

      Zwycięzca otrzymał honorowy tytuł Gminnego Mistrza Ortografii i puchar przechodni.

       

      Wyniki konkursu:

      I miejsce: Weronika Kowalczyk – SP Wiśniowa kl 3b

      II miejsce: Grzegorz Bajer – SP Wiśniowa kl. 3a

      III miejsce:  Karolina Gaweł – SP Węglówka

      IV miejsce: Kinga Ruman – SP Wiśniowa kl. 3a

      V miejsce: Adam Kaczmarczyk – SP Wiśniowa kl. 3b

      VIII Gminny Konkurs Ortograficzny - Obrazek 2