• Po raz kolejny odnosimy sukcesy w turnieju tenisa stołowego!

     • W dniu  24 października  odbyły się w Myślenicach Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie  stołowym. W turnieju drużynowym Emilia Bajer i Edyta Węgrzyn zajęły 3 miejsce, a w turnieju indywidualnym Emilia uplasowała się na drugim miejscu. W turnieju chłopców drużynowo pierwsze miejsce  zajęli Grzegorz Bajer i Grzegorz Chlipała, a w konkursie indywidualnym Grzegorz Chlipała zajął 2 miejsce a Grzegorz Bajer 3. Emilia oraz chłopcy  uzyskali awans do etapu rejonowego, który odbędzie się w Nowym Targu.

       Zawodnicy  z siódmej klasy  i gimnazjum rywalizowali w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 26 października również w Myślenicach. Mariusz Kus oraz Filip Trzepaczka wywalczyli        1 miejsce w konkursie drużynowym i awansowali do kolejnego etapu. Indywidualnie Mariusz zajął      4 miejsce, Ksawery Kowal 6, a Filip Trzepaczka uplasował się na 9 miejscu. Mariusz i Ksawery awansowali do etapu rejonowego  konkursu indywidualnego.  

                                                                                  

     • Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

     •  

      Idą pierwszaki dawne maluchy. 

      Jeden w drugiego to same zuchy!

       

            25 października 2017 r. był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej   im. Władysława Orkana w Wiśniowej. W tym dniu 45 uczniów z klas I a i I b uroczyście ślubowało na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami! Pan dyrektor mgr Krzysztof Głowacki pasował każdego pierwszaka  na ucznia naszej szkoły.

                Pierwszoklasiści do tego ważnego wydarzenia przygotowali się bardzo starannie pod bacznym okiem swoich wychowawców. Klasa I a mgr Beata Stasiak, klasa I b mgr Marzena Tomera. Układy choreograficzne do muzyki opracowała mgr Anna Bubula. Dekorację sali gimnastycznej przygotowywały wychowawczynie oraz mgr Justyna Pilch. Pomagali również chętni uczniowie. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

      W tym  szczególnym dniu Pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, uczniowie klas II i III oraz przedszkolaki z wychowawcami. Były wiersze, piosenki, tańce, a także runda pytań od sympatycznego Duszka Kalasantego, w którego wcielił się Jakub Rzońca z klasy V c. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdali śpiewająco! Ich życie w tej szkole zapowiada się bardzo obiecująco!      

                 Na koniec spotkania Pierwszaki zostały obdarowane przez rodziców pięknymi upominkami w formie wyprawki szkolnej. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć zaproszeni goście udali się do klas na słodki poczęstunek.Wrażeń było co nie miara! Ale się działo!

     • Przed Świętem Zmarłych

     •            

       

       

       

          "Na każdym kroku słyszymy, że mamy złą młodzież...czy aby na pewno ???  Grupa młodych z Wiśniowej z własnej inicjatywy posprzątała dziś cmentarz na Dziadkówce, przygotowując tym samym tą zbiorową mogiłę, do listopadowego święta zmarłych.....super młodzi!!!" Tak o uczniach naszej szkoły i absolwentach napisali w internecie. Jestem dumna z młodzieży, która wykonała październikowe zadanie Samorządu Uczniowskiego

                                                                                                                   Elżbieta Konieczna

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW

         W ostatnim czasie przeprowadzone zostały konkursy: religijny, którego organizatorem była siostra Barbara Madej oraz konkurs plastyczny,   plastyczno- literacki i literacki, których organizatorem była pani Justyna Pilch. Dnia 19. 10. 2017 r. odbył się apel, na którym podsumowano osiągnięcia we wspomnianych wyżej konkursach:

      1. "I ja modlę się na różańcu"- konkurs plastyczny dla klas II-IV.
      2. "Kwiaty dla mojej Pani" konkurs plastyczny dla kl. I.
      3. "Kwiaty i piękne życzenia dla mojej Pani"- konkurs plastyczno- literacki dla kl. 2 i 3.
      4. "Portret ulubionego nauczyciela słowem malowany"- konkurs literacki dla kl. 4-7 oraz gimnazjum.

             Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów czego dowodem są liczne, pięknie i starannie wykonane prace. Za poświęcony czas, włożony wysiłek i imponujące rezultaty uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Wykonane przez dzieci laurki dla nauczycieli stanowiły dekorację podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela, a prace literackie były miłym prezentem dla pedagogów. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Święto Edukacji Narodowej 2017

     •    

      Święto Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 1

                 W piątek miała miejsce uroczystość dedykowana przez uczniów wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta. Na uroczystą akademię zaproszono nie tylko obecnych  przcowników ,ale też emerytów   i rencistów pracujących wcześniej w naszej szkole. Uczniowie pod wodzą pań: E. Koniecznej, J. Pilch,  Z. Pilch i A. Bubuli przygotowali dla zebranych miłą niespodziankę. Były serdeczne życzenia, piosenki i poezja, żywiołowe tańce i scenki teatralne. Wykonawcy otrzymali ogrom braw i podziękowania .Na koniec tej jakże miłej uroczystości życzenia i nagrody dla wyróżniających się w pracy nauczycieli przekazał dyrektor Krzysztof Głowacki. W gronie nagrodzonych znalazło się 13 nauczycieli ZPO. Do życzeń i podziękowań dołączyły się:  pani Dorota Rokosz - przewodniczaca Rady Gminy Wiśniowa i pani Małgorzata Pałka - przewodnicząca Rady Rodziców.

      Święto Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 2

     • I ja modlę się na różańcu

     • I ja modlę się na różańcu - Obrazek 1I ja modlę się na różańcu - Obrazek 2

             4 października br. zakończył się czas składania konkursowych prac uczniów klas II, III i IV SP w Wiśniowej. Konkurs  plastyczny pt. „ I ja modlę się na różańcu”  miał na celu nie tylko atrakcyjne  wykonanie różańców przez dzieci     i ich bliskich, ale był to też sposób, aby przybliżyć i przypomnieć o potrzebie włączenia się naszych rodzin w modlitwę za Polskę i świat właśnie przez różaniec.

      Prac konkursowych wpłynęło bardzo dużo. Dzieci zastosowały różnorodne techniki, wykorzystały przeróżne materiały i co najważniejsze – nad różańcami pochylali się również Rodzice i Dziadkowie.

      Prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu i cieszyły się wielkim zainteresowaniem i uznaniem zarówno dzieci młodszych jak i starszych.

      Składam wyrazy wielkiego uznania i podziękowania Wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się do konkursu.    

                                                                                                                   s. Barbara Madej

     • Spotkanie z policjantem

     •  

      Spotkanie z policjantem - Obrazek 1

           

           21 września w naszej szkole gościliśmy wyjątkową osobę – sierżanta Dominika Kulę z Komisariatu Policji w Dobczycach. Podczas spotkania Pan sierżant  fachowo przypomniał oraz  poszerzył  wiedzę naszych uczniów z zakresu:

              bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym,

              skutków zachowań niepożądanych i ryzykownych w świetle przepisów prawa, szczególnie wobec nieletnich,

              cyberprzemocy,

              Flamingu,

              bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, portali społecznościowych.

      Uczniowie klas III gimnazjum w ramach orientacji zawodowej mieli okazję poznac ścieżkę do zawodu: policjant, detektyw, ochroniarz. Z Panem sierżanten Kulą rozmawiali nt. cech psychofizycznych kandydata na ww. stanowiska, wykształcenia oraz warunków pracy, m. inn. konieczności utrzymywania sprawności fizycznej.    

              Ogromnym zaciekawieniem cieszyły się atrybuty pracy policjanta, które podczas spotkania wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzec. Również pokaz technik obronnych i obezwładniających cieszył się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem dzieci i młodzieży.

               Byc może wśród uczestników tego spotkania rośnie  już przyszły stróż prawa... .

                                                                                                                      I. Bubula

                                                                                                                       J. Trychta

       

       

       

       

       

       

        

       

    • "Bezpieczeństwo na drodze i w szkole"
     • "Bezpieczeństwo na drodze i w szkole"

     • „Bezpieczni w szkole,                                                                              

      bezpieczni w domu,

      na placu zabaw i na ulicy.

      Jak się zachować wiedzieć wypada,

      bo na łut szczęścia nie warto liczyć."

       

      Dnia 19. 09. 2017r. w naszej szkole odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły. Akcja zorganizowana została przez klasy 1a, 1b oraz 3b wraz z wychowawczyniami: p. Beatą Stasiak, p. Marzeną Tomerą i p. Justyną Pilch.

       Apel ten miał na celu:

      1. Wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. 
      2. Promowanie wśród uczniów bezpiecznego i zdrowego stylu życia.
      3. Angażowanie wszystkich przedstawicieli społeczności szkolnej
       w budowanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska w szkole.

      Na początku uczniowie obejrzeli film pokazujący zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Klasa trzecia zaprezentowała  również piosenkę pt. "Przepisowy ruch drogowy", która bardzo szybko zapadła w pamięć uczestnikom apelu. Pozostałe po akcji dekoracje, tablice i gazetki informacyjne umieszczone na parterze mają za zadanie zachęcać uczniów do zachowania bezpieczeństwa na co dzień.

       

      Opracowała: Justyna Pilch

      "Bezpieczeństwo na drodze i w szkole" - Obrazek 1"Bezpieczeństwo na drodze i w szkole" - Obrazek 2

     • XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – 16.09.2017r.

     • XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – 16.09.2017r. - Obrazek 1XXVII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – 16.09.2017r. - Obrazek 2

       
      Jak co roku najważniejszym jego punktem była msza polowa na Suchej Polanie   w intencji partyzantów i ludności cywilnej zamordowanej przez hitlerowców w 1944 roku. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym duchowym i patriotycznym wydarzeniu. Po mszy świętej był apel poległych i złożenie kwiatów przy pomniku partyzanckim. 
      W uroczystości wzięło udział wiele delegacji i pocztów sztandarowych. Byli ułani, orkiestry i strażacy.

      Organizatorzy przygotowali dla wszystkich super (prawie partyzancką) grochówkę.
      Cieszę się że uczniom naszej szkoły chciało się tam pójść mimo deszczu.

      opiekun grupy

       Elżbieta Konieczna

    • Informacje dla rodziców.
     • Informacje dla rodziców.

     •  

       W zakładce - Dokumenty szkolne - są umieszczone warunki ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2017/2018. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się  z nimi !

      W zakładce - Projekty-  są umieszczone informacje dotyczące zasad  rekrutacji i udziału uczniów klas gimnazjalnych w projekcie pt. "Wiśniowa Gra"  .Polecamy zainteresowanym  uczniom i rodzicom.

      Dyrekcja SP

    • Nowy samorząd szkolny
     • Nowy samorząd szkolny

     • Wybrany został skład nowego samorządu szkolnego.W tym roku szkolnym  pracami samorządu bedzie kierowała

      Gabriela Rokosz IIIB     - przewodniczaca

      Patrycja Murzyn VI a    - zastępca

      Michał Rokosz IIIB   

      Monika Błaszczak VIIa

      Opiekę nad samorządem sprawować będą panie mgr Justyna Pilch i mgr Elżbieta Konieczna

     • XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh

     • XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 1   XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 2

       

      W części sportowej  patriotycznych uroczystości upamiętniających 73 rocznicę  pacyfikację Wiśniowej i Lipnika odbył się tradycyjny bieg sztafetowy na trasie Wiśniowa - Dobczyce. Po raz kolejny drużyna Szkoły Podstawowej zdobyła I miejsce. Do ostatnich metrów przed metą ważyły się losy zwycięstwa w kategorii klas gimnazjalnych. Niestety, na finiszu wyprzedziła nas drużyna  gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dobczycach. Musieliśmy się zadowolić II miejscem.

       

      XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 3XXXIV Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh - Obrazek 4

       

       

     • Inauguracja nowego roku szkolnego.

     • Inauguracja nowego roku szkolnego. - Obrazek 1Inauguracja nowego roku szkolnego. - Obrazek 2

                  Po wakacyjnej przerwie zainaugurowany został nowy rok szkolny 2017/2018.Po mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina, dzieci, młodzież , rodzice i nauczyciele zebrali się w hali sportowej , by wysłuchać wszystkich istotnych informacji na temat  nowego roku szkolnego i zmian związanych z reformą oświaty. Dyrektor szkoły mgr Krzysztyof Głowacki przedstawił plan pracy, kalendarz roku szkolnego, nowych nauczycieli i wychowawców . Na koniec były życzenia udanego, pełnego sukcesów roku i długo wyczekiwane spotkania uczniów z wychowawcami.

       

    • 3, 2, 1, START !!! - ZACZYNAMY OD NAGRÓD!
     • 3, 2, 1, START !!! - ZACZYNAMY OD NAGRÓD!

     •         Końcem sierpnia organizatorzy  ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" ogłosili wyniki konkursu literacko – plastycznego pt.: "Na skrzydłach przyjaźni". Uczestnicy do końca czerwca mieli za zadanie opisać lub narysować przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich przyjacielem. Uczniowie mieli więc możliwośc zastanowić się  m. in. nad definicją przyjaźni, rolą przyjaciela w życiu człowieka, cechami prawdziwego przyjaciela.

      By nasi uczniowie mogli przeanalizowac i przemyślec tak ważny w ich rozwoju temat, spotkali się z mgr Izabelą Spytek , która podczas pogadanek przybliżyła im zagadnienie i wartość  przyjaźni z psychologicznego punktu widzenia. W  realizacji konkursu zaangażowało sie wielu pedagogów naszej szkoły.

              Niezmiernie nam miło poinformowac, że laureatami  tegorocznej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" są:

              Jakub Szynal

              Natalia Furman

              Julia Kus

              Zuzanna Baran

              Konrad Pilch

     • VIII Gminny Konkurs Ortograficzny

     • VIII Gminny Konkurs Ortograficzny - Obrazek 1

      Dnia 18 maja 2017r. w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs Ortograficzny.  Celem konkursu było zachęcanie uczniów do systematycznego poznawania i przyswajania reguł ortograficznych, rozwijanie zainteresowań uczniów, odkrywanie indywidualnych talentów.

      W konkursie brało udział po 2 lub 3 uczniów z każdej klasy trzeciej szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

      Uczestnicy zmagali się z napisaniem dyktanda oraz rozwiązaniem testu orograficznego, który zawierał łamigłówki, rebusy, krzyżówki itp.

      Zwycięzca otrzymał honorowy tytuł Gminnego Mistrza Ortografii i puchar przechodni.

       

      Wyniki konkursu:

      I miejsce: Weronika Kowalczyk – SP Wiśniowa kl 3b

      II miejsce: Grzegorz Bajer – SP Wiśniowa kl. 3a

      III miejsce:  Karolina Gaweł – SP Węglówka

      IV miejsce: Kinga Ruman – SP Wiśniowa kl. 3a

      V miejsce: Adam Kaczmarczyk – SP Wiśniowa kl. 3b

      VIII Gminny Konkurs Ortograficzny - Obrazek 2

     • „Pietruszka na wagarach”

     • „Pietruszka na wagarach” - Obrazek 1

       

            Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce!

       

      Morze, góry, las i rzeka. Wszystko to już z na nas czeka.

      Bo zaczęło się już lato. Jedźmy mamo, jedźmy tato.  Na wakacje!     

       

       W dniu 14.06.2017r. na sali gimnastycznej uczniowie klas I-VI- członkowie koła teatralnego Zum zaprezentowali teatrzyk pt. „Pietruszka na wagarach”. Zabawne przygody tytułowego bohatera – chłopca o przezwisku Pietruszka rozbawiły zgromadzoną publiczność – uczniów klas I-IV wraz z wychowawcami.

      „Pietruszka na wagarach”

      Obsada:

      Pietruszka - Mikołaj Klikuszewski kl. VI a

      Matka - Eliza Maj kl. VI a

      Ojciec - Kamil Kus kl. II d

      Babcia - Olga Zielińska kl. I b

      Dziadek - Karol Rzońca kl. I a

      Świnka - Emilia Dróżdż kl. III a

      Policjant – Eryk Matuszek

      Filip -Tomasz Jamróz kl. III b

      Lodziarz - Jakub Rzońca kl. IV c

      Pan - Karol Kus kl. IV c

      Nauczycielka - Małgorzata Konieczna kl. VI a

      Uczennica - Zofia Łabędź kl. I b

      Uczennica - Magdalena Sadkiewicz kl. I a

      Uczennica - Milena Knapczyk kl. II d

      Uczennica - Oliwia Panek kl. III b

      Uczennica - Oliwia Urbanik kl. III b

      Uczennica - Kinga Ciastoń kl. V a

      Uczennica - Gabriela Franiak kl. VI a

      Uczennica - Monika Błaszczak kl. VI a

      Uczennica - Aleksandra Murzyn kl. VI a

      Uczeń - Adam Kaczmarczyk kl. III b

      Uczeń - Radosław Kot kl. III b

      Zapowiadacz - Szymon Woźniczka kl. VI a

       

      Gorąco dziękuję wszystkim wspaniałym aktorom z kół teatralnych działających na terenie ZPO Wiśniowa -  Zum, Zumek oraz Nihil novi z gimnazjum - za całoroczną wytężoną pracę! Brawo!

      Do zobaczenia po wakacjach!

      Opiekun Marzena Tomera

       

     • NAD WODĄ, W WODZIE I NA WODZIE

     • NAD WODĄ, W WODZIE I NA WODZIE - Obrazek 1

                  13 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z niezwykłymi gośćmi: Ratownikami Wodnymi z Myślenickiego Oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej. Przedstawili nam oni zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w wodzie i na wodzie. Przypomnieli co należy zabrać ze sobą nad wodę, gdzie można się bezpiecznie kąpać, a gdzie w żadnym wypadku nie wolno. Mieliśmy możliwość przypomnieć sobie zasady korzystania z numerów alarmowych, a także przetrenować sytuację, podczas której wzywamy pomoc.

      Ratownicy zaprezentowali nam ponadto sprzęt, z którym pracują podczas akcji ratunkowych. Niektórzy z nas mieli okazję doświadczyć praktycznego działania bojek, kamizelek i lin.

      Uczulili nas także na niebezpieczne zachowania, podkreślając, że lekkomyślność i brawura to częste przyczyny tragedii nad wodą, a woda – nawet ta bardzo spokojna - może nagle stać się niebezpiecznym żywiołem.

           Słońce, woda wszystkim nam kojarzy się z odpoczynkiem i latem. Nie wolno nam jednak zapominać o bezpieczeństwie: własnym i innych.

       "Wposażeni " w tą wiedzę życzymy wszystkim spokojnych, ciepłych i  bezpiecznych wakacji!!!

     • 25 lat PSP- Profesjonalni,Sprawni,Pomocni. - ogólnopolski konkurs plastyczny

     • 25 lat PSP- Profesjonalni,Sprawni,Pomocni. - ogólnopolski konkurs plastyczny - Obrazek 1

               Dnia 06.06.2017r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Myślenicach miało miejsce wręczenie nagród  za udział w konkursie plastycznym pt. „ 25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.  Pod opieką pani Elżbiety Muty i pani Małgorzaty Wójtowiec przybyliśmy po odbiór nagród. Strażacy ugościli nas słodkościami i sokami. Największą grupę laureatów stanowili uczniowie z naszej szkoły, a byli to: Tomek Woś, Grzegorz Chlipała, Jessica Urbaniak, Patryk Kowal, Tomek Romański oraz Kajetan Grzybacz, który zajął 1 miejsce w kategorii  gimnazjum.                                                                                                                                                                        Po rozdaniu nagród  zaproszono wszystkich na pokaz  na, którym zademonstrowano nam na czym polega trudna  praca strażaka, sprzęt oraz pojazdy, w których pozwolono nam usiąść. Wszystkim nam się to podobało, a szczególnie okazjonalne lody. A w następnym roku również będziemy się starać o zdobycie jak najwyższych miejsc.

       

      Jessica Urbaniak IA 

      25 lat PSP- Profesjonalni,Sprawni,Pomocni. - ogólnopolski konkurs plastyczny - Obrazek 2

     • Mistrzowie pióra

     • Mistrzowie pióra - Obrazek 1

       

      Na pytanie czym jest kaligrafia- słownikowa definicja mówi, że to „umiejętność pięknego, poprawnego i starannego pisania”. Historia pięknego pisma jest prawie równie długa jak historia samego słowa pisanego.

      Wiele uwagi poświęca się także dodatkowym korzyściom, które ze znajomości kaligrafii wynikają. Są nimi m.in. cechy takie jak: cierpliwość, staranność, przywiązanie uwagi do detali oraz lepsza koncentracja. Nie bez powodu zatem jeszcze w ubiegłym wieku w Polsce nauka kaligrafowania była w szkole przedmiotem obowiązkowym.

       

                   Jak co roku, od wielu już lat, najmłodsi uczniowie naszej szkoły – uczniowie klas I-III pod koniec roku szkolnego walczą o tytuł Mistrza Kaligrafii. Konkurs ten nosi nazwę „O złote pióro Dyrektora szkoły”.

      Eliminacje klasowe wyłoniły najlepszych kandydatów do tytułu. Kandydaci z każdej klasy walczyli między sobą na każdym poziomie – uczniowie klas I, klas II, klas III.

      Jury konkursu, w skład którego wchodzili wychowawcy klas I-III, wyłoniło zwycięzców:

       

      Klasy I

      Mistrz- Karol Rzońca kl. I b

      Wicemistrzowie - Magdalena Sadkiewicz kl. I b

                                  Kamil Burkat kl. I b

                                  Gabriela Dudzik kl. ! a

      Wyróżnienia – Adam Lenart kl. I b

                             Gabriela Muta kl. I b

                             Aneta Ciślik kl. I a

       

      Klasy II a i b

      Mistrz- Eryk Matuszek kl. II b

      Wicemistrzowie – Piotr Dudzik kl. II a

                                  Mateusz Rokosz kl. II b

                                  Igor Hebda kl. II b

      Wyróżnienie – Klaudia Rokosz kl. II b

                           

      Klasy II c i d

      Mistrz- Marcelina Bajer kl. II d

      Wicemistrzowie – Kacper Matusiak kl. II c

                                   Krystian Cygan kl. II c

      Wyróżnienia – Patrycja Postrożna kl. II c

                             Damian Urbaniak kl. II c

                             Krzysztof Polak kl. II c

                             Julia Grabowska kl. II c

                             Milena Knapczyk kl. II d

                             Kamil Kus kl. II d

                             Julia Piwowarczyk kl. II d

       

      Klasy III

      Mistrz- Martyna Murzyn kl. III b

      Wicemistrzowie – Grzegorz Bajer kl. III a

                                   Weronika Kowalczyk kl. III b

                                   Kinga Ruman kl. III a

                                   Adam Rzońca kl. III a

      Wyróżnienie – Natalia Marcisz kl. III c

      Mistrzowie pióra - Obrazek 2

       

      Nagrodzeni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody na uroczystym apelu.

      Gratulujemy sukcesów!

     • XVI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

     • XVI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - Obrazek 1

      9 czerwca w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach, został rozstrzygnięty XVI Powiatowy Konkurs Historyczny. Uczniowie przygotowywali pisemną pracę na temat: Tadeusz Kościuszko – żołnierz wolności.  W tym  roku przypada 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – Naczelnika ogólnonarodowego powstania, zwanego insurekcją kościuszkowską, polskiego i amerykańskiego generała „niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość”.

      W konkursie wzięło udział 16 uczniów, z pięciu gimnazjów powiatu myślenickiego. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Jedno z nich zajął nasz uczeń - Konrad Pilch z kl. IIIb.

       

      Serdecznie gratulujemy!