• WYCIECZKA DO WARSZAWY

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY - Obrazek 1

       Dnia 18-19 maja 2017r. klasy 5a, 5b i 6b wraz z wychowawczyniami: K. Ćwierz, A. Rokosz i B. Słobodą-Kaszą pojechały na wycieczkę do Warszawy.

      Program, zaproponowany przez biuro podróży „Lackowa”, okazał się bardzo atrakcyjny dla uczniów. Mieli okazję zwiedzić Stare i Nowe Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, spędzić czas w Centrum Nauki Kopernik, zobaczyć Łazienki Królewskie oraz poznać piłkarskie emocje na Stadionie Narodowym. Dużą atrakcją okazał się także przejazd warszawskim metremJ. W  czasie drogi powrotnej uczniowie chętnie wzięli udział w quizie wiedzy o Warszawie, za co zostali nagrodzeni przez organizatora wycieczki – P. Katarzynę Bajer. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w czasie wyjazdu.                                                                                                                                            

      WYCIECZKA DO WARSZAWY - Obrazek 2WYCIECZKA DO WARSZAWY - Obrazek 3

     • Uczta na Olimpie

     • Uczta na Olimpie - Obrazek 1

      Dnia 30.05.2017r. odbyła się w naszej szkole   UCZTA NA OLIMPIE, która była podsumowaniem Konkursu Wiedzy Mitologicznej klas 5a i 5b.  Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu zmagań, wzięli udział w quizie dotyczącym mitologii greckiej. Zwycięzcy konkursu to: Patryk Irzyk I miejsce, Samuel Mirga II miejsce, Kacper Marcisz III miejsce. Piątoklasiści mieli okazję zapoznać się z tradycją, muzyką oraz kuchnią starożytnej Grecji. Jednym z punktów programu był pokaz mody olimpijskiej – uczniowie prezentowali sylwetki bogów oraz ich atrybuty. W tej konkurencji najlepsi okazali się Patryk Murzyn z  kl. 5a i Samuel Mirga z kl. 5b.

      Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

      Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji imprezy.

      Uczta na Olimpie - Obrazek 2

       

     • WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W DROGINI

     • WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W DROGINI - Obrazek 1

               Dnia 05. 06. 2017 roku  uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Koniecznej, siostry Barbary Madej oraz pani Justyny Pilch odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Drogini. Na spotkaniu, dzieci zaprezentowały akademię dotyczącą 100. rocznicy Objawień w Fatimie, która wywołała u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu uczniowie wraz z mieszkańcami i pracownikami ośrodka zaśpiewali najpiękniejsze Maryjne pieśni. Na zakończenie dzieci i nauczyciele zostali zaproszeni na wspaniały poczęstunek.

               Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Mali wykonawcy zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

      WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W DROGINI - Obrazek 2

      Opracowała: Justyna Pilch

       

       

     • WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI I KINA

     • WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI I KINA - Obrazek 1

                Dnia 31.05.17 r. uczniowie klas 2b i 3c wraz z wychowawczyniami: panią Justyną Pilch i panią Beatą Stasiak pojechali na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach, a następnie do kina "Muza". Dzieci wraz  z opiekunami chętnie wzięły udział w edukacyjnej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Podczas spotkania Panie bibliotekarki opowiedziały o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto uczniowie z uwagą wsłuchali się w czytaną przez Panią bibliotekarkę książkę autorstwa  Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, z którą w niedługim czasie będzie można się tam spotkać na wieczorze autorskim. Na zakończenie wizyty i pamiątkę przeczytanej bajki dzieci wykonały rajskie ptaszki. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do pobliskiego budynku kina "Muza", w którym obejrzeli najnowszą wersję filmu animowanego dla dzieci: "Smerfy- poszukiwacze zaginionej wioski" w formie 3D. Wycieczka bardzo się podobała, a okulary 3D zmieniające rzeczywistość na długo zostaną dzieciom w pamięci!

      WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI I KINA - Obrazek 2

      Opracowała: Justyna Pilch

     • Spotkanie z artystą - malarzem.

     • Spotkanie z artystą - malarzem. - Obrazek 1

      Płótno, pędzle, farby, paleta, sztaluga, wyobraźnia i… chęci !

                  W dniu 5.06.2017 r. uczniowie klasy III b, pod opieką wychowawcy mgr Marzeny Tomery  oraz praktykantki UP Kraków – pani Magdaleny Koniecznej, uczestniczyli w niezwykle interesującym dwugodzinnym spotkaniu malarskim ze znanym w naszym środowisku lokalnym artystą malarzem - panem Janem Szczepanikiem.

      Instruktor: Jan Szczepanik – jest malarzem-amatorem i złotnikiem. Tworzy od dziecka. Ślady swojej twórczości pozostawił m.in. w kościele w Lipniku (Chrystus Miłosierny oraz Droga Krzyżowa), Balinie (Święta Rita i Chrystus), Luborzycy oraz w Wiśniowej (gdzie można zobaczyć obraz Błogosławionej Anieli Salawy, Chrystusa Miłosiernego oraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy).  Kiedyś malował głównie pejzaże, z czasem jednak skupił się na wizerunkach ludzi. Tworzy przede wszystkim obrazy olejne. Malować nauczył się sam, zdobywał wiedzę dzięki książkom i poprzez obserwację.  Potrafi zrobić dobry grunt, samodzielnie przygotowuje podobrazia, a nawet ramy, które, jeśli sytuacja tego wymaga, również rzeźbi. Pan Jan zajmuje się także złoceniem – nauczył się tej sztuki od konserwatora zabytków, z którym niegdyś współpracował.

      Spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza część  teoretyczna – pokaz materiałów i narzędzi malarskich z objaśnieniami, ciekawostki z życia sławnych malarzy, omówienie wystawy malarstwa pana Jana- kopii obrazów znanych na świecie artystów.

      Część druga spotkania- warsztaty malarskie- malowanie farbami olejnymi. Każdy z uczniów trzymał pędzel w ręce i pod czujnym okiem malarza powstał obraz – piękny tulipan. Uczniowie otrzymali go w prezencie. Ozdabia salę nr 78!

      Pan Jan prowadzi zajęcia z malarstwa w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej. Na te zajęcia uczęszcza wielu uczniów z naszej szkoły. Obrazy, które malowali uczniowie, powstały pod okiem pana Szczepanika i możemy podziwiać je na różnych wystawach m.in. w Wiśniowej, Myślenicach. Prace malarskie pana Jana możemy obecnie podziwiać w sali widowiskowej GOKiS Wiśniowa.

      Panie Janie serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję malarstwa!

     • XV Gminny Konkurs Matematyczny w Węglówce.

     • XV Gminny Konkurs Matematyczny w Węglówce. - Obrazek 1

      „Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary

      w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.”
                          Hugo Steinhaus

       

            Najlepsi matematycy klas trzecich szkół podstawowych z terenu gminy Wiśniowa zebrali się w dniu 2.06.2017 r. w budynku ZPO Węglówka, aby uczestniczyć w XV Gminnym Konkursie Matematycznym.

      W konkursie tym wzięło udział 21 uczniów, wyłonionych na drodze eliminacji klasowych. Uczniowie przez 60 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi wymagającymi m.in. biegłości w obliczeniach, znajomości kalendarza, zegara i logicznego myślenia.

      Gospodarz konkursu zapewnił wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz słodki poczęstunek.

         Tytuł Mistrza Matematyki oraz pamiątkowy puchar otrzymał Grzegorz Bajer – uczeń klasy III a. Gratulacje Grzesiu!

       

      Osiągnięcia pozostałych uczniów naszej szkoły:

      II m. – Adam Kaczmarczyk –kl. III b

      IV m. – Mikołaj Pałka –kl. III a

      V m. – Maria Biel – kl. III c

      VI m. – Weronika Kowalczyk kl. III b

      IX m – Zuzanna Lenart – kl. III b

      X m. - Jakub Kubacki – kl. III c, Ciślik Adrian kl. III a, Muta Michał kl. III c

      Wychowawcy klas: kl. III a – mgr L. Skubik, kl. III b – mgr M. Tomera, kl. III c – mgr B. Stasiak.

      Uczniowie naszej szkoły uzyskali największą średnią punktację z wykonanych zadań i tym samym zdobyli /kolejny raz/ Puchar Przechodni!

      Brawo!

      XV Gminny Konkurs Matematyczny w Węglówce. - Obrazek 2

       

     • Gra terenowa "MISJA SPECJALNA"

     • Gra terenowa "MISJA SPECJALNA" - Obrazek 1

      Komandosi,

      w Was jedyny ratunek!!! Nasze jednostki zostały rozproszone przez wroga, który kontroluje teraz cały teren. Tylko Wasze oddziały komandosów  mogą nam pomóc.

      To trudna i niebezpieczna misja. Waszym zadaniem jest przejść przez tereny kontrolowane przez wroga i  zdobyć zaszyfrowaną wiadomość, a następnie dostarczyć  ją do sztabu. 

      …jednostki są rozproszone, ale macie tajną mapę która doprowadzi Was do nich. Musicie sobie zdawać sprawę z powagi sytuacji. W trakcie misji czeka Was wiele zadań,  w których będziecie musieli zmierzyć się z własnymi słabościami. Pamiętajcie, jest z Wami Wasza drużyna. Tylko współpraca i działanie razem pozwoli Wam  osiągnąć cel…

      Tak zaczynał się list  wprowadzający, skierowany do uczestników gry terenowej „Misja Specjalna ”.

            Fabuła gry terenowej, w której wzięło udział ok. 130 uczniów wprowadzała uczniów w odpowiednią  atmosferę. Oto wróg zajął nasze tereny i rozbił nasz oddział na małe jednostki. Zadaniem poszczególnych drużyn było odnalezienie za pomocą wskazówek wszystkich jednostek, zdobycie zaszyfrowanej wiadomości, odkodowanie jej i przekazanie do sztabu generalnego. Na drużynę czekały zadania  takie jak: rozminowanie pola, budowa czołgu, pisanie szyfru, strzelanie do celu, wykopanie wilczego dołu, nawiązanie łączności, opatrzenie rannego, czołganie, desant przez rzekę, szkolenie na komandosów oraz wyrabianie ciasta na podpłomyki. Wszyscy poradzili sobie z zadaniami dzielnie, wszyscy otrzymali słodycze, a najlepsi nagrody.

      Gratulacje dla wszystkich za profesjonalne przygotowanie się do misji (zobaczcie na zdjęciachJ). Ogromne podziękowania dla klasy 6a i 6b, która świetnie wkręciła się w zabawę i fantastycznie przeprowadzała zadania na poszczególnych stacjach.

      Nad całością akcji czuwali nauczyciele i starsi uczniowie pod dowództwem Szefa Sztabu Generalnego generała Anny Bubuli oraz Koordynatora Misji z ramienia NATO pułkownika Tomasza Załubskiego.

      Gra terenowa "MISJA SPECJALNA" - Obrazek 2Gra terenowa "MISJA SPECJALNA" - Obrazek 3

       

     • IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

     • IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego - Obrazek 1

      31 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego Dla Klas Trzecich Szkół Podstawowych w Gminie Wiśniowa. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z Glichowa, Lipnika, Węglówki Wiśniowej. Uczniowie rozwiązali test sprawdzający znajomość słów, gramatykę, komunikację  oraz kulturę Wielkiej Brytanii.

      Najlepsi okazali się:

      I miejsce Mikołaj Pałka, SP w Wiśniowej

      II miejsce Adam Kaczmarczyk, SP w Wiśniowej

      III miejsce Przemysław Rokosz, SP w Lipniku

      IV Weronika Kowalczyk, SP w Wiśniowej

      IV Karolina Gaweł,  SP w  Węglówce

      IV Jakub Górczewski ,SP w Węglówce

      V Grzegorz Bajer       SP w Wiśniowej

      VI Adrian Ciślik         SP w Wiśniowej

       

       Serdecznie gratulujemy : Agnieszka Kaczmarczyk  i Joanna Radoń       IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego - Obrazek 2

     • Śpiewanie po angielsku

     •   Śpiewanie po angielsku - Obrazek 1 

         29 maja w naszej szkole odbył się II szkolny konkurs piosenki w języku angielskim klas trzecich. Swoje umiejętności językowe i wokalne zaprezentowało 17 uczniów klas trzecich.

      Najlepsi okazali się:

      I miejsce: Wiktoria Pieprzyk, Oliwia Panek; kl 3b

      II miejsce: Martyna Murzyn, Oliwia Urbanik, Weronika Kowalczyk; kl 3b

      III miejsce: Natalia Marcisz, Agata Węgrzyn. kl 3c

      Serdecznie gratulujemy

      P.Joanna Radoń

      P. Paulina Dominik

      P.Agnieszka Kaczmarczyk

     • Objawienia fatimskie

     • Objawienia fatimskie - Obrazek 1

       

      „Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon, zjawienie Maryi ogłasza nam on.
      Ave Ave Maryja……”

            Tak rozpoczęliśmy w naszej szkole uroczystą akademię poświęconą 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w bardzo wzruszający i pełen ekspresji sposób przybliżyli nam wydarzenia, które przeżyły 100 lat temu dzieci z Fatimy:  Łucja, Hiacynta i Franciszek.
      Gimnazjaliści zapewnili piękną oprawę muzyczną całej uroczystości.
      Druga część akademii została poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II, który był wielkim czcicielem Matki Bożej Fatimskiej i propagatorem Jej przesłania.  
       Wszyscy uczestnicy byli bardzo wzruszeni i zachwyceni modlitewną atmosferą tego spotkania. Braliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu.
      Inicjatorem i reżyserem akademii była S. Barbara Madej, a koleżeńską pomocą służyły Panie: Elżbieta Konieczna, Marzena Tomera, Celina Marcisz, Justyna Pilch, Maria Zając.

       

     • Święto Szkoły

     • Święto Szkoły - Obrazek 1

                    Przy dźwiękach fanfar, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana wkroczył na salę gimnastyczną, gdzie zgromadzili się już wszyscy uczniowie w oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, prowadzący uroczystość Małgosia Mazur i Konrad Pilch, przedstawili program  przebiegu świątecznego dnia .Dla każdego coś miłego i atrakcyjnego !   Wysłuchaliśmy kilku wierszy w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego poezji i prozy Władysława Orkana. Obejrzeliśmy też scenkę teatralną opartą na jego prozie w wykonaniu Gabrysi Rokosz, Magdy Jasek i Kuby Jamroza z IIb gimnazjum. Nie zabrakło też muzyki!. Kinga Tokarz i Gabryśka Rokosz w duecie skrzypcowym zaprezentowały wiązankę melodii góralskich. Wszyscy z zapartym tchem oczekiwali na zapowiadany występ Zespołu Regionalnego „Banda Burek”, który działa przy GOKiS w Wiśniowej, a większą część jego członków stanowią uczniowie naszego gimnazjum.           No i pokazali !!!  Brawom i owacjom nie było końca. Podobało się !!!

              Po tanecznych wrażeniach kolej na zmagania malarskie, którym oddawali się uczniowie kl.1-3 SP i gimnazjum. Tematem był „ Krajobraz górski”. Uczniowie kl. 4-6 popisywali się wiedzą historyczną o regionie i o patronie szkoły. Gimnazjaliści też mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu.

             Pełnię szczęścia wszystkim uczestnikom zapewniły panie z KGW w Wiśniowej   ( tzn. nasze mamy) ,które przygotowały obfity stół z potrawami i przekąskami regionalnymi. Można było jeść do woli !  Pyszne!  Palce lizać!

               Jeszcze rozkoszowaliśmy się smakiem wspaniałych dań, a tu na plac szkolny zajechały trzy wozy bojowe OSP w Wiśniowej. Strażacy pokazali  uczniom sprzęt  i jego zastosowanie w czasie akcji. Nie zabrakło też „ lania wody „.Każdy chciał choć na chwilę usiąść w jednym z samochodów lub choćby dotknąć nowoczesnego sprzętu ratunkowego. Po pokazie rozstrzygnięte zostały wszystkie konkursy i zmagania uczniów, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody zwycięzcom.Na zakończenie  dnia ,dyrektor mówił o tradycji i jej tworzeniu na przykładzie naszego dzisiejszego święta, a później zaprosił do wspólnego śpiewania znanych, regionalnych piosenek ludowych.

             Święto szkoły przygotowane i przeprowadzone sprawnie przez samorządy obu szkół pod opieką pani Urszuli Bajer i Barbary Kuchni i współpracy Elżbiety Koniecznej ,Elżbiety Głowackiej ,innych nauczycieli i pracowników, dało wszystkim uczestnikom powody do dumy i zadowolenia.

      Następne święto już za rok !

      Święto Szkoły - Obrazek 2Święto Szkoły - Obrazek 3

       

     • Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska Piastów"

     • Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska Piastów" - Obrazek 1

      10 maja w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach odbył się etap powiatowy Konkursu Historycznego „Polska Piastów”. Organizatorów tego wydarzenia zainspirowały obchody 1050-lecia chrztu Polski, które obchodziliśmy w ubiegłym roku. Chciano  także podkreślić, że najstarsze dzieje ziemi myślenickiej wiążą się z dynastią piastowską, która budowała zręby państwowości polskiej.

      W etapie szkolnym wzięło udział 142 uczestników z 18 gimnazjów z terenu powiatu myślenickiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 53 uczestników, w tym 3 z naszego gimnazjum: Adam Gospodarczyk, Konrad Pilch i Arkadiusz Tomera z klasy 3b.

      Uczestnicy etapu powiatowego rozwiązywali test, a następnie 11 z najwyższymi wynikami  odpowiadało na pytania komisji konkursowej.

      Jednym z 11 finalistów został Arkadiusz Tomera z klasy 3b.

      Serdecznie gratulujemy!

     • IV RAJD DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BESKIDZKIE WYSPY”

     •           IV RAJD DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BESKIDZKIE WYSPY” - Obrazek 1

                 4 maja, już po raz czwarty, dzieci i młodzież ZPO w Wiśniowej wzięli udział rajdzie turystycznym, który w tym roku przygotowała i zorganizowała gmina Lubień. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów myślenickiego, nowotarskiego i limanowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 47 uczniów, którzy wyruszyli na trasę pod opieką nauczycieli: Ireny Bubula, Joanny Trychta, Urszuli Bajer i Jarosława Dudzika. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień I miejsce zajęła nasza gimnazjalistka Weronika Stroniarz z klasy 3a. Również w konkursie piosenki turystycznej reprezentanci naszego gimnazjum odnieśli sukces. Zespół w składzie: Kamil Dudzik 1b, Ksawery Kowal 1b, Anna Kowalczyk 2a, Gabriela Dróżdż 3b oraz Kamil Kubacki 3b zajął  II miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

      IV RAJD DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BESKIDZKIE WYSPY” - Obrazek 2

     • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

     •  

      WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI - Obrazek 1WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI - Obrazek 2

               Dnia 22 marca uczniowie klas II a, b, c, d wraz ze swoimi wychowawczyniami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda dziś jak podziemne miasto.

               Zwiedzanie kopalni grupa rozpoczęła od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi na głębokość 212 m. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzyła kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Pobyt w Kopalni uatrakcyjniała multimedialna trasa turystyczna. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

      Uczniowie mieli wrażenie, jakby  praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie w niej Skarbnika- dobrego ducha bocheńskiej kopalni, który opowiedział uczniom swoją historię. Prosił ich o pomoc w odszukaniu skarbu, a w zamian rozdał woreczki z solą. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się 250 m pod ziemią. Tam uczniowie zakupili pamiątki.

               Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni okazała się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

      WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI - Obrazek 3WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI - Obrazek 4

       

      Opracowała: Justyna Pilch

     • IV Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „Ave Maryja” w Węglówce

     • IV Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „Ave Maryja” w Węglówce - Obrazek 1

             Wczoraj  tj. 8 maja br. uczniowie szkół z terenu gminy Wiśniowa wielbili śpiewem Maryję , najpiękniejszą z wszystkich matek , w ramach czwartego już Konkursu Piosenki Religijnej. Przy okazji rozpowszechniali  też znane i mniej znane piosenki religijne wśród dzieci i młodzieży. Przez wspólny śpiew   propagowali wartości chrześcijańskie.  Wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców ,rywalizacja na głosy, repertuar i aranże  wykonywanych utworów przysporzyło jury konkursu nie mniej emocji , niż wykonawcom.

                 Zespół wokalny reprezentujący nasze gimnazjum w składzie : Gabriela Dróżdż, Michał Rokosz, Andżelika Cudzich ,Natalia Radoń, Kinga Ciślik oraz towarzyszący im zespół muzyczny : Kinga Tokarz, Gabriela Rokosz Małgorzata Mazur, Paweł Pracuch i Kamil Kubacki za wykonanie utworów : „ Jest na świecie miłość” i „ Chlebie najcichszy” zdobyli  I miejsce i główną nagrodę.

      Zosia Hebda i Gabrysia Rokosz w kategorii uczniów kl. 1-3  SP zdobyły II miejsce.

      IV Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „Ave Maryja” w Węglówce - Obrazek 2

      Był to bardzo udany występ , czekamy na kolejne . Być może równie udane ?

     • Do you speak English in Wiśniowa? Yes, we do!

     • Do you speak English in Wiśniowa? Yes, we do! - Obrazek 1

      28 kwietnia 2017 odbyła się kolejna edycja Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego Dobczyce- Siepraw-Wiśniowa dla klas gimnazjalnych. Konkurs składał się  z 3 etapów: 1-szego szkolnego- wyłonienie najlepszych uczniów reprezentantów, 2-go pisemnego w Sieprawiu- gramatyka, słuchanie, czytanie, test wiedzy kulturowej o Australii i ostatniego 3-go – ustnego : opis obrazka i pytania z nim związane oraz prezentacja wcześniej wylosowanego tematu o Australii. Gospodarzem tegorocznej edycji była gmina Siepraw i w tamtejszym gimnazjum odbyły się 2 ostatnie etapy konkursu . Nasze gimnazjum reprezentowali: Adam Gospodarczyk klasa 3B wraz z Aleksandrą Kus i Adrianem Cyganem z klasy 3A. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany,   o zajmowanych miejscach decydował nawet 1 punkt , stąd duża satysfakcja zajęcia przez Adama Gospodarczyka 6 miejsca .Bardzo ładnie zaprezentowali też swą wiedzę Aleksandra Kus i Adrian Cygan zajmując miejsca tuż za 10 pozycją. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni już 28 kwietnia br. na spotkaniu , w którym uczestniczyli włodarze 3 gmin- pan Paweł Machnicki burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce, pan Tadeusz Pitala wójt Gminy Siepraw i pan Wiesław Stalmach wójt Gminy Wiśniowa.

      Autor: Beata Słoboda-Kasza

      Do you speak English in Wiśniowa? Yes, we do! - Obrazek 2Do you speak English in Wiśniowa? Yes, we do! - Obrazek 3

      Do you speak English in Wiśniowa? Yes, we do! - Obrazek 4

     • SP Wiśniowa zajmuje 3 miejsce w finałach wojewódzkich!

     •  SP Wiśniowa zajmuje 3 miejsce w finałach wojewódzkich! - Obrazek 1

       

      W dniu 12 kwietnia br. w Limanowej reprezentacja Szkoły Podstawowej im. W. Orkana w Wiśniowej w składzie : Grzegorz Chlipała i Mariusz Kus, wywalczyła   3 miejsce w tenisie stołowym. W turnieju zmierzyło się 11 szkół z różnych zakątków województwa małopolskiego.
      Po niemrawym początku i przegranym meczu z SP Skrzydlna wzięliśmy się w garść i wygrywaliśmy  kolejne spotkania. W ostatnim spotkaniu o 2 miejsce lepsza okazała się reprezentacja z Limanowej.
      I miejsce SP Szczytniki
      II miejsce SP Limanowa
      III miejsce SP Wiśniowa

      Warto jeszcze wspomnieć o sukcesie naszej dwójki na XI Memoriale Andrzeja Grubby.
      W Turnieju brało udział 12 drużyn, nasza drużyna zajęła 5 miejsce ale w całym turnieju przegrała tylko jeden mecz, jak się później okazało z zwycięzcami Memoriału.

       

      Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia kolejnych turniejach.

      SP Wiśniowa zajmuje 3 miejsce w finałach wojewódzkich! - Obrazek 2

     • DZIEŃ WOLONTARIATU W ZPO W WIŚNIOWEJ

     • DZIEŃ WOLONTARIATU W ZPO W WIŚNIOWEJ - Obrazek 1

      4 kwietnia 2017r., w ramach kampanii Pola Nadziei 2017,  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wolontariatu.
      W tym dniu zorganizowaliśmy Jarmark Wielkanocny, na którym sprzedawane były świąteczne dekoracje i stroiki. Prace zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej z Harbutowic. Można było też kupić pyszne słodkości przygotowane przez niezawodne mamy i naszych wolontariuszy. Było wiosennie, radośnie i smacznie! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli -  wolontariuszom, rodzicom i darczyńcom. Zebraliśmy 1864 złote! Pieniądze zostały przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia Hospicyjnego BĄDŹMY RAZEM. Jesteście wielcy!

      Tego dnia również gościliśmy personel Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Pani psycholog Katarzyna Dreścik przybliżyła uczniom idee opieki hospicyjnej.

      W ramach Kampanii Pola Nadziei zapraszamy także do udziału w konkursie plastycznym i multimedialnym dla osób w każdym wieku zatytułowanym: „Każdy może zostać wolontariuszem!”

        DZIEŃ WOLONTARIATU W ZPO W WIŚNIOWEJ - Obrazek 2 

       

       

      Elżbieta Konieczna - opiekun wolontariatu
      wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia

     • Nasze piłkarki wygrały finał wojewódzki!!!

     • Nasze piłkarki wygrały finał wojewódzki!!! - Obrazek 1Nasze piłkarki wygrały finał wojewódzki!!! - Obrazek 2

      W piątek 31 marca w Krakowie na obiektach Con Con Zone odbył się finał wojewódzki  turnieju piłkarskiego  „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W finałach w kategorii U8 (do ósmego roku życia) wzięła udział nasza drużyna dziewcząt  w składzie: Aneta Ciślik, Gabrysia Dudzik, Kinga Jaśkowiec, Natalia Zając , Roksana Kowal, Magda Kowal, Małgosia Chlipała, Magda Sadkiewicz.

      Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne i  nie przegrywając  żadnego meczu wygrały zawody!

      -Jadąc na finał wojewódzki tak naprawdę nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Przez eliminacje w gminie i powiecie przeszłyśmy  nie grając żadnego  meczu, gdyż nikt się nie zgłosił – mówi trenerka drużyny  Anna Bubula. – Nie miałyśmy odniesienia na jakim poziomie jesteśmy. Po przyjeździe na miejsce  okazało się, że w naszej kategorii zgłoszono 12 drużyn…

      Pierwszy mecz w fazie grupowej nasz zespół rozegrał z  drużyną UKS Błyskawica Kryg.  Pierwsza połowa to czas sprawdzenia skuteczności naszej taktyki i siły przeciwnika.  Na bramce  - Kinga Jaśkowiec nie przepuszcza żadnej piłki,  obrona -  Roksana Kowal i Magda Kowal koncertowo stopują każdą podjętą próbę ataku przeciwniczek i wyprowadzają piłkę do przodu, na ataku Magda Sadkiewicz i Aneta Ciślik przeprowadzają atak za atakiem. Do przerwy prowadzimy 1:0, a  cały mecz wygrywamy 4:0. Wszystkie bramki strzela Aneta. Dwadzieścia minut biegania w upale i pierwsza radość.

      Tylko 10 minut przerwy, podczas której zawodniczki uzupełniają  płyny  dostarczone przez organizatorów i kolejny mecz z SP Żurada. Aneta strzela 4 gole i wygrywamy 4:0. Wreszcie dłuższa przerwa.  Czas na uzupełnienie węglowodanów – tradycyjnie Knopersy;)

      Ostatni mecz grupowy dziewczyny rozgrywają z UKS Volley Brzesko, które tak jak my miały na koncie dwie wygrane. Na początek, po błędzie obrony, tracimy bramkę. Ale spokój i opanowanie naszej drużyny jest godne mistrzów… Szybko wyrównujemy, a po pierwszej połowie prowadzimy 2:1. 

      -To czego dokonały w tym meczu nasze dziewczyny nawet mnie wprawiło w osłupienie – mówi  trenerka grupy. - Przeciwnik był bardzo trudny, widać że dziewczyny trenują razem systematycznie, do tego ogromna grupa dopingujących ich rodziców. Nasze „Małe” konsekwentnie realizowały założony plan. Trzymały się wyznaczonych pozycji i zadań, co jak na tak małe dzieci jest trudne do uzyskania. Obie Magdy doskonale pracowały na obronie i pomocy skutecznie niszcząc każdą próbę podjęcia próby zdobycia bramki przez dziewczęta z Brzeska. Jeżeli nawet zawodniczce udało się przedostać do pola karnego napotykała Roksanę, która szybko pozbywała ją piłki:). Duże też słowa uznania dla bramkarki Kingi, która śmiało wychodziła  do każdej piłki.

      W tym meczu zagrały również Gabrysia i Natalia. Mecz zakończył się wynikiem 4:2. Nasza drużyna wygrała swoją  grupę, awansowała do półfinału i ze spokojem czekała na  przeciwnika odpoczywając w cieniu na trawie.  W nagrodę za dojście do rozgrywek systemem pucharowym otrzymały stroje sportowe, w których miały zagrać w kolejnych meczach. 

      W wyniku losowania nasza drużyna w meczu półfinałowym trafiła na zespół z SP Niedzica. Aneta strzela 3 bramki i wygrywamy mecz 3:0.

      Za nami już 80 minut gry na boisku.

      Upał  leje się  nieba.

      Czekamy na zwycięzcę drugiego półfinału…

      UKS Volley Brzesko wygrywa z UKS Trójka Jelna i ponownie spotykamy się z drużyną z Brzeska.

      Przywitanie, losowanie piłki, pierwszy gwizdek i… gol!!! Aneta przebija się przez obronę, robi zwód i zdobywa piękną bramkę strzelając w górny róg bramki. Obie Magdy też próbują wykorzystać szansę i kilka razy strzelają w światło bramki. Roksana niesamowitymi ślizgami pozbywa jakichkolwiek nadziei przeciwniczki  na zbliżenie się do bramki. Tylko raz udaje im się pokonać Kingę na bramce. Finałowy mecz wygrywamy 5:1. Najzabawniejsze, że dziewczęta pytają „Z kim teraz gramyJ?”Piękne zakończenie z fanfarami, zdjęcia i gratulacje. Dziewczyny otrzymały piękne medale, ogromny puchar i liczne nagrody. Aneta Ciślik otrzymała statuetkę „Królowej Strzelczyń”. Ten sukces to wspólna praca wielu osób. Aneta i Roksana trenują na co dzień w klubie piłkarskim LKS „Lubomir” pod okiem trenera Michała Płachty. W przygotowaniach do turnieju pomagał pan Tomasz Załubski, który uczy Magdę i Natalię wychowania fizycznego. Dziękujemy również pani Katarzynie Ciślik i panu Robertowi Dudzikowi za pomoc na zawodach i doping.

      Nasze piłkarki wygrały finał wojewódzki!!! - Obrazek 3

       

     • Wyniki 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – eliminacje gminne – klas I-III SP

     •     Wyniki 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – eliminacje gminne – klas I-III SP - Obrazek 1

      23 marca 2017 r. emocje i trema towarzyszyły wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego. Repertuar  prezentacji był bardzo bogaty. Nasi reprezentanci dzielnie opanowali tremę i na scenie dali pełny popis swoich recytatorsko-aktorskich umiejętności.

      Laureaci eliminacji gminnych usłyszeli  słowa uznania z ust aktorki Doroty Piaseckiej, która W sezonie 1984/85 była aktorką Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, w sezonie 1985/86 występowała na Scenie Lalkowej przy Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. W latach 1986-88 występowała w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, w latach 1988-93 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W latach 1994-98 grała w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie, w latach 1996-2000 w Teatrze STU w Krakowie. W latach 2000-05 współpracowała z krakowską Sceną "Molier", w latach 2007-09 z Teatrem Konsekwentnym w Starej Prochowni w Warszawie, w latach 2008-09 ze stołecznym Teatrem Studio. Obecnie - od roku 2010 - występuje w Teatrze Kamienica w Warszawie.

      Z rąk Organizatorów konkursu zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne nagrody książkowe.

      Werdykt Jury:

      Kategoria recytacja:

      I miejsce: Anna Muta kl. III c

      II miejsce: Eryk Matuszek kl. II b

      III miejsce: Julia Grabowska kl. II c

                           Oliwia Panek kl. III b

      Kategoria „Wywiedzione ze słowa”:

      I miejsce: Kinga Jaśkowiec kl. I a

                       Oliwia Urbanik kl. III b

      II miejsce: Piotr Dudzik kl. II a

      III miejsce: Karol Rzońca kl. I b

      Dyplom podziękowania za udział otrzymali: Alan Dudzik kl. I a, Kacper Matusiak kl. II c, Milena Knapczyk kl. II d.

      Wszyscy nasi recytatorzy i młodzi aktorzy spisali się na medal!

      Gratulacje!