• Nasze pierwsze sukcesy w nowym roku szkolnym.

     •  

       

       

       

       

      „Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.”

       

                                                  Thomas Alva Edison

       

               Między innymi te słowa towarzyszyły uczniom naszej szkoły podczas realizacji kampanii społecznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2019. Działania w ramach tej ogólnopolskiej akcji realizujemy w szkole od kilku już lat. W minionym roku szkolnym uczniowie brali udział w wielu aktywnościach związanych z ww. hasłem kampanii. Poznawali znaczenie sukcesu w życiu człowieka, ale także znaczenie porażki i nauki, która z niej płynie. Podczas wycieczek i podejmowanych wyzwań  towarzyszyły uczniom słowa kampanii:  CHCE MI SIĘ CHCIEĆ !!!

               Każdy uczeń miał także możliwość wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach akcji. Takim ogólnopolskim konkursem był  konkurs plastyczno – literacki „Ja za 20 lat”. Zadaniem uczniów było pokazać siebie za 20 lat, swoje plany, cele.

      W tegorocznym konkursie organizatorzy przyznali 2540 nagród, w tym 35 nagród głównych i 2505 wyróżnień. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Piotr Mazur, Emilia Bajer, Grzegorz Chlipała, Patryk Murzyn, Jakub Woźniczka, Ewa Biel oraz Gabriela Kowalczyk.

       

       

                                                                Serdecznie gratulujemy!!!!

     • SKS Kibicuje!!! Memoriał im. Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

     • Ponad czterdziestoosobowa grupa naszych uczniów kibicowała najlepszym polskim i zagranicznym lekkoatletom podczas Memoriału im. J. Kusocińskiego, który odbył się w niedzielę 16 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wyjazd zorganizowali nauczyciele prowadzący  zajęcia SKS w naszej szkole odpowiadając na zaproszenie operatora krajowego  programu  Szkolny Klub Sportowy. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji. Na Polach Marsowych przed zawodami mogliśmy spróbować swoich sił  w formie zabawowej wielu dyscyplinach sportu: w skoku wzwyż, boksie, judo, szermierce,  biegu sprinterskim oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego żywienia.

      Sam spektakl sportowy na stadionie wywołał ogromne emocje. Sektor rodziny SKS (ponad 50 szkół wzięło udział w wydarzeniu) był najgłośniejszy i najbardziej widoczny, a kto oglądał relacje w TVP na pewno nas nie przegapił. Organizatorzy zadbali o jednakowe koszulki, dmuchane pałki do kibicowania, ogromną   flagę programu SKS, kartki na autografy i wodzireja, który nami dyrygował.  Po zawodach Anita Włodarczyk, Piotr Lisek i Michał Haratyk rozdawali autografy i robili sobie z nami zdjęcia. Nasz sektor odwiedził nawet Minister Sportu i Turystyki pan Witold Bańka.

     • Podsumowanie Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich

     • W piątek 7 czerwca odbyło się w Zakopanem podsumowanie Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich. W czasie sezonu odbyło się pięć edycji, w których startowaliśmy systematycznie zdobywając liczne medale. W tym roku w klasyfikacji generalnej, sześcioro  naszych uczniów znalazło się w czołowej szóste w swojej kategorii, a Szkoła Podstawowa w Wiśniowej zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji szkół w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej  ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego  w Zakopanem!


      Izabela Dudzik - 2 miejsce
      Sandra Bonder - 6 miejsce
      Kamil Dudzik - 5 miejsce
      Kinga Dróżdż - 2 miejsce
      Izabela Banach - 4 miejsce
      Szymon Woźniczka - 6 miejsce

       

     • Plastycznie, kolorowo, dziecięcym okiem

     • Wielkie święto Szkoły Podstawowej  im. Władysława Orkana w Wiśniowej – 40-lecie istnienia budynku – uświetniły również prace plastyczne wykonane rękami najmłodszych uczniów. To specjalnie dla nich zorganizowany został konkurs plastyczny zatytułowany „Moja szkoła”.

      Do konkursu przystąpiło 72 uczniów z klas I-III SP. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę kreatywność, estetykę i samodzielność wykonania prac. Jury w składzie: Małgorzata Wójtowiec, Cecylia Marcisz, Józefa Bednarczyk, Elżbieta Muta i Marzena Tomera wyłoniło 5 nagród głównych oraz 13 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu – 72 uczniów - otrzymali pamiątkowe nagrody. Na korytarzu parteru szkoły została zorganizowana wystawa prac. Można ją było podziwiać podczas obchodów uroczystości 40-lecia szkoły. Na uroczystym apelu 7.06.2019 r. pan dyrektor mgr Krzysztof Głowacki wręczył młodym artystom dyplomy i nagrody rzeczowe.                

      KLASY I

      NAGRODY GŁÓWNE: Adrian Urbaniak kl. 1a

                                             Wojciech Kus kl. 1b

      WYRÓŻNIENIA: Martyna Galia kl. 1a

                                   Anna Grabuś kl. 1a

                                   Gabriela Kowalczyk kl. 1b

                                   Aleksandra Nowak kl. 1b

       KLASY  II

       NAGRODY GŁÓWNE: Mateusz Węgrzyn kl. 2b

                                             Kacper Bernat kl. 2b

      WYRÓŻNIENIA: Zuzanna Opoka kl. 2a

                                   Roksana Kowal kl. 2a

                                   Maja Knapczyk kl. 2a

                                   Dawid Tokarz kl. 2 b

                                   Kinga Stroniarz kl. 2b

                                   Jakub Kowalczyk kl.2b

                                   Ewa Biel kl. 2b

                                   Katarzyna Dybeł  kl. 2 b

      KLASY  III

      NAGRODA GŁÓWNA: Julia Kowal kl. 3 a

      WYRÓŻNIENIE: Zofia Łabędź kl. 3a

      Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! Brawo!

     • THE BIG CHALLENGE po raz pierwszy w Szkole w Wiśniowej

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz pierwszy w konkursie on-line z języka angielskiego The Big Challenge. W konkursie uczestniczyło ponad 600 000 uczniów na całym świecie i ma on już kilkuletnia tradycję. Tegoroczna edycja odbyła się w kwietniu, każdy uczeń o swoich wynikach dowiedział się 14 maja a uroczyste wręczenie dyplomów i nagród było 7 czerwca w naszej szkole na apelu podsumowującym osiągniecia naszych uczniów. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas 7, 8 i 3 Gimnazjum, co odpowiadało odpowiedniemu poziomowi wiedzy. Zwycięzcami zostali: level 3- klasa 7 Jakub Szynal, level 4-Tomasz Woś, level 5- Izabela Dudzik. W sumie w konkursie brało udział 19 uczniów, którzy otrzymali wspaniałe nagrody m.in., power banki, słownik , readersy, plakaty , kalendarze , breloczki.

      Zachęcam do udziału w konkursie za rok, zwycięzcom gratuluję!

       

      Organizator: Beata Słoboda-Kasza

     • XXII Małopolski Rajd Turystyczny Ziemi Myślenickiej im. prof. Henryka Leśniaka


     •              Tegoroczny rajd odbył się na trasach Beskidu Myślenickiego i przy schronisku na Kudłaczach 26 maja.  Jak zawsze naszą szkołę reprezentowała liczna ekipa, która i tym razem nie miała sobie równych w konkursach sprawnościowo-obronnych i wiedzy krajoznawczej. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą zarówno na temat Beskidów i historii Ziemi Myślenickiej jak i sprawnością oraz zręcznością. W tym roku organizatorzy zaskoczyli nas nową konkurencję – biegiem terenowym na orientację. Ten rodzaj rywalizacji przypadł do gustu naszym uczniom – przez ok. 90 min biegali z mapą po lesie do skutku szukając zaznaczonych punktów. Najwięcej konkurencji wygrał Krystian Dominik i wracał do Wiśniowej z  plecakiem wypchanym licznymi nagrodami. Grupa wędrowała pod opieką nauczycielek Ireny Bubuli i Anny Bubuli.

      Wycieczka miała charakter turystyczny i krajoznawczy, ale równocześnie była częścią projektu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  „Chce mi się chcieć”, który ma na celu kreację wolnego czasu, integrację,  możliwość rywalizacji, przeżycia sukcesu i podnoszenia poczucia własnej wartości.

      Konkurs wiedzy krajoznawczej:
      I miejsce Krystian Dominik
      II miejsce Tomasz Woś i Zofia Grzybacz

      Pakowanie śpiwora na czas:
      I miejsce Zofia Grzybacz                                                                                              

      II miejsce Weronika Dudzik
      III miejsce Emilia Hebda i Justyna Dudzik

      Rzutki:
      I miejsce Krystian Dominik
      II miejsce Oskar Rokosz
      III miejsce Amanda Urbaniak


      Drabinka:
      I miejsce Jessica Urbaniak

      II miejsce Dominika Kowalczyk

      III Konrad Kowal

       

      Bieg terenowy:

      I miejsce Tomasz Woś, Krystian Dominik, Micha Knapik

      II miejsce Zofia Grzybacz, Emilia Hebda, Emilia Lampa

      III miejsce – pozostałe drużyny

     • Zdobywamy brązowy medal w finałach wojewódzkich!!!

     • W dniu 4 czerwca w Nawojowej odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt.  Nasza drużyna w składzie Aleksandra Murzyn, Izabela Banach, Agata Obajtek, Wiktoria Polak, Kinga Dróżdż, Natalia Furman, Emilia Hebda, Izabela Dudzik, Julia Kus, Monika Błaszczak, Gabriela Franiak  wywalczyła brązowy medal. Dziewczęta  wygrały trzy kolejne mecze  z SP Rajsk, SP Lachowice  i SP  Młyńczyska.  Jedyny przegrany  mecz to spotkanie  z SP Ptaszkowa, która  wygrała cały turniej.  Warto zaznaczyć, że zarówno drużyny z  Ptaszkowej, Młyńczyska oraz nasza  miały po trzy wygrane mecze  i  jednym przegranym. O miejscach na podium zadecydowała mała tabela i liczba bramek.  Brawa dla dziewczyn za cały ciąg zmagań!!!

     • VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego

     • Dnia 31.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Lipniku jak co roku, odbył się VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich z Wiśniowej, Lipnika i Węglówki. Każdą klasę mogło reprezentować trzech uczniów. Celem konkursu było doskonalenie poprawności językowej, gramatyki, wykazanie znajomości kultury, geografii i zabytków Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z trzech części: w pierwszej uczestnicy słuchali nagrań, w drugiej części wykazywali swą znajomość słownictwa, podstawowych wyrażeń w komunikacji, rozumienie tekstu czytanego. Ostatnia część sprawdzała wiedzę z zakresu kultury Wielkiej Brytanii.

       

       Zwycięzcą konkursu został Antoni Groch z SP Wiśniowa.

       

      Wyniki konkursu:

      II miejsce: Zofia Łabędź i Przemysław Dudzik z SP Wiśniowa

      III miejsce: Maria Kuchnia z SP Węglówka

      IV miejsce:  Ewelina Drab z SP Węglówka

      V miejsce:   Jakub Jasek z SP Lipnik

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z językiem angielskim!

       

       

      P. Joanna Radoń

      P. Paulina Dominik

     • Nasz piłkarki wciąż niepokonane!!!

     • Z sukcesem zakończyły się  Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt w Nowym Targu dla naszych  uczennic  z   klas 7-8 i III gimnazjum. W pięknym stylu wygrały wszystkie mecze i awansowały do finałów wojewódzkich.  Trzymamy kciuki za szczęśliwą  passę w kolejnym etapie! Te nogi mogą zdziałać  cuda!

     • Grad medali dla biegaczy.

     • We wtorek 28  maja odbyły się biegi przełajowe w Myślenicach organizowane przez MOS Myślenice powiatowe Zrzeszenie LZS. Wśród najstarszych chłopców na podium stanęli kolejno Kamil Dudzik, Konrad Jaśkowiec oraz Ksawery Kowal. Wśród dziewcząt  medalistkami  zostały Sylwia Radoń, Justyna Dudzik oraz Sandra Bonder, a w młodszej kategorii  Weronika Okas oraz Magdalena Kowal.

     • Obrazki z podwórka

     • Chociaż mało mamy lat, tak naprawdę niewiele,                                                                       

       Choć lubimy w piłkę grać i pojeździć rowerem,                                                                           

      Choć na wszystko mamy czas, tyle zabaw nas czeka,                                                            

       Wiemy, że każdy z nas, wyrośnie każdy z nas                                                                                  

       Na wielkiego, wielkiego na człowieka!

       

      Dnia 30.05.2019 r. na szkolnej scenie, po raz ostatni w tym roku szkolnym, zaprezentowali się uczniowie klasy II b SP Wiśniowa. Uczniowie z tej klasy w ramach zajęć teatralnych opracowali spektakl autorstwa Doroty Dankowskiej pt. „Obrazki z podwórka”. Wychowawcą klasy jest Marzena Tomera. Na widowni zasiadali uczniowie klas młodszych oraz starszaki z Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej.

       

      Spektakl rozpoczęła uczennica klasy III b Magdalena Sadkiewicz, która pięknie zaśpiewała piosenkę Roksany Węgiel pt. „Obiecuję”. Następnie mali aktorzy z II b przedstawili scenki teatralne dotyczące zachowań dzieci w grupie rówieśniczej, wzajemnych relacji, przyjaźni i współpracy. Nad naszymi czynami czuwają aniołowie. Troszczą się o nas… W role aniołów wcielili się Milena Murzyn i Kacper Ruman. Widzowie nagrodzili wszystkich aktorów gromkimi brawami! Wspaniale odpowiadali na pytania dotyczące rozumienia treści i przesłania zawartego w spektaklu.

       

      Kiedy jesteśmy razem to wszystko jest łatwiejsze.

      Kiedy jesteśmy razem, życie jest przyjemniejsze.

       

      Zaśpiewana na koniec piosenka „Chociaż mało mamy lat”, znana już naszym babciom i dziadkom, jest aktualna i dzisiaj.

      Wszystkim uczniom naszej szkoły z okazji zbliżających się wielkimi krokami upragnionych wakacji życzymy samych pogodnych i bezpiecznych dni, odpoczynku w gronie rodziny i rówieśników, bo…

       

      Na podwórku fajnie jest, można sobie pobiegać,                                                                                

      Można w kapsle pograć też i połazić po drzewach,                                                                 

      Można łapać do swych rąk kolorowe motyle,                                                                                      

      Albo ukryć się tak,by nikt nie widział nas                                                                     

      I polecieć do słońca, choć na chwilę

     • X Gminny Konkurs Ortograficzny

     •  

                  Dnia 21.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej jak co roku, odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich z Wiśniowej, Lipnika i Węglówki. Każdą klasę mogło reprezentować trzech uczniów. Celem konkursu było doskonalenie poprawności ortograficznej, motywowanie uczniów do samodzielnego rozwoju umiejętności i uzdolnień w zakresie ortografii.  Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej uczestnicy pisali dyktando, w drugiej części rozwiązywali krzyżówki, teksty z lukami, zagadki.

      Zwycięzca otrzymał Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii oraz Puchar Przechodni dla szkoły.

      Wyniki Konkursu:

      I miejsce: Gabriela Muta SP Wiśniowa

      II miejsce: Kamil Burkat SP Wiśniowa

      III miejsce: Maria Kuchnia SP Węglówka

      IV miejsce: Aneta Ciślik SP Wiśniowa

      V miejsce:    Michalina Burkat  SP Lipnik

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią!!

       

                                                                                                                B. Kuchnia

     • Brązowy medal naszych lekkoatletów.

     • W czwartek 23 maja drużyna w składzie: Wiktor Pąpka, Bartłomiej Rokosz, Bartłomiej Pałka, Karol Murzyn, Michał Muta i Karol Klikuszewski zdobyli trzecie miejsce w  Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się w Nowym Targu. Chłopcom gratulujemy! Cieszy fakt, że odkąd  rozbudowała się nasza infrastruktura sportowa o obiekt do skoku w dal, nasi uczniowie ćwiczą na nim  bardzo chętnie i już osiągają takie sukcesy !

       

     • Kolejne Mistrzostwo Powiatu naszych piłkarek nożnych!!!

     • Ledwo opadły emocje po wygranej młodszych dziewcząt, a już kolejnego dnia drużyna dziewcząt z klas 7-8 i gimnazjum zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w Piłce Nożnej!!! Wychodzi  na to, że tej wiosny jesteśmy piłkarską potęgą w kategorii dziewcząt w naszym powiecie. Dziewczęta wygrały  wszystkie mecze.  Ich przeciwnikami były z SP Krzczonów, SP 3 Myślenice, SP Sułkowice i SP Skomielna Biała.

      Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Murzyn, Izabela Banach, Agata Obajtek, Wiktoria Polak, Kinga Dróżdż, Natalia Furman, Julia Kus, Monika Błaszczak, Gabriela Franiak, Emilia Hebda, Izabela Dudzik.

      Chłopcy trafili na bardzo mocnych przeciwników. W grupie zagrali z SP Dobczyce i SP 3 Myślenice.  Niestety mimo ogromnej waleczności nie udało im się awansować.

      Skład drużyny chłopców: Filip Trzepaczka, Dominik Kaczmarczyk, Oskar Rokosz, Ksawery Kowal, Stanisław Klikuszewski, Grzegorz Kowal, Grzegorz Chlipała, Adam Chlipała, Kacper Irzyk, Bartłomiej Lenart,  Mikołaj Lenart,  Mirosław Burkat.

     • Nasze piłkarki wygrywają Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej !!!

     • Nasze piłkarki  wygrywają Powiatowe  Igrzyska Dzieci  w Piłce Nożnej !!!

      Drużyna  dziewcząt z klas I-VI zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w rozegranych w Myślenicach na boisku LKS Górki  zawodach w piłce nożnej. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze ( z SP Krzczonów, SP Tokarnia i SP 3 Myślenice). Na boisku prezentowały się fenomenalnie i bezbłędnie.  Szarże  Grażynki Błaszczak na bramkę przeciwniczek, celne dobitki Karoliny Kowal, fenomenalne podania  Julki Szczechowicz, obrona Gabrysi Murzyn  czy  kapitalny drybling Roksany Kowal  z dwa razy wyższymi  przeciwniczkami (uczennica klasy drugiej!!!) wprawiały w zdumienie nie tylko inne drużyny, ale i ich opiekunów.  Nasza bramkarka  - Zuzanna Dróżdż nie przepuściła  żadnego gola!! Złota drużyna z hali okazała się też najlepsza w powiecie na boisku trawiastym. Brawo dziewczęta! Życzymy Wam powodzenia w etapie rejonowym, który już 27 maja zostanie rozegrany w Nowym Targu.

      Skład drużyny: Roksana Kowal, Karolina Kowal, Julia Szczechowicz, Zuzanna Dróżdż, Gabriela Murzyn, Grażyna Błaszczak, Emilia Murzyn, Anna Muta, Amanda Urbaniak,  Amelia Murzyn, Agata Węgrzyn, Weronika Okas.

      Drużyna chłopców zmierzyła się z bardzo silnymi przeciwnikami, i w pierwszej fazie rozgrywek awansowała z grupy na drugim miejscu.  W meczu o brązowy medal przegrała z SP 3 Myślenice zaledwie jednym golem (2:3)…brakło naprawdę niewiele. Brawo Panowie za hart ducha i walkę do samego końca!!!

      Skład drużyny:  Karol Klikuszewski, Adrian Ciślik, Bartłomiej Żaba, Bartłomiej Pałka, Kamil Kus, Mateusz Juras, Bartosz Jamróz, Konrad Furman, Michał Muta, Karol Murzyn,  Wiktor Pąpka,

      Galeriazdjęć: https://www.facebook.com/pg/MOSMyslenice/photos/

     • Tajemnicza chemia

     • Podczas obchodów 40-lecia powstania naszej szkoły uczniowie oraz przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych zorganizowanych przez nauczycielkę chemii oraz uczniów klasy III b gimnazjum.

      Celem zajęć było pokazanie, jak wiele ciekawych doświadczeń można wykonać przy użyciu rzeczy, które mamy w naszych domach. Chemicy z klasy IIIb stosując ogólnodostępne produkty spożywcze zaprezentowali doświadczenia wyjaśniające  tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. chemiczne jojo, wulkan, srebrne jajko, nadmuchany balon w butelce czy palącą się wodę.

      Pokazy wzbudziły duże zainteresowanie i wiele emocji. Teraz już każdy uczeń wie, że kuchnia to doskonały warsztat, w którym można odkrywać tajniki nauki! :)

       

      Weronika Kaczmarczyk

       

      Więcej zdjęć w zakładce Album fotograficzny

     • „Czterdzieści lat minęło…”

     •  14 maja to w Szkole Podstawowej w Wiśniowej zawsze duże święto. Tego dnia bowiem przypada Dzień Patrona Szkoły  - Władysława Orkana. W tym roku jednak  świętowaliśmy wyjątkowo uroczyście. Nie często zdarza się bowiem obchodzić  40- lecie i honorować ważną dla wiśniowskiej społeczności postać – nauczyciela, budowniczego i wieloletniego dyrektora szkoły -  Stanisława Piechowicza.

      Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w Kościele Parafialnym p. w. św. Marcina w Wiśniowej, następnie jej uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie obchody  kontynuowano. Wśród licznie zgromadzonej publiczności byli m. in. : przedstawiciele władz samorządowych oraz Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie, emerytowani nauczyciele i  pracownicy szkoły, absolwenci oraz wielu przyjaciół naszej placówki.

      Po powitaniu wszystkich gości Pan dyrektor Krzysztof Głowacki zaprosił widzów do obejrzenia prezentacji multimedialnej prezentującej archiwalne fotografie z okresu budowy szkoły oraz pierwszych lat jej funkcjonowania w nowym budynku. Następnie publiczności zaprezentowano film, w którym emerytowani nauczyciele wspominali czas powstawania placówki oraz rolę Pana Dyrektora Stanisława Piechowicza. Można było też zaobserwować, jakie zmiany nastąpiły w naszej szkole współcześnie.

      Kolejnym punktem uroczystości, który zrobił na publiczności ogromne wrażenie, był program artystyczny. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: mgr Elżbiety Głowackiej, mgr Marzeny Tomery i dr Anny Bubuli zaprezentowali barwne widowisko podkreślające dorobek czterdziestu lat istnienia szkoły.

      Po zakończeniu części artystycznej nastąpiła niezwykle doniosła chwila. Pani Irena Piechowicz w otoczeniu najbliższej rodziny Stanisława Piechowicza  oraz Wójt Gminy Wiśniowa Pan Bogumił Pawlak odsonili tablicę pamiątkową poświęconą zasłużonemu społecznikowi. Jak napisano w broszurze opracowanej przez Komitet do spraw Uczczenia Pamięci Stanisława Piechowicza był to człowiek sukcesu spełniony zawodowo i rodzinnie. Dzięki swojej pasji, pracowitości, umiejętności pochylania się nad sprawami innych zdobył szacunek i uznanie. Potrafił zjednywać sobie ludzi, zarażać ich swoimi pomysłami i realizować zamierzenia, które służyły dobru ogólnemu. Dlatego na zawsze pozostanie w pamięci kolejnych pokoleń wiśniowian.

      Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie a także zaproszeni goście mieli możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych w poszczególnych salach lekcyjnych. Pokazy chemiczne i komputerowe, spotkanie autorskie z Panią Łucją Bajer, prezentacje multimedialne dotyczące ważnych wydarzeń szkolnych i lokalnych  (np. Sztafety Szlakiem działań AK i BCH), możliwość obejrzenia archiwalnych kronik szkolnych to tylko niektóre z nich.

                  Taka szczególna uroczystość szybko się nie powtórzy, dlatego spotkania, rozmowy, przywoływane tego dnia wspomnienia pozostaną z nami na długo.

       

       

      Pozostałe zdjęcia w zakładce album fotograficzny.

       

     • Rodzeństwo Izabela i Kamil Dudzikowie na podium w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS.

     • W Krakowie w dniu 9 maja na Błoniach, tradycyjnie o tej porze roku, odbyły się Wiosenne Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia LZS w  Biegach Przełajowych. Nasza  choć nieliczna bo trzy osobowa reprezentacja zaprezentowała się  znakomicie. Izabela Dudzik i Kamil Dudzik ukończyli bieg na drugiej a Izabela Banach na czwartej pozycji. Wraz z zawodnikami z SP Zakliczyn zdobyli trzecie miejsce dla powiatu myślenickiego w klasyfikacji powiatowej.

     • Nasi uczniowie zdobywają złoto w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym!!!

     • Nasza reprezentacja chłopców z klas IV-VI zwyciężyła w Powiatowych Igrzyskach Dzieci  w Czwórboju Lekkoatletycznym, który został rozegrany 9 maja w Myślenicach. Zawody składały się z czterech konkurencji: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 800 m. Nasi chłopcy w składzie: Konrad furman, Michał Muta, Karol Murzyn, Adrian Ciślik, Karol Klikuszewski i   Wiktor  Pąpka okazali się bezkonkurencyjni i to nasza szkoła będzie reprezentować powiat na finałach wojewódzkich w Nowym Targu 23 maja.