Religia_klasa_5c_i_d_ks._Piotr_Pietruszka.docx

RELIGIA
        s. Bernadetta Jurkowska

Klasa I a i I b

Temat nr 32 : Słuchamy Boga i ludzi. (str. 58 podręcznik)

Zapoznajemy się z postacią Samuela. Zachęcam w miarę możliwości do obejrzenia filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=RuOS2FU5jBQ  i wykonania zadania
         w ćwiczeniach ze str. 79.

Temat nr 33: Na modlitwie słuchamy dobrego Boga.

Bóg przemawia do nas na różne sposoby i przez różnych ludzi.
        Wykonaj zadanie 1 ze strony 82 w ćwiczeniach. Bóg przemawia do nas na kartach Pisma Świętego. Poproś kogoś z dorosłych, by wspólnie przez chwilę poczytać Biblię.

Temat nr 34: Codzienna rozmowa z Bogiem - pacierz.

Wykonaj zadanie nr 1 ze strony 83 w ćwiczeniach.
        Naucz się modlitwy : Grzeczne dziecko - str. 112 podręcznik.
        Pomódl się wieczorem przed snem.

Temat nr 41: Z Jezusem na Drodze Krzyżowej.

Przyjrzyj się ilustracjom Drogi Krzyżowej w podręczniku na str. 74.
        Pan Jezus na krzyżu otwiera szeroko ręce i chce nimi objąć każdego człowieka. Przytulić, jak kochająca mama czy tata. Podziękuj Panu Jezusowi za Jego miłość
        do wszystkich ludzi. Narysuj w zeszycie czerwone serce, a w nim znak krzyża.
        W ćwiczeniach na str. 95 dorysuj na koronie cierniowej kwiatuszek, gdy zrobisz dobry uczynek.

Klasa II a i  II b

Zapoznajemy się w podręczniku z tematami:

Nr 44- Nieposłuszeństwo pierwszych ludzi

Nr 45- Utrata raju

Nr 46- Grzechy główne

Nr 47- Z Zacheuszem przemieniamy nasze życie.

Do  tematu o Zacheuszu  zachęcam, by obejrzeć film: https://www.youtube.com/watch?v=DOX3iwwIQAs

Uczymy się na pamięć stacji Drogi Krzyżowej i grzechów głównych.

W ćwiczeniach do religii wykonujemy zadania do tematów od strony 155-165. Staramy się wraz z rodziną w domu, uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

Przypomnienie:

Konkurs plastyczny- Z Jezusem na drodze Krzyżowej. Wybieramy jedną stację, przedstawiamy dowolną techniką na kartce z bloku- format A4 lub A3 i podpisujemy tytuł stacji.

Klasa III a i III b

Zapoznajemy się  w podręczniku z tematami o pięciu warunkach dobrej spowiedzi i wykonujemy do każdego tematu wybrane przez siebie ćwiczenia od str. 116-131.

Temat nr 35- Żal za grzechy

Temat nr 36- Mocne postanowienie poprawy

Temat nr 37- Szczera spowiedź

Temat nr 38- Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.

Proszę nauczyć się pięknie formuły spowiedzi( z zeszytu), pięciu warunków dobrej spowiedzi i wiadomości o grzechu(notatka w zeszycie).

Zapoznać się z rachunkiem sumienia dla dzieci -str. 181- modlitewnik komunijny.

Przypomnienie:

Proszę pamiętać o odprawianiu w domu w piątki Drogi Krzyżowej- np.: ze str.283 modlitewnik.

Uczymy się pieśni wklejonych w zeszycie: Kocham Ciebie Jezu, Wszystko Tobie oddać pragnę, Chleba z nieba, Maryjo ja Twe dziecię.

Klasa IV a i IV b

Proszę o zapoznanie się z poszczególnymi tematami.

Zapisz temat do zeszytu. W podręczniku do religii - przeczytaj i odpowiedz pisemnie w zeszycie na pytania sprawdzające umieszczone w podręczniku przy każdym temacie:

Temat nr 42- Abraham, Izaak , Jakub -str. 162-165.

Temat nr 43- Bóg opiekuje się ludem- dzieje Józefa.- str. 165-169.

Przy tym temacie przedstaw w 7 punktach plan wydarzeń z życia Józefa (czyli nadaj tytuły do 7 ilustracji).

Temat nr 44 - W niewoli egipskiej - str. 170-172.

Temat nr 45 - Płonący krzew i Mojżesz. - str. 173-175.

Przy tematach nr 44 i 45 zachęcam do obejrzenia filmu o Mojżeszu ze strony:

Przypomnienie:

Bardzo proszę pamiętać o postanowieniach wielkopostnych, o odprawieniu w domu, w piątek-Drogi Krzyżowej np.: z modlitewnika komunijnego str. 283.

Klasa V a i  V b

Zapoznajemy się w podręczniku z tematami:

Nr 39- Jezus Chrystus Nową Paschą.

Nr 40- Oto Baranek Boży.

Nr 41- W Eucharystii doświadczamy obecności Boga.

Nr 42- Chrystus umarł za nasze grzechy.

Zapisujemy w zeszycie temat i odpowiadamy pisemnie  na 3 pytania sprawdzające umieszczone w podręczniku pod każdym tematem.

Zachęcam  do obejrzenia filmu dla dzieci pt.: Baranek Boży:

kontakt z siostrą Bernadettą : jbernadetta@vp.pl