• Uwaga !!!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej informuje, że w dniach od 21 lutego do 11 marca trwają zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz wszelkie niezbędne dokumenty znajdą Państwo w zakładce „Rekrutacja” lub w sekretariacie szkoły pok. 39 w godz. od 8.00-12.00.

     • Dzień Kobiet w naszej szkole

      8 marca dzień radosny, dużo kwiatów, dużo wiosny.

      Niech dla ciebie słońce świeci. Niech ci czas radośnie leci.

      Muchy pod szyją, uśmiechy na twarzy, w rękach tulipany, symboliczne ordery uśmiechu i słodycze! Tak w dniu dzisiejszym witali nasze Panie i dziewczynki przedstawiciele męskiej części SU.

     • Konkurs matematyczny „Rachmistrz klas czwartych”

      Dnia 7 marca w klasach czwartych odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu matematycznego „Rachmistrz klas czwartych”. Uczniowie przebrnęli przez trzy etapy konkursu. W pierwszym etapie zmierzyli się z dodawaniem i odejmowaniem pamięciowym, w kolejnym mieli do pokonania 150 przykładów z mnożenia i dzielenia pamięciowego, natomiast trzeci etap składał się z działań pisemnych oraz zadań tekstowych. Wszyscy walczyli o tytuł Rachmistrza do ostatniego zadania …

     • POMOC UKRAINIE

      Wiele województw w Polsce, wiele organizacji, wiele szkół organizuje pomoc dla potrzebujących uchodźców. Na Ukrainie od kilku dni trwa wojna.

      Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji humanitarnej pomocy walczącej Ukrainie.

      Na terenie naszej szkoły rozpoczęliśmy zbiórkę darów. Zbieramy żywność: produkty żywnościowe do szybkiego przygotowania z długą datą ważności, żywność puszkowaną, makarony, kasze, ryże, cukier, płatki błyskawiczne. Zbieramy również środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pieluchy, ręczniki papierowe, jednorazowe naczynia i sztućce, antyseptyczne środki pierwszej pomocy.

     • Wyniki konkursu znajomości baśni klas IV

      Dnia 24 lutego w klasach czwartych odbył się konkurs znajomości baśni. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na pytania, dotyczące utworów H. CH. Andersena, Ch. Perraulta, braci Grimm. W ramach wspólnej zabawy dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów. W barwnym korowodzie przeszły po szkolnym korytarzu, wzbudzając zachwyt i podziw zwłaszcza wśród najmłodszych koleżanek i kolegów.

     • Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Dobczycach

      Jaką szkołę wybrać po zakończeniu nauki w szkole podstawowej? Takie pytanie zadają sobie co roku ósmoklasiści. Tym razem z pomocą przyszedł Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach organizując tzw. „Dzień Otwarty”.

      24. 02. 2022 r. klasy 8a, 8b, 8c wybrały się do Dobczyc, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną tamtejszej placówki. Uczniowie chcący kontynuować naukę mają do wyboru trzy typy szkół: liceum (o profilu: wojskowe, ratownicze, strażackie, policyjne), technikum ( o profilu: usług fryzjerskich, elektryk, elektronik, mechatronik, informatyk, budownictwa, żywienia i usług gastronomicznych) oraz branżową szkołę I stopnia.

     • "Tęgi umysł" - powiatowe zmagania.

      W środę 23 lutego w Dziekanowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Tęgi Umysł”.

      Konkurs sprawdzał umiejętność rozwiązywania niestandardowych zadań o charakterze zagadek i łamigłówek matematycznych, wymagających pomysłowości, ale niewykraczających poza program nauczania matematyki w szkole podstawowej. Konkurs podzielony był na dwa etapy.

     • UWAGA !!!

      Kampania „No Promil – No Problem” naszym uczniom jest bardzo dobrze znana. Społeczność szkolna bierze udział w wielu działaniach proponowanych przez inicjatorów akcji. Profilaktyka, odpowiedzialność i szacunek do życia są w naszych szkolnych działaniach wychowawczych bardzo ważne.

      Konkursy, które proponują organizatorzy kampanii świetnie komponują z naszymi wychowawczymi priorytetami.

     • Ach, co to był za bal!

      Odświętnie ubrani, wystrojeni, podekscytowani i uśmiechnięci uczniowie klas 1-4 w poniedziałkowy ranek zapełnili korytarze naszej szkoły! Uczniowie ci nie mogli się doczekać tego dnia! Zakupione lub zrobione piękne kostiumy balowe, stroje z ulubionych bajek i filmów, super bohaterowie wspaniale prezentowały się podczas Walentynkowego Balu Karnawałowego!

     • Oliwia Panek mistrzynią województwa małopolskiego w biegach narciarskich!

      W dniu 9 lutego w Zakopanem odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Biegach Narciarskich. Tego dnia w roczniku 2007 na dystansie 3 km stylem klasycznym królowała Oliwia Panek, która zdeklasowała rywalki zajmując pierwsze miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się również Ksawery Panek i Antoni Bubula, którzy w swoich rocznikach zajęli 5 miejsca oraz Maria Panek, która uplasowała się na 6 miejscu. Startowało ponad 400 zawodników

     • Zabawy na śniegu- było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

      Śnieg to dla dzieci inspiracja do wspaniałej zabawy, dlatego 4 lutego uczniowie klas I-III udali się na boiska szkolne, aby wspólnie korzystać z uroków zimy. Wiadomo, że zimą można spędzać aktywnie czas na dworze, a puszysty śnieg jest wspaniałym sprzymierzeńcem wielu sportów i zabaw.

      Ten czas był doskonałą okazją, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu oraz utrwalić zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci z ogromną radością lepiły bałwana, igloo, rzucały się śnieżkami, jeździły na sankach oraz robiły białe aniołki. Takie zabawy były dla wszystkich dzieci ogromna frajdą, a te beztroskie chwile zostaną w ich pamięci na długi czas. Zadowoleni, uśmiechnięci i z czerwonymi noskami wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

     • UWAGA!!! Nauka zdalna do końca ferii zimowych!!!

      Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

     • BEZPIECZNE FERIE

      Hej koledzy, koleżanki, biała zima, będą sanki. A pod oknem proszę pana ulepimy wam bałwana.

      W dniu 14.01.2022 r. wielu zaskoczyła niespodziewana wizyta - to Pani Zima wraz ze swoim Zimowym Orszakiem odwiedziła naszą szkołę. Zapukała do każdej sali. Pozdrowiła Dyrekcję Szkoły! Odwiedziła przedszkolaków bardzo zdziwionych tym widokiem. Śnieżynki i Bałwanek, towarzyszący Pani Zimie życzyli wszystkim uczniom i nauczycielom Wesołych i bezpiecznych ferii zimowych! Pani Zima rozsypała srebrny pył! Może to znak, że wkrótce spadnie oczekiwany przez dzieci śnieżny puch!

     • Ogłoszenie!

      W związku z działalnością Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Wiśniowej,

      organizowany jest kolejny nabór do placówki.

      Placówka oferuje dzieciom w wieku 6-18 lat pomoc w nauce, zajęcia grupowe oraz specjalistyczne, w tym rozwijające zainteresowania i kompetencje kluczowe, zajęcia warsztatowe m.in. kulinarne, artystyczne oraz wspólne gry, zabawy i wycieczki.

     • Zapomniana sztuka – tkactwo

      Uczniowie klasy 2a podczas zajęć edukacyjnych w pierwszym półroczu nauki szkolnej z zaciekawieniem słuchali pogadanki o tkaniu. Poznali nowe pojęcie – tkactwo. Tkactwo ręczne to jedna z najstarszych znanych technik. Za pierwsze krosno służyło… drzewo i jego gałęzie. Tkactwo usprawnia manualnie. Zaangażowane są głównie dłonie, ale oprócz tego, jak podczas każdej działalności artystycznej, można wyrazić siebie. Wyobraźnia, swobodna ekspresja i tworzenie…

     • Życzenia Świąteczne

      Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

      Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

      przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość.

      Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem,

      a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

     • KOMUNIKAT !!!

      MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI informuje, że od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach odbywać się będą w systemie zdalnym.

      • Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Niedziela 11.06.2023