• Szanowni Państwo

      Zdajemy sobie sprawę z wszelkich niedoskonałości i utrudnień. Sytuacja, w której jesteśmy, dla Państwa, dla dzieci i młodzieży, i dla nas nauczycieli stwarza wiele frustracji. Dlatego w tych nadzwyczajnych warunkach podjęliśmy próbę określenia ilości czasu pracy dla uczniów w domu przy pełnej realizacji podstawy programowej w tygodniowym wymiarze nauki.

     • Kształcenie na odległość od 25.03.2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

      W zakładce "Zdalne nauczanie" znajdziecie tematykę zajęć ,które będą obowiązywały was przez najbliższy czas.Uczyć będziemy się według dotychczas obowiązującego planu zajęć.W szczegółowych informacjach od nauczycieli znajdziecie: formy pracy, zadania do wykonania, formy kontaktu oraz co ważne ,zadania wykonywane przez was będą oceniane. Mimo takich utrudnień ,liczymy na wasze zaangażowanie i wysiłek oraz na to, że nie zaniedbacie nauki. Dbajcie o siebie i własne zdrowie! My wam we wszystkim pomożemy.

     • Uwaga rodzice i uczniowie !

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      1. Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych)
      2. zajęcia w szkole i przedszkolu będą zawieszone na 2 tygodnie; od 12 do 25 marca br.
      3. 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolu i w Szkole P
     • V Powiatowy Konkurs Międzyprzedmiotowy

      Dnia 4 marca uczniowie klas ósmych w składzie:

      Maciej Trzepaczka 8a

      Łukasz Pawlak 8a

      Emilia Bajer 8b

      Konrad Kowal 8b

      Edyta Węgrzyn 8b

      Kacper Marcisz 8b

      wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach. Konkurs obejmował zakres wiedzy z języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, geografii, chemii, matematyki i fizyki. Uczniowie rywalizowali, rozwiązując zadania w parach.

     • Poczta walentynkowa

      Stałym elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem). Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniowej także pamiętali o dnu zakochanych. Z tej okazji, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Już 2 tygodnie wcześniej przygotowana skrzynka czekała na portierni na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

     • Można pokochać matematykę i fizykę.

      Pod koniec grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno - Fizyczny dla klas 7 i 8 oraz Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4 -6 pt. „Jednostki wokół nas”. Dla każdej klasy został przygotowany test o odpowiednim stopniu trudności , który był zgodny z obowiązującą podstawą programową. Celem konkursu była popularyzacja matematyki i fizyki wśród uczniów.

     • I love you czy Ich liebe dich?

      Na ogłoszony konkurs w naszej szkole ‘’Najpiękniejsza kartka walentynkowa” w języku angielskim lub niemieckim wpłynęło 60 przecudnych kartek. Wszystkie kartki walentynkowe są tak pomysłowe, twórcze, nietuzinkowe, jedyne w swym rodzaju- w formie pudełka, obrazu, kartki 3D, maskotka handmade . Wykonane one zostały bardzo starannie, z użyciem przeróżnych technik plastycznych, także z pomocą rodziców- co jak sadzę sprawiło ogromną radość dziecka i rodzica .

     • Profilaktyka dla rodziców.

      20 stycznia 2020r. podczas spotkania z rodzicami odbyła się prelekcja Pana Marka Szczotkowskiego na temat jakże aktualny i jakże konieczny:

      „ Era facebooka, youtuba i blogsfery – nasze dzieci w świecie nowych mediów”

      Prelegent zwrócił uwagę, że 70% kontaktów społecznych naszych dzieci to kontakty wirtualne. Telefon komórkowy jest obecnie urządzeniem, które najbardziej uzależnia.

     • Pomagamy Ali !

      Jasełka pt "Błogosławiona Noc" w wykonaniu uczniów klas piątych dla uczestników koncertu charytatywnego na rzecz Ali w hali sportowej dn. 19.01.2020 r.

     • „Tajemniczy ogród” w Teatrze Bagatela

      14 stycznia 2020 r. uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawczyniami, pojechali na wycieczkę do Krakowa do Teatru Bagatela na spektakl „Tajemniczy ogród”. Przed spektaklem uczniowie spacerowali po Rynku i zobaczyli Ciuciu Cukier Artist Najmniejszą na Świecie Fabrykę Cukierków. Fabryczka działa zaledwie na 50 metrach kwadratowych.

     • Wiśniowski Konkurs Pięknego Czytania

      9. 01. 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Janiny Czaja odbyła się III edycja Wiśniowskiego Konkursu Pięknego Czytania.

      Motywem przewodnim tegorocznych zmagań była UCZTA – świąteczne spotkanie przy stole. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe: klasy 4 – 6, klasy 7 – 8, drużyny rodzinne oraz seniorzy mogli czerpać z bogatego repertuaru tekstów. Prezentować można było fragmenty następujących utworów: A. Mickiewicz - Pan Tadeusz, Ch. Dickens - Opowieść wigilijna, W. S. Reymont – Chłopi, H. Ch. Andersen – Dziewczynka z zapałkami, F. H. Burnett – Mała księżniczka.

     • Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich

      Serdecznie dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za udział w XIX Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Impreza jest organizowana już od kilkunastu lat i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.Do konkursu w szkole zostały zgłoszone 22 piękne szopki. Organizatorzy etapu szkolnego mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ jak co roku szczególny nacisk był kładziony na samodzielność w wykonaniu prac.Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap zostanie rozstrzygnięty na szczeblu gminnym do 10 grudnia 2019 r. przez gminne ośrodki kultury, a najlepsze prace przejdą do drugiego etapu. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 12 stycznia 2020 r. w Starym Kościele w Sieprawiu.

     • Jasełka 2019 -"Błogosławiona Noc"

      Dnia 20.12.2019r. w sali gimnastycznej wystawione zostały jasełka pt: „BŁOGOSŁAWIONA NOC”. Wykonawcami byli uczniowie klas piątych szkoły podstawowej wraz z wychowawcami (kl. 5 a – p. Tomasz Lichoń, kl. 5 b – p. Elżbieta Studnicka, kl. 5 c – p. Małgorzata Wójtowiec oraz kl. 5 d – p. Barbara Matusiak).

     • Tworzymy stroiki na rzecz Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej „BĄDŹMY RAZEM”.

      Ozdoby świąteczne, szyszki, gałązki jodły, świeczki, sztuczny śnieg….. właściwie to wystarczy, aby wykonać piękny stroik bożonarodzeniowy. W Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej uczniowie robili je własnoręcznie!!! Samorząd Uczniowski (Amanda Urbanik, Amelia Murzyn i Joanna Pazdur) zorganizował warsztaty, podczas których uczniowie z klasy 5c mogli samodzielnie wykonać świąteczny stroik.

     • Inaczej słyszę, inaczej piszę – konkursowe zmagania z angielską ortografią

      Pod koniec listopada uczniowie klas szóstych napisali konkursowe dyktando w języku angielskim.

      Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i w tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Z zawiłościami angielskiej ortografii zmierzyło się aż osiemnastu uczestników!

      Cieszymy się z Waszej gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Życzymy, aby obcowanie z językiem angielskim zawsze dostarczało Wam radości i satysfakcji.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Dziś:

   Niedziela 11.06.2023