• Informacja dla rodziców dot. dziennika elektronicznego.

     • Dostęp do dziennika elektronicznego dla uczniów i rodziców  jest bezpłatny. Dostęp przez stronę szkoły lub przeglądarkę internetową. Jeżeli wybieracie Państwo aplikację mobilną na telefon to niestety jest ona płatna i jest ona zależna od Państwa wyboru.

       

     • Zmiany w pracy szkoły od 26.X.2020r.

     • Uczniowie klas   I- III  szkół podstawowych będą uczyć się bez zmian- tzn. uczą się stacjonarnie w

      szkole.  Autobus szkolny będzie kursował.

      Uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych,  przechodzą na naukę zdalną. Nauka w domu według 

      dotychczasowego planu lekcji z wykorzystaniem wszystkich możliwych form i metod nauczania na

      odległość.

      Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą

      obowiązywały  do niedzieli, 8 listopada br.

       

       

     • Dzień Papieski i Święto Edukacji Narodowej

     • 13 października 2020r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanego Dniem Nauczyciela, oraz tradycyjnego już Dnia Papieskiego. W tym dniu nauczyciele oraz uczniowie szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w części artystycznej przygotowanej pod okiem s. Bernadetty Jurkowskiej, p. Małgorzaty Bednarczyk oraz p. Joanny Radoń. Można było zobaczyć przedstawienie pt: „Jan Paweł II wczoraj i dziś”, ukazującą Jana Pawła II i Jego wpływ również na współczesną młodzież, jak również krótką inscenizację, podczas której uczniowie klas starszych przedstawili abstrakcyjną rzeczywistość szkolną. Na scenie dwukrotnie zaprezentowali się uczniowie, uczęszczający na Kółko Muzyczne. Wykonali dwie piosenki w aranżacjach własnych. Podczas występów można było usłyszeć muzykę na żywo. Nie zabrakło poczucia humoru oraz chwil refleksji. Był to moment wielu wzruszeń dla widzów i okazja do zaprezentowania zdolności aktorskich naszej młodzieży.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia,

     • Dnia 2 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

      W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów, którzy w tym dniu mieli lekcję matematyki. Uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, ale również zmierzyć się w szkolnej rywalizacji. Nad wszystkim czuwała Komisja Egzaminacyjna. Do egzaminu przystąpiło 125 chętnych uczniów, którzy pisemnie wykazali się swoimi umiejętnościami, 36 z nich uzyskało tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Eksperci otrzymali dyplomy oraz  bardzo dobre oceny.

      Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia oraz koordynatorom B. Matusiak,  M. Raszewskiej, E. Studnickiej.

     • WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO KRAKOWA

     • W piękny jesienny wtorek 29.09.2020 uczniowie klas 6b, 6c i 6d wraz z wychowawcami: Elżbieta Studnicką, Małgorzatą Wójtowiec i Barbarą Matusiak udali się na sponsorowaną wycieczkę do Krakowa. Była to nagroda dla szkół Gminy Wiśniowa za wysoką frekwencję w ostatnich wyborach prezydenckich. Dzięki profesjonalnej organizacji przez Biuro Podróży Relax z Żegociny spędziliśmy bardzo przyjemnie czas do późnych godzin popołudniowych. Z przewodnikiem po Krakowie panią Martą Bielecką spacerkiem przeszliśmy od Pomnika Grunwaldzkiego na Placu Matejki przez stary Kleparz, obok Barbakanu, plantami obok pomnika Jana Matejki, przez Bramę Floriańską na Rynek Główny obok Kościoła Mariackiego, Sukiennic, kościółka św. Wojciecha a następnie ulicą Kanoniczą, koło kościołów św. Piotra i Pawła i św. Andrzeja na Wawel. Zwiedziliśmy Katedrę z grobowcami w podziemnych kaplicach i wyszliśmy ponad 60-cioma schodami zobaczyć z bliska Dzwon Zygmunta. Następnie udaliśmy się na dziedziniec Zamku a potem nad Wisłę przed jamę Smoka Wawelskiego. Po drodze usłyszeliśmy wiele legend i ciekawostek o Krakowie. Zjedliśmy obiad w Restauracji pod Smoczą Jamą a następnie udaliśmy się autokarem do Muzeum Lotnictwa Polskiego i podzieleni na grupy wzięliśmy udział w bardzo ciekawej przeszło godzinnej lekcji. Na koniec sklepik z pamiątkami i zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Myślę, że ta wycieczka była cenną lekcją historii i geografii a także przygodą, którą będziemy mile wspominać po latach.


      Elżbieta Studnicka