• „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

     •  

      Dzisiaj w naszej szkole zagościły misie. Duże i małe. Stare i nowe. Takie, do których przyjemnie się przytulić, gdy smuteczek dopada…

      Od rana w drzwiach szkoły wszystkich wchodzących witały MISIE! Życzyły miłego dnia i rozdawały cukierki. 25 listopada wypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z jęz. ang. Teddy Bear – święto to zostało ustanowione w 2002 roku, gdy miś świętował swoje setne urodziny. Jego historia i nazwa wiąże się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodorem Rooseveltem. Uczniowie klas młodszych na zajęciach oglądali prezentację multimedialną związaną z tym dniem.

      Najbardziej znane misie to: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Miś Paddington, Niedźwiedź Wojtek, niedźwiedź z bajki o Maszy, Miś Yogi itd.Ale i tak dla każdego dziecka najwspanialszym misiem jest ten, z którym wiążą się miłe wspomnienia.

      Organizacją dzisiejszego misiowego dnia zajął się Samorząd Uczniowski SP. To chętni uczniowie przebrani za misie i bajkowe postacie umiliły czas najmłodszym. Korowód misiowy odwiedził uczniów klas młodszych oraz przedszkolaków. Najmłodsi otrzymali wesołe kolorowanki z misiami oraz cukierki. Na chętnych uczniów całej szkoły czekała misiowa fotobudka. Gdy się włożyło głowę do kółeczka, każdy mógł stać się słodkim małym misiem! Kilkunastu uczniów wzięło udział w mini konkursie na najładniej narysowanego misia. Brawo! Nagrody niespodzianki zostały rozdane!

      Moda na misie nie przemija. Posiadanie takiej zabawki w dzieciństwie uczy nas empatii i opiekuńczości. Symbolizuje same pozytywne cechy, takie jak dobroć, ciepło czy opiekuńczość. Dla niektórych maskotka misia jest również symbolem bezpieczeństwa w trudniejszych momentach.   

      Warto mieć takiego MISIA! Nie tylko od święta!

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość pt. „Pociąg do wolności” została przygotowana przez uczniów klas 6a

      i 6b wraz z wychowawcami. Przypomnieli oni trudną historię Polski od rozbiorów, przez walkęw Legionach Polskich i powstaniach aż do zakończenia I wojny światowej. Historia ta przeplatana była także śpiewem pieśni patriotycznych, w wykonaniu uczniów wszystkich klas.

      Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w akcji „Szkoła do hymnu”, organizowanej przez MEiN, i w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     •  Pocztówki poszły w świat!

     •  

      Uczniowie klas 4b, 6b, 7b, 7c i 8b pod opieką p. Katarzyny Maślak pisali pocztówki w języku angielskim, a następnie zostały one wysłane do różnych krajów (Japonia, Argentyna, Tunezja).

      Celem tego przedsięwzięcia było wzbudzanie zainteresowania językiem obcym, doskonalenie umiejętności pisania w języku obcym oraz kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych pocztówek.

      Z niecierpliwością czekamy na pocztówki z wyżej wymienionych krajów.

       

      Katarzyna Maślak

     • „Wieczór z Norwidem”

     • Rok 2021 został ogłoszony rokiem Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji 04.11.21r. w ZPO w Wiśniowej odbył się „Wieczór z Norwidem”, w którym wzięły udział klasy 7a, 7b, 8c wraz z polonistkami - Agnieszką Rokosz i Katarzyną Ćwierz. Spotkanie zostało uświetnione przez obecność p. dyr. Barbary Kuchni i p. dyr. Elżbiety Muty.

      Na początku przedstawiciele klas zaprezentowali sztandarowe utwory poety, po czym w małych grupach mieli zmierzyć z ośmioma poleceniami związanymi z życiem i twórczością pisarza. Wykonanie wszystkich zadań gwarantowało wygraną. Najszybciej z zadaniami uporali się uczniowie klasy 8c, jednak klasy 7 nie dały za wygraną i w szybkim tempie rozkodowały wszystkie szyfry. Konkurencje przygotowane na zasadzie escape room spotkały się z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem ze strony uczniów.

       

      Organizatorzy:

      A. Rokosz, K. Ćwierz