• Uwaga !!!

     •  

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej informuje, że w dniach od 21 lutego do 11 marca trwają zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz wszelkie niezbędne dokumenty znajdą Państwo w zakładce „Rekrutacja” lub w sekretariacie szkoły pok. 39 w godz. od 8.00-12.00.

      Serdecznie zapraszamy!!

     • Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Dobczycach

     •  

      Jaką szkołę wybrać po zakończeniu nauki w szkole podstawowej? Takie pytanie zadają sobie co roku ósmoklasiści. Tym razem z pomocą przyszedł Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach organizując tzw. „Dzień Otwarty”.

      24. 02. 2022 r. klasy 8a, 8b, 8c wybrały się do Dobczyc, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną tamtejszej placówki. Uczniowie chcący kontynuować naukę mają do wyboru trzy typy szkół: liceum (o profilu: wojskowe, ratownicze, strażackie, policyjne), technikum ( o profilu: usług fryzjerskich, elektryk, elektronik, mechatronik, informatyk, budownictwa, żywienia i usług gastronomicznych) oraz branżową szkołę I stopnia.

      Dzięki zorganizowanym atrakcjom m. in. pokazowi pierwszej pomocy czy poczęstunkowi przygotowanemu przez klasy o profilu gastronomicznym uczniowie mogli zaobserwować , jak wygląda typowe życie szkolne. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje ułatwią ósmoklasistom podjęcie trudnej decyzji o wyborze przyszłej szkoły.

     • "Tęgi umysł" - powiatowe zmagania.

     • W środę 23 lutego w Dziekanowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Tęgi Umysł”.

      Konkurs sprawdzał umiejętność rozwiązywania niestandardowych zadań o charakterze zagadek i łamigłówek matematycznych, wymagających pomysłowości, ale niewykraczających poza program nauczania matematyki w szkole podstawowej. Konkurs podzielony był na dwa etapy.

      W pierwszym etapie brały udział wszystkie zespoły, rozwiązując takie same zadania. Prowadzący podał czas przewidziany na wykonanie zadania oraz liczbę punktów możliwą do zdobycia przed rozpoczęciem rozwiązywania danego zadania. Za prawidłowe odpowiedzi przyznawane są punkty. Ten etap składał się z dziewięciu zadań. Do II etapu (finału) przechodziły trzy drużyny, które zdobyły największą ilość punktów w I etapie i one zachowały punkty z pierwszego etapu, z nimi rozpoczęły rozgrywkę. W finale za udzielenie błędnej odpowiedzi lub jej brak drużynie odejmowano punkty od punktów zdobytych w I etapie. Ten etap był krótszy i składał się z trzech zadań.

      Do walki stanęło jedenaście dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z Dobczyc, Dziekanowic, Nowej Wsi, Kornatki, Osieczan, Borzęty, Brzączowic, Dziekanowic, Stadnik, Wiśniowej.

      Naszą szkołę reprezentowali Julia Piwowarczyk z klasy 7d oraz Kacper Matusiak z klasy 7c. Po emocjonującej rywalizacji nasza drużyna zajęła VI miejsce.

      Na podium stanęli przedstawiciele:

      1. Szkoły Podstawowa nr 2 w Dobczycach

      2. Szkoły Podstawowa w Dziekanowicach

      3. Szkoły Podstawowa w Stadnikach

      Dla naszych uczniów było to ciekawe i nowe doświadczenie. Pierwszy raz mogli wziąć udział w tego rodzaju konkursie, gdzie każde zadanie ma konkretny czas przewidziany na rozwiązanie. Liczyła się tu nie tylko wiedza, ale i umiejętność panowania nad stresem i czasem. Przetarli szlak dla następców, którzy mam nadzieją, będą nas reprezentować w kolejnych latach.

      Serdecznie Gratulujemy naszym przedstawicielom !!!

      Barbara Matusiak

      Joanna Kowal

     • UWAGA !!!

     • Kampania „No Promil – No Problem” naszym uczniom jest bardzo dobrze znana. Społeczność szkolna bierze udział w wielu działaniach proponowanych przez inicjatorów akcji. Profilaktyka, odpowiedzialność i szacunek do życia są w naszych szkolnych działaniach wychowawczych bardzo ważne.

      Konkursy, które proponują organizatorzy kampanii świetnie komponują z naszymi wychowawczymi priorytetami.

      Tym bardziej cieszy fakt, że również w tym roku wśród naszych uczniów znaleźli się Laureaci i Wyróżnieni w „nopromilowych” konkursach.

      Są to:

      - Szymon Obajtek - nagroda

      - Alicja Kus – wyróżnienie

      - Krzysztof Studnicki – wyróżnienie

      - Patrycja Postrożna – wyróżnienie.

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • Ach, co to był za bal!

     •  

      Odświętnie ubrani, wystrojeni, podekscytowani i uśmiechnięci uczniowie klas 1-4 w poniedziałkowy ranek zapełnili korytarze naszej szkoły! Uczniowie ci nie mogli się doczekać tego dnia! Zakupione lub zrobione piękne kostiumy balowe, stroje z ulubionych bajek i filmów, super bohaterowie wspaniale prezentowały się podczas Walentynkowego Balu Karnawałowego!

      14 lutego 2022 r. na karnawałowo udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie klas 1-3 dostojnie i z gracją odtańczyli poloneza. Tym uroczystym tańcem otworzyli BAL! Brawo! Ukłony dla p. Małgorzaty Kot, która już od wielu lat, w ramach zajęć świetlicowych, uczy podstawowych kroków i figur tanecznych uczniów różnych klas.

      Rodzice uczniów klas 1-4 spisali się na medal przygotowując pyszny poczęstunek! Słodkości i napoje były miłym dodatkiem do balu. Dziękujemy! Uczniowie tańczyli zarówno na sali gimnastycznej jak i w walentynkowej scenerii swoich sal lekcyjnych. Baloniki, serpentyny, serduszka, śnieżynki i bałwanki wirowały razem z dziećmi.

      Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Z tej okazji uczniowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali Pocztę Walentynkową. Od kilkunastu dni specjalne serduszkowe pudełko czekało na Walentynki. Można było do niego wrzucić karteczkę ze słowami sympatii wobec wybranej osoby. Jeszcze nie wszystkie Walentynki dotarły do adresatów. Cierpliwie czekają na powrót starszych klas ze zdalnego nauczania. Ponadto SU oprócz dekoracji sali gimnastycznej przygotował również dla najmłodszych uczniów kolorowanki walentynkowe. Pamiętajmy, aby słowa pełne miłości, sympatii kierować do drugiej osoby nie tylko raz w roku, ale jak najczęściej!

      Walentynkowy Bal Karnawałowy był znakomitą okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

       

     • Zabawy na śniegu- było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

     •  

       

      Śnieg to dla dzieci inspiracja do wspaniałej zabawy, dlatego 4 lutego uczniowie klas I-III udali się na boiska szkolne, aby wspólnie korzystać z uroków zimy. Wiadomo, że zimą można spędzać aktywnie czas na dworze, a puszysty śnieg jest wspaniałym sprzymierzeńcem wielu sportów i zabaw.

      Ten czas był doskonałą okazją, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu oraz utrwalić zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci z ogromną radością lepiły bałwana, igloo, rzucały się śnieżkami, jeździły na sankach oraz robiły białe aniołki. Takie zabawy były dla wszystkich dzieci ogromna frajdą, a te beztroskie chwile zostaną w ich pamięci na długi czas. Zadowoleni, uśmiechnięci i z czerwonymi noskami wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.