• Język angielski dla najmłodszych !

     • W dniach 22.02 -05.03.2021 odbył się szkolny konkurs  z języka angielskiego dla klas 1-3.
      Zadaniem uczestników było przedstawienie znaczenia słowa angielskiego w sposób graficzny.
      W konkursie wzięło udział 70 uczniów. Uczestnikom nie zabrakło wspaniałych pomysłów. Prace były bardzo kreatywne, co przysporzyło jury sporo problemu. Ostatecznie zwycięzcami zostali:

      I miejsce – Kamil Kowal 1a
      II miejsce- Milena Leśniak 2b
      III miejsce – Wojciech Kus 3b

      Przyznano również wiele wyróżnień.
      GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom pięknych i pomysłowych prac. 
                              

      Katarzyna Maślak

     • AKCJA SKARBONKA WIELKOPOSTNA: ,, DAR JUNIORA DLA SENIORA”

     • ,, Nie zapominajcie o ludziach starszych, są źródłem mądrości
      oraz pamięcią życia i rodziny”.

      Papież Franciszek

       

                  Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom klas I - III, którzy w okresie Wielkiego Postu włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Caritas ,, Dar juniora dla seniora”. W tej akcji zebraliśmy wspólnie 870 złotych. Dziękujemy za każdy dar serca.

                                                                                                                          s. Bernadetta.

     • Przybycie Pani Wiosny

     • 18 marca 2021r. w naszej szkole gościliśmy Panią Wiosnę. W tym roku zjawiła się wcześniej, ponieważ bardzo chciała spotkać się z uczniami klas 1-3. Pojawiła się w towarzystwie Pana Żaby, Kwiatuszka oraz Pszczółki. Każda klasa przygotowała się na Jej przybycie. Uczniowie własnoręcznie stworzonymi ozdobami udekorowali swoje sale lekcyjne. Wszyscy bardzo się postarali. Było zielono, wiosennie i bardzo słonecznie. Klasy przygotowały również powitalną piosenkę dla długo oczekiwanych Gości. Pani Wiosna przyniosła ze sobą drobne upominki, Pszczółka natomiast częstowała słodyczami. Każda pani w szkole otrzymała symbolicznego tulipana od Pana Żaby.

     • Powrót do nauki zdalnej

     • Z uwagi na wysoki wzrost zachorowań na Covid-19 w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r., naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej.

      Na wniosek rodziców pracujących w podmiotach leczniczych lub wykonujących zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, dla dzieci z klas I-III  szkoła może zapewnić opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły.

      Konsultacje dla uczniów klas ósmych pozostają bez zmian.

      Szczegóły informacji można znaleźć pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach

     • Otwarcie Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży

     • Drodzy Rodzice,

      W związku z otwarciem Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Wiśniowa aktualnie organizowany jest nabór do placówki, który zakończy się z dniem 19 marca br.  

      Placówka oferuje dzieciom w wieku 6-18 lat  pomoc w nauce szkolnej, wsparcie psychologa i logopedy, grupowe zajęcia specjalistyczne rozwijające kompetencje dzieci i zainteresowania, warsztaty edukacyjne, w tym zajęcia kulinarne oraz wspólne gry i zabawy.  

      Placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach  od 13:00 do 18:00,  a jej siedziba mieści się w Hali Sportowej im. Kazimierza Bubuli w Wiśniowej (Wiśniowa  701, 32-412 Wiśniowa).

      Pełna informacja o rekrutacji  znajduje się  na stronie Gminy, a formularze rekrutacyjne dostępne  są pod linkiem:

      https://wisniowa.malopolska.pl/asp/pl_start.asp?xtyp=14&xmenu=205&menu=2&dzialy=&typ=13&akcja=artykul&artykul=1209

       Serdecznie zapraszamy!

     • Matematyka świętuje !

     • W marcu przypadają dwa ważne dla MATEMATYKI święta. 12 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki, a 14 marca wypada Międzynarodowy Dzień Liczby PI.

               Z tej okazji postanowiliśmy urządzić wystawę matematycznych prac uczniów

      z klas 4 - 8 pokazujących tę wymagającą dziedzinę nauki od trochę innej strony. Na wystawie widać jak bardzo matematyka przenika się ze sztuką.

      Barwne i zróżnicowane prace  przedstawiają takie pojęcia matematyczne jak łamana zamknięta, łamana otwarta, koła i okręgi, wielokąty foremne, procenty, graniastosłupy proste.

      Tworząc prace uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Zostali za to nagrodzeni ocenami z matematyki. Dodatkowym wyróżnieniem jest możliwość zaprezentowania prac na tej wystawie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć:)


      Barbara Matusiak

      Małgorzata Raszewska

      Elżbieta Studnicka

      Marta Ligęzowska