• Życzenia Świąteczne

     •  

      Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

      Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

      przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość.

      Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem,

      a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

       

      Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

       

      Życzy: Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

      Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej

       

       

     • KOMUNIKAT !!!

     • MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI informuje, że od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach odbywać się będą w systemie zdalnym.

      • Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. 

       Wiecej informcji:

       https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-20-grudnia-do-9-stycznia-zajecia-w-szkolach-w-systemie-zdalnym

     • „Święty Mikołaj w oczach dzieci”


     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zatytułowany „Święty Mikołaj w oczach dzieci” miał na celu pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja – biskupa Miry. Kolejnym ważnym celem tego konkursu było rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy i odwołanie się do uniwersalnych wartości chrześcijańskich, takich jak: dobroczynność, szlachetność, wrażliwość, dzielenie się z innymi nie tylko dobrami materialnymi, ale również duchowymi.

      W tym roku zorganizowana została VII edycja tego konkursu. Organizatorem konkursu była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

      Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem był „Święty Mikołaj w oczach dzieci”. Następnie trzeba było wypełnić formularz zgłoszeniowy, zrobić i wysłać jedno zdjęcie prezentujące pracę.

      Do Fundacji w Lublinie wpłynęło około 1500 prac z całej Polski. Jury Ogólnopolskiego Konkursu wytypowało z takiej ogromnej ilości prac tyko kilka prac uczniów z innych szkół w Polsce. Z naszej szkoły do udziału w tym konkursie zgłosiło się 32 chętnych uczniów. Samorząd Uczniowski zachęcał do udziału w tym konkursie. Zorganizował szkolną edycję tego konkursu. Przewodniczącą Jury była mgr Małgorzata Wójtowiec. Wraz z przedstawicielami uczniów wybrane zostały prace, które zasługiwały na nagrodę i wyróżnienie. Piękne prace zostały umieszczone na wystawie na korytarzu pierwszego piętra.

      Dnia 17.12.2021 r., podczas świątecznego kolędowania, zostały wręczone dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla uczniów biorących udział w tym konkursie.

      Lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Święty Mikołaj w oczach dzieci”:

      KLASY 1-3

      NAGRODY:

      Liliana Kowal kl. 2b

      Lena Murzyn kl.2a

      Przemysław Tomera kl.3a


      WYRÓŻNIENIA:

      Murzyn Karolina kl. 2b

      Karol Bednarz kl. 2a

      Amelia Kozłowska kl.2a

      Oliwia Sambor kl.2b

      Barbara Jamróz kl.2a

      Krystian Leśniak kl. 1a

      Kamil Kowal kl.2a

      Adrian Mrozek kl.2a

      Magdalena Murzyn kl. 2a

      Alan Polak kl.3a

      Konrad Kwiatkowski kl. 1a

      Alicja Kus kl.2a

      Beata Tomera kl.3a

      Emilia Lenart kl.3a

      Konrad Cygan kl.3b


      KLASY 4-8

      GRAND PRIX

      JULIA KOWAL kl. 6a


      NAGRODY:

      Gabriela Dudzik kl.6a

      Julia Piwowarczyk kl. 7d


      WYRÓŻNIENIA:

      Dominika Hudyga kl. 4a

      Oliwia Polak kl.4a

      Patrycja Leśniak kl. 4b

      Wiktor Łętocha kl. 4a

      Adrian Urbaniak kl.4a

      Magdalena Kaczmarczyk kl.4a

      Marcin Tomera kl.8b

      Dariusz Murzyn kl. 4b

      Tomasz Dominik kl. 7a

      Zuzanna Kowal kl. 5b

      Wojciech Kus kl. 4b

      Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! Dziękujemy Wam za chęci i wkład pracy! Mamy nadzieję, że nadal będziecie rozwijać swoją plastyczną twórczość. Życzymy Wam kreatywności i twórczego zapału!

      GRATULACJE! BRAWO!

     • Mistrzowie Rejonu w tenisie stołowym !!!

     •  

      Koniec roku był bardzo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły: Grzegorza Bajera z 8a i Michała Muty z 8c, którzy 15 grudnia w Nowym Targu wygrali Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy znaleźli się tam awansem po wygraniu Powiatowego Turnieju. W turnieju zmierzyli się z mistrzami i wicemistrzami Powiatu Tatrzańskiego, Suskiego i Nowotarskiego. Po zaciętej rywalizacji każdy z każdym i wszystkich wygranych meczach nie dali szans rywalom. Wygrali i awansowali do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu w Limanowej. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

      Elżbieta Muta

     • Akcja Góra Grosza

     • Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!

      Góra Grosza to rokroczna akcja organizowana w szkołach i przedszkolach polegająca na wielkiej zbiórce monet. Zapoczątkowana została w 2000 r. To obecnie  jedna z największych akcji społecznych w Polsce. Zebrane monety przekazywane są na pomoc potrzebującym.

      W tym roku szkolnym, na przełomie listopada i grudnia, nasza szkoła kolejny już raz przystąpiła do tej akcji. Uczniowie zbierali do specjalnych skarbonek, puszek, słoików i pojemników swoje „miedziaki”.

      Liczyły się najdrobniejsze monety. Nad przebiegiem każdej zbiórki w klasach czuwali skarbnicy klasowi. Przeliczone monety przekazali Samorządowi Szkolnemu, który zajął się skrupulatnym segregowaniem i liczeniem wszystkich monet. Współpraca na medal!

      Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami docenił zaangażowanie uczniów w tę akcję i postanowił nagrodzić pyszną pizzą klasy, które uzbierały największą ilość pieniędzy na Górę Grosza.

      Nagrodę – pizzę otrzymują uczniowie z klas: w klasach 1-3 – klasa 3b (225,34 zł.), w klasach 4-6 - klasa 6a (163,20 zł), w klasach 7-8 - klasa 8a (140 zł). Ponadto pizzę otrzymują przedszkolaki z Wierzbanowej (177,93 zł). Dziękujemy i gratulujemy!

      W ramach akcji Góra Grosza uzbieraliśmy ok. 1900 zł. Wspaniały wynik! Dzięki Wam! Lekcję empatii i dobroczynności zaliczyliście celująco!

      Decyzją Dyrekcji i SU – kwotę 1500 zł (z uzbieranych pieniędzy) przekażemy na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Pozostałą zebraną kwotę – około 400 zł prześlemy na adres Towarzystwa Nasz Dom - organizatorów Góry Grosza.

      Samorząd Uczniowski w ramach akcji Góra Grosza zorganizował konkurs na najciekawszą, najładniejszą skarbonkę. Chętni uczniowie z każdej klasy mieli za zadanie samodzielnie wykonać i ozdobić skarbonkę. Oceniana była estetyka i kreatywność. Jury konkursu wytypowało do nagrody 9 skarbonek. Zdjęcia nagrodzonych skarbonek można zobaczyć w albumie fotograficznym z Góry Grosza. Gratulujemy pomysłowości! Wręczenie nagród za skarbonki miało miejsce podczas spotkania kolędowego na sali gimnastycznej w dniu 17.12.2021 r.

      Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM UCZNIOM naszej szkoły zaangażowanym w zbiórkę monet, segregowanie i liczenie góry monet, wykonanie pięknych skarbonek! Dziękujemy Rodzicom i nauczycielom za pomoc w tym zakresie! Dobry gest wraca!

     • Christmas cards from Thailand!

     • W ramach wspólpracy p. Katarzyny Maślak z nauczycielem z Tajlandii, uczniowie klasy 4b wysłali kartki świąteczne z życzeniam w języku angielskim do Tajlandii.

      W odpowiedzi otrzymali kartki z zyczeniam od uczniów z Tajlandii. Było to bardzo miłe wydarzenie z językiem angielskim w tle.

       

       

      Katarzyna Maślak

     • Mikołajki w szkole

     • Jedzie święty Mikołaj, białą brodą świeci.

      Worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci!

       

      Dzieci nie mogą się doczekać tego dnia! Czekają na Świętego z białą brodą i wielkim workiem prezentów.  Zwyczaj robienia sobie prezentów zawdzięczamy św. biskupowi Mikołajowi z Miry. Był to człowiek bardzo dobry i pomocny. Słynął z tego, że potrafił rozdać biednym cały swój majątek, podrzucając im woreczki z pieniędzmi pod drzwi.

      W tym roku w naszej szkole było ciekawie, ponieważ 6 grudnia 2021 r. po odświętnie udekorowanej szkole wędrowało aż dwóch Mikołajów! Jeden młody, drugi trochę starszy. Obaj w czerwonym stroju, z obowiązkową siwą brodą. Towarzyszyły im wesołe Elfy w zielonych kostiumach oraz uśmiechnięte Renifery. Był także Anioł, który prowadził korowód Mikołaja od klasy do klasy. Głośnym dzwonieniem oznajmiali swoje przybycie. Mikołaje mieli wiele upominków i dla uczniów, i dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. Napracowali się! Odwiedzili wszystkie klasy częstując uczniów cukierkami, rozdając prezenty przygotowane przez Trójki Klasowe oraz  składając życzenia zdrowia i szczęścia! Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali świąteczną niespodziankę.

      W tym wyjątkowym dniu, pełnym radości, śmiechu i życzliwości dominował w naszej szkole energetyczny kolor czerwony – rewia mody z mikołajkowymi akcentami w roli głównej. Widok wspaniale wystrojonych, uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci oraz dorosłych dodawał wiary i nadziei w tym trudnym czasie pandemii. Każdemu przyda się uśmiech! Optymizm dodaje skrzydeł! Organizatorem tego jedynego w swoim rodzaju dnia był Samorząd Uczniowski.

      Wszystkim uczniom i Rodzicom gorąco dziękujemy za mikołajkowe zaangażowanie!

       

       

       

     • Akcje charytatywne w naszej szkole

     • Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.

       

      Rokrocznie nasza szkoła bierze aktywny udział w różnych akcjach charytatywnych. Nasi uczniowie, przy wsparciu rodziców, chętnie uczestniczą w każdej akcji dobroczynnej organizowanej w szkole. Od początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski zapraszał do udziału w kilku akcjach na rzecz potrzebujących pomocy . Odzew zawsze był pozytywny. Dzięki takiej postawie nasi uczniowie uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają empatię, kształtują właściwy stosunek wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych.

      Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami GORĄCO DZIĘKUJE uczniom naszej szkoły oraz Rodzicom za wspaniały udział w akcjach prowadzonych na terenie naszej szkoły od początku tego roku szkolnego! JESTEŚCIE WSPANIALI!

      Dzięki zaangażowaniu Uczniów i Rodziców zebraliśmy ogromną ilość prezentów dla dzieci

      w ramach akcji charytatywnej „ I ty możesz zostać świętym Mikołajem!” Piękne prezenty uradują niejedno dziecięce serduszko! Dobry uczynek jest bezcenny!

      Dziękujemy bardzo serdecznie za zakup specjalnych kartek świątecznych!Do kupienia było 50 kartek za 2,50 zł. Sprzedaliśmy wszystkie kartki. Zebrana kwota 125 zł została przesłana na adres Stowarzyszenia Sursum Corda. Pod koniec listopada w ramach ekologicznej akcji zbieraliśmy stare używane telefony. Stare telefony to elektrośmieci, których nie można po prostu wyrzucić do kosza.  Uzbieraliśmy równe 8 kg. Nie tylko chronimy środowisko, ale też pomagamy innym.

      Do końca grudnia uczestniczymy w Ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Piękne skarbonki już pewnie pękają w szwach. Celem tej zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka, czy w rodzinach zastępczych.

      Dziękując - życzymy wszystkim zdrowia i szczęścia! Bo… „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

     • Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

     • Dnia 30 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I a i b.

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „Kosmici w bibliotece” przygotowane przez uczniów uczestniczących w zajęciach kółka teatralnego ZUM pod kierunkiem p. Marzeny Tomery.

      Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

      My uczniowie pierwszej klasy

      Tobie książko przyrzekamy,

      Że szanować Cię będziemy

      Krzywdy zrobić Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika

      Przestrzegać będziemy pilnie

      I z twych rad i twych mądrości

      Korzystać usilnie

      PRZYRZEKAMY!

      Po złożeniu przyrzeczenia i uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali Dyplomy Czytelnika

      i dali do biblioteki jako dar po jednej bombce na choinkę w bibliotece, poniewaz w tamtym roku zakupiłam nową dużą choinkę.

      Podziękowania dla rodziców pierwszaków za ten podarek.

      Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem

      i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

      Serdecznie dziękuję i zapraszam wszystkich czytelników w biblioteczne progi.

       

      mgr Cecylia Marcisz

     • POWIATOWE ZAWODY MATEMATYCZNE

     • 18 listopada w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbyła się już osiemnasta edycja Powiatowych Zawodów Matematycznych dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Konkurs ten cieszy się od lat bardzo dużą popularnością. Na zawody pojechali także nasi uczniowie pod opieką p. E. Studnickiej. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Radosław Kot oraz Oliwia Urbanik z kl. 8b oraz Anna Muta z kl. 8c. Przygotowujący się do zawodów uczniowie klasy 8a ze smutkiem przebywali w tym czasie na kwarantannie. Zadania konkursowe były bardzo trudne. Najpierw rozwiązywano 5 zadań otwartych przez 60 minut a następnie dziesięć zadań zamkniętych przez 45 minut. Myślę, że dzięki udziałowi w zawodach nasi uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, oswoili się z różną formą zadań i łatwiej poradzą sobie ze stresem na egzaminie.

       

       

      Elżbieta Studnicka