• DZIEŃ ZIEMI

     • Chcesz o Ziemię dbać praktycznie, rób więc to ekologicznie!

      W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi.

      W naszej szkole 22.04.2022 r. również uczciliśmy to ważne święto. Uczniowie naszej szkoły na ten dzień wystroili się w kolory Ziemi – zieleń, błękit lub brąz. Nie zabrakło też kwiatowych wzorów. W drzwiach szkoły wesoło witała nas Magdalena w roli Globusa, a Łukasz częstował chrupkami. Na gazetkach ściennych pojawiły się ekologiczne plakaty, kodeks Młodego Ekologa, a także planety Układu Słonecznego w gwiezdnej przestrzeni.

      Uczniowie klas 1-4 oraz przedszkolaki z zainteresowaniem oglądnęli pouczający teatrzyk o tematyce ekologicznej pt. „Ziemia u doktora” w wykonaniu uczennic z klasy 4a oraz 5a w reżyserii Marzeny Tomery. Ratunek dla schorowanej Ziemi stanowi realizacja recepty zawierającej ekologiczne przesłania. Na zakończenie teatrzyku grupa uczniów z klasy 2 b wręczyła Pani Ziemi samodzielnie ułożone i zapisane na ozdobnych kartkach podziękowania. Uczniowie klasy 4b pięknie zaśpiewali piosenkę pt. „Pięknie żyć” wraz z akompaniamentem mgr Małgorzaty Bednarczyk. Uczestnicy spotkania ekologicznego bezbłędnie rozwiązali quiz ekologiczny i zasłużyli na miano Młodego Ekologa.

      Po teatrzyku pani Anna Klęk z Urzędu Gminy Wiśniowa zaprezentowała uczniom ciekawą pogadankę związaną z ochroną środowiska. Podkreśliła potrzebę oszczędzania energii, używania pieców, które nie emitują szkodliwych substancji gazowych oraz omówiła inne działania człowieka na rzecz środowiska. Wręczyła na ręce Pani Ziemi prezenty dla uczniów klas 1-4 / balony, słodycze, przybory szkolne, magnesy z logo Urzędu Gminy/ oraz zaprosiła uczniów do wspólnego zasadzenia dwóch drzewek w okolicy boisk sportowych. Drzewka będą rosły i ozdabiały przyszkolny teren, dawały miły cień w upalne dni oraz będą domem dla ptaków. Przewodniczący klas z wielką ostrożnością sypali ziemię na korzenie sadzonych drzewek. Ponadto uczniowie klasy 1b w okolicy placu zabaw zasadzili cebulki, które ozdabiały parapet klasowy.

      Po spotkaniu ekologicznym uczniowie klas 1-4 udali się, pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców, na akcję Sprzątania Świata. Zaopatrzeni w rękawiczki, worki, z zapałem porządkowali teren wokół szkoły i kościoła. Taka wspólna praca pomogła uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie każdego człowieka o naszą Błękitną Planetę. Czysta planeta, to zdrowie mieszkańców tej planety. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi.  Porządkujmy więc teren wokół siebie nie tylko raz w roku, aby można było z radością nucić:

      Pięknie żyć - znaczy kochać świat

      Pięknie żyć - tak jak żyje ptak

      Pięknie żyć - tańczyć tak, jak wiatr,

      A ziemi życzyć naj, jak najdłuższych lat!

       

     • Pięć razy na podium w powiatowych drużynowych biegach przełajowych!

     • Aż pięć naszych drużyn stanęło na podium podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w Biegach Przełajowych Drużynowych. Dwie drużyny – dziewczęta rocznik 2011 i mł. oraz chłopcy rocznik 2009-2010 zdobyli pierwsze miejsce i awansowali do finałów wojewódzkich, które odbędą się 12 maja w Nowym Targu. Trzy drużyny: chłopcy rocznik 2011 i mł., dziewczęta 2009-2010 oraz dziewczęta 2007-2008 zajęły trzecie miejsca.

      Skład poszczególnych drużyn:

      1 miejsce: Daria Szlachetka, Martyna Galia, Oliwia Polak, Magdalena Kaczmarczyk, Paulina Kęsek, Julia Twardosz

      1 miejsce: Mateusz Juras, Bartosz Jamróz, Andrzej Twardosz, Ksawery Panek, Michał Jamróz, Łukasz Rokosz

      3 miejsce: Piotr Szczechowicz, Radosław Aleksandrowicz, Michał Murzyn, Dariusz Murzyn, Karol Zając, Alan Polak

      3 miejsce: Magdalena Kowal, Milena Murzyn, Zuzanna Opoka, Agata Postrożny, Gabriela Muta, Nikola Łacny

      3 miejsce: Łucja Banach, Oliwia Panek, Anna Muta, Gabriela Rokosz, Agata Węgrzyn, Emilia Murzyn

       

     • Finał dla Grzegorza Bajera i Michała Muty!!!

     • Grzegorz Bajer i Michał Muta w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowym i Indywidualnym.

       

      Po fantastycznych występach naszych reprezentantów w zawodach powiatowych i półfinałach wojewódzkich nadszedł czas ostatecznego rozstrzygnięcia. W Nowym Targu w dniu 11 kwietnia odbył się finał zawodów drużynowych, w których Grzegorz i Michał wywalczyli bardzo wysokie czwarte miejsce. Po świętach w dniu 20 kwietnia odbyły się w Limanowej finały w grze indywidualnej. W turnieju wzięło udział 32 tenisistów z całej małopolski. Bardzo dobry rezultat uzyskał Grzegorz Bajer, który po bardzo zaciętym meczu (do pięciu setów i ostatni na przewagi!) i wygraną przeciwnika nie wszedł do półfinału i ostatecznie zakończył turniej na 7-8 miejscu.

     • Finał Wojewódzki dla dwóch naszych drużyn!!!

     • Dwie nasze drużyny jadą na Finały Wojewódzkie Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku!!!

      W dniach 11-12 kwietnia odbył się etap powiatowy Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Chłopcy U12 walczyli w Myślenicach a pozostałe pięć kategorii mieliśmy zaszczyt gościć u siebie w Wiśniowej.

      Chłopcy U-12 zajęli drugie miejsce. W finale po zaciętym meczu przegrali zaledwie 1:2. Skład drużyny: Michał Jamróz, Sebastian Murzyn, Oliwier Polak, Krystian Mazepa, Mariusz Woś, Maciej Piechnik, Filip Primi, Piotr Szzcechowicz.

      Dziewczęta U-12 zajęły trzecie miejsce. Skład: Paulina Kęsek, Lidia Murzyn, Martyna Galia, Roksana Kowal, Paulina Błaszczak, Lena Murzyn, Zuzanna Opoka, Oliwia Otmar, Zuzanna Kowal, Milena Murzyn, Aleksandra Konieczna

      Chłopcy U-10 wygrali i zdobyli awans do województwa. Skład: Bartłomiej Jamróz, Dawid Mazepa, Oskar Dominik, Michał Kęsek, Filip Bednarz, Jan Łabędź, Jan Muta, Alan Polak, Michał Rokosz, Arkadiusz Gorczyca, Igor Dominik, Leon Panek, Kamil Gorczyca

      Dziewczęta U-10 zdobyły drugie miejsce. Skład: Wiktoria Kowalczyk, Anna Galia, Agnieszka Murzyn, Maria Panek, Emilia Lenart, Martyna Lenart, Natalia Nowak, Oliwia Warmuz, Nadia Stasiak, Amelia Kozłowska, Olga Primi.

      Chłopcy U-8 ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Skład: Jakub Maj, Szymon Piotrowicz, Przemysław Lenart, Kamil Murzyn, Jakub Murzyn, Leon Zieliński, Krzysztof Jasek, Jacek Koniec zny, Kamil Radoń, Antoni Kowal, Tomasz Mazepa

      Dziewczęta U-8 awansowały bezpośrednio do finałów wojewódzkich

       

       

     • Misterium 2022 - 08.04.2022

     • Dnia 8 kwietnia, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbyło się Misterium w wykonaniu absolwentów i uczniów naszej szkoły pod kierunkiem s. Bernadetty Jurkowskiej. Przedstawiona sztuka teatralna zrealizowana została według scenariusza pana Marcina Kobierskiego. Piękna sceneria i wspaniała gra aktorów pozwoliła nam wejść w klimat wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Młodym artystom gratulujemy zaangażowania i talentów.W dźwiękach radosnego Alleluja popłynęły do Wszystkich życzenia zdrowych, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

     • Konkurs matematyczny dla kl. 1-3

     • 7 kwietnia odbył się II etap międzyklasowego konkursu matematycznego. W matematycznych zmaganiach udział wzięło 18 najlepszych matematyków z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Uczniowie łamali  głowy rozwiązując trudne zadania konkursowe, jednak poradzili sobie doskonale i tym samym potwierdzili swoje uzdolnienia matematyczne.

      Miano najlepszych matematyków w klasach pierwszych otrzymali:

      Jakub Maj - I miejsce,

      Kamil Murzyn - II miejsce ,

      Leon Zieliński - III miejsce,

      Paweł Polak - IV miejsce,

      Paweł Matusiak i Kamil Radoń - V miejsce ex aequo.

      W klasach drugich:

      Michał Kęsek - I miejsce,

      Arkadiusz Gorczyca - II miejsce,

      Barbara Jamróz - III miejsce,

      Kamil Kowal - IV miejsce ,

      Natalia Nowak - V miejsce ,

      Anna Galia - VI miejsce.

      W klasach trzecich:

      Zuzanna Maj - I miejsce,

      Jan Muta - II miejsce,

      Adrian Duda - III miejsce,

      Szymon Radoń - IV miejsce,

      Mateusz Dróżdż - V miejsce,

      Alan Polak - VI miejsce.

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

       

      Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!

       

       

       

     • Wycieczka klas pierwszych.

     • Dnia 31.03.22 r. klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami i opiekunkami uczestniczyły w warsztatach świątecznych w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Podczas zajęć uczniowie wykonali piękne palmy wielkanocne co widać na pamiątkowym, wspólnym zdjęciu. Druga część wyjazdu związana była z kinem Muza i seansem filmowym „Ups 2. Bunt na Arce”. Film w humorystyczny sposób pokazywał perypetie zwierząt uwiezionych na Arce. Bajka bardzo się podobała, a dobry nastrój i uśmiechy jeszcze długo towarzyszyły uczestnikom wycieczki.

      Klasy 1 z wychowawczyniami.

     • Oliwia Panek mistrzynią województwa małopolskiego w biegach narciarskich!

     •  

      W dniu 9 lutego w Zakopanem odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Biegach Narciarskich. Tego dnia w roczniku 2007 na dystansie 3 km stylem klasycznym królowała Oliwia Panek, która zdeklasowała rywalki zajmując pierwsze miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się również Ksawery Panek i Antoni Bubula, którzy w swoich rocznikach zajęli 5 miejsca oraz Maria Panek, która uplasowała się na 6 miejscu. Startowało ponad 400 zawodników

      Nasza szkoła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w klasyfikacji ogólnej znalazła się na 2 miejscu w klasyfikacji dziewcząt, a w Igrzyskach Dzieci na miejscu 5 w klasyfikacji chłopców.

      Szkołę oprócz wymienionych wyżej reprezentowali:

      Patryk Obajtek , Mateusz Obajtek, Błażej Knapik, Daria Szlachetka, Oliwia Polak, Paulina Kęsek, Lidia Murzyn, Szymon Gorczyca, Bartłomiej ptak, Konrad Cygan, Szymon Murzyn, Radosław Aleksandrowicz, Magdalena Kowal.