• Co dalej po szkole podstawowej?

     • Uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum stoją przed trudnym wyborem szkoły średniej i dalszego kierunku kształcenia. W ramach orientacji zawodowej gościła w naszej szkole w dniu 10 października jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Myślenic pod dowództwem  st. brygadiera Romana Ajchlera. Młodzież poznała ścieżkę kształcenia oraz cechy psychofizyczne konieczne w zawodzie strażaka. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali pokaz sprzętu ratownictwa gaśniczego oraz ratownictwa medycznego. Dowódca grupy wskazywał na specyfikę zawodu, dbałość o kondycję fizyczną sprawdzaną podczas okresowych badań i testów, a także konieczność ciągłego dokształcania, zdobywania certyfikatów i uprawnień do obsługi sprzętu ratownictwa lądowego, wodnego i wysokościowego. Ten ostatni zakres prezentowali druhowie OSP w Wiśniowej p. Mateusz Jasek i p. Tomasz Moryc.

      Warunki pracy w służbach mundurowych w policji, drogę do zawodu i cechy psychofizyczne kandydatów nasza młodzież poznawała na spotkaniu z mgr Dominikiem Kulą w dniu 17 października. Atrakcja dla młodzieży był pokaz technik obronnych i przymusu bezpośredniego.

      Być może nasi uczniowie w przyszłości wybiorą któryś z zawodów.

     • Klasy trzecie na Zaczarowanym Wzgórzu

     • 8 października klasy 3a i 3b wybrały się na Zaczarowane Wzgórze. Nasza wycieczka zakręcona była wokół tematu „Jesienne święto pieczonego ziemniaka”. W tym magicznym miejscu poznaliśmy Pana Ziemniaka jako Króla Kuchni. Mogliśmy sprawdzić  swoje umiejętności kulinarne przygotowując frytki (wyszły rewelacyjnie:) oraz tworząc komiksy, które zaskoczyły nawet nas samych. Największą atrakcją jednak była jazda na końskim grzbiecie pod okiem instruktora i wizyta w wiejskim zoo.  Po grach i zabawach z Panem Ziemniakiem w roli głównej zjedliśmy smaczny obiad. A na koniec znowu oddaliśmy się szaleństwu na placu zabaw.

      Takie wycieczki wspominamy najmilej.

       

      A oto kilka wspomnień uczniów:

       

      „W poniedziałek byliśmy na wycieczce na „Zaczarowanym Wzgórzu”.

      Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitaliśmy się z panią, która zaprowadziła nas do pomieszczenia, gdzie robiliśmy frytki. Po zjedzeniu pysznych frytek poszliśmy pojeździć na koniach, a następnie do mini zoo. Tam widzieliśmy świnki morskie, króliki, indyki, koguty, kozy.

                                                              Zofia Łabędź kl. 3a

       

      „Najlepszą niespodzianką podczas naszej wycieczki było mini zoo. Moja druga przygoda podczas wycieczki to jazda konna. Trochę się bałam,  gdy ruszyliśmy to strach minął. To była bardzo fajna wycieczka, wszyscy zadowoleni i weseli wróciliśmy do szkoły.”

                                                              Aneta Ciślik  kl. 3a

       

       

      „W poniedziałek byliśmy na wycieczce na Zaczarowanym Wzgórzu. Robiliśmy sami frytki i karmiliśmy zwierzęta. Bawiliśmy się na placu zabaw. Najlepsza atrakcja to jazda na koniach, które nazywały się Emil i Apollo.”

                                                             

                                                              Kamil Burkat kl.  3a

       

      Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze to prawdziwa przygoda.  Najlepszą atrakcją było pisanie komiksu. Wysłuchałam tyle śmiesznych historyjek, bardzo się śmialiśmy z tych opowiastek.  Kroiliśmy też ziemniaki na frytki, były przepyszne. Jedliśmy też pieczonego ziemniaka, kiełbaskę i chleb. OO! Jeździliśmy na koniach – mój nazywał się Apollo. To był super dzień!

                                                              Gabrysia Dudzik kl. 3a

       

       

      „Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze bardzo mi się podobała, ponieważ mieliśmy dużo różnych atrakcji. Najbardziej podobało mi się kiedy jeździliśmy na koniach. Konie były bardzo ładne i fajnie się nazywały. Ja jeździłam na Emilu. Ta wycieczka była super!”

       

                                                              Gabrysia Muta kl. 3b

       

      „Było bardzo fajnie. Najbardziej podobała mi się przejażdżka konno (może trochę krótko się jeździło, ale i tak było fajnie). W mini zoo mogliśmy karmić trawą  i chlebem różne zwierzęta. Bardzo się cieszę, że pojechałem na Zaczarowane Wzgórze.”

                                                              Kacper Dominik kl.3b

      „8 października pojechałem z klasą na Zaczarowane Wzgórze. Bardzo fajnie się bawiliśmy np.: robiliśmy frytki,byliśmy w mini zoo, jeździliśmy na koniach, mieliśmy pyszny obiad i bawiliśmy się jeszcze na placu zabaw. Było tu bardzo fajnie.”

                                                              Karol Rzońca kl.3b

       

      „Na Zaczarowanym Wzgórzu było bardzo fajnie. Mieliśmy tu dużo atrakcji np.: jeździliśmy na koniach, robiliśmy frytki, rysowaliśmy komiksy, graliśmy w różne gry i karmiliśmy zwierzęta. Chciałbym pojechać tam jeszcze raz.”

                                                             

                                                              Łukasz Rokosz kl.3b

     • Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu

     • 11.10.2018 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami: p. T.Lichoniem, p.E.Studnicką, p. M.Wójtowiec i p. B.Matusiak przeżyli niezapomnianą wycieczkę na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. W około pięciogodzinnym programie była jazda konna, karmienie zwierząt, dojenie sztucznej krowy, zabawy harcerskie wymagające strategii i współpracy, kulinaria (krojąc i degustując frytki słuchali historii ziemniaka oraz zasad zdrowego gotowania), obiad, ścieżka przyrodnicza oraz survival w wąwozie (m.in. rozpalanie ognia i strzelanie do tarczy) a na koniec beztroska na placu zabaw. Słoneczna pogoda, piękne widoki na Beskid Wyspowy i bardzo sympatyczni ludzie prowadzący atrakcyjne zajęcia sprawiły, że trudno było się rozstać z tym miejscem.

      Oto niektóre wypowiedzi uczniów po tej wycieczce:

      Madzia: „Najbardziej podobał mi się surwiwal i jazda na koniu Apollo rasy huculskiej”.

      Gosia:  „Najbardziej podobało mi się jak byliśmy w lesie i wybiegaliśmy na górkę, a potem szybko biegliśmy z górki. Na wycieczce było super”.

      Ksawery: „Najbardziej podobał mi się surwiwal, bo rozpalaliśmy sami ognisko, strzelaliśmy dmuchawką do tarczy a na koniec dostałem podkowę za to, że trafiłem strzałką w drugą strzałkę”.

      Patryk: „Niesamowita była jazda na koniu i głaskanie króliczków”.

      Ania: „Wycieczka była fajna. Chciałabym tam jeszcze raz pojechać, bo dobrze się bawiłam i godziny mijały mi migusiem”.

      Zatem można uznać naszą drugą wspólną wycieczkę za udaną!

      Po wycieczce na życzenie uczniów został przeprowadzony konkurs wiedzy przyrodniczej. Oto pytania przygotowane przez p. E.Studnicką:

      1. Jak nazywają się góry widoczne z Zaczarowanego Wzgórza?
      2. Jak miał na imię koń, na którym jeździliście i jakiej był rasy?
      3. Jak nazywa się samica jelenia?
      4. Na którym kontynencie i w którym kraju odkryto ziemniaka?
      5. Do jakiego państwa w Europie ziemniak przywędrował najpierw?
      6. Kto przywiózł po raz pierwszy ziemniaka do Polski?

      Najlepszych odpowiedzi udzielili:

       M.Bajer 4d - I miejsce, K.Matusiak 4c – II miejsce, J.Grabowska 4c i M. Sambor 4a –III miejsce oraz M.Knapczyk 4c, A.Kowal 4c, K.Cygan 4c, I.Hebda 4b, Z.Hebda 4c, P.Postrożna 4c. Gratulujemy! Drobne nagrody ufundowało SEP CEZ Skawina.

     • KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

     • Dnia 12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Aby uczcić to wyjątkowe święto, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem  opiekunów Samorządu Uczniowskiego, przygotowali akademię w formie koncertu życzeń. Poprowadzili go Jessica Urbaniak i Jakub Szynal. Historię święta przypomniała Katarzyna Stalmach a Kinga Duda odczytała specjalnie przygotowany na tę okazję list. Muzycy w składzie:

      Ksawery Kowal  - akordeon

      Grzegorz Kowal – saksofon         

      Bartłomiej Lenart – saksofon

      Konrad Jaśkowiec – saksofon

      Kamil Głąb – trąbka

      Kamil Dudzik – trąbka

      Szymon Woźniczka - trąbka

      Weronika Tokarz – flet

      Kacper Marcisz  - gitara

      Zuzanna Dróżdż – gitara

      Jakub Rzońca – gitara

      Natalia Marcisz – gitara

      zaprezentowali specjalnie dobrane utwory dla nauczycieli i pracowników oświaty, które łączyły się z życzeniami odczytywanymi przez prowadzących.  Zosia Hebda zaśpiewała piosenkę „Biedroneczki są w kropeczki” dla zespołu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, fizyki i chemii. Gabriela Rokosz z Marią Biel i Natalią Marcisz wykonały „Piosenkę wiosenną” dla nauczycieli nauczania zintegrowanego.  Uczniowie klas czwartych, przy akompaniamencie gitar, zaśpiewali i zatańczyli „Taki duży, taki mały”, dedykując utwór dla siostry Barbary i księdza Stanisława. Dla nauczycieli wychowania fizycznego zespół w składzie: Amelia Drab, Edyta Węgrzyn, Dominika Kowalczyk, Patrycja Murzyn, Katarzyna Szwacka, Martyna Murzyn, Justyna Dudzik, Agata Węgrzyn zaprezentował układ taneczny. Na koniec Kinga Duda złożyła serdeczne życzenia nauczycielom emerytom przybyłym na uroczystość, a Emilia Jończyk umiliła wszystkim czas, grając na pianinie utwór „Dla Elizy”. Uroczystość została  zakończona  głośnym odśpiewaniem „Sto lat”, co było dopełnieniem  uroczystości.

                  W tym dniu  wszędzie unosił się zapach lawendy, którą jako drobny upominek wraz z życzeniami otrzymali nauczyciele i zaproszeni goście.

      Z okazji Dnia Komisji Edukacji narodowej życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić. Pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce. Cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom, tym posłusznym i tym niepokornym, zrodziła wiele cennych owoców.

                                                                                         Opiekunowie SU

     • Porozmawiajmy o środkach psychoaktywnych – fakty, mity i pytania dotyczące narkomanii i uzależnień.

     • Pod takim tytułem 9 października 2018 odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne prowadzone przez terapeutę Marka Szczotkowskiego. Młodzież zapoznała się z konsekwencjami psychicznymi, fizycznymi i społecznymi uzależnień. Próbowano odpowiedzieć na pytania: dlaczego młodzi ludzie sięgają po środki psychoaktywne, jak to się zaczyna, czy są narkotyki twarde i miękkie, genotyp człowieka a uzależnienie od THC i dopalaczy.

                 Mocne wrażenie zrobiły prezentowane zdjęcia osób wyniszczonych przez środki psychoaktywne w sposób trwały i nieodwracalny opatrzone podpisem „Pamiętaj! Ty decydujesz, Ty wybierasz!”. Poruszono też problem odpowiedzialności za czyny karalne, czyli posiadanie, udzielanie i sprzedawanie środków psychoaktywnych.

      Warsztaty dla rodziców o tematyce uzależnień, prowadził pan M. Szczotkowski w dniu 20 września. Uczulał  rodziców na  czynniki ryzyka oraz wskazywał  czynniki  chroniące dzieci i młodzież przed substancjami psychoaktywnymi, psychotropowymi i dopalaczami.

     • Nasze dziewczęta mistrzyniami powiatu!!!

     • We wtorek 9 października na hali w Wiśniowej rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Halowej.  Reprezentacja naszej szkoły po emocjonującym turnieju  zdobyły pierwsze miejsce  wygrywając  wszystkie mecze.  W turnieju brało udział  siedem szkół – mistrzów  poszczególnych  gmin z powiatu myślenickiego. W wyniku losowania trafiliśmy (jak to określili opiekunowieJ) do tzw. „ grupy śmierci”.  Jednak nie było na nas mocnych! W pierwszy meczu wygraliśmy 1:0 z  SP Tokarnia. Kolejne mecze  z  SP Dobczyce to wygrana  3:0, a z SP Zakliczyn 4:0. W finale spotkaliśmy się z SP Czasław pokonując ich ostatecznie 3:1. Nasza drużyna awansowała do etapu rejonowego, który zostanie rozegrany 6 listopada w Nowym Targu.

      Skład drużyny: Zuzanna Dróżdż (bramkarz), Julia Szczechowicz, Grażyna Błaszczak, Gabriela Murzyn, Weronika Kowalczyk, Martyna Murzyn, Emilia Murzyn, Anna Muta, Aneta Ciślik, Amanda Urbaniak,  Karolina Kowal.

     • „Trzy Korony”

     • W dniu 4 października odbyła się wycieczka do Krościenka nad Dunajcem. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Ruchu Światło Życie.  Młodzież  zapoznała się z programem profilaktyczno-formacyjnym opartym na integralnym rozwoju osoby ludzkiej we wspólnocie, na poznaniu i wdrożeniu w życiu postawy służby i pomocy drugiemu człowiekowi.

      Wędrując interaktywną drogą z tablicami informacyjnymi i instalacjami artystycznymi młodzież zapoznawała się z czynnikami chroniącymi przed podejmowaniem ryzykownych decyzji  i zachowań. Wizyta w centrum była też okazją do refleksji nad działalnością założyciela Ruchu ks. F. Blachnickiego.

      W dalszej części wycieczki udaliśmy się na pieniński szlak. Przewodnik ciekawie opowiadał  o przyrodzie, geografii i historii Pienińskiego Parku Narodowego. Po dwóch godzinach wędrówki zdobyliśmy Trzy Korony, a piękne widoki Pienin, ośnieżonych Tatr pozostaną w pamięci i na fotografiach. Opiekunami wycieczki były panie E. Muta, U. Bajer, J. Trychta i I. Bubula.

     • Wycieczka do Wisły i Ustronia.

     • 27.09.2018 r. odbyła się całodniowa wycieczka klas czwartych do Ustronia i Wisły. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: p. T. Lichoń (pomysłodawca i główny organizator wyjazdu), p.B.Matusiak, p. M.Wójtowiec i p.E.Studnicka. Pierwszą atrakcją były zjazdy na torze saneczkowym w Ustroniu. Następnie zwiedzaliśmy Galerię: Sportowe Trofea Adama Małysza w Wiśle. Ostatnią atrakcją była Skocznia im. Adama Małysza Wisła-Malinka (wyjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym, wyjście na taras widokowy i podziwianie panoramy Beskidu Śląskiego oraz zdjęcia pamiątkowe na trybunach). Oczywiście dzieci przywiozły do domu mnóstwo pamiątek. Mieliśmy w ten dzień piękną słoneczną pogodę.

      Oto niektóre refleksje uczniów po wycieczce:

      Dawid: „Najbardziej mi się podobał  tor saneczkowy, bo się szybko jechało”.

      Łukasz:  „Na wyciągu czułem, że spadnę” oraz „Pierwszy raz widziałem korytarz życia”.

      Weronika:  „Najbardziej podobało mi się jechanie wyciągiem krzesełkowym z panią”.

      Igor: „Podobał mi się wyciąg krzesełkowy, bo jechałem z Mateuszkiem i było bardzo śmiesznie”.

      Ksawery: „Najbardziej podobał mi się tor saneczkowy i muzeum Adama Małysza”.

      Gosia:  „Było ekstra super fajnie”.

      Zatem możemy uznać  naszą pierwszą wspólną wycieczkę za udaną!

      Po wycieczce został przeprowadzony krótki konkurs wiedzy geograficznej. Oto pytania przygotowane przez p. E. Studnicką:

      1. Jak nazywa się skocznia narciarska, na którą wyjechaliśmy wyciągiem?
      2. Jak nazywa się pasmo górskie, które oglądaliśmy z tarasu widokowego?
      3. Przez jakie miasta przejeżdżaliśmy?

      Konkurs wzbudził dużo emocji. Najlepszych odpowiedzi udzielili: M. Mistarz 4a, M.Sambor 4a, M.Chlipała 4b, B.Jamróz 4a, K.Paździor 4a,K.Figura 4a, K. Furman 4d, K. Maj 4d, E. Matuszek 4b. Gratulujemy! Drobne nagrody ufundowane przez SEP CEZ Skawina wręczymy na kolejnej wycieczce na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu.

     • 18 września wczas rano z aut, motorów warkot słyszano. Bo we Wiśniowej będzie strasznie, tam Niemcy wjechali właśnie…

     •         Co dwa lata ZPO Wiśniowa jest organizatorem patriotycznych uroczystości związanych z obchodami upamiętniającymi pacyfikację Wiśniowej i Lipnika z 18 września 1944 r.

      We wtorek, 18.09.2018 r. w 74 rocznicę tragicznych wydarzeń, po uroczystej mszy św. na cmentarzu parafialnym, dalsza część obchodów miała miejsce na hali sportowej. Po licznych przemówieniach, uczniowie ZPO Wiśniowa, pod kierunkiem Marzeny Tomery wystawili spektakl na podstawie wiersza Jakuba Bajera „O straszliwej pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika”.

      W niedzielę, 23.09.2018 r. o godz. 16.00 na hali sportowej ponownie można było oglądać w/w spektakl- tym razem dla mieszkańców gminy Wiśniowa.

      W spektaklu wystąpili:

      Gościnnie  członkowie Stowarzyszenia Artystycznego TKM: pani Maria Poradzisz w roli Babci, pan Jan Szczepanik w roli Dziadka oraz pan Tadeusz Dziewoński – instrumentalista,

      Wnuki: Anna Lenart, Paulina Błaszczak, Martyna Murzyn, Gabriela Rokosz, Aleksandra Dróżdż, Amelia Murzyn, Jakub Rzońca, Ksawery Kowal,

      Wiśniowianie: Zuzanna Kowal, Zofia Łabędź, Karol Rzońca, Małgorzata Poluszak, Kinga Jaśkowiec, Emilia Dróżdż, Karol Kus, Kamil Kus, Weronika Kowalczyk, Oliwia Urbanik, Milena Knapczyk, Emilia Lampa, Emilia Hebda, Małgorzata Konieczna, Gabriela Franiak, Sofia Grzybacz Piotr Mazur, Artur Paździo, Tomasz Woś, Maciej Krężelok,

      Niemcy: Damian Kowal, Oskar Rokosz, Adam Chlipała, Mariusz Kus.

      Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować spektakl!

       

      Z głębi dziejów, z krain mrocznych, puszcz odwiecznych, pól i stepów,

      Nasz rodowód, nasz początek, hen od Piasta, Kraka, Lecha.

      Długi łańcuch ludzkich istnień  połączonych myślą prostą.

      Żeby Polska, żeby Polska!  Żeby Polska była Polską!

       

     • Nowe boisko sportowe.

     • Czy pamiętacie jak wyglądało "stare " asfaltowe boisko do piłki ręcznej ? Dziś nie ma po nim śladu. Teraz oczy raduje widok nowego boiska. Wygląda imponująco i na pewno dobrze się przysłuży naszym uczniom. Wraz z boiskiem mamy też skocznię w dal i ścieżkę do ćwiczeń dla nartorolkarzy i narciarzy. Zaplecze sportowe dla dzieci i młodzieży w Wiśniowej jest godne pozazdroszczenia. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy władzom gminy za zrealizowanie tej inwestycji.

     • XXXV SZTAFETA SZLAKIEM WALK PARTYZANCKICH AK I BCH

     • 18 września, jak co roku została zorganizowana sztafeta dla uczczenia poległych w walkach partyzanckich żołnierzy AK i BCh z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz wymordowanych w czasie pacyfikacji mieszkańców wsi Lipnik i Wiśniowa.

      W tym roku  reprezentacja naszej szkoły z klas 7-8 i gimnazjum  była  najszybszą drużyną  i zdobyła Przechodni Puchar Żołnierzy Armii Krajowej. Trasę pokonała w 47 minut i wyprzedziła 26 innych drużyn w tym ze szkół średnich. Jest to ogromny sukces!!! Wielkie gratulacje dla całej ekipy.

      Skład drużyny: Izabela Banach, Kamil Dudzik, Izabela Dudzik, Konrad Jaśkowiec, Weronika Dudzik, Michał Knapik, Filip Trzepaczka, Maciej Trzepaczka, Grzegorz Kowal, Julia Kus, Kinga Dróżdż, Szymon Woźniczka, Edyta Węgrzyn, Sylwia Radoń.

      Wyniki - kategoria szkół podstawowych kl.7-8 i III Gim.:

      1. SP Wiśniowa
      2. SP 2 Dobczyce
      3. SP Kasina  Wielka
      4. SP Raciechowice
      5. SP 1 Dobczyce
      6. SP Brzączowice
      7. SP Lipnik
      8. SP Zakliczyn
      9. SP Kornatka
      10. SP Stadniki

      Nasza młodsza drużyna zajęła 6 miejsce. Im również składamy gratulacje za wspaniałą walkę.

               Skład drużyny: Karolina Kowal, Łucja Banach, Anna Muta, Joanna Pazdur, Michał Mistarz, Bartłomiej Pałka, Karol Humaj, Marcin Humaj, Karol Klikuszewski, Konrad Furman, Zuzanna Lenart, Jakub Murzyn, Julia Szczechowicz, Milena Knapczyk.

            Warto zaznaczyć, że wielu naszych uczniów startowało w barwach OSP Wierzbanowa (1 miejsce w kat. Inne organizacje) oraz OSP Poznachowice Dolne II (2 miejsce) i OSP Poznachowice Dolne  I (3 miejsce). Cieszy fakt, że  w składach drużyn szkół średnich, również pojawiło się wielu naszych absolwentówJ. Ogromne gratulacje również dla zawodników, którzy przebiegli całą trasę indywidualnie, czyli dystans ok. 12 kilometrów. Wśród nich głównie nasi absolwenciJ

      Mężczyźni:

      1. Tomasz Garbień
      2. Piotr Śmigla
      3. Maciej Murzyn
      4. Paweł Sukta
      5. Dariusz Żmudzki
      6. Krzysztof Konieczny
      7. Jakub Kowalczyk

      Kobiety:

      1. Iwona Piekarz
      2. Milena Stasiak
     • Nowy Samorząd Uczniowski

     •  

      W poniedziałek 17 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć. Wyniki przedstawiają się następująco:

      Przewodniczący szkoły:     Jessica Urbaniak

                                                  Damian Urbaniak

      Zastępcy: Katarzyna Stalmach

                         Karol Zając

                         Tomasz Jamróz

      Członkowie: Aleksandra Mistarz

                              Kinga Duda

                              Patrycja Murzyn

                              Amanda Urbaniak

                              Mikołaj Lenart

                              Patryk Obajtek

                              Roksana Kowal

                              Kacper Matusiak

                              Mikołaj Pałka

      Opiekunowie: Barbara Matusiak, Agnieszka Rokosz

      Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy  w nowym roku szkolnym 2018/2019.

     • 28. Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzantów na Suchej Polanie

     • Poczet Sztandarowy w składzie Amelia Drab kl. 7b, Edyta Węgrzyn kl. 7b, Kacper Marcisz kl. 7b, Konrad Kowal kl. 7b wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Barbarą Matusiak i p. Agnieszką Rokosz reprezentował  w sobotę 15 września szkołę na Suchej Polanie, gdzie miał miejsce  28. Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzantów. Pomimo niesprzyjającej pogody, delegacja wzięła udział w uroczystej Mszy świętej i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym walki i apele zgrupowania partyzanckiego AK. Uczcili w ten sposób pamięć poległych partyzantów, a także pomordowanej ludności cywilnej.

     • XXVIII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich Sucha Polana – Schronisko PTTK Kudłacze 15-16 września 2018 r.

     •     16 września b.r. 45-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Ireny Bubuli oraz p. Urszuli Bajer i p. Anny Bubuli, wzięła udział w konkursach sprawnościowo-obronnych i wiedzy krajoznawczej przy Schronisku PTTK Kudłacze. Nasi uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą zarówno na temat Beskidów i historii Ziemi Myślenickiej jak i sprawnością oraz zręcznością. Wycieczka miała charakter turystyczny i krajoznawczy, ale równocześnie była częścią projektu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  „Razem możemy lepiej”, który ma na celu kreację wolnego czasu, integrację,  możliwość rywalizacji, przeżycia sukcesu i podnoszenia poczucia własnej wartości. Jednocześnie uczniowie wędrowali po szlakach działalności partyzantów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich walczących o niepodległość, co wpisuje się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

      Konkurs wiedzy krajoznawczej:
      I miejsce Izabela Dudzik IIIb
      II miejsce Krystian Dominik IIIb
      III miejsce Maciej Krężelok 8b

      Pakowanie śpiwora na czas:
      I miejsce Jessica Urbaniak IIIa
      II miejsce Izabela Banach 8b
      III miejsce Joanna Pazdur 6b

      Rzutki:
      I miejsce Gabriela Rokosz 5c
      II miejsce Izabela Banach 8b
      III miejsce Klaudia Kowalczyk IIIa
                        Kamil Dudzik IIIb

      Strzelanie do tarczy:
      I miejsce Krystian Dominik IIIb
      III miejsce Izabela Banach 8b

      Drabinka:
      I miejsce Izabela Banach 8b
      II miejsce Klaudia Kowalczyk IIIa
      III miejsce Justyna Dudzik 7a

     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

     •    W poniedziałek 3 września odbyła się w hali sportowej inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Jak zwykle najmłodszym uczniom, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły, towarzyszyli rodzice.

        Dyrektor szkoły przedstawił zebranym min. kalendarz roku szkolnego, najważniejsze wydarzenia w życiu szkoły zaplanowane na najbliższe10 miesięcy.Najbardziej optymistycznie została przyjęta wiadomość, że koniec roku szkolnego już 21 czerwca 2019 r.

     • Dzień sportu dla klas I-III

     • W środę 20 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali  gry i zabawy dla dzieci z nauczania początkowego.  Klasy rywalizowały o  tytuł i puchar dla  „Najlepszej klasy sportowej  roku 2017/2018”. Przygotowano dla nich różne konkurencje. Wyścigi rzędów z materacami  i oponami, biegi przełajowe, przeciąganie liny, kręcenie hula hop i rozgrywki w piłkę nożną. Najlepszymi klasami w poszczególnych poziomach zostały: klasa I b, klasa II b i klasa III c.

     • Nasza szkoła Wicemistrzem Województwa w rankingu Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich!!!

     • W dniu 18 czerwca w Białce Tatrzańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiej Szkolnej Ligi w Biegach Narciarskich. Nasza szkoła zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej , przegrywając tylko ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego  w Zakopanem. Za nami było wiele szkół  z Podhala i Sądecczyzny, które w tym roku miały zdecydowanie lepsze warunki do trenowania. Tym bardziej składamy naszym uczniom ogromne gratulacje nie tylko za indywidualne sukcesy, ale również za wysiłek i czas  jaki włożyli w treningi często realizowane w weekendy 40-80 km od Wiśniowej.

      Indywidualnie w najlepszej dziesiątce uplasowali się: Małgorzata Bajer (3 miejsce), Izabela Dudzik (4 miejsce), Kinga Dróżdż (2 miejsce), Szymon Woźniczka (4 miejsce), Ewa Kuropatwińska (7 miejsce), Martyna Hajduk (8 miejsce), Kamil Dudzik  (9 miejsce), Izabela Banach  (9 miejsce).

     • Rekrutacja do projektu ”Wiśniowa Gra” na rok szkolny 2018/2019

     • Informujemy, iż rozpoczęliśmy nabór uczniów do projektu na rok szkolny 2018/2019, który prowadzony będzie w terminie od 12 czerwca 2018 roku do 14 września 2018 roku do godziny 15:00.

       Pierwszeństwo udziału w projekcie w drugim roku będą mieli uczniowie, którzy już rozpoczęli udział w projekcie oraz uczniowie znajdujący się na liście rezerwowej naboru 1. Wolne miejsca zostaną uzupełnione o uczniów składających dokumenty w ramach naboru 2.

       Uczniowie, którzy:

      - rozpoczęli już udział w projekcie – podpisują deklarację kontynuacji udziału w projekcie   oraz dołączają przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku szkolnym kopię świadectwa szkolnego za rok 2017/2018

        -  znajdują się na liście rezerwowej –  podpisują deklarację przystąpienia do projektu oraz dołączają przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku szkolnym kopię świadectwa szkolnego za rok 2017/2018;

        - nie składali dokumentów w ramach naboru 1 – składają formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami

       Wszystkie dokumenty dostępne są na stronie www projektu http://wisniowa.systema.pl/w zakładce Dla uczniów.

       Przyjmowanie dokumentów następuje poprzez przekazanie trenerowi prowadzącemu zajęcia bądź wysłanie pocztą na adres biura projektu.  

      Z poważaniem, Anna Hruby

      Kierownik Projektu

      SYSTEMA Sp. z o .o.

      ul. Nawojowska 4, pok. 203

      33-300 Nowy Sącz

     • Wiśniowska siatkówka górą !!!

     • Z ostatniej chwili...Jadą na turniej ogólnopolski do Wrocławia !

      Dnia 29 maja 2018 roku miały miejsce Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Siatkówce Plażowej Chłopców na Zarabiu w Myślenicach, w których uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00.

      Nasza drużyna pod przewodnictwem pani Elżbiety Muty, w składzie: Alan Głąb, Miłosz Iszczuk i Łukasz Murzyn, z pozytywnym nastawieniem, rozpoczęła pierwszy mecz. Walka była zacięta. Pomimo upalnej pogody i wysokich temperatur chłopaki ,,dawali z siebie wszystko". Nie tracili spokoju nawet po straconym punkcie. Konkurowali z reprezentantami szkół podstawowych z Myślenic( nr. I oraz nr II) i z Pcimia( nr I).

        Ostatecznie „nasi” wywalczyli I miejsce. Dzięki temu otrzymali przepustkę do następnego etapu turnieju, który miał odbyć się niebawem. Pełni szczęścia wrócili do domu.

      Półfinały wojewódzkie to kolejny odcinek turnieju, z którym musieli zmierzyć się uczniowie naszej szkoły. Odbyły się one 7 czerwca w Myślenicach. Kolejny etap to nowi trudniejsi przeciwnicy oraz większy stres. Do wojewódzkich półfinałów zakwalifikowali  się mistrzowie powiatów: drużyny ze szkół podstawowych z Olkusza, Libiąża, Andrychowa, Stryszawy, Ujanowic, Szczawnicy oraz oczywiście z Wiśniowej. Poprzeczka była więc zawieszona bardzo wysoko.  Jednak nie ma nic trudnego dla uczniów naszej szkoły. Znów pokazali klasę i poziom na jakim grają, zdobywając I miejsce. Co jednocześnie dało im awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 15 czerwca również w Myślenicach na Zarabiu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

                                                            Szymon Twardosz IIIa