• XXXV SZTAFETA SZLAKIEM WALK PARTYZANCKICH AK I BCH

     • 18 września, jak co roku została zorganizowana sztafeta dla uczczenia poległych w walkach partyzanckich żołnierzy AK i BCh z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz wymordowanych w czasie pacyfikacji mieszkańców wsi Lipnik i Wiśniowa.

      W tym roku  reprezentacja naszej szkoły z klas 7-8 i gimnazjum  była  najszybszą drużyną  i zdobyła Przechodni Puchar Żołnierzy Armii Krajowej. Trasę pokonała w 47 minut i wyprzedziła 26 innych drużyn w tym ze szkół średnich. Jest to ogromny sukces!!! Wielkie gratulacje dla całej ekipy.

      Skład drużyny: Izabela Banach, Kamil Dudzik, Izabela Dudzik, Konrad Jaśkowiec, Weronika Dudzik, Michał Knapik, Filip Trzepaczka, Maciej Trzepaczka, Grzegorz Kowal, Julia Kus, Kinga Dróżdż, Szymon Woźniczka, Edyta Węgrzyn, Sylwia Radoń.

      Wyniki - kategoria szkół podstawowych kl.7-8 i III Gim.:

      1. SP Wiśniowa
      2. SP 2 Dobczyce
      3. SP Kasina  Wielka
      4. SP Raciechowice
      5. SP 1 Dobczyce
      6. SP Brzączowice
      7. SP Lipnik
      8. SP Zakliczyn
      9. SP Kornatka
      10. SP Stadniki

      Nasza młodsza drużyna zajęła 6 miejsce. Im również składamy gratulacje za wspaniałą walkę.

               Skład drużyny: Karolina Kowal, Łucja Banach, Anna Muta, Joanna Pazdur, Michał Mistarz, Bartłomiej Pałka, Karol Humaj, Marcin Humaj, Karol Klikuszewski, Konrad Furman, Zuzanna Lenart, Jakub Murzyn, Julia Szczechowicz, Milena Knapczyk.

            Warto zaznaczyć, że wielu naszych uczniów startowało w barwach OSP Wierzbanowa (1 miejsce w kat. Inne organizacje) oraz OSP Poznachowice Dolne II (2 miejsce) i OSP Poznachowice Dolne  I (3 miejsce). Cieszy fakt, że  w składach drużyn szkół średnich, również pojawiło się wielu naszych absolwentówJ. Ogromne gratulacje również dla zawodników, którzy przebiegli całą trasę indywidualnie, czyli dystans ok. 12 kilometrów. Wśród nich głównie nasi absolwenciJ

      Mężczyźni:

      1. Tomasz Garbień
      2. Piotr Śmigla
      3. Maciej Murzyn
      4. Paweł Sukta
      5. Dariusz Żmudzki
      6. Krzysztof Konieczny
      7. Jakub Kowalczyk

      Kobiety:

      1. Iwona Piekarz
      2. Milena Stasiak
     • Nowy Samorząd Uczniowski

     •  

      W poniedziałek 17 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć. Wyniki przedstawiają się następująco:

      Przewodniczący szkoły:     Jessica Urbaniak

                                                  Damian Urbaniak

      Zastępcy: Katarzyna Stalmach

                         Karol Zając

                         Tomasz Jamróz

      Członkowie: Aleksandra Mistarz

                              Kinga Duda

                              Patrycja Murzyn

                              Amanda Urbaniak

                              Mikołaj Lenart

                              Patryk Obajtek

                              Roksana Kowal

                              Kacper Matusiak

                              Mikołaj Pałka

      Opiekunowie: Barbara Matusiak, Agnieszka Rokosz

      Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy  w nowym roku szkolnym 2018/2019.

     • 28. Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzantów na Suchej Polanie

     • Poczet Sztandarowy w składzie Amelia Drab kl. 7b, Edyta Węgrzyn kl. 7b, Kacper Marcisz kl. 7b, Konrad Kowal kl. 7b wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego p. Barbarą Matusiak i p. Agnieszką Rokosz reprezentował  w sobotę 15 września szkołę na Suchej Polanie, gdzie miał miejsce  28. Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzantów. Pomimo niesprzyjającej pogody, delegacja wzięła udział w uroczystej Mszy świętej i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym walki i apele zgrupowania partyzanckiego AK. Uczcili w ten sposób pamięć poległych partyzantów, a także pomordowanej ludności cywilnej.

     • XXVIII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich Sucha Polana – Schronisko PTTK Kudłacze 15-16 września 2018 r.

     •     16 września b.r. 45-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Ireny Bubuli oraz p. Urszuli Bajer i p. Anny Bubuli, wzięła udział w konkursach sprawnościowo-obronnych i wiedzy krajoznawczej przy Schronisku PTTK Kudłacze. Nasi uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą zarówno na temat Beskidów i historii Ziemi Myślenickiej jak i sprawnością oraz zręcznością. Wycieczka miała charakter turystyczny i krajoznawczy, ale równocześnie była częścią projektu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  „Razem możemy lepiej”, który ma na celu kreację wolnego czasu, integrację,  możliwość rywalizacji, przeżycia sukcesu i podnoszenia poczucia własnej wartości. Jednocześnie uczniowie wędrowali po szlakach działalności partyzantów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich walczących o niepodległość, co wpisuje się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

      Konkurs wiedzy krajoznawczej:
      I miejsce Izabela Dudzik IIIb
      II miejsce Krystian Dominik IIIb
      III miejsce Maciej Krężelok 8b

      Pakowanie śpiwora na czas:
      I miejsce Jessica Urbaniak IIIa
      II miejsce Izabela Banach 8b
      III miejsce Joanna Pazdur 6b

      Rzutki:
      I miejsce Gabriela Rokosz 5c
      II miejsce Izabela Banach 8b
      III miejsce Klaudia Kowalczyk IIIa
                        Kamil Dudzik IIIb

      Strzelanie do tarczy:
      I miejsce Krystian Dominik IIIb
      III miejsce Izabela Banach 8b

      Drabinka:
      I miejsce Izabela Banach 8b
      II miejsce Klaudia Kowalczyk IIIa
      III miejsce Justyna Dudzik 7a

     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

     •    W poniedziałek 3 września odbyła się w hali sportowej inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Jak zwykle najmłodszym uczniom, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły, towarzyszyli rodzice.

        Dyrektor szkoły przedstawił zebranym min. kalendarz roku szkolnego, najważniejsze wydarzenia w życiu szkoły zaplanowane na najbliższe10 miesięcy.Najbardziej optymistycznie została przyjęta wiadomość, że koniec roku szkolnego już 21 czerwca 2019 r.

     • Dzień sportu dla klas I-III

     • W środę 20 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali  gry i zabawy dla dzieci z nauczania początkowego.  Klasy rywalizowały o  tytuł i puchar dla  „Najlepszej klasy sportowej  roku 2017/2018”. Przygotowano dla nich różne konkurencje. Wyścigi rzędów z materacami  i oponami, biegi przełajowe, przeciąganie liny, kręcenie hula hop i rozgrywki w piłkę nożną. Najlepszymi klasami w poszczególnych poziomach zostały: klasa I b, klasa II b i klasa III c.

     • Nasza szkoła Wicemistrzem Województwa w rankingu Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich!!!

     • W dniu 18 czerwca w Białce Tatrzańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiej Szkolnej Ligi w Biegach Narciarskich. Nasza szkoła zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej , przegrywając tylko ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego  w Zakopanem. Za nami było wiele szkół  z Podhala i Sądecczyzny, które w tym roku miały zdecydowanie lepsze warunki do trenowania. Tym bardziej składamy naszym uczniom ogromne gratulacje nie tylko za indywidualne sukcesy, ale również za wysiłek i czas  jaki włożyli w treningi często realizowane w weekendy 40-80 km od Wiśniowej.

      Indywidualnie w najlepszej dziesiątce uplasowali się: Małgorzata Bajer (3 miejsce), Izabela Dudzik (4 miejsce), Kinga Dróżdż (2 miejsce), Szymon Woźniczka (4 miejsce), Ewa Kuropatwińska (7 miejsce), Martyna Hajduk (8 miejsce), Kamil Dudzik  (9 miejsce), Izabela Banach  (9 miejsce).

     • Rekrutacja do projektu ”Wiśniowa Gra” na rok szkolny 2018/2019

     • Informujemy, iż rozpoczęliśmy nabór uczniów do projektu na rok szkolny 2018/2019, który prowadzony będzie w terminie od 12 czerwca 2018 roku do 14 września 2018 roku do godziny 15:00.

       Pierwszeństwo udziału w projekcie w drugim roku będą mieli uczniowie, którzy już rozpoczęli udział w projekcie oraz uczniowie znajdujący się na liście rezerwowej naboru 1. Wolne miejsca zostaną uzupełnione o uczniów składających dokumenty w ramach naboru 2.

       Uczniowie, którzy:

      - rozpoczęli już udział w projekcie – podpisują deklarację kontynuacji udziału w projekcie   oraz dołączają przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku szkolnym kopię świadectwa szkolnego za rok 2017/2018

        -  znajdują się na liście rezerwowej –  podpisują deklarację przystąpienia do projektu oraz dołączają przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku szkolnym kopię świadectwa szkolnego za rok 2017/2018;

        - nie składali dokumentów w ramach naboru 1 – składają formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami

       Wszystkie dokumenty dostępne są na stronie www projektu http://wisniowa.systema.pl/w zakładce Dla uczniów.

       Przyjmowanie dokumentów następuje poprzez przekazanie trenerowi prowadzącemu zajęcia bądź wysłanie pocztą na adres biura projektu.  

      Z poważaniem, Anna Hruby

      Kierownik Projektu

      SYSTEMA Sp. z o .o.

      ul. Nawojowska 4, pok. 203

      33-300 Nowy Sącz

     • Wiśniowska siatkówka górą !!!

     • Z ostatniej chwili...Jadą na turniej ogólnopolski do Wrocławia !

      Dnia 29 maja 2018 roku miały miejsce Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Siatkówce Plażowej Chłopców na Zarabiu w Myślenicach, w których uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00.

      Nasza drużyna pod przewodnictwem pani Elżbiety Muty, w składzie: Alan Głąb, Miłosz Iszczuk i Łukasz Murzyn, z pozytywnym nastawieniem, rozpoczęła pierwszy mecz. Walka była zacięta. Pomimo upalnej pogody i wysokich temperatur chłopaki ,,dawali z siebie wszystko". Nie tracili spokoju nawet po straconym punkcie. Konkurowali z reprezentantami szkół podstawowych z Myślenic( nr. I oraz nr II) i z Pcimia( nr I).

        Ostatecznie „nasi” wywalczyli I miejsce. Dzięki temu otrzymali przepustkę do następnego etapu turnieju, który miał odbyć się niebawem. Pełni szczęścia wrócili do domu.

      Półfinały wojewódzkie to kolejny odcinek turnieju, z którym musieli zmierzyć się uczniowie naszej szkoły. Odbyły się one 7 czerwca w Myślenicach. Kolejny etap to nowi trudniejsi przeciwnicy oraz większy stres. Do wojewódzkich półfinałów zakwalifikowali  się mistrzowie powiatów: drużyny ze szkół podstawowych z Olkusza, Libiąża, Andrychowa, Stryszawy, Ujanowic, Szczawnicy oraz oczywiście z Wiśniowej. Poprzeczka była więc zawieszona bardzo wysoko.  Jednak nie ma nic trudnego dla uczniów naszej szkoły. Znów pokazali klasę i poziom na jakim grają, zdobywając I miejsce. Co jednocześnie dało im awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 15 czerwca również w Myślenicach na Zarabiu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

                                                            Szymon Twardosz IIIa

     • Gminny Konkurs Języka Angielskiego – sukcesy trzecioklasistów

     •    30 maja w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się V Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Trzecich. Na czternastu uczestników czekało serdeczne przyjęcie i niemałe wyzwanie językowe. Numerowanie wersów piosenki, rozmieszczanie przedmiotów na obrazku według instrukcji w tekście, uzupełnianie luk w zdaniach informacjami zasłyszanymi w nagraniu, tłumaczenie fragmentów zdań, nazywanie słynnych londyńskich budowli to tylko kilka przykładów konkursowych zadań.

        Miło nam poinformować, iż cała czwórka uczestników z naszej szkoły osiągnęła wysokie wyniki. Wszyscy wywalczyli miejsca w pierwszej dziesiątce. Zwyciężczynią konkursu została Karolina Paździor (3a). Na drugim miejscu uplasował się Michał Dróżdż (3d), a miejsce trzecie zajął Eryk Matuszek (3b).

       Serdecznie gratulujemy dobrych rezultatów i życzymy, aby obcowanie z językiem angielskim zawsze dostarczało Wam radości i satysfakcji.

     • XVII Powiatowy Konkurs Historyczny

     • 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego. Patronat nad konkursem objął starosta myślenicki Józef Tomal i burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski. Konkurs przebiegał pod honorowym przewodnictwem małopolskiego kuratora oświaty Barbary Nowak, oraz starszego wizytatora kuratorium w Krakowie Stanisława Matogi. W XVII edycji konkursu rywalizowało 17 uczniów, z klas 7 oraz oddziałów gimnazjalnych, z 7 szkół powiatu myślenickiego, którzy mieli za zadanie przygotować pisemną pracę na temat: „Józef Piłsudski i jego rola w odzyskaniu niepodległości”. 

      I miejsce zajęła nasza uczennica Natalia Furman z klasy 7a, natomiast Katarzyna Stalmach z kl. IIb otrzymała wyróżnienie. Warto wspomnieć, że już czwarty raz z rzędu uczeń naszej szkoły zajmuje pierwsze miejsce w tym konkursie.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Przestrogi na wakacje

     •          6 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się ze  st. sierżantem  Dominikiem Kulą z Komisariatu Policji w Dobczycach. Z racji zbliżających się wakacji sierżant Kula przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Młodsi uczniowie mieli możliwość usłyszeć:

      • jak należy zachowywać się w domu, w sytuacji, gdy zostają sami;
      • jak należy zachowywać się wobec obcych, nieznajomych;
      • zasady bezpieczeństwa podczas wycieczek do lasu, zbierania grzybów, jagód, chronienia ciała przed np.: kleszczami;
      • zasady zachowania się podczas burzy; miejsca, gdzie można się skryć;
      • zasady zachowania się wobec zwierząt, szczególnie psów; ciekawość  dzieci wzbudziła część praktyczna warsztatów ćwiczenie pozycji "ŻÓŁWIA" chroniącej podczas ataku psa;
      • zasady obowiązujące podczas prac rolniczych z wykorzystaniem sprzętu rolniczego;
      • zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas kąpieli wodnych;
      • zasady bezpieczeństwa na drodze publicznej.

      Starsi uczniowie oprócz ww.  poruszyli ponadto następujacą tematykę:

      1. Substancje psychoaktywne w grupach formalnych i nieformalnych.

      2. Sekty – sposoby werbowania  w środowisku dzieci i młodzieży,

         metody działań.

      3. Inicjacje: alkoholowa, nikotynowa, seksualna.

      4. Czyny karalne  dzieci i młodzieży, wandalizm, przebywanie poza

         domem w godzinach nocnych, zagłuszanie ciszy nocnej.

      5. Cyberprzemoc – bezpieczeństwo w mediach społecznościowych.

     • Zdrowe i bezpieczne wakacje

     • Na wakacjach – to wam powiem
      Także trzeba dbać o zdrowie!

            Już po raz ostatni w tym roku szkolnym 6.06.2018 r. Zespół Teatralny „ZUM” zaprosił widzów do obejrzenia teatrzyku profilaktycznego „Zdrowe i bezpieczne wakacje”.

      Młodzi aktorzy w zabawny i pouczający sposób przypomnieli zgromadzonej publiczności- uczniom klas I-III SP Wiśniowa podstawowe zasady zdrowego odżywiania się oraz zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas letniego wypoczynku.

      Wirusy i bakterie atakujące nas nie będą mieć szansy przeżycia, jeśli zaprzyjaźnimy się z mydłem… i witaminami zawartymi w zdrowych produktach żywnościowych.

      Zabawne teksty, śmieszne dialogi, wesołe piosenki, kolorowe kostiumy, gra aktorska, rekwizyty i scenografia, pouczające rady, recepty na zdrowie, to gwarancja dobrej zabawy i utrwalenie ważnych wiadomości. Nauka poprzez zabawę!

      Obsada:

      Spikerki: Weronika Kowalczyk, Oliwia Urbanik

      Witaminki: Zuzanna Kowal, Anna Lenart, Milena Knapczyk, Oliwia Przechrzta,     Małgorzata Poluszak

      Mydło: Eryk Matuszek

      Wirus, Bakteria: Tomasz Jamróz, Kamil Kus

      Dentysta: Karol Kus

      Pielęgniarka: Weronika Okas

      Wilk: Jakub Rzońca

      Brudas: Karol Rzońca

      Dziewczynka: Kinga Jaśkowiec

      Dzieci: Dawid Tokarz, Wiktoria Przechrzta, Zofia Łabędź, Emilia Dróżdż, Aleksandra Dróżdż, Kinga Ciastoń

      Wszystkim wspaniałym aktorom Zespołów Teatralnych ZUM i Nihil Novi za całoroczną wytężoną pracę, wspólne spotkania na próbach i piękne występy składam gorące podziękowania! Jestem z Was dumna! Brawo!

      Opiekun zespołów teatralnych Marzena Tomera

     • Szkolny konkurs historyczny z okazji 100-lecia niepodległości Polski

     • Szkolny konkurs historyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości składał się z dwóch etapów. W pierwszym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-7 oraz gimnazjum (268 uczniów). Pytania konkursowe dotyczyły polskich symboli i świąt narodowych, okoliczności powstania hymnu, legend związanych z powstaniem państwa polskiego, sąsiadów Polski oraz ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Piszący musieli również wykazać się znajomością tekstu Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w każdej klasie (4-5 osób) mieli możliwość wzięcia udziału w drugim etapie konkursu, w którym musieli wykonać pracę plastyczną i napisać krótką formę wypowiedzi (opowiadanie, opis, list, zaproszenie, kartka z pamiętnika) pt. Miejsce w Polsce, które wywarło na mnie szczególne wrażenie. Uczniowie wykonali 45 prac, spośród których organizatorzy nagrodzili:

       

      w kat. kl. 4-6

      1. Grzegorz Bajer 4a
      2. Mikołaj Pałka 4a
      3. Kinga Ruman 4a
      4. Radosław Kot 4b
      5. Weronika Kowalczyk 4b
      6. Oliwia Urbanik 4b
      7. Karol Murzyn 4c
      8. Filip Dudzik 5a
      9. Julia Galia 5a
      10. Karol Kus 5c
      11. Jakub Rzońca 5c
      12. Patrycja Murzyn 6a
      13. Piotr Mazur 6a
      14. Jakub Szynal 6b

       

      w kat. kl. 7 i gimnazjum

      1. Natalia Furman 7a
      2. Julia Kus 7a
      3. Rafał Tokarz 7b
      4. Łukasz Grabowski IIa
      5. Katarzyna Stalmach IIb
      6. Martyna Hajduk IIIa
      7. Anna Kowalczyk IIIa
      8. Gabriela Kwiatkowska IIIa
      9. Szymon Twardosz IIIa

       

     • "Bezpieczne wakacje"

     • Pod takim hasłem uczniowie klas 6 i 7 oraz klas gimnazjalnych naszej szkoły spotkali się 5 czerwca 2018 r. z Ratownikami Wodnymi z Myślenickiego Oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej – mgr Piotrem Godulą oraz P. Michałem Wójtowiczem.

      Celem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na niebezpieczeństwo czyhające w wodzie, zapoznanie z zasadami BHP obowiązujacymi nad wodą oraz prezentacja sposobów, metod pomocy osobie tonącej.

       W związku ze zbliżającymi się wakacjami ratownicy przypomnieli zgromadzonym podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych:

       1. Kąpiemy się w miejscach wyznaczonych, strzeżonych i oznakowanych!
       2. Nie wchodzimy do wody oznakowanej zakazem kąpieli, nieznanej  (może być np. skażona)!
       3. Nie wchodzimy do wody po zmroku!
       4. Nie wrzucamy, nie wpychamy się do wody!!
       5. Nie wchodzimy do wody nagrzani!
       6. Nie wchodzimy do wody bezpośrednio po posiłku

      Łamanie ww. zasad naraża nas i inne osoby na niebezpieczeństwo!!!

       

               Ponadto ratownicy przypomnieli młodzieży zasady wzywania pomocy z wykorzystaniem numerów alarmowych oraz zasady pomocy obowiązujące podczas ratowania osoby tonącej.  Zaprezentowali sprzęt ratowniczy: koło ratownicze, bojkę SP tzw. "panelkę", pas oraz rzutkę.

      Uczniowie mieli ponadto możliwość obejrzeć filmiki szkoleniowe przedstawiające  sposoby ratowania osoby tonącej bez i z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego.

       

                                                    I. Bubula, J. Trychta

     • Śpiewali po angielsku .

     • 24 maja w naszej szkole odbył się szkolny konkurs piosenki w języku angielskim  klas drugich. Uczniowie klas:2a i 2b zaśpiewali piosenki o dowolnej tematyce śpiewane podczas lekcji języka angielskiego w klasie i nie tylko. Najlepsi okazali się:

      I miejsce: Łukasz Rokosz i Karol Rzońca w piosence „Chunky, chunky”

      II miejsce: Magdalena Sadkiewicz i Nikola Stępniak w piosence „I want to play football”

      III miejsce:Olga Zielińska i Zofia Łabędź w piosence „One nose, one mouth”;

      III miejsce: Józef Murzyn w piosence „Lets play football.”

      Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy!  

      P.Agnieszka Kaczmarczyk

      P.Joanna Radoń

     • IX Gminny Konkurs Ortograficzny

     • Dnia 16 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do systematycznego poznawania i przyswajania reguł ortograficznych. W ten sposób rozwinęli oni swoje zainteresowania, a także mieli możliwość odkrywania indywidualnych talentów. W konkursie brało udział 2 lub 3 uczniów każdej klasy trzeciej z terenu naszej gminy. Uczestnicy musieli stawić czoła dyktandu oraz testowi ortograficznemu zawierającemu łamigłówki, rebusy, krzyżówki. Zwycięzca otrzymał honorowy tytuł Gminnego Mistrza Ortografii, a także puchar przechodni. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Poniżej publikujemy listę nagrodzonych:

      1. Daria Zabłocka – SP Lipnik
      2. Karolina Paździor – SP Wiśniowa
      3. Julia Grabowska – SP Wiśniowa
      4. Eryk Matuszek – SP Wiśniowa
      5. Damian Urbaniak – SP Wiśniowa
      6. Martyna Bydłoń – SP Lipnik

                                               Gratulujemy!!!

                                                                                              B.Kuchnia

     • Kto zdobył Złote Pióro?

     •  Mądra głowa, bystre oko, pewna ręka i skupienie to cechy, którymi można opisać zwycięzców konkursu kaligraficznego!

      W maju 2018 r. wszyscy  uczniowie klas I-III ZPO Wiśniowa brali udział w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym „O Złote Pióro Dyrektora Szkoły”.

      Konkurs obejmował dwa etapy. W pierwszym etapie brali udział wszyscy uczniowie danej klasy. W drugim etapie już tylko najlepsi reprezentanci klas. Walczyli oni na każdym poziomie. Przepisywali najpiękniej jak umieli wybrany przez organizatorów tekst. Organizatorami i jurorami konkursu byli wychowawcy klas młodszych. Wyłonili oni zwycięzców. Najlepsze prace konkursowe zostały wyeksponowane na korytarzu parteru.

      Wyniki konkursu kaligraficznego:

      KLASY I

      MISTRZ  KALIGRAFII – Kinga Stroniarz kl. I b

      wicemistrzowie Dawid Tokarz kl. I b

                                     Sebastian Murzyn kl. I b

      wyróżnienia : Roksana Kowal kl. I a

                              Zuzanna Opoka kl. I a

                              Aleksandra Konieczna kl. I a

                              Kacper Ruman kl. I b                      

      KLASY II

      MISTRZ  KALIGRAFII Gabriela Tokarz kl. II a

      wicemistrzowie – Magdalena Sadkiewicz kl. II b

                                     Aneta Ciślik kl. II a

      wyróżnienia: Kamil Burkat kl. II a

                              Julia Kowal kl. II a

       

                               Adam Lenart kl. II b

                              Gabriela Muta kl. II b     

      KLASY III

      MISTRZ  KALIGRAFII Eryk Matuszek kl. III b

      wicemistrzowie – Patryk Dominik kl. III a

                                     Michał Mistarz kl. III a

      wyróżnienia: Igor Hebda kl. III b

                              Klaudia Rokosz kl. III b

                              Piotr Dudzik kl. III a

      MISTRZ  KALIGRAFII Patrycja Postrożna kl.III c

      wicemistrzowie – Julia Grabowska kl. III c

                                     Krystian Cygan kl. III c

      wyróżnienia: Zofia Hebda kl. III c

                             Damian Urbaniak kl. III c

                             Milena Knapczyk kl. III c

      Serdeczne gratulacje dla zwycięzców !!!

     • V Gminny Konkurs Piosenki Religijnej

     • Dnia 25 maja br.  w Szkole Podstawowej w Węglówce miał miejsce V Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „ Przyjdź Duchu Święty”. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z kl.4 i 5  :   Łucja Banach, Wiktoria Głąb ,Natalia Marcisz, Amelia Murzyn, Zuzanna Dróżdż, Bartłomiej Sambor i Tomasz Jamróz, która wykonała dwa utwory : „Zaprowadź mnie do Galilei” oraz „ Duch Święty”. Decyzją jury konkursu zdobyliśmy II miejsce w kategorii klas 4-6 oraz nagrody książkowe  i pamiątkowe dyplomy.