• XVII Gminny Konkurs Matematyczny w Węglówce

     • „Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.”
      ~Hugo Steinhaus

       

      Dnia 29 kwietnia 2019r. odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny

      w Węglówce dla trzecioklasistów, w którym wzięło udział łącznie 12 uczniów ze szkół w Węglówce, Lipniku i Wiśniowej.

      Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas III, doskonalenie sprawności rachunkowej i myślenia  matematycznego , motywowanie do samodzielnej pracy i wysiłku intelektualnego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z terenu gminy Wiśniowa.

      Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez godzinę zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez swoich opiekunów. To był bardzo ekscytujący czas dla uczestników.

      Oczekiwania na wyniki umilił wszystkim słodki poczęstunek.

      Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców i pan dyrektor SP w Węglówce Ryszard Leśniak wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe .

      Najlepszym wśród najlepszych w gminie okazał się nasz uczeń Karol Rzońca, który zdobył I miejsce i  zwycięski puchar „Mistrz Matematyki”:)

      II miejsce zdobyła również nasza uczennica Gabriela Muta :)

      Ponadto wspaniale naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a: Kamil Burkat, Julia Kowal, Zofia Łabędź oraz z klasy 3b Łukasz Rokosz.

       

      Wszyscy nasi reprezentanci  stanęli na wysokości zadania uzyskując najwyższą średnią punktów i tym samym zdobywając  I miejsce w gminie i   Matematyczny Puchar Przechodni  dla  naszej szkoły!

       

      Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych, ale wielkich matematyków!

      Gratulujemy i życzymy im kolejnych sukcesów :)

       

                                                                                                                           K. Mazur

     • MATEMATYCZNE SUKCESY

     • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki 12.03, obchodzonego w naszej szkole po raz drugi, zostały zorganizowane przez p. E. Studnicką szkolne MISTRZOSTWA W  ŁAMIGŁÓWKACH  LOGICZNYCH. Rywalizowało ze sobą 7 dwuosobowych drużyn ze wszystkich klas czwartych i piątych.

      Oto wyniki: Grzegorz Bajer i Adrian Ciślik z kl. 5a - I miejsce (nauczyciel: E.Studnicka), Oliwia Urbanik i Weronika Kowalczyk z kl. 5b – II miejsce (nauczyciel: M.Raszewska), Eryk Matuszek i Mateusz Rokosz z kl. 4b – III miejsce (nauczyciel: E.Studnicka). Gratulujemy!

      Z okazji 40-lecia naszej szkoły został przeprowadzony 29.04 przez p. B. Matusiak i p. E. Studnicką konkurs matematyczny dla kl. 4-5 w bardzo podobnej formie, tylko nauczycielki ułożyły zadania dotyczące zbliżającego się wydarzenia. Również tym razem rozgrywki były ekscytujące. O trzecie miejsce walczyły w dogrywce drużyny z kl. 4c i 5a.

      Oto wyniki: Eryk Matuszek i Klaudia Rokosz z kl. 4b - I miejsce (nauczyciel: E.Studnicka), Oliwia Urbanik i Weronika Kowalczyk z kl. 5b – II miejsce (nauczyciel: M.Raszewska), Adrian Ciślik i Kinga Ruman z kl. 5a – III miejsce (nauczyciel: E.Studnicka). Gratulujemy!

      Oto zadania autorstwa p. B. Matusiak i p. E. Studnickiej:

      Zad.1. (3 pkt) Napis: CZTERDZIESTOLECIE SZKOŁY sporządzono z liter o wysokości 5mm. Jaką wysokość w centymetrach miałby ten napis, gdyby litery ustawiono pionowo jedna pod drugą nie robiąc odstępów między nimi?

      Zad.2. (2 pkt) Ile jest odcinków równoległych do litery I (nie licząc jej) w nazwie naszej szkoły zapisanej bez polskich znaków:

      SZKOLA PODSTAWOWA IM. WLADYSLAWA ORKANA

      Zad.3. (3pkt) Oblicz wartość liczbową wyrażenia a dowiesz się, w którym roku odbył się

      I Memoriał im. Kazimierza Bubuli:

      (145 – 3^2 x 5) x 40 : 2 + 3 =

      Zad.4. (3 pkt) Pan mgr Stanisław Piechowicz został dyrektorem szkoły w MCMLXXVIII roku i pełnił tę funkcję przez 13 lat. W którym roku przestał być dyrektorem? Zapisz tę datę w systemie arabskim i rzymskim.

      Zad.5. (2pkt) Nasza szkoła początkowo była Gminną Szkołą Zbiorczą. Przeczytaj poniższe informacje a dowiesz się, w którym roku została przekształcona w Szkołę Podstawową im. Władysława Orkana.

      Podaj ten rok, jeśli:

      - był to rok przestępny,

      - cyfra dziesiątek roku jest dwa razy większa od cyfry jedności,

      - suma dwóch ostatnich cyfr roku wynosi 12.

      Ponadto 15.03 nasi uczniowie: Julia Piwowarczyk z kl. 4d i Grzegorz Bajer z kl. 5a pod opieką p. B. Matusiak reprezentowali naszą szkołę w Lipniku na etapie wojewódzkim małopolskiego konkursu „Krakowska Matematyka”.

      Natomiast 21 lutego w Dzień Języka Ojczystego uczniowie kl. 7a i 7b (nauczyciel: E. Studnicka) pisali konkurs „Która forma jest poprawna?” Pytania były matematyczne typu: 4 kwadranse czy 4 kwadransy, 5 deko czy 5 deka? Najlepiej (tracąc 1 punkt) napisali: Justyna Dudzik kl.7a, Maciej Trzepaczka kl.7a, Emilia Bajer kl. 7b, Amelia Drab kl. 7b, Edyta Węgrzyn kl. 7b i Klaudia Przetocka kl. 7b. Gratulujemy! Wraz z nauczycielkami języka polskiego p. K. Ćwierz i p. A. Rokosz planujemy przeprowadzić dogrywkę.

      Uczniowie klas 5a i 5c (nauczyciel: E. Studnicka) przez około 2 miesiące tworzyli w grupach projekty „UŁAMKI W SZKOLE”. Ich zadaniem było sporządzić w wybranym programie komputerowym raport, gdzie w naszej szkole można znaleźć ułamki. Mogli korzystać z pomocy sekretarki w uzyskaniu danych ile dziewcząt i ilu chłopców jest w poszczególnych klasach, ilu mamy nauczycieli itp. Dowiadywali się również jaki ułamek uczniów uczestniczy w różnych zajęciach dodatkowych np. w szkole muzycznej czy na hali. Oprócz raportu grupy stworzyły krzyżówkę, rebusy, wierszyki i zagadki o ułamkach. Najciekawszą prezentację miały dziewczęta z kl. 5a: Weronika Dudek, Emilia Dudzik, Wiktoria Głąb, Gabriela Murzyn, Kinga Ruman i Olga Urbańska oraz drużyna z kl. 5c: Anna Muta, Michał Muta, Karol Murzyn, Jakub Kubacki i Krzysztof Dybeł.

      Prezentacje projektów oraz konkursy odbywały się na lekcjach otwartych dla nauczycieli.

      Z okazji 40-lecia szkoły p. B. Matusiak, p. M. Raszewska oraz p. E. Studnicka wymieniły gazetkę matematyczną w gablotach na II piętrze. Pani B. Matusiak o konkursie na 40-lecie a p. E. Studnicka spisała finalistów etapu wojewódzkiego małopolskiego konkursu „Krakowska Matematyka” z ostatnich 12 lat.

      FINALIŚCI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

      MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU „Krakowska Matematyka”

      na poziomie klas 4, 5 i 6 SP   [w ciągu ostatnich 12 lat]

      rok szk. 2007/2008

      SYLWIA PAZDUR kl.4a  (nauczyciel: E. Murzyn)

      MARZENA JANIA kl. 5b (nauczyciel: B. Matusiak)

      rok szk. 2008/2009

      SANDRA MRÓZ kl.4b (nauczyciel: J. Kowal, B. Matusiak)

      KLAUDIA KUS kl.4b (nauczyciel: J. Kowal, B. Matusiak)

      MICHAŁ PIWOWARCZYK kl.5b (nauczyciel: E. Murzyn)

      MARZENA JANIA kl.6b (nauczyciel: J. Kowal, B. Matusiak)

      rok szk. 2009/2010

      KONRAD STALMACH kl.4a (nauczyciel: K. Mazur )

      KATARZYNA DOMINIK kl. 4a (nauczyciel: K. Mazur )

      SANDRA MRÓZ kl.5a (nauczyciel: B. Matusiak)

      KLAUDIA KUS kl.5a (nauczyciel: B. Matusiak)

      MICHAŁ PIWOWARCZYK kl.6b (nauczyciel: E. Murzyn)

      rok szk. 2010/2011

      ZBIGNIEW STALMACH kl.4b (nauczyciel: E. Studnicka)

      KONRAD STALMACH kl.5a (nauczyciel: K. Mazur, J. Kowal)

      KLAUDIA KUS kl.6a (nauczyciel: B. Matusiak)

      rok szk. 2011/2012

      KONRAD STALMACH kl.6a (nauczyciel: J. Kowal)

      rok szk. 2012/2013

      ALEKSANDRA KUS kl.5a (nauczyciel: E. Studnicka)

      ADAM GOSPODARCZYK kl.5b (nauczyciel: B. Matusiak)

      rok szk. 2013/2014

      NIKT

      rok szk. 2014/2015

      TOMASZ WOŚ kl.4b (nauczyciel: K. Mazur, E. Studnicka)

      GABRIELA ROKOSZ kl.6b (nauczyciel: K. Mazur)

      rok szk. 2015/2016

      ADAM CHLIPAŁA kl.5a (nauczyciel: J. Kowal)

      rok szk. 2016/2017

      ADAM CHLIPAŁA kl.6a (nauczyciel: J. Kowal)

      MIKOŁAJ KLIKUSZEWSKI kl.6a (nauczyciel: J. Kowal)

      MATEUSZ MURZYN kl.4a (nauczyciel: B. Matusiak)

      rok szk. 2017/2018

      PIOTR MAZUR kl.6a (nauczyciel: B. Matusiak, E. Studnicka)

      rok szk. 2018/2019

      JULIA PIWOWARCZYK kl.4d (nauczyciel: B. Matusiak)

      GRZEGORZ BAJER kl.5a (nauczyciel: E. Studnicka)

       

       

      E. Studnicka

     • Wielkanocne pomaganie w SP w Wiśniowej

     • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w akcje wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów. Za pośrednictwem wolontariuszy Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” przekazaliśmy je zespołowi hospicyjnemu. Życzenia od uczniów trafią do chorych dzieci i dorosłych.

                      9 kwietnia Samorząd Uczniowski wraz z zespołem młodzieżowego wolontariatu Stowarzyszenia Hospicyjnego działającym w naszej szkole zorganizowały akcję CIACHO DLA DZIECI Z BIAŁACZKĄ. Mieliśmy okazję upiec i przynieść (a potem kupić) przepyszne i przepiękne słodkości. Udało się zebrać 1835 złotych i 50 groszy. Cała zebrana kwota została przekazana na pomoc dla chorych dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem”.

                      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy wsparli nasze akcje.

     • Nasze ośmiolatki z brązowym medalem w finale wojewódzkim w turnieju piłkarskim!!!

     • W dniach  8-9 kwietnia na obiektach Con Con Zone w  Nowej Hucie zostały rozegrane finały wojewódzkie turnieju piłkarskiego  „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.  W turnieju wzięły udział trzy nasze drużyny – chłopców w kategorii U-10 oraz dziewcząt w kategorii  U-8 i U-10. Nasza najmłodsza drużyna po bardzo emocjonujących meczach dotarła do ścisłej czwórki. W półfinale przegrały z KS Tarnovia – późniejszym zwycięzcą turnieju. W  walce o trzecie miejsce nasze dziewczynki wykazały się ogromnym hartem ducha i wygrały 3:1 z UKS Sobolów. Dziewczęta w turnieju tego dnia rozegrały 6 meczów po 20 min!!! Ile to emocji, ile przebiegniętych metrów … Nasze ośmiolatki dostały stroje piłkarskie firmy Nike, torby piłkarskie, medale  i ogromny puchar. Wiktoria Dominik została najlepszą bramkarką turnieju.

       Chłopcy dotarli do ćwierćfinału zajmując miejsca między  5 a 8. W turnieju brało udział 22 drużyny które dotarły do finałów po rozgrywkach gminnych i powiatowych.  Zespół dziewcząt  U – 10 również dotarł do ćwierćfinałów zajmując te same miejsca co chłopcy. W finale wzięło udział  16 drużyn.

     • Izabela Dudzik najszybszą zawodniczką!

     •  

      We wtorek 26 marca braliśmy udział w Memoriale Bronisławy Staszel "Polankowej" w Kościelisku. Zawody polegały na pokonaniu na nartach toru przeszkód. W kategorii 2003-2005 Izabela Dudzik zdobyła tytuł najszybszej zawodniczki, a na miejscu trzecim uplasowała się Izabela Banach. Wśród chłopców 4 miejsce zajął Kamil Dudzik, a szóste Szymon Woźniczka. Poniżej link do filmu z zawodów:)


      https://www.youtube.com/watch?v=VQ5UoqEKYKg&fbclid=IwAR1ZRdhQ9-90mmK-nGCJZHmtfL48KnPLVpBwNkXQ_B9uMi4t3X5xzgIlmDg

     • „MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ WSZYSTKICH NAUK”

     • „MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ WSZYSTKICH NAUK”

                                                                 J. Śniadecki

      Konkurs matematyczny  dla kl. 1-3

      5 kwietnia 2019r. odbył się II etap międzyklasowego konkursu matematycznego. W matematycznych potyczkach udział wzięło 18 osób - najlepszych matematyków z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Uczniowie łamali  głowy rozwiązując trudne zadania konkursowe, jednak poradzili sobie doskonale i tym samym potwierdzili swoje uzdolnienia matematyczne.

      Miano najlepszych matematyków w  klasach pierwszych otrzymali :

      I miejsce - Piotr Szczechowicz, 

      II miejsce - Karol Zając ,

      III miejsce – Eryk Marcisz ,

      IV miejsce - Franek Knapczyk,

      V miejsce ex aequo - Wiktoria Dominik i Barbara Grabowska.

      W klasach drugich:

      I miejsce - Milena Murzyn,

      II miejsce - Kacper Ruman, 

      III miejsce – Roksana Kowal,

      IV miejsce - Sebastian Murzyn ,

      V miejsce – Zuzanna Opoka,

      VI miejsce – Aleksandra Konieczna.

      W klasach trzecich:

      I miejsce - Karol Rzońca ,

      II miejsce - Kamil Burkat,

      III miejsce - Gabriela Muta ,

      IV miejsce - Zofia Łabędź,

      V miejsce - Adam Tokarz,

      VI miejsce – Łukasz Rokosz.

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!                                                                            

       

      Krystyna Mazur

     • Kwiatowo i kolorowo.

     •  

      W dniu 4 kwietnia klasy 1a i 2a wzięły udział w 2 godzinnych warsztatach z udziałem twórcy ludowego, pana Jerzego Chlipały z GOKiS-u w Wiśniowej.

      Uczniowie mieli  możliwość poznać różne techniki wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły pod okiem pana Jurka i swoich wychowawczyń. Było bardzo kolorowo i kwiatowo w tym dniu . Okazało się, że nie jest to takie trudne-wystarczy chcieć.

      Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności podczas warsztatów dzieci wykorzystają już niebawem do ozdobienia swoich palm, koszyczków czy stołu w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

      Organizatorami warsztatów były panie: Magdalena Pazdur oraz Beata Stasiak

     • Święto Ziemi

     • „Coraz więcej wkoło brudu, coraz bardziej szaro,

      Coraz ciężej ludziom sprzątać… Co się z nimi stało?”

       

       

      Zbliża się szczególny dzień – Dzień Ziemi – 22 kwietnia. Z tej okazji uczniowie z Zespołu teatralnego Zum, 4.04.2019 r, pod kierunkiem Marzeny Tomery przygotowali ekologiczny spektakl pt. „Smutna Ziemia”. Na widowni zasiadali uczniowie z klas I-VI.

      Zgromadzona publiczność z zainteresowaniem przyglądała się rozgrywanym scenkom. Akcja spektaklu toczyła się zarówno w przestrzeni kosmicznej wśród planet Układu Słonecznego, jak i na powierzchni naszej planety – Ziemi. Nastrojowa muzyka, tematyczne piosenki podkreślały nastrój widowiska. Widzowie po obejrzeniu teatrzyku chętnie wypowiadali się na tematy ekologiczne, np.

      • Dlaczego trzeba dbać o czys­tość naszej plan­ety?
      • Jak dbać o środowisko i przy­rodę?

      Prob­lematyka eko­log­iczna nie należy do zagad­nień łatwych, jed­nak przed­staw­iana w umiejętny sposób stanie się zrozu­mi­ała i przys­tępna także dla najmłod­szych.

      Większość uczniów zgromadzonych podczas spotkania ekologicznego postanowiła przystąpić do akcji „Sprzątanie świata zacznij od własnego podwórka”. Nagrodą za udział w tej akcji będzie satysfakcja z dobrze wypełnionego zadania, czystość i porządek w najbliższym otoczeniu oraz… 6 z edukacji przyrodniczej! J

      „Coraz mniej wkoło brudu, zdrowo i przyjemnie,

      Coraz łatwiej ludziom sprzątać… pomagają sobie wzajemnie!!”

      Obsada spektaklu:

      Ziemia: Małgorzata Poluszak

      Słońce: Emilia Dróżdż

      Księżyc: Jakub Rzońca

      Gwiazdki: Magdalena Jamróz, Magdalena Sadkiewicz,

      Gwiazdy: Weronika Okas, Aleksandra Dróżdż

      Elfy: Kinga Jaśkowiec, Oliwia Urbanik

      Krasnale: Kamil Kus, Karol Kus

      Zajączek: Paulina Błaszczak

      Dzieci: Julia Twardosz, Oliwia Otmar, Karol Rzońca, Patryk Obajtek

      Kwiatki: Patrycja Hudyga, Karolina Paździor

     • WYCIECZKA EDUKACYJNA KLAS CZWARTYCH DO NOWEGO TARGU I RABKI-ZDROJU

     • 22-go marca b.r. uczniowie klas 4a,b,c,d wraz z wychowawcami: p.Tomaszem Lichoniem, p.Elżbietą Studnicką, p. Małgorzatą Wójtowiec (kierownik wycieczki) i p.Barbarą Matusiak byli na nietypowej wycieczce edukacyjnej.

      Najpierw skorzystaliśmy z pięknej słonecznej pogody, aby dotlenić się w parku zdrojowym w Rabce. Nasza wycieczka opanowała ogromny plac zabaw wraz z przyrządami gimnastycznymi. Radosne  szaleństwo… Wiosna, kwitnące krokusy…

      Później lody przy rynku w Nowym Targu i główny cel wycieczki: spektakl – rewia na lodzie: „Przygody Sindbada Żeglarza”. Większość dzieci po raz pierwszy widziało lodowisko, pierwszy raz siedziało na trybunach takiej hali widowiskowo-sportowej. Sam spektakl na podstawie "Księgi z 1000 i jednej nocy" Bolesława Leśmiana to bardzo trafny wybór. Piękna muzyka, przepych, złote myśli…

      Na prośbę uczniów znów został przeprowadzony konkurs wiedzy po wycieczce:

      1. JAKA POGODA POMIMO POGODY
      ZWIASTUJE KLĘSKI, NIESZCZĘŚCIA I SZKODY? /odp. Cisza Morska/
      2. CO TO ZA TANCERZ, KTÓRY PLĄSA PO TO,
      BY POŻREĆ INNYCH, GDY TAŃCZĄ Z OCHOTĄ? /odp. Koń Morski/
      3. KTO LISTY PISZE POŚRÓD FAL POWODZI
      I BĘDĄC DIABŁEM Z PIEKŁA NIE POCHODZI? /odp. Diabeł Morski/

      4. Kto zadał powyższe 3 pytania i w jakim celu?

      /odp. Król Miraż obiecał oddać za żonę swoją córkę - księżniczkę Piruzę temu, kto prawidłowo odpowie na te pytania./

      5. Jak nazywa się miasto, w którym oglądaliśmy rewię na lodzie.

      6. Podaj tytuł oglądanego spektaklu?

      7. Podaj pełną nazwę miejscowości, w której byliśmy w parku na placu zabaw.

       

      Najlepiej poradzili sobie z pytaniami: Julia Grabowska 4c, Małgorzata Poluszak 4c, Martyna Knapczyk 4c, Zofia Hebda 4c, Igor Hebda 4b, Łukasz Jasek 4b, Klaudia Rokosz 4b, Konrad Furman 4d. Gratulujemy!

      Dzieci otrzymają drobne nagrody z Koła SEP nr-12 w Skawinie.

     • Recytatorskie zmagania

     • „Teatr, to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce…”

      27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej to okazji chętni uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w konkursie plastycznym na „Projekt maski teatralnej”. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawie.

      27 marca 2019 r. uczciliśmy Dzień Teatru organizując w ZPO Wiśniowa recytatorskie zmagania uczniów klas młodszych. W tym dniu odbył się drugi etap konkursu – etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Rywalizacja konkursowa odbywała się w dwóch turniejach- recytatorskim i wywiedzione ze słowa.

      Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Do pierwszego etapu- klasowego zgłosiło się wielu uczniów. Brawo! Trzech najlepszych recytatorów z każdej klasy prezentowało swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie na scenie podczas etapu szkolnego. 18 uczniów w kolorowych kostiumach, z rekwizytami, elementami scenografii wprowadzało publiczność w piękny świat słowa i gestu! Widzowie oklaskiwali  Żabę, Kwokę, Piekarza, Wiosnę, Praczkę, Bambo, Sójkę, Lisa, Kłamczuchę… Śmiali się z przygód Pawła i Gawła, naprawy auta taty, ciekawskiej piłki. Podziwiali własnoręcznie wykonane rekwizyty do wierszy / np. „Na starganie”, „Kwoka”/.

      Jury – p. J.Bednarczyk, p. C. Marcisz oraz wychowawcy klas I-III- miało trudne zadanie – wyłonić 10 finalistów do eliminacji gminnych. Oceniano dobór i znajomość tekstu, dykcję i intonację, rekwizyty, ogólny wyraz artystyczny. Podczas obrad Jury, praktykantka p. Anna Stalmach przeprowadziła konkurs wiedzy – znajomość terminów teatralnych. Zgromadzona publiczność wykazała się wiedzą! Uczniowie wiedzieli, co oznaczają terminy takie jak, np. mimika, reżyser, aktor, dubler, sufler, szuflada, scenografia, choreografia itp.

      Wszystkie występy bardzo się podobały zgromadzonej publiczności! Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

      Do  eliminacji gminnych zakwalifikowali się:

      kl.1a – Magdalena Kaczmarczyk, Julia Twardosz

      kl.1b – Wiktoria Dominik

      kl.2a – Anna Kus, Michał Jamróz

      kl.2b – Milena Murzyn, Dawid Tokarz, Kacper Ruman

      kl.3a – Kinga Jaśkowiec

      kl.3b – Karol Rzońca

      Ponadto wspaniale zaprezentowali się: Magdalena Jamróz, Patrycja Leśniak, Piotr Szczechowicz, Zuzanna Opoka, Zofia Łabędź, Magdalena Sadkiewicz, Olga Zielińska, Gabriela Muta!

      Wszystkim uczestnikom konkursu, wspaniałej publiczności, Jury, rodzicom składam gorące podziękowania za uświetnienie obchodów Dnia Teatru w naszej szkole!                                                                                 

                                                Organizator   M.Tomera

     • Kolejny Memoriał im. Kazimierza Bubuli za nami!

     • We wtorek 19 marca w Białce Tatrzańskiej odbył się  już po raz XIII Memoriał im. Kazimierza Bubuli. Zawody te zorganizowano w ramach Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich. Kazimierz Bubula był  nauczycielem Szkoły Podstawowej w Wiśniowej i trenerem narciarstwa biegowego. Zawody zgromadziły ok. 380 zawodników. Nasza szkoła w kategorii 2002-2004 zdobyła w punktacji generalnej drugie miejsce ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem,  i tym samym  umocniła się na tej pozycji w punktacji końcowej całej ligi.

      Nasi uczniowie osiągnęli świetne rezultaty. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowała się   Kinga Dróżdż, która zdobyła  srebrny medal w  swoim roczniku przegrywając w biegu na 3 km tylko 0,4 s z Oliwią Nowak z Nowego Sącza. Na miejscu trzecim w tej kategorii uplasowała się  Izabela Banach. Medal brązowy zdobyła również Izabela Dudzik w kat. dziewcząt rocznik 2003.   Pozostali uczniowie zajęli odpowiednio: Kamil Dudzik – 5 miejsce, Sandra Bonder - 6 miejsce, Szymon Woźniczka  - 6 miejsce, Ksawery Kowal  - 9  miejsce, Konrad Jaśkowiec -  9 miejsce, Sofia Grzybacz – 10 miejsce,   Agata Obajtek – 9 miejsce.

      W kategorii Igrzysk Dzieci bardzo dobre wyniki zanotowali najmłodsi nasi uczniowie, którzy  zdecydowanie poprawili swoje wyniki z poprzednich lig. Ogromne brawa dla Oliwii Panek, Aleksandry Dróżdż, Ksawerego Panka, Krzysztofa Polaka, Łucji Banach i Mileny Knapczyk.

      W ramach memoriału odbył się również bieg OPEN w którym wystartowało wielu wychowanków pana Kazimierza Bubuli i absolwentów naszej szkoły. W kategorii kobiet zwyciężyła absolwentka naszej szkoły  - Iwona Piekarz,  a na miejscu drugim uplasowała się inna zawodniczka LKS MARKAM  Wiśniowa-Osieczany Karolina Kaleta – uczennica SMS Zakopane. W kategorii mężczyzn zwyciężył Łukasz Bachleda z Kościeliska. Z naszych absolwentów wystartowali również Marek Murzyn, Witold Maj, Piotr Sutkowski, Ewa Kuropatwiński oraz … drugi raz tego dnia wszyscy nasi uczniowie z klasy 7, 8 i gimnazjum, którzy byli na zawodach. (Wielki „szacuj” dzieciaki!).

      Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczali: Wójt Gminy Wiśniowa pan Bogumił Pawlak, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wiśniowej – pan Krzysztof Głowacki oraz pani Elżbieta Muta, olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i nasza absolwentka – Sylwia Jaśkowiec, a  także pani Irena Bubula. Nagrody ufundowali: Urząd Gminy Wiśniowa, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany.

     • Nasi uczniowie startowali w Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

     •  

      W dniach 15-16 marca w Białce Tatrzańskiej  rozegrano ogólnopolskie finały szkół w biegach narciarskich. Nasza szkołę reprezentowało  siedmioro uczniów, którzy w rankingu małopolskiej ligi plasują się w pierwszych dziesiątkach.

      Na starcie stanęło ok. 350 uczniów z całej Polski. Najlepsze rezultaty z pośród naszych uczniów zanotowali:

      - Izabela Banach: 5 miejsce w biegu na 3 km stylem klasycznym,

      -  Kinga Dróżdż: 6 miejsce w biegu na 3 km stylem klasycznym i 9 miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym,

      -  Izabela Dudzik: 5 miejsce w biegu na 3 km stylem klasycznym i 8 miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym.

      Szkołę reprezentowali również: Sandra Bonder, Kamil Dudzik, Ksawery Kowal, Konrad Jaśkowiec.

     • Konkurs przyrodniczy dla klas 1-3 „Przyjaciel przyrody”

     •  W dniu 6.03.2019r. odbył się II etap konkursu przyrodniczego dla klas 1-3

       „ Przyjaciel przyrody”.

      W  I etapie uczniowie rozwiązywali test wyboru pod okiem swoich wychowawców. Trzy osoby z każdej klasy, które uzyskały najwięcej punktów, mogły wziąć udział w etapie II.

      Tym razem każdy z uczestników konkursu odpowiadał przed komisją na trzy wylosowane przez siebie pytania. Startujący w konkursie musieli wykazać się dużą wiedzą, nie tylko przyrodniczą ale również znajomością zagadnień ekologicznych jak również z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz w szkole. Pytania dostosowane były poziomem trudności do wieku uczniów, tak więc każda klasa miała przydzieloną osobną pulę pytań.

      Wszyscy  uczestnicy poważnie potraktowali udział w konkursie. Nie obyło się zatem bez dogrywki. Ostatecznie, po drugiej serii pytań udało się wyłonić zwycięzców.

      W klasach I : I miejsce – Wojciech Kus, II miejsce – Wiktor  Łętocha, III miejsce - Michał Murzyn, IV miejsce - Patrycja Leśniak, V miejsce- Wiktoria  Dominik, VI miejsce – Franciszek Knapczyk,

      W klasach II : I miejsce – Milena Murzyn, II miejsce – Oliwia Otmar, III miejsce – Mariusz Woś, IV miejsce Kacper Ruman, V miejsce - Sebastian Murzyn, VI miejsce Roksana Kowal

      W klasach III : I miejsce – Kamil Burkat, II miejsce - Zofia Łabędź, III miejsce- Gabriela Muta, IV miejsce- Dawid Majda, V miejsce- Łukasz Rokosz, VI miejsce- Adam Lenart

      Po konkursowych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczym w przyszłym roku.        

       Gratulujemy 

                                                                                                                Organizatorzy:

                                                                                                Beata Stasiak oraz Magdalena Pazdur

     • Trzy nasze drużyny w finale wojewódzkim Turnieju Tymbarku „Z podwórka na stadion”!!!

     • W poniedziałek i  we wtorek w Myślenicach na boisku sportowym LKS Orzeł zostały rozegrane eliminacje powiatowe  Turnieju o puchar Tymbarku-„Z podwórka na stadion”. W poniedziałek  po zwycięskim (5:3) i  bardzo zaciętym meczu  z Tokarnią  nasza drużyna dziewcząt U-10 awansowała do finałów wojewódzkich. Nasza najmłodsza drużyna dziewcząt U-8 także awansowała  wygrywając walkowerem (zgłoszona do rozgrywek drużyna  nie dotarła na turniej). Najmłodsi  chłopcy z kategorii U-8 zajęli  w turnieju trzecie miejsce. We wtorek najtrudniejsze eliminacje rozegrała drużyna chłopców U-10.  Do eliminacji przystąpiło 6 drużyn, ale nasi dzielni chłopcy poradzili sobie z przeciwnikami  po mistrzowsku i wygrali turniej.  Finał wojewódzki zostanie rozegrany w Krakowie na przełomie marca i kwietnia. Co tu dużo mówić… szykuje się moc wrażeń z taką ekipą w finałach. Będzie się działo!!!

     • Nasi biegacze narciarscy zdobywają trzy puchary na Finałach Wojewódzkich w Biegach Narciarskich!

     • W środę 13 lutego odbyła się  kolejna edycja Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich w Białce Tatrzańskiej. Liga wyjątkowa, gdyż były to również Mistrzostwa Województwa. Nasi zawodnicy spisali się na ... medale i trzy puchary:) Nasze zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową w Wiśniowej zdobyły 1 miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a chłopcy drugie. W klasyfikacji ligi szkoła zajęła 2 miejsce za SMS Zakopane. Gratulacje dla wszystkich:):)

      Złota drużyna dziewcząt: Izabela Dudzik, Kinga Dróżdż, Sandra Bonder, Izabela Banach, Agata Obajtek, Justyna Dudzik, Edyta Węgrzyn, Alicja Paździo

      Srebrna drużyna chłopców: Kamil Dudzik, Szymon Woźniczka, Ksawery Kowal, Konrad Jaśkowiec

      Najwyższe wyniki uzyskali: Kinga Dróżdż (złoty medal), Izabela Banach (srebrny medal), Iza Dudzik (4 miejsce po biegu przez kilometr ze złamanym kijem!!), Kamil Dudzik (5), Szymon Woźniczka (5), ,Konrad Jaśkowiec (6), Sandra Bonder (7), Ksawery Kowal (8).

      Startowali również: Oliwia Panek, Ksawery Panek, Weronika Okas, Aleksandra Dróżdż, Krzysztof Polak, Łucja Banach, Dawid Rokosz, Milena Knapczyk.

     • Grzegorz Bajer brązowym medalistą !

     • Na  początku lutego  w Nowym Targu  odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym.  Nasz uczeń – Grzegorz Bajer zdobył trzecie miejsce i  awansował do Finałów Wojewódzkich. Gratulujemy!

     • Kolejny raz nasi narciarze na podium!!!

     • Bardzo dobry start  zanotowała nasza  młodzież w Zalesiu podczas III rzutu Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich, który odbył się  22 stycznia. Widać efekty dobrze wykonanej pracy naszych najlepszych narciarzy na obozie w Kościelisku. Szkoła w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła drugie miejsce!  Przegoniła nas tylko Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Puchar odebrała Pani wicedyrektor Elżbieta Muta.
      Rocznik 2003: Izabela Dudzik (srebrny medal), Sandra Bonder( 4 m.), Kamil Dudzik (4 m.)
      Rocznik 2004: Kinga Dróżdż ( brązowy medal), Szymon Woźniczka (brązowy medal), Izabela Banach (7 m, Agata Obajtek (15 m.)
      Rocznik 2005: Konrad Jaśkowiec (6 m.)
      Rocznik 2007: Oliwia Panek (18 m.)
      Rocznik 2008: Ksawery Panek (15 m.), Dawid Rokosz (26 m.), Łucja Banach (27 m.), Milena Knapczyk (29 m.), Krzysztof Polak (31 m.), Bartosz Jamróz (33 m.), Mateusz Rokosz  (34 m.)

     • Nasza reprezentacja na podium w drugim rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich

     • W dniu 9 stycznia w Klikuszowej nasi uczniowie trenujący biegi narciarskie startowali w II rzucie Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich. W klasyfikacji generalnej szkoła w Wiśniowej zdobyła drugie miejsce. W poszczególnych kategoriach startowali:
      Rocznik 2003: Iza Dudzik (2miejsce), Sandra Bonder (7), Emilia Hebda (11), Kamil Dudzik (6), Filip Trzepaczka (8),Ksawery Kowal (9), Dominik Kaczmarczyk (10),
      Rocznik 2004: Kinga Drożdż (złoty medal), Iza Banach (6), Szymon Woźniczka (4), Oskar Rokosz (12),
      Rocznik 2005 Konrad Jaśkowiec (9),
      Rocznik 2006: Ola Drożdż (16), Weronika Okaz (18),

      Po raz pierwszy w zawodach debiutowali: Oliwia Panek (25), Ksawery Panek (13), Łucja Banach (16), Dawid Rokosz (25), Michał Muta (29), Bartek Jamróz (32), Tomek Sadkiewicz (34), Krzysiek Polak (35), Milena Knapczyk (22), Maria Biel (30), Natalia Marcisz (33), Gabrysia Rokosz (37), Ania Muta (38),

     • Nasze uczennice zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Młodzików!!

     • W dniach 25-28 stycznia  w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Mistrzostwa Polski  Młodzików w Biegach Narciarskich.  Trzy nasze uczennice Kinga Drożdż, Izabela Dudzik, Izabela Banach wraz z koleżanką klubową Weroniką Janisz  zdobyły brązowy medal w biegu sztafetowym  4x 3 km. Ależ to były emocje!!! Walka z klubem MKS Istebna trwała do ostatniej chwili. Dziewczęta trenują na co dzień w klubie LKS  MARKAM Wiśniowa – Osieczany .

      Oprócz wymienionych wyżej dziewcząt w zawodach startowali także inni nasi uczniowie: Sandra Bonder, Szymon Woźniczka,  Kamil Dudzik, Konrad Jaśkowiec.