• „Pan Tadeusz”- ostatni zajazd w …Wiśniowej

     • 25-26.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana    w Wiśniowej już po raz czwarty odbyła się uroczystość, podczas której   uczniowie klas 8 mogli w nieco odmienny sposób zapoznać się z treścią  i problematyką lektur szkolnych.W tym roku uwaga młodzieży koncentrowała się wokół epopei „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale także zainteresowanie wartościami prezentowanymi w lekturach, przybliżenie tradycji, obyczajowości.

      Bardzo istotnym elementem jest również współpraca międzypokoleniowa, ponieważ przybyli goście: ksiądz Piotr Pietruszka, wójt gminy Wiśniowa Bogumił Pawlak, brygadier Bartłomiej Siepak z Państwowej Straży Pożarnej      w Myślenicach, Przemysław Konieczny z Biura Urządzania Lasu w Krakowie, Józef Twardosz - prezes Koła Łowieckiego w Wiśniowej, Pan Marek Buraczek - łowczy z Koła Łowieckiego w Wiśniowej, czytając wybrane fragmenty lektury, potwierdzają, jak ważną rolę odgrywa literatura w życiu człowieka i narodu. Dzielą się także doświadczeniem zawodowym z młodzieżą, opowiadając   o swojej codziennej pracy ósmoklasistom, którzy za kilka miesięcy staną przed koniecznością wyboru szkoły.

             Na początku goście oraz uczestnicy zostali przywitani przez młodych konferansjerów - Amelię Drab oraz Piotra Mazura, którzy przedstawili program imprezy, po czym zaprosili wszystkich uczestników do zatańczenia poloneza.

           Głównym punktem programu było czytanie wybranych fragmentów „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza przez zaproszonych gości. Cytaty, skupiające się na obyczajowości szlachty polskiej, nauce o grzeczności, narodowych tradycjach,  a także historii księdza Robaka w wykonaniu czytających nabrały innego wymiaru.

      Następnie uczniowie mieli okazję poznać codzienną pracę gości, którzy chętnie opowiadali o swoich obowiązkach.

      Około godz. 20.00 odbył się konkurs recytatorski w wykonaniu uczniów klas 8, którzy prezentowali Inwokację z „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. I miejsce zdobyła Patrycja Murzyn.

           Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wspólnego biesiadowania, degustując tradycyjne potrawy kuchni polskiej przygotowane przez rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej.

      Kolejnym punktem programu były warsztaty rzeźbienia w drewnie prowadzone przez pana Stanisława Mlekodaja, podczas których uczniowie mieli okazję wykonać kwiaty z drewna.

      Około godz. 23.00 młodzież wzięła udział w krótkim quizie ze znajomości lektury, skupiającym się wokół motywów literackich.

      Na zakończenie nastąpił popis talentów wokalnych – karaoke oraz zabawa przy muzyce, po czym zapadła cisza nocna.Obserwując zaangażowanie władz szkoły, zaproszonych gości, rodziców  i uczniów, widać potrzebę organizowania tego typu imprez, zbliżających środowisko lokalne oraz jednoczących pokolenia.

      Składamy serdeczne podziękowania naszym Gościom, Rodzicom, Dyrekcji Szkoły za obecność oraz wszelką pomoc w organizacji naszej uroczystości.

       

                                                         Organizatorzy

                                                              Katarzyna Ćwierz

                                                              Agnieszka Rokosz

     • Święto Komisji Edukacji Narodowej

     •  

      Dnia 14 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Aby uczcić to wyjątkowe święto, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego  pani Magdaleny Pazdur oraz Magdaleny Knapik-Lizak przygotowali uroczysty apel.

      Uczniowie zaprezentowali zgromadzonym gościom  życzenia w formie:

      - piosenek: Kinga Jaśkowiec, Natalia Marcisz, Anna Muta, Łucja Banach, Agata Węgrzyn,

      - wierszy: Martyna Murzyn, Oliwia Urbaniak,

      - inscenizację pt. „Pokój nauczycielski”: Patrycja Murzyn, Dominika Kowalczyk, Justyna Dudzik, Amelia Murzyn, Amanda Urbaniak, Jakub Szynal, Piotr Mazur,

      - koncert instrumentów: Ksawery Kowal  - absolwent szkoły, Kamil Dudzik – absolwent szkoły, Konrad Jaśkowiec, Kamil Głąb, Weronika Tokarz, Katarzyna Szwacka, Jakub Szynal, Karol Kus,

      - pokaz taneczny: Patrycja Murzyn, Amanda Urbaniak, Sylwia Radoń, Martyna Murzyn, Amelia Drab, Dominika Kowalczyk, Weronika Kowalczyk, Edyta Węgrzyn, Amelia Murzyn, Justyna Dudzik.

      Apel został  zakończony  wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” a dopełnieniem  uroczystości było wręczenie zgromadzonym gościom przez członków Samorządu Uczniowskiego życzeń oraz drobnych upominków

      Po apelu Pan Dyrektor wręczył nagrody i listy gratulacyjne nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie uroczystości został wyświetlony film upamiętniający 40 lecie Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej

       

                                                                                                                                                                          Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

       

       

       

     • ZŁOTO, ZŁOTO, ZŁOTO, ZŁOTO, ZŁOTO i jeszcze raz ZŁOTO na mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym!!!

     • Ten tydzień należy  absolutnie do naszych  tenisistów stołowych. We wtorek 22 października  Grzegorz Bajer  najpierw wygrał  Powiatowe Igrzyska Dzieci  w Tenisie Stołowym indywidualnie, a po chwili wraz z Michałem Mutą sięgnęli  po kolejne złoto w grze podwójnej.  Dwa dni później,  25 października, jego siostra Emilia Bajer wygrała indywidualnie Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym, a potem dorzuciła do pary kolejne złoto wygrywając konkurs drużynowy  razem z Edytą Węgrzyn.  Chłopcy nie pozostali w tyle.  Grzegorz Chlipała także zdobył indywidualnie tytuł mistrza powiatu  a następnie wspólnie z  Bartłomiejem Rokoszem zwyciężyli w Powiatowych  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowym. Wszyscy awansowali do rozgrywek rejonowych, które rozegrane zostaną w Nowym Targu.  

      Sześć złotych medali w jeden tydzień!!! Petarda!!!

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

     • W środę 23 października br. uczniowie klasy 1a i 1b złożyli uroczyste ślubowanie.W otoczeniu kolegów z klas drugich i trzecich oraz licznie zgromadzonych rodziców zostali uroczyście powitani przez trzecioklasistów i samorząd szkolny.. Pierwszaki też pokazali na co ich już stać i zaprezentowali zgromadzonym w sali gimnastycznej swój bogaty program artystyczny na który złożyły się piosenki ,wiersze, scenki teatralne i bardzo dynamiczny taniec. Do grona uczniów szkoły przyjęto 47  pierwszaków. Po ślubowaniu i pasowaniu na ucznia uczniowie otrzymali okolicznościowe upominki od Rady Rodziców oraz "Pierwsze czytanki" od Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Po uroczystości spotkanie w klasach i słodki poczęstunek przygotowany przez ukochane mamy.

     • No promil, no problem !

     •             Uczniowie naszej szkoły od wielu już lat biorą aktywny udział w kampanii społecznej „No Promil – No Problem”. Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach Małopolski poprzez ograniczenie  liczby kierowców będących pod wpływem alkoholu, środków psychoaktywnych oraz zmianę nastawienia społecznego wobec nietrzeźwych kierowców.

      Jednym z działań w ramach kampanii, przy wsparciu Policji, jest organizowany każdego roku Marsz Trzeźwości. Uczniowie naszej szkoły w kolorowym marszu z transparentami i balonikami w centrum Wiśniowej wyjaśniali pieszym i kierowcom ideę akcji, rozdawali ulotki informacyjne, edukowali,  zbierali podpisy Odpowiedzialnego Pasażera. Policja przy asyście uczniów sprawdzała trzeźwość kierowców gminy.

                  Młodzież z zaangażowaniem przygotowywała się do dzisiejszej wędrówki, dobrze zdając sobie sprawę z powagi tematu. Przecież już niedługo to właśnie nasze dzieci będą kierowcami, miejmy nadzieję:  odpowiedzialnymi kierowcami … .

     • Kasprowy Wierch zdobyty!

     •  

      Klasa 6 c wyruszyła na kolejną górską wyprawę. Po nocny zdobyciu  zimą Lubomira (904 m n.p.m.), noclegu w bacówce na Gorcu (1228 m.n.p.m.) oraz wyprawie na biegówkach na Turbacz  (1310 m n.p.m.) – tej jesieni  postanowiła zdobyć pieszo Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.).  Ekipa  jedenastolatków spisała się na medal nie tylko docierając sprawnie  na szczyt, ale przede wszystkim pod względem przygotowania ubioru odpowiedniego do zmiennych warunków pogodowych i  ekwipunku – mamine obiadki na szczycie smakowały wybornie, a różnorodność potraw mogłaby zapełnić nie jedno restauracyjne menu. (Brawa oczywiście dla mam!) Wisienką na torcie były zapierające dech  w piersiach widoki do zobaczenia w galerii na stronie szkoły.

     • Chłopcy z klas 7-8 na pierwszym miejscu, a dziewczęta z klas 4-6 na trzecim.

     • W czwartek 3 października rozegrano w Myślenicach Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Biegach Sztafetowych. Nasza reprezentacja chłopców z klas 7-8 zdobyła pierwsze miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich. Skład sztafety: Grzegorz Chlipała, Jakub Szynal, Maciej Trzepaczka, Karol Klikuszewski, Mikołaj Pałka, Karol Kus, Marek Burkat, Patryk Irzyk, Jan Piwowarczyk, Konrad Jaśkowiec. 

      Na medalowej pozycji uplasowały się również młodsze dziewczęta z klas 4-6. Zajęły po zaciętej walce trzecie miejsce. Skład sztafety: Łucja Banach, Zuzanna Lenart, Anna Muta, Patrycja Postrożna,  Julia Grabowska, Oliwia Panek, Gabriela rokosz, Milena Knapczyk, Agata Węgrzyn, Magdalen Kowal.

     • Lekcja tańca z "Banda Burkiem"

     • W środę 2 października 2019 r. gościliśmy członków zespołu regionalnego "Banda Burek" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej,którzy wraz ze swoimi paniami instruktorkami uczyli uczniów naszej szkoły podstawowego kroku i figur krakowiaka, a równocześnie zachęcali do zapisów i  do uczestnictwa w zajęciach grup tanecznych działających w GOKiS w Wiśniowej.Ta forma prezentacji zespołu i zachęty do uczestnictwa w jego pracach spodobała się wszystkim uczniom.Fotografie z tego wydarzenia są najlepszym i oczywistym dowodem.

      .

       

       

      Tak bawili się młodsi i starsi uczniowie.

     • XXXVI Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK iBCh

     • 18 września, jak co roku została zorganizowana sztafeta dla uczczenia poległych w walkach partyzanckich żołnierzy AK i BCh z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz wymordowanych w czasie pacyfikacji mieszkańców wsi Lipnik i Wiśniowa.  W tym roku bieg rozpoczynał się w centrum Wiśniowej, a meta znajdowała się przy RCOS w Dobczycach.

      Reprezentacja naszej szkoły  z klas 7-8 zdobyła  drugie miejsce a sztafeta klas 4-6 trzecie miejsce. W biegu swoją sztafetę wystawiła również klasa 5 b. Wielkie gratulacje dla całej naszej ekipy!!!

      Skład drużyny starszej: Konrad Jaśkowiec, Justyna Dudzik, Jakub Szynal, Karol Klikuszewski, Grzegorz Chlipała, Maciej Trzepaczka, Karolina Kowal, Edyta Węgrzyn, Sylwia Radoń, Julia Szczechowicz, Marek Burkat, Jan Piwowarczyk, Weronika Okas, Amelia Murzyn, Izabela Murzyn.

      Skład drużyny młodszej: Magdalena Kowal, Łucja Banach, Zuzanna  Lenart, Agata Węgrzyn, Anna Muta, Patrycja Postrożny, Zofia Hebda, Michał Muta, Karo Murzyn, Michał Muta, Konrad Furman, Łukasz Rokosz, Kacper Murzyn, Mateusz Juras.

      Wyniki - kategoria szkół podstawowych kl.7-8:

      1. SP nr 2 Dobczyce
      2. SP Wiśniowa
      3. SP nr 1 Dobczyce
      4. SP Brzączowice
      5. SP Lipnik
      6. SP Czechówka
      7. SP Stadniki
      8. SP Kornatka

       

      Wyniki – kategoria szkół podstawowych kl. 4-6

      1.  SP nr 2 w Dobczycach
      2. SP nr 1 w Dobczycach
      3. SP Wiśniowa
      4. SP Zakliczyn
      5. SP Stadniki
      6. SP nr 2 w Dobczycach ACROGYM

       

            Warto zaznaczyć, że wielu  uczniów startowało w barwach OSP Poznachowice Dolne  II  (1 miejsce w kat. Inne organizacje),   OSP Wierzbanowa (2 miejsce ) oraz OSP Poznachowice Dolne I (3 miejsce). Cieszy fakt, że  w składach drużyn szkół średnich, również pojawiło się wielu absolwentów szkół z naszej gminy.  Na trasie rywalizowała również 4 osobowa sztafeta nauczycieli z Dobczyc. Ogromne gratulacje również dla zawodników, którzy przebiegli całą trasę indywidualnie, czyli dystans ok. 12 kilometrów. Wśród nich głownie nasi mieszkańcy i absolwenci SP Wiśniowa.

      Mężczyźni:

      1. Adam Czerwiński (36 min 30 s!!!)
      2. Tomasz Garbień
      3. Paweł Piwowarczyk
      4. Bartosz Głowacki
      5. Tomasz Lichoń
     • 75 rocznica pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika.

     • W środę 18 września br. młodzież szkolna, oficjalne delegacje,liczni mieszkańcy,uczestnicy biegu sztafetowego wzięli udział w uroczystej mszy św. sprawowanej w intencji pomordowanych w kościele parafialnym  św. Marcina w Wiśniowej. Po mszy św. wszyscy uczestnicy przemaszerowali na miejscowy cmentarz, gdzie u stóp pomnika ofiar  pacyfikacji odczytano apel poległych, zlożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.Chwile zadumy i refleksji wzbogacił  odczytany wiersz okolicznościowy poświęcony ofiarom pacyfikacji.

      Po uroczystościach na cmentarzu nastąpiła część sportowa czyli 36 Sztafeta Szlakami Walk Partyzantów AK i BCh na trasie Wisniowa - Dobczyce.

     • XXIX Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie

     •  

       

       

       1. W tym roku mija 75 rocznica utworzenia Rzeczypospolitej Raciechowickiej, zwycięskiej Bitwy pod Łysiną oraz tragicznych pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej. Z tej okazji, 14 września, 42 uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Ireny Bubuli, p. Anny Bubuli oraz p. Urszuli Bajer, wzięło udział w XXIX Małopolskim Zlocie Szlakami alk Partyzanckich na Suchej Polanie. Opiekę nad Pocztem Sztandarowym naszej szkoły pełniła kl. 7c z wychowawczynią p. Małgorzatą Raszewską. Uczniowie wzięli udział w polowej Mszy Św. w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę. Odczytany został Apel Poległych. Przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z innymi delegacjami złożyli wiązankę pod Pomnikiem. Uczestnicy mogli również wysłuchać wykładu o działaniach Armii Krajowej w masywie Lubomira w czasie II wojny Światowej, wysłuchać koncertu młodzieży oraz obejrzeć rekonstrukcję historyczną bitwy partyzanckiej.
                        Dla naszych uczniów impreza miała charakter patriotyczny, ale także profilaktyczny – kreacja wolnego czasu i rozwijanie aspiracji poznawczych.
                        Jak co roku uczniowie wzięli udział w konkursach zajmując wysokie miejsca.
       1. krajoznawczy:
        I m Kowal Konrad kl. 8b
        II m Głąb Kamil kl. 7a i Kus Karol kl. 7c
       2. przyrodniczy:
        I m Marcisz Kacper kl. 8b
        III m Kowal Konrad kl. 8b
       3. rzutek:
        I m Urbaniak Damian kl. 5c
        II m Banach Bartłomiej kl. 7b
       4. drabinka:
        I m Urbaniak Damian kl. 5c
        III m Jaśkowiec Konrad kl. 8b i Kowal Konrad kl. 8b
     • Zaczynamy od profilaktyki …..

     •             11 września nasza szkoła gościła st. sierż. Dominika Kulę z Komisariatu Policji  w Dobczycach, który spotkał się w tym dniu z uczniami i rodzicami.

                  Najmłodsi uczniowie mieli możliwość nie tylko poznać dzielnicowego gminy Wiśniowa, ale przede wszystkim zapoznać się i przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pan dzielnicowy przypomniał bowiem o zasadach poruszania się po drogach publicznych, wyposażeniu roweru i ogromnej roli odblasków, które każdy poruszający się po zmierzchu - nawet dorosły- powinien mieć. Razem z uczniami mieliśmy możliwość poznać właściwe sposoby reagowania na wizytę nieznajomych w domu, zaproszenia od  nieznajomych osób poznanych w Internecie, a także reakcje na  propozycje podwożenia do szkoły przez zatrzymujące się obce osoby w samochodzie. Przy tej okazji pan dzielnicowy przypomniał, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, by po zgłoszeniu ww. sytuacji policja mogła sprawnie działać.

      Najstarsi uczniowie  poruszyli bardzo ważny temat narkotyków, substancji psychoaktywnych i psychotropowych  zwanych dopalaczami. Przeanalizowali różne sytuacje życia codziennego, które mogą skłonić po sięganie po ww. substancje. Poznali także wybory młodych ludzi i  konsekwencje ich decyzji. Niestety, jak się okazuje bardzo poważne i nieprzyjemne … .

                   Uczniowie klas siódmych i ósmych poznali ponadto bliżej zawód POLICJANTA oraz drogę, jaką należy przejść chcąc pracować w policji. Mieli możliwość porozmawiać o kierunkach pracy policji, ale także przedstawić swoje wątpliwości związane z podjęciem ww.  pracy.

       

                  Uzupełnieniem spotkań z uczniami była prelekcja dla  rodziców. Podczas spotkania pan dzielnicowy przedstawił podstawowe zagadnienia związane z problemem narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Rodzice poznali najpopularniejsze narkotyki i dopalacze, ich objawy oraz skutki zażycia. Niewątpliwą  ciekawością rodziców cieszyły się atrapy tychże substancji oraz  przyrządy związane z ich używaniem. Oglądając i poznając ww. rodzice mieli możliwość dokładnie przyjrzeć się elementom, które po znalezieniu w domu powinny wzbudzić niepokój każdego dorosłego.

                  Na koniec st. sierż. Kula przypomniał o znakach znajdujących się przy szkole, których przestrzeganie przez kierowców zapewnia bezpieczeństwo uczniom naszej szkoły.

     • Nasze pierwsze sukcesy w nowym roku szkolnym.

     •  

       

       

       

       

      „Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.”

       

                                                  Thomas Alva Edison

       

               Między innymi te słowa towarzyszyły uczniom naszej szkoły podczas realizacji kampanii społecznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2019. Działania w ramach tej ogólnopolskiej akcji realizujemy w szkole od kilku już lat. W minionym roku szkolnym uczniowie brali udział w wielu aktywnościach związanych z ww. hasłem kampanii. Poznawali znaczenie sukcesu w życiu człowieka, ale także znaczenie porażki i nauki, która z niej płynie. Podczas wycieczek i podejmowanych wyzwań  towarzyszyły uczniom słowa kampanii:  CHCE MI SIĘ CHCIEĆ !!!

               Każdy uczeń miał także możliwość wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach akcji. Takim ogólnopolskim konkursem był  konkurs plastyczno – literacki „Ja za 20 lat”. Zadaniem uczniów było pokazać siebie za 20 lat, swoje plany, cele.

      W tegorocznym konkursie organizatorzy przyznali 2540 nagród, w tym 35 nagród głównych i 2505 wyróżnień. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Piotr Mazur, Emilia Bajer, Grzegorz Chlipała, Patryk Murzyn, Jakub Woźniczka, Ewa Biel oraz Gabriela Kowalczyk.

       

       

                                                                Serdecznie gratulujemy!!!!

     • SKS Kibicuje!!! Memoriał im. Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

     • Ponad czterdziestoosobowa grupa naszych uczniów kibicowała najlepszym polskim i zagranicznym lekkoatletom podczas Memoriału im. J. Kusocińskiego, który odbył się w niedzielę 16 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wyjazd zorganizowali nauczyciele prowadzący  zajęcia SKS w naszej szkole odpowiadając na zaproszenie operatora krajowego  programu  Szkolny Klub Sportowy. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele atrakcji. Na Polach Marsowych przed zawodami mogliśmy spróbować swoich sił  w formie zabawowej wielu dyscyplinach sportu: w skoku wzwyż, boksie, judo, szermierce,  biegu sprinterskim oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego żywienia.

      Sam spektakl sportowy na stadionie wywołał ogromne emocje. Sektor rodziny SKS (ponad 50 szkół wzięło udział w wydarzeniu) był najgłośniejszy i najbardziej widoczny, a kto oglądał relacje w TVP na pewno nas nie przegapił. Organizatorzy zadbali o jednakowe koszulki, dmuchane pałki do kibicowania, ogromną   flagę programu SKS, kartki na autografy i wodzireja, który nami dyrygował.  Po zawodach Anita Włodarczyk, Piotr Lisek i Michał Haratyk rozdawali autografy i robili sobie z nami zdjęcia. Nasz sektor odwiedził nawet Minister Sportu i Turystyki pan Witold Bańka.

     • Podsumowanie Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich

     • W piątek 7 czerwca odbyło się w Zakopanem podsumowanie Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich. W czasie sezonu odbyło się pięć edycji, w których startowaliśmy systematycznie zdobywając liczne medale. W tym roku w klasyfikacji generalnej, sześcioro  naszych uczniów znalazło się w czołowej szóste w swojej kategorii, a Szkoła Podstawowa w Wiśniowej zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji szkół w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej  ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego  w Zakopanem!


      Izabela Dudzik - 2 miejsce
      Sandra Bonder - 6 miejsce
      Kamil Dudzik - 5 miejsce
      Kinga Dróżdż - 2 miejsce
      Izabela Banach - 4 miejsce
      Szymon Woźniczka - 6 miejsce

       

     • Plastycznie, kolorowo, dziecięcym okiem

     • Wielkie święto Szkoły Podstawowej  im. Władysława Orkana w Wiśniowej – 40-lecie istnienia budynku – uświetniły również prace plastyczne wykonane rękami najmłodszych uczniów. To specjalnie dla nich zorganizowany został konkurs plastyczny zatytułowany „Moja szkoła”.

      Do konkursu przystąpiło 72 uczniów z klas I-III SP. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę kreatywność, estetykę i samodzielność wykonania prac. Jury w składzie: Małgorzata Wójtowiec, Cecylia Marcisz, Józefa Bednarczyk, Elżbieta Muta i Marzena Tomera wyłoniło 5 nagród głównych oraz 13 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu – 72 uczniów - otrzymali pamiątkowe nagrody. Na korytarzu parteru szkoły została zorganizowana wystawa prac. Można ją było podziwiać podczas obchodów uroczystości 40-lecia szkoły. Na uroczystym apelu 7.06.2019 r. pan dyrektor mgr Krzysztof Głowacki wręczył młodym artystom dyplomy i nagrody rzeczowe.                

      KLASY I

      NAGRODY GŁÓWNE: Adrian Urbaniak kl. 1a

                                             Wojciech Kus kl. 1b

      WYRÓŻNIENIA: Martyna Galia kl. 1a

                                   Anna Grabuś kl. 1a

                                   Gabriela Kowalczyk kl. 1b

                                   Aleksandra Nowak kl. 1b

       KLASY  II

       NAGRODY GŁÓWNE: Mateusz Węgrzyn kl. 2b

                                             Kacper Bernat kl. 2b

      WYRÓŻNIENIA: Zuzanna Opoka kl. 2a

                                   Roksana Kowal kl. 2a

                                   Maja Knapczyk kl. 2a

                                   Dawid Tokarz kl. 2 b

                                   Kinga Stroniarz kl. 2b

                                   Jakub Kowalczyk kl.2b

                                   Ewa Biel kl. 2b

                                   Katarzyna Dybeł  kl. 2 b

      KLASY  III

      NAGRODA GŁÓWNA: Julia Kowal kl. 3 a

      WYRÓŻNIENIE: Zofia Łabędź kl. 3a

      Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! Brawo!

     • THE BIG CHALLENGE po raz pierwszy w Szkole w Wiśniowej

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz pierwszy w konkursie on-line z języka angielskiego The Big Challenge. W konkursie uczestniczyło ponad 600 000 uczniów na całym świecie i ma on już kilkuletnia tradycję. Tegoroczna edycja odbyła się w kwietniu, każdy uczeń o swoich wynikach dowiedział się 14 maja a uroczyste wręczenie dyplomów i nagród było 7 czerwca w naszej szkole na apelu podsumowującym osiągniecia naszych uczniów. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas 7, 8 i 3 Gimnazjum, co odpowiadało odpowiedniemu poziomowi wiedzy. Zwycięzcami zostali: level 3- klasa 7 Jakub Szynal, level 4-Tomasz Woś, level 5- Izabela Dudzik. W sumie w konkursie brało udział 19 uczniów, którzy otrzymali wspaniałe nagrody m.in., power banki, słownik , readersy, plakaty , kalendarze , breloczki.

      Zachęcam do udziału w konkursie za rok, zwycięzcom gratuluję!

       

      Organizator: Beata Słoboda-Kasza

     • XXII Małopolski Rajd Turystyczny Ziemi Myślenickiej im. prof. Henryka Leśniaka


     •              Tegoroczny rajd odbył się na trasach Beskidu Myślenickiego i przy schronisku na Kudłaczach 26 maja.  Jak zawsze naszą szkołę reprezentowała liczna ekipa, która i tym razem nie miała sobie równych w konkursach sprawnościowo-obronnych i wiedzy krajoznawczej. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą zarówno na temat Beskidów i historii Ziemi Myślenickiej jak i sprawnością oraz zręcznością. W tym roku organizatorzy zaskoczyli nas nową konkurencję – biegiem terenowym na orientację. Ten rodzaj rywalizacji przypadł do gustu naszym uczniom – przez ok. 90 min biegali z mapą po lesie do skutku szukając zaznaczonych punktów. Najwięcej konkurencji wygrał Krystian Dominik i wracał do Wiśniowej z  plecakiem wypchanym licznymi nagrodami. Grupa wędrowała pod opieką nauczycielek Ireny Bubuli i Anny Bubuli.

      Wycieczka miała charakter turystyczny i krajoznawczy, ale równocześnie była częścią projektu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  „Chce mi się chcieć”, który ma na celu kreację wolnego czasu, integrację,  możliwość rywalizacji, przeżycia sukcesu i podnoszenia poczucia własnej wartości.

      Konkurs wiedzy krajoznawczej:
      I miejsce Krystian Dominik
      II miejsce Tomasz Woś i Zofia Grzybacz

      Pakowanie śpiwora na czas:
      I miejsce Zofia Grzybacz                                                                                              

      II miejsce Weronika Dudzik
      III miejsce Emilia Hebda i Justyna Dudzik

      Rzutki:
      I miejsce Krystian Dominik
      II miejsce Oskar Rokosz
      III miejsce Amanda Urbaniak


      Drabinka:
      I miejsce Jessica Urbaniak

      II miejsce Dominika Kowalczyk

      III Konrad Kowal

       

      Bieg terenowy:

      I miejsce Tomasz Woś, Krystian Dominik, Micha Knapik

      II miejsce Zofia Grzybacz, Emilia Hebda, Emilia Lampa

      III miejsce – pozostałe drużyny

     • Zdobywamy brązowy medal w finałach wojewódzkich!!!

     • W dniu 4 czerwca w Nawojowej odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt.  Nasza drużyna w składzie Aleksandra Murzyn, Izabela Banach, Agata Obajtek, Wiktoria Polak, Kinga Dróżdż, Natalia Furman, Emilia Hebda, Izabela Dudzik, Julia Kus, Monika Błaszczak, Gabriela Franiak  wywalczyła brązowy medal. Dziewczęta  wygrały trzy kolejne mecze  z SP Rajsk, SP Lachowice  i SP  Młyńczyska.  Jedyny przegrany  mecz to spotkanie  z SP Ptaszkowa, która  wygrała cały turniej.  Warto zaznaczyć, że zarówno drużyny z  Ptaszkowej, Młyńczyska oraz nasza  miały po trzy wygrane mecze  i  jednym przegranym. O miejscach na podium zadecydowała mała tabela i liczba bramek.  Brawa dla dziewczyn za cały ciąg zmagań!!!

     • VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego

     • Dnia 31.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Lipniku jak co roku, odbył się VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich z Wiśniowej, Lipnika i Węglówki. Każdą klasę mogło reprezentować trzech uczniów. Celem konkursu było doskonalenie poprawności językowej, gramatyki, wykazanie znajomości kultury, geografii i zabytków Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z trzech części: w pierwszej uczestnicy słuchali nagrań, w drugiej części wykazywali swą znajomość słownictwa, podstawowych wyrażeń w komunikacji, rozumienie tekstu czytanego. Ostatnia część sprawdzała wiedzę z zakresu kultury Wielkiej Brytanii.

       

       Zwycięzcą konkursu został Antoni Groch z SP Wiśniowa.

       

      Wyniki konkursu:

      II miejsce: Zofia Łabędź i Przemysław Dudzik z SP Wiśniowa

      III miejsce: Maria Kuchnia z SP Węglówka

      IV miejsce:  Ewelina Drab z SP Węglówka

      V miejsce:   Jakub Jasek z SP Lipnik

       

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z językiem angielskim!

       

       

      P. Joanna Radoń

      P. Paulina Dominik