• Uwaga !!!

     •  

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej informuje, że w dniach od 21 lutego do 11 marca trwają zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz wszelkie niezbędne dokumenty znajdą Państwo w zakładce „Rekrutacja” lub w sekretariacie szkoły pok. 39 w godz. od 8.00-12.00.

      Serdecznie zapraszamy!!

     • Dzień Kobiet w naszej szkole

     • 8 marca dzień radosny, dużo kwiatów, dużo wiosny.

      Niech dla ciebie słońce świeci. Niech ci czas radośnie leci.

      Muchy pod szyją, uśmiechy na twarzy, w rękach tulipany, symboliczne ordery uśmiechu i słodycze! Tak w dniu dzisiejszym witali nasze Panie i dziewczynki przedstawiciele męskiej części SU.

      W dniu 8 marca od wielu lat świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto to od początku kojarzy się nam z tulipanami.

      Tulipanowo było na przerwach i w salach. Chłopcy z każdej klasy wręczali swoim wychowawczyniom i koleżankom z klasy kwiaty, drobne upominki oraz składali życzenia. Piękny gest! Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni! Na korytarzu szkolnym były zawieszone plakaty „Super dziewczyna”, na których chłopcy zapisywali imiona swoich ulubionych koleżanek z klasy. Dziewczynki ciekawie zerkały, czy jest tam ich imię. Pojawiły się też imiona nauczycielek. Miłe wpisy cieszyły oczy i serce.

      Pamiętajmy, aby miłe słowo i szacunek okazywać Paniom i dziewczynkom nie tylko od święta!

       

       

     • Konkurs matematyczny „Rachmistrz klas czwartych”

     • Dnia 7 marca w klasach czwartych odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu matematycznego „Rachmistrz klas czwartych”. Uczniowie przebrnęli przez trzy etapy konkursu. W pierwszym etapie zmierzyli się z dodawaniem i odejmowaniem pamięciowym, w kolejnym mieli do pokonania 150 przykładów z mnożenia i dzielenia pamięciowego, natomiast trzeci etap składał się z działań pisemnych oraz zadań tekstowych. Wszyscy walczyli o tytuł Rachmistrza do ostatniego zadania …

      Konkurs był okazją do pogłębienia i utrwalenia wiedzy matematycznej, zwłaszcza tak ważnych w życiu codziennym rachunków pamięciowych. Udział w konkursie był nie tylko edukacyjny, ale spełniał też rolę pozytywnej zabawy i właściwie rozumianego współzawodnictwa. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną sprawnością rachunkową. Wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasa IVa:

      I m. – Lena Łabędź

      II m. – Franciszek Knapczyk

      III m. – Michał Murzyn

      Klasa IVb:

      I m. – Karol Zając

      II m. – Partycja Leśniak

      III m. – Dariusz Murzyn

      Tytuł „Rachmistrza klas czwartych” zdobyła Lena Łabędź z klasy IVa.

      Wszystkim gratulujemy!

      Bardzo dziękujemy Spółdzielni Uczniowskiej za ufundowanie nagród i słodkości!!!

      Joanna Kowal

      Barbara Matusiak

       

       

     • POMOC UKRAINIE

     • Wiele województw w Polsce, wiele organizacji, wiele szkół organizuje pomoc dla potrzebujących uchodźców. Na Ukrainie od kilku dni trwa wojna.

      Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji humanitarnej pomocy walczącej Ukrainie.

      Na terenie naszej szkoły rozpoczęliśmy zbiórkę darów. Zbieramy żywność: produkty żywnościowe do szybkiego przygotowania z długą datą ważności, żywność puszkowaną, makarony, kasze, ryże, cukier, płatki błyskawiczne. Zbieramy również środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pieluchy, ręczniki papierowe, jednorazowe naczynia i sztućce, antyseptyczne środki pierwszej pomocy.

      Nasz apel o pomoc nie pozostał bez echa! Już pierwszego dnia akcji wielu uczniów, rodziców i nauczycieli przyniosło do szkoły paczki z darami! Posegregowane, popakowane, od razu zostały przewiezione do punktu zbiórki w Czasławiu. A stamtąd powędrują na granicę z Ukrainą. Dla potrzebujących!

      W imieniu Dyrekcji Szkoły, Samorządu Uczniowskiego i Opiekunów gorąco dziękujemy za pierwszy dzień zbiórki darów serca! Akcja nadal trwa!

      Liczy się każdy gest dobrej woli!

       

     • Wyniki konkursu znajomości baśni klas IV

     •             Dnia 24 lutego w klasach czwartych odbył się konkurs znajomości baśni. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na pytania, dotyczące utworów H. CH. Andersena, Ch. Perraulta, braci Grimm. W ramach wspólnej zabawy dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów. W barwnym korowodzie przeszły po szkolnym korytarzu, wzbudzając zachwyt i podziw zwłaszcza wśród najmłodszych koleżanek i kolegów.

                  Akcja była okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, rozbudzania wyobraźni, poszerzania zasobu słownika i przypomnienia baśniowych postaci, które są nieodzownym elementem dzieciństwa.

      Wyniki konkursu:

      Klasa IV a

      I m. - Magdalena Kaczmarczyk

      II m. - Martyna Galia

      III m. - Franciszek Knapczyk

       

      Klasa IV b

      I m. -Patrycja Leśniak

      II m. -Magdalena Jamróz,

                Wojciech Kus

                Dariusz Murzyn

      III m. -Aleksandra Nowak

                 Lidia Murzyn

       

                                                                                                   GRATULUJEMY!!!

                                                                                                   K. Ćwierz

                                                                                                   A. Rokosz

     • Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Dobczycach

     •  

      Jaką szkołę wybrać po zakończeniu nauki w szkole podstawowej? Takie pytanie zadają sobie co roku ósmoklasiści. Tym razem z pomocą przyszedł Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach organizując tzw. „Dzień Otwarty”.

      24. 02. 2022 r. klasy 8a, 8b, 8c wybrały się do Dobczyc, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną tamtejszej placówki. Uczniowie chcący kontynuować naukę mają do wyboru trzy typy szkół: liceum (o profilu: wojskowe, ratownicze, strażackie, policyjne), technikum ( o profilu: usług fryzjerskich, elektryk, elektronik, mechatronik, informatyk, budownictwa, żywienia i usług gastronomicznych) oraz branżową szkołę I stopnia.

      Dzięki zorganizowanym atrakcjom m. in. pokazowi pierwszej pomocy czy poczęstunkowi przygotowanemu przez klasy o profilu gastronomicznym uczniowie mogli zaobserwować , jak wygląda typowe życie szkolne. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje ułatwią ósmoklasistom podjęcie trudnej decyzji o wyborze przyszłej szkoły.

     • "Tęgi umysł" - powiatowe zmagania.

     • W środę 23 lutego w Dziekanowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Tęgi Umysł”.

      Konkurs sprawdzał umiejętność rozwiązywania niestandardowych zadań o charakterze zagadek i łamigłówek matematycznych, wymagających pomysłowości, ale niewykraczających poza program nauczania matematyki w szkole podstawowej. Konkurs podzielony był na dwa etapy.

      W pierwszym etapie brały udział wszystkie zespoły, rozwiązując takie same zadania. Prowadzący podał czas przewidziany na wykonanie zadania oraz liczbę punktów możliwą do zdobycia przed rozpoczęciem rozwiązywania danego zadania. Za prawidłowe odpowiedzi przyznawane są punkty. Ten etap składał się z dziewięciu zadań. Do II etapu (finału) przechodziły trzy drużyny, które zdobyły największą ilość punktów w I etapie i one zachowały punkty z pierwszego etapu, z nimi rozpoczęły rozgrywkę. W finale za udzielenie błędnej odpowiedzi lub jej brak drużynie odejmowano punkty od punktów zdobytych w I etapie. Ten etap był krótszy i składał się z trzech zadań.

      Do walki stanęło jedenaście dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z Dobczyc, Dziekanowic, Nowej Wsi, Kornatki, Osieczan, Borzęty, Brzączowic, Dziekanowic, Stadnik, Wiśniowej.

      Naszą szkołę reprezentowali Julia Piwowarczyk z klasy 7d oraz Kacper Matusiak z klasy 7c. Po emocjonującej rywalizacji nasza drużyna zajęła VI miejsce.

      Na podium stanęli przedstawiciele:

      1. Szkoły Podstawowa nr 2 w Dobczycach

      2. Szkoły Podstawowa w Dziekanowicach

      3. Szkoły Podstawowa w Stadnikach

      Dla naszych uczniów było to ciekawe i nowe doświadczenie. Pierwszy raz mogli wziąć udział w tego rodzaju konkursie, gdzie każde zadanie ma konkretny czas przewidziany na rozwiązanie. Liczyła się tu nie tylko wiedza, ale i umiejętność panowania nad stresem i czasem. Przetarli szlak dla następców, którzy mam nadzieją, będą nas reprezentować w kolejnych latach.

      Serdecznie Gratulujemy naszym przedstawicielom !!!

      Barbara Matusiak

      Joanna Kowal

     • UWAGA !!!

     • Kampania „No Promil – No Problem” naszym uczniom jest bardzo dobrze znana. Społeczność szkolna bierze udział w wielu działaniach proponowanych przez inicjatorów akcji. Profilaktyka, odpowiedzialność i szacunek do życia są w naszych szkolnych działaniach wychowawczych bardzo ważne.

      Konkursy, które proponują organizatorzy kampanii świetnie komponują z naszymi wychowawczymi priorytetami.

      Tym bardziej cieszy fakt, że również w tym roku wśród naszych uczniów znaleźli się Laureaci i Wyróżnieni w „nopromilowych” konkursach.

      Są to:

      - Szymon Obajtek - nagroda

      - Alicja Kus – wyróżnienie

      - Krzysztof Studnicki – wyróżnienie

      - Patrycja Postrożna – wyróżnienie.

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • Ach, co to był za bal!

     •  

      Odświętnie ubrani, wystrojeni, podekscytowani i uśmiechnięci uczniowie klas 1-4 w poniedziałkowy ranek zapełnili korytarze naszej szkoły! Uczniowie ci nie mogli się doczekać tego dnia! Zakupione lub zrobione piękne kostiumy balowe, stroje z ulubionych bajek i filmów, super bohaterowie wspaniale prezentowały się podczas Walentynkowego Balu Karnawałowego!

      14 lutego 2022 r. na karnawałowo udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie klas 1-3 dostojnie i z gracją odtańczyli poloneza. Tym uroczystym tańcem otworzyli BAL! Brawo! Ukłony dla p. Małgorzaty Kot, która już od wielu lat, w ramach zajęć świetlicowych, uczy podstawowych kroków i figur tanecznych uczniów różnych klas.

      Rodzice uczniów klas 1-4 spisali się na medal przygotowując pyszny poczęstunek! Słodkości i napoje były miłym dodatkiem do balu. Dziękujemy! Uczniowie tańczyli zarówno na sali gimnastycznej jak i w walentynkowej scenerii swoich sal lekcyjnych. Baloniki, serpentyny, serduszka, śnieżynki i bałwanki wirowały razem z dziećmi.

      Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Z tej okazji uczniowie Samorządu Uczniowskiego rozdawali Pocztę Walentynkową. Od kilkunastu dni specjalne serduszkowe pudełko czekało na Walentynki. Można było do niego wrzucić karteczkę ze słowami sympatii wobec wybranej osoby. Jeszcze nie wszystkie Walentynki dotarły do adresatów. Cierpliwie czekają na powrót starszych klas ze zdalnego nauczania. Ponadto SU oprócz dekoracji sali gimnastycznej przygotował również dla najmłodszych uczniów kolorowanki walentynkowe. Pamiętajmy, aby słowa pełne miłości, sympatii kierować do drugiej osoby nie tylko raz w roku, ale jak najczęściej!

      Walentynkowy Bal Karnawałowy był znakomitą okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

       

     • Oliwia Panek mistrzynią województwa małopolskiego w biegach narciarskich!

     •  

      W dniu 9 lutego w Zakopanem odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Biegach Narciarskich. Tego dnia w roczniku 2007 na dystansie 3 km stylem klasycznym królowała Oliwia Panek, która zdeklasowała rywalki zajmując pierwsze miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się również Ksawery Panek i Antoni Bubula, którzy w swoich rocznikach zajęli 5 miejsca oraz Maria Panek, która uplasowała się na 6 miejscu. Startowało ponad 400 zawodników

      Nasza szkoła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w klasyfikacji ogólnej znalazła się na 2 miejscu w klasyfikacji dziewcząt, a w Igrzyskach Dzieci na miejscu 5 w klasyfikacji chłopców.

      Szkołę oprócz wymienionych wyżej reprezentowali:

      Patryk Obajtek , Mateusz Obajtek, Błażej Knapik, Daria Szlachetka, Oliwia Polak, Paulina Kęsek, Lidia Murzyn, Szymon Gorczyca, Bartłomiej ptak, Konrad Cygan, Szymon Murzyn, Radosław Aleksandrowicz, Magdalena Kowal.

       

     • Zabawy na śniegu- było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

     •  

       

      Śnieg to dla dzieci inspiracja do wspaniałej zabawy, dlatego 4 lutego uczniowie klas I-III udali się na boiska szkolne, aby wspólnie korzystać z uroków zimy. Wiadomo, że zimą można spędzać aktywnie czas na dworze, a puszysty śnieg jest wspaniałym sprzymierzeńcem wielu sportów i zabaw.

      Ten czas był doskonałą okazją, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu oraz utrwalić zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci z ogromną radością lepiły bałwana, igloo, rzucały się śnieżkami, jeździły na sankach oraz robiły białe aniołki. Takie zabawy były dla wszystkich dzieci ogromna frajdą, a te beztroskie chwile zostaną w ich pamięci na długi czas. Zadowoleni, uśmiechnięci i z czerwonymi noskami wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

       

       

     • UWAGA!!! Nauka zdalna do końca ferii zimowych!!!

     • Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

      Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

      Więcej informacji na stronie:

      Nauka zdalna do końca ferii zimowych – gotowe przepisy - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

       

     • BEZPIECZNE FERIE

     •  

      Hej koledzy, koleżanki, biała zima, będą sanki. A pod oknem proszę pana ulepimy wam bałwana.

      W dniu 14.01.2022 r. wielu zaskoczyła niespodziewana wizyta - to Pani Zima wraz ze swoim Zimowym Orszakiem odwiedziła naszą szkołę. Zapukała do każdej sali. Pozdrowiła Dyrekcję Szkoły! Odwiedziła przedszkolaków bardzo zdziwionych tym widokiem. Śnieżynki i Bałwanek, towarzyszący Pani Zimie życzyli wszystkim uczniom i nauczycielom Wesołych i bezpiecznych ferii zimowych! Pani Zima rozsypała srebrny pył! Może to znak, że wkrótce spadnie oczekiwany przez dzieci śnieżny puch!

      Każda klasa na pamiątkę zimowej wizyty otrzymała zbiór Rad na bezpieczne ferie. Zadaniem chętnych uczniów było odczytanie tych rad dla rówieśników oraz umieszczenie ich w widocznym miejscu w sali.

      RADY NA BEZPIECZNE FERIE 2022!

      1. Pamiętaj o odpowiednim ubiorze stosownym do pogody.

      2. Zachowaj rozsądek podczas zabaw zimowych.

      3. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne.

      4. Zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów.

      5. Wychodząc z domu miej przy sobie sprawny telefon. W razie potrzeby wezwij pomoc nr telefonu 112.

      6. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

      7. Uważaj podczas kontaktów z nieznajomymi.

      Zimowy orszak wędrując od klasy do klasy podziwiał gazetki ścienne o tematyce bezpieczeństwa! Mamy nadzieję, że nie tylko Pani Zima na nie zwróciła uwagę! O bezpieczeństwie warto często przypominać! Bo mądry uczeń, to zdrowy uczeń. Pamiętajmy również o zdrowym odżywianiu! Akcję Bezpieczne Ferie zorganizował Samorząd Uczniowski.

      Szanowna Dyrekcjo, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, drodzy Uczniowie - z okazji ferii zimowych życzymy Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie są po to, by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania. Mamy nadzieję, że zasady, o których przypomniała Pani Zima będą ważnym drogowskazem dla naszych uczniów, gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

      Drodzy Rodzice! Ferie zimowe to czas na zabawę, wyjazdy, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, odpoczynek wyczekiwany zarówno przez was - dorosłych, ale przede wszystkim przez dzieci. Dbajcie o nie, aby zdrowe i wypoczęte wróciły do szkoły! Wam również życzymy wypoczynku i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

      Do zobaczenia po feriach!

     • Ogłoszenie!

     • W związku z działalnością Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Wiśniowej,

      organizowany jest kolejny nabór do placówki.

       

      Placówka oferuje dzieciom w wieku 6-18 lat pomoc w nauce, zajęcia grupowe oraz specjalistyczne, w tym rozwijające zainteresowania i kompetencje kluczowe, zajęcia warsztatowe m.in. kulinarne, artystyczne oraz wspólne gry, zabawy i wycieczki.

       

      Tym razem zapraszamy do uczestnictwa w naszych zajęciach w kolejnym semestrze od lutego 2022r. do czerwca 2022 r. W tym okresie Placówka będzie otwarta dla dzieci w godzinach 13:00 do 18:00

       

      NA WASZE ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 28 STYCZNIANIA 2022r. !!!

     • Zapomniana sztuka – tkactwo

     •  

      Uczniowie klasy 2a podczas zajęć edukacyjnych w pierwszym półroczu nauki szkolnej z zaciekawieniem słuchali pogadanki o tkaniu. Poznali nowe pojęcie – tkactwo. Tkactwo ręczne to jedna z najstarszych znanych technik. Za pierwsze krosno służyło… drzewo i jego gałęzie. Tkactwo usprawnia manualnie. Zaangażowane są głównie dłonie, ale oprócz tego, jak podczas każdej działalności artystycznej, można wyrazić siebie. Wyobraźnia, swobodna ekspresja i tworzenie…

      W naszej szkole, dawniej, również odbywały się zajęcia z tkactwa. Duże, ciężkie, metalowe krosna służyły kilku pokoleniom uczniów.

      Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klasy 2a dowiedzieli się jak przygotować najprostszą ramę tkacką, poznali co to jest wątek i osnowa. I tak się stało, że niektórzy uczniowie połknęli bakcyla… i podjęli wyzwanie – tkanie w domu. Wspólnie z rodzicami, dziadkami wyszukiwali ciekawe filmiki ze szczegółowym instruktażem. Samodzielnie robili krosna. Poznali podstawowe sploty i techniki tkackie. I tak powstały wspaniałe makatki, dywaniki, szaliczki! Wykonane własnoręcznie, według swojego projektu. Bliskie sercu!

      Z wielką przyjemnością i zainteresowaniem słuchaliśmy w klasie o pracy nad krosnami i kolejnych etapach powstawania makatek, dywaników. Oglądaliśmy krosna i gotowe działa tkackie. Zrobiliśmy wystawę na korytarzu parteru, którą mogli podziwiać uczniowie naszej szkoły. Może ktoś inny też połknie artystycznego bakcyla?

       

      Tkactwo jest czasochłonne i pracochłonne. Ale efekt końcowy wynagradza wszystko! Satysfakcja gwarantowana!

       

      Alicja Kus - Moją pracę z włóczki zrobiłam jako zadanie dodatkowe. Bardzo lubię poznawać nowe rzeczy i od razu poprosiłam dziadka, aby zrobił dla mnie krosno. Dziadek- to złota rączka, więc poszło mu raz, dwa. Nigdy nie widziałam jak się robi na krośnie, dlatego mama znalazła wszystko na ten temat w internecie. Najpierw oglądnęłam, jak nawinąć na krosno osnowę, czyli nitki, na których powstaje makatka, a potem poznałam technikę tkania. Najbardziej podoba mi się robienie frędzli i tkanie grubymi włóczkami. Skończone makatki dam dziadkom w prezencie.

      Magdalena Murzyn - Moje krosno zostało zrobione przez tatę. Sama ozdobiłam ramkę metodą decoupage, tak by tkanie dywaniku było samą przyjemnością. Przed rozpoczęciem tkania dywaniku, wraz z mamą zaczerpnęłam wiedzy z Internetu. Następnie razem z mamą przystąpiłyśmy do pracy. Tkanie zajęło nam dwa dni. Tkanie, to ciężka praca, ale cierpliwość popłaca.

      Miłosz Jamróz - Podczas pracy nad krosnem pomagali mi babcia i dziadek. Dziadek wykonał krosno, a babcia pomogła utkać malutki, kolorowy szaliczek. Praca trwała długo, ale efekt był wspaniały. Było trudno, ale się udało. Chyba zrobię jeszcze jeden szaliczek!

      Łucja Otmar - Moje krosno zrobił tata, a mama powbijała razem z tatą gwoździe. Babcia dała mi włóczkę i wytłumaczyła mi jak tkać. Tkałam z babcią około trzy tygodnie. Efekt był ładny, ale uważam, że mogło lepiej to wyglądać. Następne makatki będą ładniejsze!

      Kamil Kowal - Krosno zrobiła moja mama. Razem ze mną tkała też dywanik. Zrobienie dywaniku zajęło nam dwie godziny. Moja mama zajęła się wykończeniem.

      Adrian Mrozek - Przy zrobieniu krosna pomagało mi kilka osób. Wujek Michał zrobił drewnianą ramkę, mama podpatrzyła w internecie jak ma wyglądać krosno. Tata przygotował gwoździe, młotek i szczypce. Grzesiu – mój braciszek - podawał gwoździe, mama trzymała szczypcami, a ja wbijałem. Wykonanie dywaniku też podpatrzyliśmy w internecie. Dużo pomagała mi mama. Podstawowy wzór jest prosty w wykonaniu. Szybciej robi się grubą włóczką. Na pewno wykonam jeszcze niejeden dywanik, bo to jest ciekawa zabawa.

      Lena Murzyn – Krosna zrobił mi mój tata i tak zaczęła się moja przygoda z tkaniem. Poprosiłam mamę, aby kupiła mi włóczkę i razem zaczęłyśmy tkanie dywaniku. Samej sprawiało mi to trudność, więc podczas pracy pomagała mi mama. Udało się zrobić nasz pierwszy wspólny dywanik.

      Wiktoria Kowalczyk – Kiedy zaczęłam tkać na krośnie, nie sądziłam, że to może być fajną zabawą! Lubię tworzyć kolorowe kocyki. Chciałabym zrobić szalik dla mojego pieska – Frediego. Na Youtube oglądałam, jak nauczyć się je robić. Moja siostra też chciała spróbować, więc pokazałam jej jak powinna zacząć. Nie myślałam, że tak spodoba mi się tkanie na krośnie!

      Karol Bednarz – Praca z krosnem była bardzo fajna, ale trochę trudna. Krosno wykonał dla mnie wujek Damian, a ja z mamą wbijaliśmy gwoździki. Razem z mamą zobaczyliśmy filmik w internecie, jak zrobić dywanik. Najpierw przywiązywałem do krosna nici, przez które później przewlekałem kolejne. Trochę pomogła mi mama i brat Błażej. To była fajna zabawa!

     • Życzenia Świąteczne

     •  

      Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

      Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

      przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość.

      Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem,

      a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

       

      Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

       

      Życzy: Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

      Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej

       

       

     • KOMUNIKAT !!!

     • MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI informuje, że od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach odbywać się będą w systemie zdalnym.

      • Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. 

       Wiecej informcji:

       https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-20-grudnia-do-9-stycznia-zajecia-w-szkolach-w-systemie-zdalnym