• „Święty Mikołaj w oczach dzieci”


     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zatytułowany „Święty Mikołaj w oczach dzieci” miał na celu pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja – biskupa Miry. Kolejnym ważnym celem tego konkursu było rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy i odwołanie się do uniwersalnych wartości chrześcijańskich, takich jak: dobroczynność, szlachetność, wrażliwość, dzielenie się z innymi nie tylko dobrami materialnymi, ale również duchowymi.

      W tym roku zorganizowana została VII edycja tego konkursu. Organizatorem konkursu była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

      Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem był „Święty Mikołaj w oczach dzieci”. Następnie trzeba było wypełnić formularz zgłoszeniowy, zrobić i wysłać jedno zdjęcie prezentujące pracę.

      Do Fundacji w Lublinie wpłynęło około 1500 prac z całej Polski. Jury Ogólnopolskiego Konkursu wytypowało z takiej ogromnej ilości prac tyko kilka prac uczniów z innych szkół w Polsce. Z naszej szkoły do udziału w tym konkursie zgłosiło się 32 chętnych uczniów. Samorząd Uczniowski zachęcał do udziału w tym konkursie. Zorganizował szkolną edycję tego konkursu. Przewodniczącą Jury była mgr Małgorzata Wójtowiec. Wraz z przedstawicielami uczniów wybrane zostały prace, które zasługiwały na nagrodę i wyróżnienie. Piękne prace zostały umieszczone na wystawie na korytarzu pierwszego piętra.

      Dnia 17.12.2021 r., podczas świątecznego kolędowania, zostały wręczone dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla uczniów biorących udział w tym konkursie.

      Lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Święty Mikołaj w oczach dzieci”:

      KLASY 1-3

      NAGRODY:

      Liliana Kowal kl. 2b

      Lena Murzyn kl.2a

      Przemysław Tomera kl.3a


      WYRÓŻNIENIA:

      Murzyn Karolina kl. 2b

      Karol Bednarz kl. 2a

      Amelia Kozłowska kl.2a

      Oliwia Sambor kl.2b

      Barbara Jamróz kl.2a

      Krystian Leśniak kl. 1a

      Kamil Kowal kl.2a

      Adrian Mrozek kl.2a

      Magdalena Murzyn kl. 2a

      Alan Polak kl.3a

      Konrad Kwiatkowski kl. 1a

      Alicja Kus kl.2a

      Beata Tomera kl.3a

      Emilia Lenart kl.3a

      Konrad Cygan kl.3b


      KLASY 4-8

      GRAND PRIX

      JULIA KOWAL kl. 6a


      NAGRODY:

      Gabriela Dudzik kl.6a

      Julia Piwowarczyk kl. 7d


      WYRÓŻNIENIA:

      Dominika Hudyga kl. 4a

      Oliwia Polak kl.4a

      Patrycja Leśniak kl. 4b

      Wiktor Łętocha kl. 4a

      Adrian Urbaniak kl.4a

      Magdalena Kaczmarczyk kl.4a

      Marcin Tomera kl.8b

      Dariusz Murzyn kl. 4b

      Tomasz Dominik kl. 7a

      Zuzanna Kowal kl. 5b

      Wojciech Kus kl. 4b

      Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! Dziękujemy Wam za chęci i wkład pracy! Mamy nadzieję, że nadal będziecie rozwijać swoją plastyczną twórczość. Życzymy Wam kreatywności i twórczego zapału!

      GRATULACJE! BRAWO!

     • Mistrzowie Rejonu w tenisie stołowym !!!

     •  

      Koniec roku był bardzo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły: Grzegorza Bajera z 8a i Michała Muty z 8c, którzy 15 grudnia w Nowym Targu wygrali Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy znaleźli się tam awansem po wygraniu Powiatowego Turnieju. W turnieju zmierzyli się z mistrzami i wicemistrzami Powiatu Tatrzańskiego, Suskiego i Nowotarskiego. Po zaciętej rywalizacji każdy z każdym i wszystkich wygranych meczach nie dali szans rywalom. Wygrali i awansowali do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu w Limanowej. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

      Elżbieta Muta

     • Akcja Góra Grosza

     • Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!

      Góra Grosza to rokroczna akcja organizowana w szkołach i przedszkolach polegająca na wielkiej zbiórce monet. Zapoczątkowana została w 2000 r. To obecnie  jedna z największych akcji społecznych w Polsce. Zebrane monety przekazywane są na pomoc potrzebującym.

      W tym roku szkolnym, na przełomie listopada i grudnia, nasza szkoła kolejny już raz przystąpiła do tej akcji. Uczniowie zbierali do specjalnych skarbonek, puszek, słoików i pojemników swoje „miedziaki”.

      Liczyły się najdrobniejsze monety. Nad przebiegiem każdej zbiórki w klasach czuwali skarbnicy klasowi. Przeliczone monety przekazali Samorządowi Szkolnemu, który zajął się skrupulatnym segregowaniem i liczeniem wszystkich monet. Współpraca na medal!

      Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami docenił zaangażowanie uczniów w tę akcję i postanowił nagrodzić pyszną pizzą klasy, które uzbierały największą ilość pieniędzy na Górę Grosza.

      Nagrodę – pizzę otrzymują uczniowie z klas: w klasach 1-3 – klasa 3b (225,34 zł.), w klasach 4-6 - klasa 6a (163,20 zł), w klasach 7-8 - klasa 8a (140 zł). Ponadto pizzę otrzymują przedszkolaki z Wierzbanowej (177,93 zł). Dziękujemy i gratulujemy!

      W ramach akcji Góra Grosza uzbieraliśmy ok. 1900 zł. Wspaniały wynik! Dzięki Wam! Lekcję empatii i dobroczynności zaliczyliście celująco!

      Decyzją Dyrekcji i SU – kwotę 1500 zł (z uzbieranych pieniędzy) przekażemy na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Pozostałą zebraną kwotę – około 400 zł prześlemy na adres Towarzystwa Nasz Dom - organizatorów Góry Grosza.

      Samorząd Uczniowski w ramach akcji Góra Grosza zorganizował konkurs na najciekawszą, najładniejszą skarbonkę. Chętni uczniowie z każdej klasy mieli za zadanie samodzielnie wykonać i ozdobić skarbonkę. Oceniana była estetyka i kreatywność. Jury konkursu wytypowało do nagrody 9 skarbonek. Zdjęcia nagrodzonych skarbonek można zobaczyć w albumie fotograficznym z Góry Grosza. Gratulujemy pomysłowości! Wręczenie nagród za skarbonki miało miejsce podczas spotkania kolędowego na sali gimnastycznej w dniu 17.12.2021 r.

      Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM UCZNIOM naszej szkoły zaangażowanym w zbiórkę monet, segregowanie i liczenie góry monet, wykonanie pięknych skarbonek! Dziękujemy Rodzicom i nauczycielom za pomoc w tym zakresie! Dobry gest wraca!

     • Christmas cards from Thailand!

     • W ramach wspólpracy p. Katarzyny Maślak z nauczycielem z Tajlandii, uczniowie klasy 4b wysłali kartki świąteczne z życzeniam w języku angielskim do Tajlandii.

      W odpowiedzi otrzymali kartki z zyczeniam od uczniów z Tajlandii. Było to bardzo miłe wydarzenie z językiem angielskim w tle.

       

       

      Katarzyna Maślak

     • Mikołajki w szkole

     • Jedzie święty Mikołaj, białą brodą świeci.

      Worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci!

       

      Dzieci nie mogą się doczekać tego dnia! Czekają na Świętego z białą brodą i wielkim workiem prezentów.  Zwyczaj robienia sobie prezentów zawdzięczamy św. biskupowi Mikołajowi z Miry. Był to człowiek bardzo dobry i pomocny. Słynął z tego, że potrafił rozdać biednym cały swój majątek, podrzucając im woreczki z pieniędzmi pod drzwi.

      W tym roku w naszej szkole było ciekawie, ponieważ 6 grudnia 2021 r. po odświętnie udekorowanej szkole wędrowało aż dwóch Mikołajów! Jeden młody, drugi trochę starszy. Obaj w czerwonym stroju, z obowiązkową siwą brodą. Towarzyszyły im wesołe Elfy w zielonych kostiumach oraz uśmiechnięte Renifery. Był także Anioł, który prowadził korowód Mikołaja od klasy do klasy. Głośnym dzwonieniem oznajmiali swoje przybycie. Mikołaje mieli wiele upominków i dla uczniów, i dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. Napracowali się! Odwiedzili wszystkie klasy częstując uczniów cukierkami, rozdając prezenty przygotowane przez Trójki Klasowe oraz  składając życzenia zdrowia i szczęścia! Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali świąteczną niespodziankę.

      W tym wyjątkowym dniu, pełnym radości, śmiechu i życzliwości dominował w naszej szkole energetyczny kolor czerwony – rewia mody z mikołajkowymi akcentami w roli głównej. Widok wspaniale wystrojonych, uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci oraz dorosłych dodawał wiary i nadziei w tym trudnym czasie pandemii. Każdemu przyda się uśmiech! Optymizm dodaje skrzydeł! Organizatorem tego jedynego w swoim rodzaju dnia był Samorząd Uczniowski.

      Wszystkim uczniom i Rodzicom gorąco dziękujemy za mikołajkowe zaangażowanie!

       

       

       

     • Akcje charytatywne w naszej szkole

     • Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.

       

      Rokrocznie nasza szkoła bierze aktywny udział w różnych akcjach charytatywnych. Nasi uczniowie, przy wsparciu rodziców, chętnie uczestniczą w każdej akcji dobroczynnej organizowanej w szkole. Od początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski zapraszał do udziału w kilku akcjach na rzecz potrzebujących pomocy . Odzew zawsze był pozytywny. Dzięki takiej postawie nasi uczniowie uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają empatię, kształtują właściwy stosunek wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych.

      Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami GORĄCO DZIĘKUJE uczniom naszej szkoły oraz Rodzicom za wspaniały udział w akcjach prowadzonych na terenie naszej szkoły od początku tego roku szkolnego! JESTEŚCIE WSPANIALI!

      Dzięki zaangażowaniu Uczniów i Rodziców zebraliśmy ogromną ilość prezentów dla dzieci

      w ramach akcji charytatywnej „ I ty możesz zostać świętym Mikołajem!” Piękne prezenty uradują niejedno dziecięce serduszko! Dobry uczynek jest bezcenny!

      Dziękujemy bardzo serdecznie za zakup specjalnych kartek świątecznych!Do kupienia było 50 kartek za 2,50 zł. Sprzedaliśmy wszystkie kartki. Zebrana kwota 125 zł została przesłana na adres Stowarzyszenia Sursum Corda. Pod koniec listopada w ramach ekologicznej akcji zbieraliśmy stare używane telefony. Stare telefony to elektrośmieci, których nie można po prostu wyrzucić do kosza.  Uzbieraliśmy równe 8 kg. Nie tylko chronimy środowisko, ale też pomagamy innym.

      Do końca grudnia uczestniczymy w Ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Piękne skarbonki już pewnie pękają w szwach. Celem tej zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka, czy w rodzinach zastępczych.

      Dziękując - życzymy wszystkim zdrowia i szczęścia! Bo… „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

     • Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

     • Dnia 30 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I a i b.

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. „Kosmici w bibliotece” przygotowane przez uczniów uczestniczących w zajęciach kółka teatralnego ZUM pod kierunkiem p. Marzeny Tomery.

      Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

      My uczniowie pierwszej klasy

      Tobie książko przyrzekamy,

      Że szanować Cię będziemy

      Krzywdy zrobić Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika

      Przestrzegać będziemy pilnie

      I z twych rad i twych mądrości

      Korzystać usilnie

      PRZYRZEKAMY!

      Po złożeniu przyrzeczenia i uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali Dyplomy Czytelnika

      i dali do biblioteki jako dar po jednej bombce na choinkę w bibliotece, poniewaz w tamtym roku zakupiłam nową dużą choinkę.

      Podziękowania dla rodziców pierwszaków za ten podarek.

      Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem

      i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

      Serdecznie dziękuję i zapraszam wszystkich czytelników w biblioteczne progi.

       

      mgr Cecylia Marcisz

     • POWIATOWE ZAWODY MATEMATYCZNE

     • 18 listopada w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbyła się już osiemnasta edycja Powiatowych Zawodów Matematycznych dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Konkurs ten cieszy się od lat bardzo dużą popularnością. Na zawody pojechali także nasi uczniowie pod opieką p. E. Studnickiej. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Radosław Kot oraz Oliwia Urbanik z kl. 8b oraz Anna Muta z kl. 8c. Przygotowujący się do zawodów uczniowie klasy 8a ze smutkiem przebywali w tym czasie na kwarantannie. Zadania konkursowe były bardzo trudne. Najpierw rozwiązywano 5 zadań otwartych przez 60 minut a następnie dziesięć zadań zamkniętych przez 45 minut. Myślę, że dzięki udziałowi w zawodach nasi uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, oswoili się z różną formą zadań i łatwiej poradzą sobie ze stresem na egzaminie.

       

       

      Elżbieta Studnicka

     • „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

     •  

      Dzisiaj w naszej szkole zagościły misie. Duże i małe. Stare i nowe. Takie, do których przyjemnie się przytulić, gdy smuteczek dopada…

      Od rana w drzwiach szkoły wszystkich wchodzących witały MISIE! Życzyły miłego dnia i rozdawały cukierki. 25 listopada wypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z jęz. ang. Teddy Bear – święto to zostało ustanowione w 2002 roku, gdy miś świętował swoje setne urodziny. Jego historia i nazwa wiąże się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodorem Rooseveltem. Uczniowie klas młodszych na zajęciach oglądali prezentację multimedialną związaną z tym dniem.

      Najbardziej znane misie to: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Miś Paddington, Niedźwiedź Wojtek, niedźwiedź z bajki o Maszy, Miś Yogi itd.Ale i tak dla każdego dziecka najwspanialszym misiem jest ten, z którym wiążą się miłe wspomnienia.

      Organizacją dzisiejszego misiowego dnia zajął się Samorząd Uczniowski SP. To chętni uczniowie przebrani za misie i bajkowe postacie umiliły czas najmłodszym. Korowód misiowy odwiedził uczniów klas młodszych oraz przedszkolaków. Najmłodsi otrzymali wesołe kolorowanki z misiami oraz cukierki. Na chętnych uczniów całej szkoły czekała misiowa fotobudka. Gdy się włożyło głowę do kółeczka, każdy mógł stać się słodkim małym misiem! Kilkunastu uczniów wzięło udział w mini konkursie na najładniej narysowanego misia. Brawo! Nagrody niespodzianki zostały rozdane!

      Moda na misie nie przemija. Posiadanie takiej zabawki w dzieciństwie uczy nas empatii i opiekuńczości. Symbolizuje same pozytywne cechy, takie jak dobroć, ciepło czy opiekuńczość. Dla niektórych maskotka misia jest również symbolem bezpieczeństwa w trudniejszych momentach.   

      Warto mieć takiego MISIA! Nie tylko od święta!

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość pt. „Pociąg do wolności” została przygotowana przez uczniów klas 6a

      i 6b wraz z wychowawcami. Przypomnieli oni trudną historię Polski od rozbiorów, przez walkęw Legionach Polskich i powstaniach aż do zakończenia I wojny światowej. Historia ta przeplatana była także śpiewem pieśni patriotycznych, w wykonaniu uczniów wszystkich klas.

      Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w akcji „Szkoła do hymnu”, organizowanej przez MEiN, i w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     •  Pocztówki poszły w świat!

     •  

      Uczniowie klas 4b, 6b, 7b, 7c i 8b pod opieką p. Katarzyny Maślak pisali pocztówki w języku angielskim, a następnie zostały one wysłane do różnych krajów (Japonia, Argentyna, Tunezja).

      Celem tego przedsięwzięcia było wzbudzanie zainteresowania językiem obcym, doskonalenie umiejętności pisania w języku obcym oraz kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych pocztówek.

      Z niecierpliwością czekamy na pocztówki z wyżej wymienionych krajów.

       

      Katarzyna Maślak

     • „Wieczór z Norwidem”

     • Rok 2021 został ogłoszony rokiem Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji 04.11.21r. w ZPO w Wiśniowej odbył się „Wieczór z Norwidem”, w którym wzięły udział klasy 7a, 7b, 8c wraz z polonistkami - Agnieszką Rokosz i Katarzyną Ćwierz. Spotkanie zostało uświetnione przez obecność p. dyr. Barbary Kuchni i p. dyr. Elżbiety Muty.

      Na początku przedstawiciele klas zaprezentowali sztandarowe utwory poety, po czym w małych grupach mieli zmierzyć z ośmioma poleceniami związanymi z życiem i twórczością pisarza. Wykonanie wszystkich zadań gwarantowało wygraną. Najszybciej z zadaniami uporali się uczniowie klasy 8c, jednak klasy 7 nie dały za wygraną i w szybkim tempie rozkodowały wszystkie szyfry. Konkurencje przygotowane na zasadzie escape room spotkały się z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem ze strony uczniów.

       

      Organizatorzy:

      A. Rokosz, K. Ćwierz

     • Góry nase góry, hej te nase lasy…

     • " Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego" 

      W dniach 20.10.2021 r. oraz 22.10.2021 r. klasy drugie i trzecie wraz z wychowawcami, opiekunami oraz pilotem wycieczki p. Grzegorzem, w ramach programu Odkrywam Małopolskę - „Podhale – skarby kultury i historii”, wyjechały na wycieczkę do stolicy Tatr – do Zakopanego. Nasi uczniowie odwiedzili, niektórzy po raz pierwszy w życiu, miasto pachnące oscypkiem, tętniące gwarą i muzyką góralską.

      Plan wycieczki obejmował, tak jak dla uczniów klas pierwszych:

      - spotkanie z góralem – prelekcję w Izbie Regionalnej w Murzasichlu na temat Podhala, opowieści, legendy z życia górali, a wszystko to we wnętrzu góralskiej chaty z ogromną ilością zgromadzonych w niej skarbów,

      - podziwianie skoczni narciarskiej o nazwie- Wielka Krokiew,

      - zwiedzanie Kościółka na Pęksowym Brzyzku oraz cmentarza zasłużonych, w tym modlitwa przy grobie patrona naszej szkoły - Władysława Orkana,

      - wyjazd na Gubałówkę i podziwianie niezwykłej panoramy gór,

      - spacer główną ulica Zakopanego – spacer po Krupówkach i zakup pamiątek.

      Wycieczka do Zakopanego na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów! Dopisała nam wspaniała jesienna pogoda i wyśmienite humory! Piękne zdjęcia, nagrane filmiki i zakupione pamiątki będą miłym wspomnieniem odwiedzin w zimowej stolicy Polski. Hej!

       

       

       

     • No Promil - No Problem !!!

     • 25 października 2021 r. o godzinie 9:00 w ramach kampanii społecznej “No Promil – No Problem” odbył się marsz, podczas którego uczniowie naszej szkoły z opiekunami mieli możliwość sprzeciwić się zachowaniom stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego: poruszania się pojazdami po drogach publicznych kierowców pod wpływem środków psychoaktywnych oraz w stanie nietrzeźwości.

      Kampania jest w naszej szkole bardzo dobrze znana, bowiem bierzemy w niej aktywny udział od wielu już lat. Dzięki takim inicjatywom mamy możliwość kształtować pozytywne postawy społeczne uczniów, promować zachowania bezpieczne oraz zmieniać społeczne nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców.

      Każde aktywne działanie wpływa na rozwój wyobraźni młodych ludzi. W przypadku dzisiejszego tematu umiejętność przewidywania może przecież kiedyś uratować czyjeś życie.

      Działania profilaktyczne to także możliwość przekazania uczniom wiedzy, umiejętności społecznych, ale to przede wszystkim element przygotowania do dorosłego życia.

      Podczas dzisiejszej akcji uczniowie rozdali mieszkańcom gminy materiały informacyjno – edukacyjne dotyczące akcji. Materiały zostały przekazane lokalnym sklepikom, by mogły trafić do szerszej liczby odbiorców.

      Młodzi ludzie byli ponadto świadkami pomiaru trzeźwości kierowców. Pozwoliło to wzbudzić nie tylko emocje, ale przede wszystkim wzmocnić zdolność przewidywania przyszłych kierowców.

      Wspólne wyjście odbyło się pod eskortą policji: sierż. sztab. Agnieszki Buda-Zembol z Komisariatu Policji w Dobczycach.

       

      Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji DZIĘKUJEMY!

     • WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO ZAKOPANEGO

     • " Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego" 

      Dnia 21.10.21 r. klasy 1a i 1 b wraz z wychowawczyniami i opiekunami wyjechały na wycieczkę do Zakopanego. Dzięki opiece pilota - pana Grzegorza Czerwińskiego i jego opowieściom, droga, choć długa, bardzo szybko nam minęła.

      Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Izbie Regionalnej położonej w malowniczej wsi - Morzasichle. Na miejscu przywitał nas góral, który opowiadał nam historię tej miejscowości, pokazał w czym chodzili górale i góralki w dawnych czasach. Opowieści urozmaicał grą na instrumentach. Na koniec spotkania góralska rodzina poczęstowała nas herbatą. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z góralem. Następnie autokar przewiózł nas pod samą WIELKĄ KROKIEW! Na miejscu czekał już przewodnik, który opowiedział nam historię obydwu skoczni. Miło było zobaczyć polskich skoczków narciarskich, choć byli wyłącznie na dużym plakacie przed wejściem. Po krótkich „warsztatach” dotyczących skoków i telemarku za 20 punktów przejechaliśmy do centrum Zakopanego, by tam, jedną z najsłynniejszych ulic przejść do stacji kolejki na Gubałówkę. Krupówki to szczególna ulica - pełna góralskich pamiątek, kolorowych czapek, kożuchów oraz oscypków.

      Wyjazd kolejką na Gubałówkę był przez wielu uczniów długo wyczekiwaną atrakcją. Po krótkiej przejażdżce pełnej emocji wyszliśmy, aby podziwiać piękną panoramę Zakopanego, poznać historię śpiących rycerzy i krzyża na Giewoncie. Niektórzy uczestnicy wycieczki z niecierpliwością wypatrywali upragnionego śniegu.

      Na zakończenie naszej wyprawy odwiedziliśmy grób patrona naszej szkoły - Władysława Orkana, który spoczywa na cmentarzu przy kościele na Pęksowym Brzyzku. Mogliśmy także podziwiać charakterystyczny góralski wystrój tamtejszego kościółka, który urzekał nie tylko swoim wyglądem, ale i bogatą historią.

      W drodze powrotnej uczniowie choć zmęczeni, to z wielkim entuzjazmem opowiadalio swoich wrażeniach. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i realizacji tej wycieczki. Mamy nadzieję, że wyjazd do Zakopanego na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów. Tym bardziej, że była to ich PIERWSZA szkolna wycieczka!

      Wychowawczynie klasy 1 a i 1b: Małgorzata Jamróz, Justyna Żak

     • Góra Grosza

     • Jak co roku w naszej szkole będzie organizowana akcja o nazwie Góra Grosza.

      Od 02.11.21 - 31.12.21 trwa zbiórka monet.Liczy się każdy grosz!!

      Nie zbieramy monet z innych krajów. Prosimy, by skarbnicy w każdej klasie zajęli się prowadzeniem tej zbiórki pieniędzy. 

      Chętny uczeń lub uczniowie wykonują ciekawą skarbonkę na monety. SU zrobi zdjęcia wszystkich skarbonek i nagrodzi drobną niespodzianką autorów najciekawszej, najpiękniejszej skarbonki.

      Wychowawców klas bardzo prosimy o umieszczenie skarbonki w widocznym miejscu w klasie :) 

      Klasa, która uzbiera największą kwotę pieniędzy otrzyma w nagrodę pyszną pizzę!Liczymy na Uczniów! Nauczyciele również mogą włączyć się w tę akcję, dodając swój grosz! 

      Dobry gest wraca! 

      Opiekunowie SU wraz z SU

     • ,,ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY- POMAGAJĄC INNNYM POMAGASZ SOBIE

     • SZCZEGÓŁY KONKURSU:

      TERMIN ZBIÓRKI :

      Do 19 listopada 2021 r.

      CO ZBIERAMY?  

      UŻYWANE TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII.

      JAKIE SĄ NAGRODY?

      a. Wszystkie szkoły otrzymają kupony firmy Sodexo według przelicznika: 1 kg = 5 zł.

      b. Cyfrowe aparaty fotograficzne w ilości co najmniej 10 sztuk.

      c. Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną do wartości 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, odtwarzacz DVD, monitor, drukarka, smartfon, konsole i gry video, gry edukacyjne, zapas papieru do ksero itp.) lub w kuponach Sodexo do wyboru przez szkoły.                    

      Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa

      SU

     • Akcja "Opatrunek na raunek !"

     • 21. 10.2021 r. zakończyliśmy w naszej szkole Ogólnopolską Akcję: "Opatrunek na ratunek!". Zebraliśmy 298 bandaży, 200 gaz i kompresów opatrunkowych, 84 opakowania plastrów i duuużo rękawiczek:) Dziękujemy Wszyskim, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli w ten sposób misyjne szpitale w Afryce.

      24 października - w Niedzielę Misyjną, podczas liturgii, złożymy opatrunki, jako nasz dar i wyślemy w dalszą drogę do Afryki.

     • Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Krakowie i w Nowym Targu.

     • Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Krakowie i w Nowym Targu.

      W dniu 7 października nasi uczniowie startowali w Krakowie oraz w Nowym Targu na zawodach rangi wojewódzkiej. W Finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Biegach Sztafetowych w Nowym Targu nasza drużyna chłopców z klas 4-6 wywalczyła wysokie czwarte miejsce. Skład reprezentacji: Bartłomiej Jamróz, Łukasz Rokosz, Michał Mistarz, Andrzej Twardosz, Michał Jamróz oraz Mateusz Juras.

      W tym dniu w Krakowie wzięliśmy udział w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS w Biegach Przełajowych, gdzie nasza 19-osobowa reprezentacja powiatu myślenickiego wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji powiatów. Indywidualnie na podium stanęli: Oliwia Panek ( 2 miejsce), Nikola Łacny (1 miejsce), Agata Postrożny (2 miejsce), Milena Murzyn (3 miejsce), Karol Rzońca (1 miejsce), Mariusz Woś (2 miejsce), Antoni Groch (3 miejsce), Krzysztof Polak (2 miejsce), Patryk Obajtek (3 miejsce).