• Zwyciężyli w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego!

          •                   

             

                                                     Gimnazjum w Wiśniowej zwycięzcą tegorocznego Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego!
            Drużyna w składzie: Zbigniew Stalmach, Konrad Pilch, Szymon Kus - 19 maja będzie reprezentować powiat myślenicki w etapie wojewódzkim turnieju BRD w Mikluszowicach.
            W eliminacjach, które odbyły się 28 kwietnia 2016 drużyny zmierzyły się w czterech konkurencjach: teście wiedzy z zakresu BRD, przejeździe po rowerowym  torze przeszkód, jeździe rowerem po miasteczku komunikacyjnym (pod okiem policjantów ) oraz udzielaniu pierwszej pomocy. 

                               Najlepiej  w powiecie test rozwiązał Zbyszek Stalmach, który był też bezkonkurencyjny  na miasteczku komunikacyjnym. Bezbłędnie  tor przeszkód pokonał Konrad Pilch, a drużyna  była najlepsza również w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
            Swoim sukcesem nasi uczniowie przyczynili się do popularyzowania przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.  Pokazali, jak ważna jest  znajomość podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
             Gratuluję zawodnikom i życzę zwycięstwa w województwie
            . 

             

             

            opiekun drużyny

            Elżbieta Konieczna

          • Spotkanie z pisarką Izabelą Sową w ZPO w Wiśniowej

          •                     

                                       Dnia 26.04.2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Izabelę Sowę. Jest to pisarka, której książki skierowane są głównie do młodzieży, ale także i do dorosłych czytelników. Najbardziej znane dzieła autorki to m.in.: ,,Smak świeżych malin”, ,, Zielone jabłuszko” i ,,Ścianka działowa”.

                 Wizyta w naszej szkole rozpoczęła się od krótkiego przedstawienia sylwetki pisarki. Następnie Pani Sowa opowiedziała nam swoją historię, a szczególnie przebieg jej drogi zawodowej. Wspomniała, że  początkowo nie planowała zostać pisarką. Jej ,,przygoda z piórem” rozpoczęła się w czasie studiów, gdy zaczęła pisać ,,do szuflady”. Kiedy wreszcie postanowiła wysłać swoją pracę do wydawnictwa, to ją przyjęło i odtąd zaczęła się kariera, która trwa po dzień dzisiejszy.

            Poza swoim życiorysem autorka dawała nam praktyczne porady i wskazówki, jak zacząć pisać. Przypominała, że nie należy się poddawać po pierwszych niepowodzeniach.

                 Później był czas na zadawanie przez nas pytań. ,,Czy ciężko jest wpaść na pomysł na dobrą książkę?”, ,, Ile czasu trwa napisanie jednej powieści?” - to kilka z wielu, które padły podczas spotkania. Pani Sowa odpowiadała na nie szczegółowo i niezwykle interesująco. Warto wspomnieć, że mówiła językiem przystępnym dla młodzieży i każdy mógł zrozumieć, co autorka miała na myśli.

                 Na końcu uczniowie podziękowali miłemu gościowi za wizytę i wręczyli własnoręcznie zrobiony drobny upominek, a po tym wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

                

            Zbigniew Stalmach kl. III B

          • Jest medal na Mistrzostwach Województwa w biegach sztafetowych!

          •  

            Sztafeta dziewcząt ze Szkoły Podstawowej wywalczyła 22 kwietnia na lotnisku w Nowym Targu brązowy medal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Sztafetowych! To ogromny sukces, gdyż już drugi rok z rzędu stajemy na podium w finale tej imprezy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zdobyliśmy złoto. Dziewczęta tydzień wcześniej zostały Mistrzyniami Powiatu, co dało im awans do finału wojewódzkiego. W skład  medalowej sztafety weszły: Edyta Węgrzyn, Alicja Paździo, Sylwia Radoń (klasy 4), Izabela Banach, Kinga Dróżdż, Julia Kus (klasy 5), Anna Ślósarz, Izabela Dominik, Izabela Dudzik (klasy 6).

              Do zawodów w  Nowym Targu awansowała również sztafeta chłopców ze szkoły podstawowej, która w Mistrzostwach Powiatu wywalczyła drugie miejsce. W finale wojewódzkim zajęli 22 miejsce. Skład sztafety: Eryk Stasiak, Konrad Jaśkowiec, Grzegorz Chlipała (klasy 4), Szymon Woźniczka, Grzegorz Kowal, Oskar Rokosz (klasy 5), Filip Trzepaczka, Dominik Kaczmarczyk, Kamil Dudzik (klasy 6).


                                                                                                                                                                                                                                 

          • „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”

          •              

                          Edukacja zdrowotna w edukacji wczesnoszkolnej zajmuje miejsce priorytetowe. W ramach programu profilaktycznego szkoły uczniowie klas I-III SP Wiśniowa dnia 27.04.2016 r. obejrzeli teatrzyk profilaktyczny pt. „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć” przygotowany przez  Zespół Teatralny „Zum” pod kierunkiem pani mgr Marzeny Tomery.

                  Młodzi aktorzy w atrakcyjny sposób przypomnieli licznie zgromadzonej publiczności o wadze  prawidłowych nawyków żywieniowych, o częstym spożywaniu owoców i warzyw, które są bogatym źródłem witamin, o urozmaicaniu codziennego jadłospisu. Propagowali zdrowy styl życia, wskazywali znaczenie uprawiania gimnastyki i konieczność dbania o higienę osobistą.

            Na zakończenie spotkania przewodniczący  klas młodszych otrzymali w prezencie /dla każdego ucznia/ broszurki w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej dla dzieci i młodzieży „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Broszurki te zawierały zagadki, kolorowanki i rebusy dla najmłodszych.

            Obsada spektaklu:

            Narratorzy: Martyna Płoskonka, Oskar Pąpka, Karol Klikuszewski

            Anioł: Aleksandra Dróżdż

            Diabeł: Jakub Rzońca

            Adaś: Karol Kus

            Kaziu: Kamil Kus

            Basia: Oliwia Urbanik

            Witaminki ABCDE: Julia Galia, Emilia Jończyk, Emilia Dróżdż,

                                          Gabriela Maj, Kinga Ciastoń

            „Zdrowo żyję i jem zdrowo,

             

            wokół mnie jest kolorowo!”

          • Egzaminy gimnazjalne 2016

          •          

                                         Dzisiaj o godz.9.oo rozpoczęły się  trzydniowe zmagania uczniów klas trzecich z  egzaminami gimnazjalnymi. Egzamin rozpoczyna się od części humanistycznej z zakresu historii i wos. Po krótkiej przerwie już o godz. 11.oo  uczniowie piszą egzamin z języka polskiego.  Jutro napiszą egzamin z przedmiotów przyrodniczych czyli : chemii, biologii, fizyki i geografii, a w części drugiej z matematyki. Trzeci dzień to sprawdzian z języka obcego w formie podstawowej i rozszerzonej. Wszyscy nasi trzecioklasiści wybrali język angielski.                                                                                                                                                                              

            Życzymy powodzenia na egzaminach i jak najlepszych wyników !!!

          • Gminny Turniej BRD 2016

          •  

                               Po raz kolejny uczestnicy Gminnego Turnieju BRD  ze szkół z Wiśniowej, Lipnika i Kobielnika przystąpili do rywalizacji o miano najlepszych w gminie i zaszczyt reprezentowania gminy Wiśniowa     w turnieju powiatowym w Myślenicach. W trzech konkurencjach: udzielanie pierwszej pomocy , test wiedzy o ruchu drogowym i jazda na rowerze po torze z przeszkodami -zarówno gimnazjaliści            jak i uczniowie podstawówek wykazali się dużą wiedzą , ogromną sprawnością i umiejętnościami , co potwierdziły zarówno oceny jurorów zawodów jak i drużyny ratownictwa drogowego OSP                       z Wiśniowej    i przedstawiciela Policji. Zawody  zakończyły się sukcesem drużyn z ZPO w Wiśniowej     i to one reprezentować będą naszą gminę w zawodach powiatowych.                                                                                                                                                                           Zwycięskie drużyny wystąpiły w składzie: SP -  Katarzyna Stalmach, Izabela Dudzik, Artur Murzyn        i Mikołaj Lenart

             Gimnazjum -   Konrad Pilch, Zbigniew Stalmach, Szymon Kus

             

          • Konkurs recytatorski w klasach I-III SP Wiśniowa

          •       

                 Barwne kostiumy, rekwizyty, ciekawe teksty wierszy, bajek i opowiadań, emocje, wzruszenie, trema… i dobra zabawa!  Wszystkie te elementy pasują do  najmłodszych uczestników szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 22.03.2016 r. w SP Wiśniowa. O tytuł najlepszego recytatora walczyło 30 uczniów- po trzech reprezentantów każdej klasy. Licznie zgromadzona  publiczność gromko oklaskiwała  bajkowe postacie: m.in. Pana Hilarego, Sowę, Króla, Koziołka Matołka, Samochwałę, Murzynka Bambo, Żabę, a także dwa fortepiany…

            Przesłuchania konkursowe oceniało Jury w skład, którego wchodzili wychowawcy klas I-III. Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria: m.in. dobór  repertuaru do możliwości wykonawcy, interpretację utworu, dykcję, intonację, ogólny wyraz artystyczny. Konkurs obejmował dwie kategorie: Turniej recytatorski  i Turniej „Wywiedzione ze słowa”. Organizatorem konkursu była mgr Marzena Tomera. Fundatorem nagród była dyrekcja szkoły.

            Laureaci szkolnego etapu konkursu recytatorskiego:

            Eryk Matuszek kl. I b

            Julia Grabowska kl. I c

            Kacper Matusiak kl. I c

            Konrad Furman kl. I d

            Adam Kaczmarczyk kl.. II b

            Oliwia Urbanik kl. II b

            Maria Biel kl. II c

            Kamil Głąb kl. III a

            Bartosz Pałka kl. III a

            Amanda Urbaniak kl. III b

            Aleksandra Dróżdż kl. III c

            Jakub Rzońca kl. III c

            GRATULACJE!

            30.03.2016 r. w GOKiS Wiśniowa odbył się etap gminny konkursu recytatorskiego. W Jury konkursu zasiadała aktorka - pani Dorota Popielska oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. J. Czaja- pani Antonina Obuchowicz. Organizatorem i fundatorem nagród na tym etapie był GOKiS Wiśniowa.

            Laureatami gminnego etapu konkursu recytatorskiego dla klas I-III z naszej szkoły zostali:

            Kategoria recytacja:

             II m. - Kamil Głąb kl. III a

            Wyróżnienie - Julia Grabowska kl. I c

            Kategoria wywiedzione ze słowa:

            I m.-  Oliwia Urbanik kl. II b

            I m. - Aleksandra Dróżdż III c. kl

            II m. - Adam Kaczmarczyk kl. II b

            III m.-  Bartosz Pałka kl. III a

            Wyróżnienie - Konrad Furman kl. I d

            Wyróżnienie - Jakub Rzońca kl. III c

            GRATULACJE!

            Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie

            serdecznie dziękujemy za udział!

            Zapraszamy do ponownego spotkania na szkolnej scenie za rok!

          • Ostatni sprawdzian szóstoklasistów.

          •                   

             

                             We wtorek  5 kwietnia br.  35 uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana zasiadło do ostatniego sprawdzianu wiedzy i umiejętności. Do rozwiązania w części I  mieli zadania z języka polskiego i matematyki. W części II rozwiązywali zadania z języka angielskiego. Emocji nie brakowało. Ogólne poczucie  niepewności i oczekiwania : co będzie w tych arkuszach ? Trudne, czy łatwe zadania? Czy dam radę?  Po godz. 9.oo  wszystko stało się jasne . Strach miał wielkie oczy. Odczucia uczniów po sprawdzianie były jak zwykle różne. Poczekajmy do końca maja ,kiedy opublikowane zostaną wyniki !

             

             

          • Mateusz Murzyn ucz. kl. 3a Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”

          •               

                      Uczniowie klas trzecich po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Kaktus” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.Konkurs ma na celu zachęcić dzieci do poznawania reguł ortograficznych i posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną.                                                                 

                      Spośród 1700 osób biorących udział w I etapie dwoje uczniów naszej szkoły: Zuzanna Dróżdż ucz. kl. 3c  i Mateusz Murzyn ucz. kl. 3a zakwalifikowało się do II etapu. Trzecioklasiści tym razem musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania rebusów, zagadek i tekstów z lukami.

                        Najwięcej punktów ( 78 pkt na 79 pkt max ) w tych zmaganiach uzyskał Mateusz  klasyfikując się na drugim miejscu i zapewnił sobie udział w  III etapie, a tym samym uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”.

             

             

             

            Mateuszowi i Zuzi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

             

             

             

             

            Opr. Barbara Kuchnia i Krystyna Mazur

          • Kolejny sukces Katarzyny Stalmach- uczennicy klasy szóstej „b”

          •          

             

                    W roku szkolnym 2015/2016 odbył się Małopolski Konkurs Humanistyczny dla szkół podstawowych pt. „Czas –wielki zegarmistrz świata”. Był to 3-etapowy konkurs zorganizowany na podstawie rozporządzenia MEN. Do każdego etapu konkursu obowiązywały wiadomości i umiejętności wynikające z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.

                W etapie I- szkolnym wzięło udział 14 osób z klas 5a, 5b, 6a, 6b SP   w Wiśniowej. Do etapu II – rejonowego zakwalifikowały się 4 uczennice : Izabela Dominik, Julia Kowal, i Katarzyna Stalmach  z klasy VIb (naucz. Z. Pilch) oraz Kinga Dróżdż z klasy Vb (naucz. K. Ćwierz). Spośród tych osób Kasia Stalmach z punktacją 38 pkt na 43 pkt max zakwalifikowała się do III etapu- wojewódzkiego i tym samym uzyskała tytuł finalistki konkursu.

                    Dnia 2. III 2016 w Nowym Sączu odbył się III etap konkursu. Kasia uzyskała 42 punkty na 47 możliwych do uzyskania.   Poziom konkursu był bardzo wysoki  i tytuł laureata otrzymywali uczestnicy z wynikiem od 44 pkt do 47 pkt.

                   Kasia, chociaż nie znalazła się w tej grupie, to pięknie reprezentowała SP im. Władysława Orkana w Wiśniowej!

                   Uczennica Katarzyna Stalmach kończy szkołę podstawową  z tytułem Laureata III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” oraz z tytułem Finalisty Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

                                                Kasiu – Gratulujemy!

            Opr. Zofia Pilch- nauczycielka ZPO w Wiśniowej.

          • „Dobre maniery z Wiosną”

          • „Choć jesteśmy jeszcze dziećmi,

            grzecznościowe  zwroty znamy.

            Bo gdy tylko jest potrzeba,

            to je zawsze używamy!”

            „Dobre maniery z Wiosną”

                       Dobre maniery, dobre wychowanie, poprawne zachowanie, wszystko to esencja savoir vivre. To uprzejmość i życzliwość dla ludzi. Nauka dobrych manier to inwestycja w przyszłość dziecka. Dziecko dobrze wychowane będzie lepiej postrzegane przez innych i łatwiej będzie mu nawiązywać znajomości oraz przyjaźnie.

                       Świetlica szkolna w II semestrze roku szkolnego 2015/16 postanowiła rozpocząć akcję pod hasłem „Dobre maniery z Wiosną”. Już od początku II semestru systematycznie, podczas zajęć świetlicowych, nauczyciele świetlicy prowadzili pogadanki połączone z pokazem, dramą na temat np. dobrych manier na jadalni szkolnej podczas posiłku, używania, na co dzień zwrotów grzecznościowych, dobrych manier w autobusie szkolnym, na korytarzu szkolnym itp. Na terenie szkoły – na korytarzach i na jadalni pojawiło się kilkanaście plakatów o tematyce dobrego wychowania i prawidłowego zachowania.

                      21 marca 2016 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas I-III SP Wiśniowa pod hasłem „Dobre maniery z Wiosną”. Prowadziły je panie mgr Małgorzata Kot, mgr Marzena Tomera oraz mgr Joanna Trychta.

            Zespół teatralny z Gimnazjum „Nihil novi” zaprezentował zebranym uczniom inscenizację na podstawie opowiadania W.Osiejewej pt. „Czarodziejskie słowo”. Świetna gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami.

            Nie zabrakło również specjalnych Gości – Pani Wiosny, Słoneczka i Dziecka. W role te wcielili się uczniowie klasy II b Martyna Murzyn, Weronika Kowalczyk oraz Tomasz Jamróz. Dzieci recytowały wiersze i zadawały zagadki. Pani Wiosna pamiętała o złożeniu świątecznych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            Na tym spotkaniu zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział uczniów klas młodszych w szkolnym konkursie plastycznym „Pani Wiosna”. Sponsorem nagród i dyplomów była świetlica szkolna. Najmłodsi uczniowie wykazali się kreatywnością! Wszystkie prace zostały nagrodzone, a Pani Wiosna uczniów klasy II c /wych. mgr Beata Stasiak/ otrzymała szczególne wyróżnienie. Piękne prace uczniów ozdabiają korytarz szkolny. Mogą je podziwiać zarówno uczniowie ZPO Wiśniowa, jak i rodzice.

            Na koniec dnia, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, został uczczony barwnym korowodem z wiosennymi transparentami. Wszyscy uczniowie pamiętali o bezpieczeństwie. Skandowali „Żegnaj zimo! Witaj Wiosno!”. Mieszkańcy Wiśniowej na pewno usłyszeli!

          • Słodki Kiermasz Wielkanocny

          •  

            W czwartek 17 marca 2016 w ZPO w Wiśniowej odbył się Słodki Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i wolontariuszy  "Bądźmy Razem" - Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej. Na kiermaszu sprzedawaliśmy babki i ciasteczka przygotowane przez rodziców i uczniów, pisanki sznureczkowe, kurczaki z pomponów i palmy, oraz koszyczki wiosenne wykonane przez nas. Serdecznie dziękujemy wykonawcom i darczyńcom.

            Kiermasz był naszym udziałem w kampanii POLA NADZIEI, mającej na celu wsparcie działalności hospicyjnej. My wspieramy Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Wiśniowej. Zarobiliśmy 1282 złote!  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, wolontariuszom
            i rodzicom za pomoc w organizacji kiermaszu.

             

            opiekunowie SU i wolontariatu:
             P.Dominik, B.Stasiak i E.Konieczna

          • III Gminny Konkurs Piosenki Religijnej w Węglówce

          •      

                                W poniedziałek 21 marca 2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Węglówce odbył się        III Gminny Konkurs Piosenki Religijnej. W tym roku zasady konkursu dopuszczały do występu po 2  duety w każdej kategorii wiekowej oraz repertuar związany ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz Miłosierdziem Bożym. Nasze szkoły reprezentowali :

            duet I
            Zofia Hebda i Kacper Matusiak kl. 1c  ” Jezus kocha Ciebie dziś “ i “ O piękności niestworzona”
            duet II
            Anna Muta i Gabriela Rokosz kl. IIc“ Mały listek “ i“ Jezu ufam Tobie”
             
             
            uczniowie klas 4-6
            duet I
            Katarzyna Szwacka kl.4a  i Artur Paździo kl.5a“ Bóg bogaty w miłosierdzie” i “ Dzielimy się wiarą”
            duet II
            Agata Obajtek i Kinga Dróżdż kl. 5b “Tobie Panie zaufałem" i “Alleluja”
            Gimnazjum
            duet I
            Anna Kowalczyk i Małgorzata Bajer kl. IA  “ Okaż mi Boże miłosierdzie “ i “Duch Święty”
             
            duet II
            Gabriela Dróżdż i Patrycja Murzyn kl. IIB “ Hymn ŚDM “ i “ Pobiegnij ze mną “.
             
                    Nasi reprezentanci  świetnie wykonali swoje utwory , co znalazło uznanie w " oczach i uszach" jury i  wrócili do Wiśniowej z licznymi nagrodami.
             
            Duet Ania i Gabrysia z kl.2 SP zdobył  I miejsce w kat. kl. 1-3
            Duet Zosia i Kacper z kl. 1c  zdobył    II miejsce w kat. kl.1-3
            Duet Kasia i Artur               zdobył III miejsce w kat. kl. 4-6
            Duet Kinga i Agata               zdobył  IV miejsce w kat. kl. 4-6
            W kategorii Gimnazjum  duet Ania i Małgosia "wyśpiewał sobie"  II miejsce, a duet Gabryśia i Patrycja III miejsce.  Gratulujemy im sukcesów i liczymy, że w kolejnych konkursach muzycznych potwierdzą swój wysoki poziom artystyczny.
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
              
             
             
          • Awans Zbyszka do etapu wojewódzkiego tenisa stołowego!

          •                     

                                       Zbigniew Stalmach zajął trzecie miejsce w zawodach rejonowych w tenisie stołowym w Nowym Targu i awansował do etapu wojewódzkiego Drugi nasz reprezentant Artur Dudzik zdobył miejsce 10.

            Tomasz Lichoń

          • X Memoriał im. Kazimierza Bubuli

          •  

                                

                                 We wtorek 15 marca odbyły się już po raz dziesiąty zawody w narciarstwie biegowym upamiętniające trenera, działacza sportowego i wieloletniego nauczyciela naszej szkoły -  Kazimierza Bubulę. Ze względu na brak wystarczającej  pokrywy śnieżnej w Wiśniowej zawody rozegrano na trasie narciarskiej w Białce Tatrzańskiej. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z całego województwa.    W czasie tych zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Województwa w Narciarstwie Biegowym. Wśród naszych uczniów najlepszy wynik zanotowała Małgosia Bajer i została wicemistrzynią województwa, a Kinga Dróżdż w swojej kategorii zdobyła brązowy medal. Na piątym miejscu w kategorii klas II gimnazjum znalazła się Natalia Szymoniak, Szóste miejsce zajęła Iza Dudzik (rocznik 2003),     a siódme Iza Banach i Oskar Rokosz (rocznik 2004).

            Nasze Gimnazjum  zostało Mistrzem Województwa w kategorii „dziewczęta gimnazjum”, a w generalnej punktacji gimnazjum wicemistrzem. W kategorii „dziewcząt - szkoła podstawowa” nasza szkoła zdobyła wicemistrzostwo województwa a w generalnej punktacji szkół zdobyła 5 miejsce.

            Naszą szkołę reprezentowali: Gimnazjum – Klaudia Kaczmarczyk, Patrycja Żądło, Jolanta Skalska, Agata Skalska, Klaudia Baran, Justyna Ciślik, Natalia Szymoniak, Małgorzata Bajer, Ewa Kuropatwińska, Martyna Hajduk, Gabriela Rokosz. Szkoła Podstawowa -  Iza Dudzik, Iza Dominik, Ania Ślósarz, Julka Kowal,  Oskar Rokosz, Szymon Woźniczka, Kinga Dróżdż, Iza Banach, Iza Murzyn, Alicja Paździo, Edyta Węgrzyn, Aleksandra Dróżdż.

                      Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Wiśniowa, LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany,  MZLZS w Krakowie oraz firmę Hilltop Caps wręczyli zawodnikom wójt Gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach, dyrektor ZPO Wiśniowa – Krzysztof Głowacki oraz żona Kazimierza Bubuli – Irena.

            Organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Urząd Gminy w Wiśniowej oraz LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany.

             


          • Małgosia Bajer Mistrzynią Polski!

          •             

                          Na rozgrywanych w dniach 05-07.03.2016 r. Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  i Gimnazjadzie w Narciarstwie Biegowym w Białce Tatrzańskiej nasze uczennice wywalczyły dwa medale. W kategorii „rocznik 2002” Małgosia Bajer zwyciężyła w biegu na 2 km stylem klasycznym, natomiast Kinga Dróżdż zdobyła brązowy medal  na dystansie 1 km w biegu stylem dowolnym (kategoria „rocznik 2004”).

            Do zawodów zakwalifikowało się 8 uczniów z naszej szkoły, którzy w rankingu Ligii Małopolskiej              w Biegach Narciarskich po 6 biegach znajdowali się w pierwszej dziesiątce.                                       Byli to: Natalia Szymoniak, Szymon Woźniczka, Ewa Kuropatwńska, Martyna Hajduk, Izabela Dudzik, Izabela Banach. Małgosia w biegu stylem dowolnym zajęła 7 miejsce, a Kinga w biegu klasycznym 6 miejsce. Pozostali zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Opiekunami zawodników są panie Elżbieta Muta i Anna Bubula.

                  

          • Odwiedziny w schronisku

          •    

             

                  W dniu 03.03.2016r. (czwartek) przedstawicielki szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z panią Beatą Stasiak pojechały schroniska dla zwierząt w Krakowie, w celu przekazania karmy dla psów i kotów, zebranej wcześniej przez uczniów naszej szkoły.

                Gdy dotarliśmy na miejsce, od razu posmutniałyśmy na widok tych biednych i smutnych psów. Wszystkie zwierzęta, gdy nas zobaczyły, zaczęły strasznie szczekać. Kiedy już przekazaliśmy karmę pani ze schroniska, dostałyśmy pozwolenie na obejrzenie zwierząt.  Gdy przechodziłyśmy między klatkami łzy pojawiały się w oczach na widok tych smutnych, samotnych zwierzątek. Niektóre psy, chciały się z nami bawić (jedne podawały łapy, inne skakały na siatkę wesoło merdając ogonem), ale niestety nie pozwolono nam ich dotykać.  Przy każdej klatce przywieszona była karteczka z imieniem czworonoga, który w niej się znajduje oraz z krótką historią, która często wzbudzała w nas współczucie. Niestety po około godzinie zakończyły się nasze odwiedziny w schronisku.

                Ten wyjazd pozwolił nam zobaczyć, jaka krzywda dzieje się zwierzaczkom, które straciły swoje rodziny. Mamy nadzieję, że odbędą się jeszcze takie akcje, dzięki którym wesprzemy pieski.

             

             

            Jessica Urbaniak

               Patrycja Woś

        • Pełny skład Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniowa
          • Pełny skład Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniowa

          •  

             

             

             

             

            Wójt Gminy Wiśniowa podaje do wiadomości skład osobowy Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniowa

             

             

            1. Bugaj Katarzyna Lipnik

            2. Gaweł Klaudia Węglówka

            3. Iszczuk Miłosz Glichów

            4. Irzyk Oliwia Lipnik

            5. Kus Aleksandra Wiśniowa

            6. Lis Monika Węglówka

            7. Maj Dariusz Poznachowice Dolne

            8. Marszalik Alicja Węglówka

            9. Moryc Wioletta Wiśniowa

            10. Murzyn Patrycja Wiśniowa

            11. Pilch Konrad Wiśniowa

            12. Rokosz Gabriela Wierzbanowa

            13. Stalmach Zbigniew Wiśniowa

            14. Twardosz Szymon Kobielnik

            15. Urbaniak Justyna Lipnik