• Sprawozdanie z wycieczki
          • Sprawozdanie z wycieczki

          • 29 maja 2013roku klasy 5b i 4a wybrały się na wycieczkę do Ojcowa pod opieką nauczycielek pani Zofii Pilch (wychowawczyni kl. 4a) oraz Moniki Wójtowicz (wychowawczyni kl. 5b), a także rodziców: pani Izabeli Głąb i Agnieszki Trzepaczki.

            O godzinie 7.30 nastąpiła zbiórka pod szkołą. Piętnaście minut później zajęliśmy miejsca w autobusie. Pani Wójtowicz ponownie przeczytała nam regulamin wycieczki i wyjechaliśmy.

            O godz. 10.00 dojechaliśmy na miejsce i spotkaliśmy się z przewodnikiem. Poszliśmy pod Maczugę Herkulesa, a następnie zwiedziliśmy Zamek pod Pieskową Skałą. Dowiedzieliśmy się, skąd się wzięła nazwa zamku: pięknej Dorotce uwięzionej w podziemiach zamku i skazanej na śmierć głodową przynosił jedzenie mały piesek.

            Ok. 11.30 podjechaliśmy na parking pod ruinami Zamku Kazimierzowskiego. Poszliśmy na pieszy spacer. Doszliśmy do Źródełka Miłości i Bramy Krakowskiej. Spod Bramy można było dostrzec Igłę Deodymy oraz Skałę Rękawicę. Ok. 13.30 wróciliśmy na parking.

            Pojechaliśmy do Jaskini Nietoperzowej i zwiedziliśmy ją dokładnie. Nie spotkaliśmy w niej żadnych nietoperzy, ale po tym, jak pan przewodnik zgasił oświetlenie jaskini, doświadczyliśmy prawdziwych, egipskich ciemności. Ok. 14.30-15.00 wyjechaliśmy z Ojcowa.

            O godzinie 15.45 udaliśmy się do Balic i zwiedziliśmy Port Lotniczy im. Jana Pawła II. Teraz już wiemy, gdzie znajdują się stanowiska odprawy lotniczej, jak sprawdzić szczegóły lotu. Widzieliśmy też startujące i lądujące samoloty.

            Po zwiedzaniu portu lotniczego pojechaliśmy do McDonalds’a, gdzie najedliśmy się do syta. Tutaj okazało się, że zepsuł się autokar wiozący z wycieczki niepełnosprawne osoby. Nasz pan kierowca bez wahania pomógł kierowcy tego autobusu. Do Wiśniowej dojechaliśmy ok. 18.00.

            Uważam, że wycieczka była udana i każdemu się podobała.

            Natalia Szymoniak, klasa 5 B

        • BUDAPESZT!!!
          • BUDAPESZT!!!

          •  

            Wiśniowa późną nocą wcale nie jest cicha. Sprawdziłem. Rzeka Krzyworzeka głośno szumi. Ostatnie deszcze podniosły poziom wody. W czwartek 6.06.2013 r. o godz. 1.30 nad ranem bardzo zmęczony, ale zadowolony wracałem do domu z zagranicznej wycieczki do stolicy Węgier-Budapesztu.

            Dzień wcześniej, tj. 5.06.13 r. wraz ze zorganizowaną grupą uczniów i opiekunów wyjechałem do Węgier przez Słowację. Koordynatorem tej wycieczki była pani Beata Słoboda-Kasza. Spełniło się moje marzenie, aby wyjechać za granicę.

            Nasz wyjazd z rynku w Wiśniowej poprzedziła dokładna kontrola stanu technicznego autokaru przez policję. To dobrze, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze. Podróż przebiegała płynnie. Nad ranem, gdy przekraczaliśmy granicę Słowacji, w pewnym momencie w całym autokarze zaczęły rozbrzmiewać dźwięki sms-ów. Odczytałem na mojej komórce wiadomość „Slowacja: Ambasada Polski numer… Bezpłatny numer alarmowy 112: pogotowie 155; policja 158. Poczta głosowa numer …”. Tę wiadomość skomentowałem do kolegi Szymka: „Dostałem wiadomość z ambasady”. Informację o podobnej treści otrzymałem jeszcze przekraczając granicę słowacko-węgierską. Zmieniły się tylko numery telefonów alarmowych.

            W autokarze trochę drzemałem. Chociaż  miałem małą poduszkę, nie czułem się komfortowo. Około godz. 10.00 pani przewodnik oznajmiła, że jesteśmy w Budapeszcie. Nareszcie!

            Stolica Węgier jest piękna. Dawniej były to trzy odrębne miasta: Buda, Obuda i Peszt. Połączone mostem utworzyły Budapeszt. Przepływa przez niego wielka rzeka Dunaj. Gdy przechodziliśmy przez piękny most, zobaczyłem, że część parku została zalana przez Dunaj (rzekę płynącą przez 7 państw). Ławki i kosze oraz trasa spacerowa nad rzeką były zalane wodą. Moim zdaniem nasza Wisła tylko w 1/3 wielkości odpowiada Dunajowi.

            Miasto posiada wiele zabytków, kościołów, muzeów, pomników, 13 mostów. Osobiście zauroczył mnie widok budynku Parlamentu oraz plac Bohaterów. Zrobiłem wiele zdjęć telefonem komórkowym. Uwieczniłem między innymi Bramę Wiedeńską, Wzgórze Zamkowe – Basztę Rybacką. Nakręciłem kilka krótkich filmików – w kaplicy oraz zmianę warty. Dobrze, że woda z ciekawej fontanny nie zmoczyła nam ubrań i telefonów. Rozśmieszyła mnie opowieść pani przewodnik o pewnym zwyczaju studentów związanym z pomnikiem człowieka na koniu…

            Mama dała mi na całą wycieczkę 4000 forintów. Wydałem prawie wszystko, bo zostało mi tylko 150 ft. Kupiłem dla mamy różę z marcepanu (byłem w muzeum marcepanu, w którym wszystkie rzeźby wykonane są z marcepanu, postacie, budowle, scenki z bajek itp. ), dla braciszka-breloczek „I love Budapest”, magnes na lodówkę „Budapest by night” oraz 3 pocztówki. Gdy pojadę kolejny raz do Budapesztu, na pewno zabiorę więcej pieniędzy.

            Każda wycieczka poszerza wiedzę człowieka. Dowiedziałem się o wielu legendach dotyczących Węgier, np. takich jak legenda o św. Małgorzacie.

            Słyszałem od pani przewodnik, że dawna królowa Węgier o imieniu Elżbieta- przezwisko „Sisi”, była anorektyczką. Sisi została zabita przez Włocha, który nie uznawał władzy cesarskiej. Do jej śmierci doszło w Szwajcarii.

            Po długim dniu zwiedzania głodni udaliśmy się do restauracji „Husar”. Na pierwsze danie była zupa przypominająca wyglądem rosół, ale to nie był rosół. Na drugie danie były pyszne kluseczki z sałatką i mięsem drobiowym. Jedzenie było wyborne!!!!!! Czas posiłku umilała nam ładna gra na skrzypcach w wykonaniu bardzo elegancko ubranego pana.

            Po zjedzeniu obiadokolacji wróciliśmy do autokaru. Jeszcze tylko sprawdzono obecność i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Kierowca włączył film video „Asterix i Obelix”. Zerkałem od czasu do czasu. Nie mogłem się doczekać własnego wygodnego łóżka…

            Wycieczka była super! Choć byłem bardzo zmęczony, musiałem podzielić się wrażeniami z podróży z moją mamą. Wręczyłem prezenty („róża” była nawet smaczna). Zdjęcia i filmiki pokażę, jak podładuję komórkę, bo „padła” od nadmiaru wrażeń. Usnąłem około 2-3 nad ranem. Spałem kamiennym snem 10 godzin. Śniłem o … Budapeszcie.

            Uczestnik wycieczki do Budapesztu

            Arkadiusz Tomera, klasa 5b

        • Dzień  Dziecka  z „ Plastusiowym pamiętnikiem ”
          • Dzień Dziecka z „ Plastusiowym pamiętnikiem ”

          • Dzień  Dziecka  z „ Plastusiowym pamiętnikiem ” w ramach akcji  „ Cała Polska Czyta Dzieciom ” już po raz 8  w  Szkole Podstawowej  w Wiśniowej.

             

             

                         Biblioteka  Szkolna  i Świetlica  Szkolna,  organizują  wspólnie  od  8 lat  akcję  „Cała  Polska  Czyta  Dzieciom ”.  Akcja ta polega na promocji  czytelnictwa  wśród  dzieci  i  młodzieży . Każde całoroczne   czytanie  zakończone  jest  pod  koniec  roku  szkolnego  ( w Dni  Oświaty  Książki  i  Prasy  lub  w  Dniu   Dziecka  )  konkursami  ze  znajomości  treści  książki  , wspaniałą zabawą  oraz  nagrodami .

             W roku  szkolnym  2012/2013  uczniowie klas I-III   wybrali  książkę pt.   „Plastusiowy pamiętnik ”

            Czytanie  rozpoczęliśmy  w  październiku  2012 r. Zajęcia odbywały się w każdy  wtorek tygodnia . Zainteresowanie  uczniów  było  duże,  pomimo  zmęczenia  po  zajęciach  szkolnych  chętnie  przychodzili  do  Biblioteki  lub  Świetlicy  posłuchać  przygód  Plastusia Znaleźli  się  też amatorzy  słuchania  z  klas  starszych  IV  i  V . Czytając  widziałyśmy,  że  był to  wspaniały  relaks  połączony  z   pożyteczną formą spędzania wolnego czasu, szczególnie w zimne, słotne, jesienno-zimowe popołudnia.                                      

            Na początku  czytania  ogłoszono   konkurs  plastyczny  na  temat przeczytanej  w  danym  tygodniu  przygody  oraz  na  postać  Plastusia  ( technika  i  format  dowolny ).

            Zostało  złożone  78   wspaniałych  prac  plastycznych  wykonanych  różnymi  ciekawymi  technikami . Niektóre  z  nich  wykonane  zostały  z  pomocą  rodziców . Świadczy  to o  tym,   że  rodzice chętnie angażują się w pomoc swoich pociech ,  i  chcą  współuczestniczyć  w  ważnych  wydarzeniach  naszej  szkoły , za  co  serdecznie  dziękujemy .

                 Jury w składzie : pan dyr. mgr Krzysztof  Głowacki , mgr Małgorzata Wójtowiec ,                                           mgr Joanna Trychta   oceniło  wszystkie  prace .

                        

            Na szczególne wyróżnienie zasługują  prace plastyczne  : Kowala Ksawerego kl. 3b, Damiana i Konrada Kowali  z  kl. 1b i kl. 2a ,Marcisza Kacpra, kl.  1 b , Furman Natalki kl. 2 a , Mazura Piotrka kl. 1 a , Węgrzyn  Edytki  kl. 1b , Tokarza Rafała kl. 2b , Lenarta Jakuba kl. 2b , Kus Julki i Cygana Radka kl. 2a,  Kingi Dudy kl.3a, Moniki Błaszczak kl.2a  ,Aleksandry Murzyn kl.2b .

             Wszyscy  uczniowie, którzy  brali  udział  w  konkursie  otrzymali  słodycze, ponadto  wyróżnieni  uczniowie  otrzymali  drobne  upominki  i  pamiątkowe  książeczki .

                  W konkursie ze znajomości  treści „ Plastusiowego pamiętnika  ” uczniowie  odpowiadali  na pytania  z 21  zestawów ,walczyli  o  punkty  dla  swoich  klas  w  ciekawych  konkurencjach. (między innymi : wykonanie pracy plastycznej  w grupach pod kierunkiem pani  Joasi Trychty , zabawy ruchowe związane tematycznie z książką prowadzone przez panią Małgosię Kot  oraz śpiewanie ułożonych przez klasy piosenek  pod kierunkiem  wychowawców )

            W dalszym ciągu na pierwszym miejscu dbamy o  bezpieczeństwo  naszych  uczniów ,dlatego też  ze względu  na zbliżające się wakacje w jednej z konkurencji wspomniano o  zasadach  bezpieczeństwa  obowiązujących  cały  czas  jak również  podczas  wakacji  .

            Dyplomami, nagrodami, słodyczami zakończono  i podsumowano akcję  „Cała Polska Czyta Dzieciom ” 2012/2013 , zachęcając  tym samym resztę swoich  koleżanek i kolegów do brania udziału w takiej akcji  w następnym roku szkolnym .

            Wyniki  ze  znajomości  treści książki i po wszystkich konkurencjach ;

             

            I miejsce : klasa  III a

            II miejsce : klasa  III b

             III  miejsce : klasa I b

            Klasy  IIa, II b, I a   otrzymały  wyróżnienia  .

                                                                                                                                  

                                                                                                                  Joanna  Trychta

                                                                                                                  Małgorzata  Kot

                                                                                                                  Cecylia  Marcisz

        • „Pani Twardowska” w szkolnym teatrze kukiełkowym
          • „Pani Twardowska” w szkolnym teatrze kukiełkowym

          •  

             

            W dniu 27 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej odbyło się przedstawienie ballady Adama Mickiewicza pt.: „Pani Twardowska”.

            Była to inscenizacja kukiełkowa przygotowana i wykonana przez uczniów klasy 5b. Występowały dwie grupy liczące po osiem osób. W skład pierwszej z nich wchodziły następujące osoby: Arkadiusz Tomera, Konrad Pilch, Kacper Trzepaczka, Łukasz Tomera, Karolina Salawa, Michał Piechnik, Adam Gospodarczyk oraz Jan Sochacki. Drugą grupę reprezentowali: Julia Dróżdż, Gabriela Dróżdż, Dariusz Maj, Patrycja Murzyn, Oliwia Pawlak, Tomasz Romański, Natalia Szymoniak oraz Julia Trzepaczka.

            Główne role w przedstawianiach zagrali: Arkadiusz Tomera, Tomasz Romański – Pan Twardowski; Adam Gospodarczyk, Natalia Szymoniak – diabeł Mefistofeles oraz Patrycja Murzyn – Pani Twardowska. Pozostałe osoby grały role poboczne lub pomagały w przygotowaniu kukiełek, rekwizytów i dekoracji. Przedstawienie odbywało się pod czujnym okiem pani Moniki Wójtowicz. Inscenizacje obejrzały klasy drugie szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli.

            Występy poszczególnych grup wzbudziły ogromny entuzjazm wśród publiczności. Dzieci były zachwycone tak niecodziennym spektaklem. Przedstawienie kukiełkowe to duże wyzwanie dla aktorów, którzy podczas występu muszą pamiętać o tekście, intonacji głosowej i ruchu scenicznym swojej postaci. Dlatego pod tym względem publiczność najwyżej oceniła występy Arkadiusza Tomery i Tomasza Romańskiego (obaj „zagrali” kukiełką Pana Twardowskiego), a wszystkim najbardziej podobała się lalka wykonana również przez Arkadiusza Tomerę (Pan Twardowski) i Adama Gospodarczyka (Mefistofeles).

            Pod koniec przedstawienia widzowie ocenili, że lepiej wypadła grupa druga, która dokonała zmian w oryginalnym tekście ballady i dodała więcej humorystycznych elementów (krzyk skąpanego w wodzie święconej Mefistofelesa czy rolę zachwalającej swą urodę Pani Twardowskiej).

            Teatr, w którym grają aktorzy, nie może istnieć bez widzów, dlatego w naszej szkole już pewnego rodzaju tradycją stało się zapraszanie różnych klas na przedstawienia przygotowywane przez uczniów. Gratulujemy aktorom udanego występu i wspaniale przygotowanej sceny, a widzom serdecznie dziękujemy za przychylne oceny.

            Gabriela Dróżdż, kl. 5b

            Monika Wójtowicz

        • O współczesnych problemach nastolatków podczas  Dyskusyjnego Klubu Książki dla klas 6
          • O współczesnych problemach nastolatków podczas Dyskusyjnego Klubu Książki dla klas 6

          •  

            17 maja 2013 r. w piątek klasa 6b ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej uczestniczyła już w ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. W przyjaznej atmosferze Biblioteki Publicznej w Wiśniowej uczniowie omawiali książkę Marty Sienkiewicz „Hajlajf”. Spotkanie prowadziła jak zawsze pani Antonina Obuchowicz, a opiekę nad uczniami sprawowała pani Monika Wójtowicz.

            „Trzy tygodnie bez dorosłych to dla trójki gimnazjalistów czas na przyspieszone dojrzewanie. Codzienne kłopoty i obawa o przyszłość budzą w nich poczucie odpowiedzialności za swoje działania, uczą sztuki radzenia sobie z przeciwnościami losu, rozumienia spraw dorosłych. Nie jest to łatwe dla bliźniaków, dla których „dzień bez rozróby jest dniem straconym”. (…) to powieść (niepozbawiona humoru, o czym świadczy chociażby jej tytuł) o tęsknocie za prawdziwą rodziną (…)” – fragment recenzji z Internetu.

            Szóstoklasiści z chęcią dyskutowali o książce, chociaż w jej ocenie zdania były podzielone. Niektórym lektura się podobała, innym nie, ale przecież to różnica zdań jest podstawą dyskusji i główną ideą DKK. Mam nadzieję, że w kolejnym, trzecim już roku funkcjonowania DKK w naszej szkole uczniowie z równym zaangażowaniem będą uczestniczyć w naprawdę miłych i kształcących spotkaniach. Do zobaczenia w przyszłym roku!

            Monika Wójtowicz

        • Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego  rozstrzygnięty!
          • Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego rozstrzygnięty!

          •  Tradycją w gimnazjum stał się już Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego. W ZPO w  Wiśniowej już po raz drugi  10 maja br.  19 gimnazjalistów z gmin: Dobczyce, Siepraw i Wiśniowa konkurowało   o  tytuł laureata. Aby dostać się do ostatniego etapu należało pokonać rywali w swojej szkole,               a następnie  dobrze napisać drugą część konkursu, na którą  składały się testy sprawdzające umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, gramatyki oraz znajomość kultury Wielkiej Brytanii. W etapie  trzecim uczestnicy prezentowali  wylosowany już wcześniej temat – to przed jedną komisją,  komisja druga sprawdzała umiejętność komunikacji i reagowania w danej sytuacji. „Łatwo nie było" komentowali uczniowie proszeni o podsumowanie . Rozdanie nagród odbyło się 10 maja o godzinie 1300 w ZPO Wiśniowa. Zwycięzcy odebrali dyplomy, nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo językowe Express Publishing oraz torby z gadżetami gminy Wiśniowej z rąk burmistrza Dobczyc M. Pawlaka, wójta Wiśniowej W. Stalmacha oraz jego zastępcy A. Skiby,  a także wójta Sieprawia T. Pitali. Pamiątkowe dyplomy z rąk dyrektora ZPO Wiśniowa p. Krzysztofa Głowackiego otrzymali także nauczyciele przygotowujący do konkursu p. Marta Michałowska, p. Alicja Żołnierczyk, p. Teresa Romanowska, p. Paulina Dominik-Kowal , p. Agnieszka Kaczmarczyk i p. Beata Słoboda-Kasza.

            Miejsce pierwsze zdobyła Kamila Bilińska, miejsce drugie –Jakub Skrzypek , obydwoje z Gimnazjum w Dobczycach, miejsce trzecie przypadło ex-aequo: Magdalenie Bajer z Gimnazjum w Wiśniowej oraz Mateuszowi Kaszy z Gimnazjum w Dobczycach.

            Nagrodą w tym roku jest wyjazd do Budapesztu w dniu 5 czerwca br. ufundowany dla finalistów od miejsca  1 do 11  przez włodarzy gmin.

                   Gospodarzem tegorocznej edycji było gimnazjum w Wiśniowej, a koordynatorem p. B. Słoboda-Kasza, w przyszłym roku rolę gospodarza przejmie gimnazjum w Dobczycach.

                 Wszystkim konkursowiczom -  congratulationsJ

            B.S.K

        • IV Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!
          • IV Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!

          •          15 maja 2013r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbyl się już IV Gminny Konkurs Ortograficzny.

            O tytuł Mistrza Ortografii rywalizowało 12 Najlepszych  uczniów ze Szkół z Glichowa, Kobielnika, Lipnika,

            Węglówki i Wiśniowej.  Zwyciężyła Katarzyna Stalmach-uczennica SP

            w Wiśniowej, tuż za Nią uplasowała się Agata Bajer ze Szkoły w Kobielniku. Joanna Węgrzyn

            z Wiśniowej była trzecia. Do naszej Szkoły wróciła statuetka SOWY – przechodniego pucharu,

            ufundowanego cztery lata temu przez Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.

            Tegoroczny konkurs był pod hasłem „SOWA MĄDRA GŁOWA”, oby tych „mądrych głów”

            w każdej szkole było jak najwięcej. Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim Uczestnikom

            i Ich Opiekunom.                                                                                   

            Opr.L.Skubik

        • Myślenice: powiatowy etap turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym
          • Myślenice: powiatowy etap turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

          •  

            [18 kwietnia 2013 r.] W Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach odbyły się 36. eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na rok szkolny 2012/2013. Współorganizatorem przedsięwzięcia była KPP w Myślenicach, a jurorami wielu konkurencji policjanci ruchu drogowego.

             

            W mającym wieloletnią tradycję konkursie brało udział 14 trzyosobowych drużyn (+ rezerwowi) z 7 szkół podstawowych (Raciechowice, Wiśniowa, Tenczyn, Dobczyce, Skomielna Czarna, Trzemeśnia i Krzywaczka) i 7 gimnazjów (Gruszów, Wiśniowa, Lubień, Dobczyce, Tokarnia, nr 1 Myślenice i Krzywaczka) z powiatu myślenickiego, które wcześniej przeszły pomyślnie etap gminny (łącznie 42 uczniów).

             

            Celem turnieju – jak można przeczytać w oficjalnym regulaminie – jest podnoszenie kultury uczestników ruchu drogowego, działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na ciągach komunikacyjnych, w tym szczególnie dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, krzewienie podstawowych zasad i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu jako zalecanego sposobu spędzania czasu wolnego.

             

            Uczestnicy turnieju zmagali się z następującymi konkurencjami: pisemnym testem wiedzy z zakresu ruchu drogowego, rowerowym torem przeszkód, zgodnym z przepisami przejechaniem jednośladem przez miasteczko ruchu drogowego – z zaliczeniem punktów kontrolnych we właściwej kolejności (dwie wymienione wcześniej konkurencje – w kasku ochronnym), uczniowie mieli także udowodnić swe umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w specjalnym namiocie. 

             

            Głównym organizatorem opisywanego przedsięwzięcia, w którym wzięło kilkudziesięciu uczestników, ich opiekunów, sędziów oraz gości oficjalnych, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach mgr Halina Starzec wraz gronem pedagogicznym, także z innych placówek oświatowych. Patronat nad imprezą objęły m.in.: Kuratorium Oświaty w Krakowie (wizytator Stanisław  Matoga) oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach (Jan Stankiewicz). Wśród jurorów znalazł się także Stanisław Skałka, prezes stowarzyszenia Motosport Myślenice, znawca motoryzacji i doświadczony pedagog.

             

            Współorganizatorami i jurorami większości konkursowych zmagań byli myśleniccy policjanci ruchu drogowego: podinsp. Tomasz Sawski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP, podkom. Krzysztof Grzybek, specjalista WRD oraz doświadczeni funkcjonariusze drogówki: asp. Jerzy Galas, mł. asp. Mariusz Niedźwiedź i st. sierż. Paweł Widomski.

             

            Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej (JRG), która zorganizowała konkurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, reprezentowali: st. sekcyjny Piotr Kutrzeba wraz z funkcjonariuszami: Iwoną Skałką, Krystianem Blakiem, Wojciech Zięblą, Marcinem Klimczykiem, Jakubem Pachoniem i Krzysztofem Sragą.  

             

            Konkursowe zadania wypełniły najlepiej drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej (Zbigniew Stalmach, Konrad Pilch, Kacper Polak) oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu (Mateusz Pajka, Wiktor Burtan, Jakub Żurek).   

             

            Laureaci zawodów, drużynowo i indywidualnie, zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi, które sfinansowali m.in. myślenickie starostwo, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, kuratorium, policja, stowarzyszenia. Podczas podsumowania zawodów zwycięzcom gratulowali sukcesów m.in. – prócz wymienionych wcześniej – wicestarosta myślenicki Tomasz Suś, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach podinsp. Robert Biela, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach mł. bryg. Sławomir Kaganek, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa w Powiecie Myślenickim Ignacy Paniak. Przedstawiciele instytucji i służb życzyli zwycięskim drużynom udanych występów na szczeblu wojewódzkim turnieju BRD, który odbędzie się za niecały miesiąc w Krakowie.

             

             

             

            Opracował:

             

            st. asp. Szymon Sala

            asystent ds. prasowo-informacyjnych

            KPP w Myślenicach

            19 kwietnia 2013 r.

          • Konkurs Recytatorski w klasach 4-6 rozstrzygnięty!

          •    

             

            11 kwietnia na lekcji 4 i 5 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie z klas 4-6. Oceniało ich jury w składzie: Cecylia Marcisz, Katarzyna Ćwierz i Monika Wójtowicz. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: poezja i proza oraz wywiedzione ze słowa. Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczą końcowe wyniki. W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy uczniom za zainteresowanie konkursem oraz pracę włożoną w przygotowanie do występu. Dzięki Wam nasza szkolna scena na chwilę zamieniła się w wypełniony emocjami teatr, zaciekawiliście nas, wzruszyliście, a na twarzach zgromadzonej publiczności nie raz można było dostrzec uśmiech.

            Wszystkim wymienionym niżej laureatom życzymy sukcesu na gminnym etapie, który odbędzie się już 16 kwietnia we wtorek w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej.

             

            Oto wyniki szkolnego etapu 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego:

             

            Kategoria – poezja i proza:

            I miejsce:        Kinga Tokarz, 4a

            II miejsce:       Tomasz Romański, 5b

            III miejsce:     Adam Gospodarczyk, 5b

             

            Kategoria – wywiedzione ze słowa:

            I miejsce:        Jakub Jamróz, 4b

                                    Aleksandra Dutkowska, 5a

            II miejsce:       Natalia Szymoniak, 5b

                                    Julia Dróżdż, 5b

            III miejsce:     Szymon Twardosz, 4a

                                    Małgorzata Mazur, 4b

             

            Wyróżnienia w tej kategorii:

            Małgorzata Bajer, 4a

            Małgorzata Hanula, 6a

            Karolina Pałka, 6b

             

            Opracowanie: Monika Wójtowicz

          • Marcowe spotkanie DKK

          • Dnia 26 marca 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Wiśniowej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 5b Szkoły Podstawowej w Wiśniowej pod opieką pani Moniki Wójtowicz. Spotkanie prowadziła  pani Antonina Obuchowicz. Uczniowie omawiali książkę Anny Onichimowskiej pt. ,,Duch starej kamienicy”.

            Głównym bohaterem książki jest przyjaźnie nastawiony do ludzi duch Maciek. Jego powołaniem miało być straszenie ludzi, lecz miękkie serduszko i okoliczności spowodowały, że stał się opiekunem kamienicy i jej mieszkańców. W tej książce najbardziej spodobał nam się fragment, w którym Maciek podstępem wyprowadził mrówki faraona z kamienicy.  Świat Maćka i jego przyjaciół jest pogodny, a sam bohater to duch, z którym warto się zaprzyjaźnić.

            Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze, a ja z wielką ochotą przyjdę na kolejne.

             

                                                                                                                    Adam Gospodarczyk, 5b

          • WARTO MARZYĆ

          • Reprezentant Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej Zbigniew Stalmach z klasy 6b wziął udział w wojewódzkim finale Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Małopolski. Finał odbył się 1 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Nauczycielem, który przygotowywał ucznia do konkursu, była mgr Monika Wójtowicz.

                        Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Marzenia – pragnienia – dążenia – cele”. Wśród lektur znalazły się m.in. dwie książki Małgorzaty Musierowicz „Kłamczucha” i „Sprężyna”, „Do przerwy 0:1” Adama Bahdaja czy „Córka czarownic” Doroty Terakowskiej, a także teksty dotyczące znanego polarnika Marka Kamińskiego i Jana Meli, który mimo swojej niepełnosprawności zdobył razem z podróżnikiem dwa bieguny w jednym roku. Uczniowie musieli również obejrzeć dwa filmy: „Tajemniczy ogród” w reżyserii Agnieszki Holland oraz „Magiczne krzesło” w reżyserii Andrzeja Maleszki.

                        Tegoroczny Konkurs Humanistyczny przeszedł już do historii. Był okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych, szansą na zmierzenie się z najlepszymi uczniami z wielu szkół. Zbyszek przeżył niezapomnianą przygodę. Mam nadzieję, że w kolejnych latach inni uczniowie pójdą w jego ślady.

             

            Monika Wójtowicz

          • „Demeter i Kora” na deskach szkolnej sceny

          •  

             

            Zainteresowanie teatrem można rozwijać na wiele sposobów. Jednym z nich jest angażowanie uczniów do występów na deskach szkolnej sceny. Klasa 5b Szkoły Podstawowej w Wiśniowej już po raz kolejny przygotowała spektakl pod kierunkiem polonistki Moniki Wójtowicz.

            Tym razem aktorzy zaprezentowali miniaturę teatralną na podstawie mitu „Demeter i Kora” z podręcznika „Jutro pójdę w świat”. Na przedstawienie, które odbyło się w sali języka polskiego 26 lutego 2013 r., zostały zaproszone klasy: 4a, 4b, 5a pod opieką nauczycieli: Zofii Pilch, Katarzyny Ćwierz, Elżbiety Studnickiej.

            W spektaklu udział wzięły trzy zespoły, a zadaniem publiczności było wybrać ten najlepszy. Kolejno wystąpili więc: Julia Dróżdż (Demeter), Natalia Szymoniak (Kora), Dariusz Maj (Zeus), Konrad Pilch (Hades) – zespół 1; Gabriela Dróżdż (Demeter), Julia Trzepaczka (Kora), Łukasz Tomera (Zeus), Arkadiusz Tomera (Hades) – zespół 2; Karolina Salawa (Demeter), Patrycja Murzyn (Kora), Jan Sochacki (Zeus), Konrad Pilch (Hades) – zespół 3. We wszystkich przedstawieniach rolę Heliosa wcielił się Michał Piechnik.

            Zdaniem publiczności najlepiej zagrał zespół pierwszy. Aktorzy starali się dać z siebie wszystko i z niezwykłym zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Przeszywający krzyk porywanej Kory-Natalii Szymoniak słyszeli widzowie zajmujący nawet najdalsze miejsca. Najlepszym aktorem zdaniem publiczności został Michał Piechnik, którego żółty strój Heliosa, złote berło i korona stanowiły zjawiskową kreację.

            Muzyka do spektaklu pochodziła z płyty „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Na dekorację składały się: zielona tkanina tworząca tło oraz liczne motywy kwiatów i owoców. O kostiumy i rekwizyty wszyscy aktorzy zadbali sami.

            Przedstawienie sprawiło zarówno aktorom jak i publiczności wiele radości. Bardzo cieszy fakt, że młodzież chętnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia, nikt nie pozostaje bezczynny. Z niewielką pomocą nauczyciela uczniowie sami organizują występ: proszą o próby, chętnie pomagają w tworzeniu sceny i dekoracji, piszą zaproszenia i  przygotowują widownię. Za to wszystko serdecznie dziękuję moim młodym aktorom!

             

            Monika Wójtowicz

          • VIII Mini- Memoriał Kazimierza Bubuli dla najmłodszych.

          •        W poniedziałek  25 lutego odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej  Mini-Memoriał Kazimierza Bubuli dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W  zawodach wzięły udział 43 osoby. W  rywalizacji klas trzecich zwyciężyli  Ksawery Kowal i Izabela Dudzik. W klasach drugich triumfowali Wiktor Rokosz oraz Kinga Dróżdż, a w klasach pierwszych Konrad Kowal i Izabela Murzyn.

            - Przez całą zimę, dzięki sprzyjającej aurze dzieciaki mogły na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych uczyć się i ćwiczyć podstawy narciarstwa biegowego. Zainteresowanie jest ogromne! Dziennie około 100-120 uczniów biegało na nartach. Niewątpliwie na popularność tej aktywności fizycznej w naszej szkole mają wpływ  bardzo dobre wyniki  uczniów biegających w barwach LKS „HILLTOP” Wiśniowa –Osieczany. Bardzo cieszy mnie tak liczne zainteresowanie wśród tych najmłodszych. Już  mam „na oku”  kilka talentów. – mówi  Anna Bubula, nauczyciel wychowania fizycznego  i  trener narciarstwa biegowego.

            Wyniki:

            Klasy III SP

            Kategoria chłopców:

            1.Ksawery Kowal

            2.Dominik Kaczmarczyk

            3.Kamil Dudzik

            4.Filip Trzepaczka

            5.Stanisław Klikuszewski

            6.Rafał Skalski

            7.Marek Cieślik

            8.Bartłomiej Tomera

            9.Kamil Dominik

            10.Jerzy Szynal

            Kategoria dziewcząt:

            1.Izabela Dudzik

            2.Gabriela Stańdo

            3.Anna Ślósarz

            4.Emilia Hebda

            5.Izabela Dominik

            6.Jessica Urbaniak

            7.Katarzyna Drab

            8.Joanna Węgrzyn

            9.Weronika Dudzik

            10.Sandra Bonder

            11.Kinga Duda

            12.Julia Wolak

            13.Katarzyna Stalmach

             

            Klasy II SP

            Kategoria chłopców:

            1.Wiktor Rokosz

            2.Oskar Rokosz

            3.Damian Kowal

            4.Mikołaj Lenart

            5.Mariusz Kus

            6.Mikołaj Klikuszowski

            7.Grzegorz Kowal

            8.Artur Murzyn

            Kategoria dziewcząt:

            1. Kinga Dróżdż

            2.Aleksandra Murzyn

            3.Katarzyna Chlipała

            4.Izabela Banach

            5.Agata Obajtek

            6.Wiktoria Miłkowska

             

            Klasy I SP

            Kategoria chłopców:

            1.Konrad Kowal

            2.Eryk Stasiak

            3.Piotr Mazur

            4.Przemysław Skalski

             

            Kategoria dziewcząt:

            1.Izabela Murzyn

            2.Edyta Węgrzyn

            3.Weronika Tokarz

            4.Amelia Drab

             

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!

          • VIII MEMORIAŁ IM. KAZIMIERZA BUBULI W WIŚNIOWEJ

          • Około 300 narciarzy wystartowało w VIII Memoriale poświęconym Kazimierzowi Bubuli, wieloletniemu trenerowi narciarstwa biegowego  LKS Wiśniowa. Zawody były również IV rzutem Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS oraz Mistrzostwami Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i Powiatu Myślenickiego. W zawodach, rozgrywanych stylem klasycznym, w ramach Gimnazjady chłopcy i dziewczęta (1997 – 1999) rywalizowano dystansie 3 km, natomiast uczestnicy Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2000 i młodsi) na dystansie 2 km i 1 km.

            Młodzi biegacze z LKS „HILLTOP” Wiśniowa – Osieczany  kilkakrotnie stanęli na podium sprawnie przeprowadzonych zawodów. Złoty medal wśród gimnazjalistów (rocznik 1997) wywalczył Mateusz Siatka. Na 11 miejscu uplasował się Piotr Śmigla. W kategorii dziewcząt 3 miejsce wywalczyła Joanna Poczkajska, 6 miejsce Maria Skałka a 8 pozycję Angelika Murzyn. Mariola Batko startująca w kategorii klas drugich gimnazjum uzyskała 7 pozycję. Po srebrny medal w gronie gimnazjalistek (rocznik 1999) sięgnęła Iwona Piekarz. W tej kategorii Luiza Trzepaczka zajęła 9. miejsce a Milena Stasiak  13. lokatę.  W klasach V Natalia Szymoniak wywalczyła srebrny medal, a Aleksandra Dutkowska zajęła 9. lokatę. Małgorzata Bajer w kategorii klas IV wywalczyła brązowy medal przegrywając złoty medal o ..1,3 s !

                         Podczas zawodów rozegrany został również bieg otwarty. Bieg był bardzo dobrze obstawiony.  Na starcie stanęło trzech reprezentantów Polski i medaliści ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz wychowankowie Kazimierza Bubuli. W kategorii mężczyzn do lat 40 zwyciężył Tomasz Garbień (Wiśniowa) – złoty, srebrny i brązowy medalista ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Drugie miejsce zdobył Grzegorz Kościelniak (Kasina Wielka) 3.Paweł Bubula (Wiśniowa), 4.Skowronek Michał (Kasina Wielka), 5. Seweryn Sutkowski (Wiśniowa), 6. Witold Maj (Wiśniowa). W kategorii mężczyzn powyżej 40 lat zwyciężył trener z Gimnazjum Sportowego w Zakopanem -  Tadeusz Majoch pokonując o 4 s Józefa Rabskiego ze Skomielnej Białej. Kolejne lokaty zajęli: Stanisław Sutor (Spytkowice), Piotr Sutkowski (Wiśniowa), Franciszek Krupa (Szaflary). W kategorii kobiet do 40 lat zwyciężyła Magdalena Kozielska z Kościeliska, złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzieżowców 2013, a drugie miejsce zajęła Urszula Łętocha z Osieczan, dwukrotna srebrna  medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013. Trzecie miejsce dla Joanny Rysuli z Kościeliska, także złotej medalistki ostatniej olimpiady młodzieży. Kolejne pozycje to Marta Jania (Kasina Wielka) i Katarzyna Gazda (Nowy Targ). W kategorii kobiet powyżej 40 lat na starcie stanęły trenerki narciarstwa biegowego, dając wspaniały przykład młodym zawodnikom. Zwyciężyła Krystyna Łękawska z Rytra pokonując Zofię Leśnik z Kościeliska i Małgorzatę Jakubowicz z Nowego Targu.

             

            Sprawny przebieg tegorocznego memoriału to zasługa dyrekcji i nauczycieli  Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej oraz firmy Pifsport odpowiedzialnej za sędziowanie i pomiar czasu. Serdeczne podziękowania należą się sponsorom takim jak: Urzęd Gminy w Wiśniowej, Rada Rodziców przy ZPO Wiśniowa, Małopolski SZS, Małopolski Okręgowy Związek  Narciarski, Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie, Międzyszkolny Ośrodek  Sportu w Myślenicach, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, firma Hilltop Caps z Myślenic, Specialmed NZOZ i Paolodent w Wiśniowej,  FPH Magda i Robert Skałka z Łęk, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "LENART" z Raciechowic, Firma Ubezpieczeniowa Zbigniewa Kota.

            Pyszny poczęstunek dla zawodników i gości przygotowała firma VINEA  pana Krzysztofa Jaska. Podziękowania również dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Myślenic za wypożyczenie namiotów.

          • Cztery złote medale na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie w Narciarstwie Biegowym!!!

          •  Na Mistrzostwach  Województwa Małopolskiego w narciarstwie biegowych, które odbyły się 13 lutego w Czerwiennym  reprezentacja  ZPO Wiśniowa zdobyła cztery złote medale. Mistrzami województwa  zostali: Mateusz Siatka (III kl. gimnazjum), Iwona Piekarz (I kl. gimnazjum), Natalia Szymoniak (V kl. SP) oraz Małgorzata Bajer (IV kl. SP). Bardzo dobrze spisali się również pozostali uczniowie, co zaowocowało  II miejscem w klasyfikacji ogólnej dziewcząt szkół podstawowych,  III miejscem  w klasyfikacji dziewcząt klas gimnazjalnych oraz V miejscem w klasyfikacji chłopców klas gimnazjalnych.  Złoci medaliści zostali powołani do reprezentacji województwa małopolskiego na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie w Narciarstwie Biegowym, które odbędą się  w dniach 04-07.03.13 w Zakopanem. Powołanie do biegów sztafetowych dziewcząt otrzymały również Gimnazjum Wiśniowa w składzie: Iwona Piekarz, Luiza Trzepaczka, Milena Stasiak, Daria Siatka oraz Szkoła Podstawowa w Wiśniowej w składzie: Natalia Szymoniak, Małgorzata Bajer, Aleksandra Dutkowska, Klaudia Kaczmarczyk.

            Opiekunami  uczniów są panie Anna Bubula i  Elżbieta  Muta.

             Pełne wyniki  i galeria zdjęć na stronie www. skipol.pl

          • Dzień Seniora w Wiśniowej

          •  

                                                                     

                   Czas umilił nam zespół muzyczny uczniów gimnazjum.                              1b przedstawiała „Zemstę”.                                Odwiedziło nas mnóstwo gości. 

                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                  

            2 lutego 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej odbył się Dzień Seniora. Organizatorem spotkania, jak co roku, było Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM”

            O godzinie 14 w wiśniowskim kościele została odprawiona msza święta, po której wszyscy seniorzy udali się do GOKiS-u na przygotowaną specjalnie dla nich uroczystość. Na początku wójt gminy pan Wiesław Stalmach serdecznie wszystkich powitał i podziękował za przybycie. Następnie zebrani goście podzielili się opłatkiem. Poczęstunek przygotowali wolontariusze Stowarzyszenia.

            Kolejnym punktem programu był występ klasy Ib z Gimnazjum w Wiśniowej, która pod kierunkiem pani Moniki Wójtowicz przygotowała inscenizację komedii Aleksandra Fredry „Zemsta”. W przedstawieniu udział wzięli: Paweł Habieda (Cześnik), Dariusz Rokosz (Rejent), Gabriela Jończyk (Klara), Urszula Sochacka (Podstolina), Roman Konieczny (Papkin), Krzysztof Moryc (Dyndalski), Amelia Woźniczka (Narrator). Świetna gra aktorów zaciekawiła wszystkich, a indywidualne popisy Papkina (Romana Koniecznego) wzbudzały spontaniczny śmiech. Występ aktorów został nagrodzony zasłużonymi oklaskami.

            W drugiej części uroczystości wszyscy świetnie się bawili przy muzyce granej przez zespół uczniów z gimnazjum. Wszyscy seniorzy zostali obdarowani drobnymi upominkami wykonanymi przez wolontariuszy.

            Dziękujemy Stowarzyszeniu za piękne popołudnie, a wszystkich zapraszamy na kolejną uroczystość już za rok!

             

            Urszula Sochacka, Roman Konieczny 1b

            Monika Wójtowicz

          • ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW ZPO W WIŚNIOWEJ W OKRESIE FERII ZIMOWYCH

          •                ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW ZPO W WIŚNIOWEJ  W OKRESIE FERII ZIMOWYCH

            LP

            DATA

            CZAS

            OPIEKUN ZAJĘĆ

            RODZAJ ZAJĘĆ

            1

            15.01.2013

            10. oo

            R.Piwowarczyk , B.Kuchnia

            Zajęcia plastyczne + filmy    dla kl. 1-3 SP

            2

            15.01.2013

            10.oo

            K.Ćwierz

            Zajęcia polonistyczne    dla kl. 6 SP

            3

            15.01.2013

            10.oo

            A. Suruło

            Warsztaty literackie kl. I- III  gimnazjum

            4

            15.01.2013

            10.oo

            U. Bajer

            Kraje odległe : Chiny i Meksyk- prezentacja dla gimnazjalistów

            5

            15.01.2013

            11.30

            B.Słoboda-Kasza

            Język angielski dla kl. III gimnazjum

            6

            15.01.2013

            11.30

            E.Głowacka

            Zajęcia muzyczne-

             

             

             

             

             

            7

            16.01.2013

            10.00

            C.Marcisz,J.Trychta,M.Kot

            „ ,Ferie z filmem” ,gry świetlicowe itp

            8

            16.01.2013

            10.oo

            J.Oskwarek

            Filmy przyrodnicze, gry i quizy, itp

            9

            16.01.2013

            10.oo

            B.Matusiak

            Matematyka dla gimnazjalistów kl.III

            10

            16.01.2013

            11.oo

            P.Dominik-Kowal

            Język angielski dla gimnazjalistów kl. III

            11

            16.01.2013

            10.oo

            Z. Pilch

            „Historyczne tabu”  dla kl. 4-6 SP

            12

            16.01.2013

            10.oo

            J. Kowal

            Warsztaty matematyczne

             

             

             

             

             

            13

            21.01.2013

            10.oo

            s. T.Słonina

            Koło Misyjne w domu sióstr zakonnych

             

             

             

             

             

            14

            22.01.2013

            10.oo

            A. Suruło

            Warsztaty literackie kl. I- III  gimnazjum

             

             

             

             

             

            15

            23.01.2013

            10.oo

            C.Marcisz,J.Trychta,M.Kot

            „ ,Ferie z filmem” ,gry świetlicowe itp

            16

            23.01.2013

            10.oo

            J. Kowal

            Warsztaty matematyczne

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • Wyróżnienie dla Magdy !

          • Wyniki III Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Sułkowice 2013” w dniu 09.01.2013r.

             

             

            W dniu 09.01.2013 r. jury w składzie: Katarzyna Cygan (przewodniczący), Marian Przała, Dominika Rusinowska, ks. Edward Antolak - przesłuchało 101 uczestników Przeglądu w 9 kategoriach i przyznało następujące nagrody:

             

            W kategorii - Gimnazjum - soliści:


            II miejsce  - Adrianna Zajda /Gimnazjum w Sułkowicach/
             

            Wyróżnienie : Katarzyna Papież  /Gimnazjum w Rudniku/; Katarzyna Falc  /Gimnazjum w Rudniku/; Magdalena Żaba /Gimnazjum w Wiśniowej/

            To wielki zaszczyt dla szkoły.

            Gratulacje dla Magdy

          • Kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM 2012 dobiegła końca

          • Kampania  społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM 2012 dobiegła końca.                      

              W  naszej szkole w ramach tejże kampanii zorganizowano:

            - spotkania profilaktyczne z rodzicami

            - spotkania profilaktyczne z uczniami

            - Marsz Trzeźwości, w ramach którego policja  kontrolowała  trzeźwość kierowców

            - zebrano deklaracje  odpowiedzialnego pasażera wśród uczniów, rodziców oraz mieszkańców Gminy Wiśniowa

            -przygotowano uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej do konkursów   NO-PROMIL – NO PROBLEM 2012

            - zorganizowano wystawę prac plastycznych i literackich przygotowanych przez naszych uczniów

                        W ramach konkursów NO PROMIL – NO PROBLEM wysłano łącznie ponad 50 prac naszych uczniów.

            Wśród 400 prac nadesłanych do organizatorów kampanii -Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Solny Gwarek  w Wieliczce -  wysłane przez nas prace znalazły uznanie komisji! 

            Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej ma kolejny raz finalistę! Podobnie jak w zeszłym roku jest nim Tomasz Woś z klasy 2b.

            Ponadto wyróżnienia za swoje prace otrzymali:

            - Patrycja Bednarz klasa 3a

            - Kamil Dudzik klasa 3b

            - Izabela Dudzik klasa 3b

            - Konrad Kowal klasa 1b

            - Jessica Urbaniak klasa 3a

            - Rafał Kasperek klasa 3a

            - Damian Kowal klasa 2a

            - Rafał Tokarz klasa 2b

             

                                                                    Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

             

            Joanna Trychta